Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Ladislav » úte 29. bře 2011 10:31:48

...velryba má taky obrovskej mozek a jak si žije vesele...bez ega, ;) nebo s egem? (může ho rozpouštět v moři... :aha: ). Eskymáci (nebo jiný severní indiáni :donknow: ) říkaj: " Člověku dělá dobře když myslí na velrybu".
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod PánBů » úte 29. bře 2011 12:18:54

Dlé méhé názoru každý tvor který má mozek může mít i ego. Otázkou je proč by něco takového ale dělal? Tuto otázku nám zodpoví ego. Takže ego u ostatních živých tvoru bude závislé od toho nakolik si tuto otázku i oni dokáží zodpovědět. :happy: ;)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » úte 29. bře 2011 12:48:18

nj, jak se pozna ze je velryba bez ega? :D Ze zije vesele? A jak se pozna to? Kdyz ziji vesele jsem taky bez ega? :) Nebo ta rovnice plati jen jednosmerne? kdo je bez ega je vesely, ale kdo je vesely, jeste nemusi byt bez ega? spousta otazek, ale odpovedi me vazne zajimaji :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
PánBů

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod PánBů » úte 29. bře 2011 13:33:54

Veselý cyklista se prej pozná podle toho že má mouchy mezi zubama. Veselá velryba teda bude mít asi mezi zubama potápěče. :D :D :lol: Tak a mám rovnou stovku příspěvků. :give_flower: :happy: :nota: :cat:
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Ladislav » úte 29. bře 2011 14:33:46

Petr píše:nj, jak se pozna ze je velryba bez ega? :D Ze zije vesele? A jak se pozna to? Kdyz ziji vesele jsem taky bez ega? :) Nebo ta rovnice plati jen jednosmerne? kdo je bez ega je vesely, ale kdo je vesely, jeste nemusi byt bez ega? spousta otazek, ale odpovedi me vazne zajimaji :)


...to já nevím, velryba je prostě velryba :thumb:, to jaká je - to už je EGO (moje - mám-li pocit že je veselá)..., tvoje EGO zase zajímají odpovědi..., tvůj oblíbený (sorry Watto :lol: ) Bashar někde mluví o tom, že vyvstane-li v naší mysli nějaká otázka (neplatí pro otázky typu: "v kolik mi jede vlak?" atd. ;) ), musí být, v té samé mysli, k dispozici i odpověď. Jinak by nemohla tato otázka vzniknout... :idea2: ...je to jen otázka "přístupových práv", je třeba požádat "admina" (EGO) aby přístup umožnil..., ale většinou se mu nechce...,bývá to velice nekomunikativní "admin" :)
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » úte 29. bře 2011 15:32:01

Ladislav píše:
Petr píše:nj, jak se pozna ze je velryba bez ega? :D Ze zije vesele? A jak se pozna to? Kdyz ziji vesele jsem taky bez ega? :) Nebo ta rovnice plati jen jednosmerne? kdo je bez ega je vesely, ale kdo je vesely, jeste nemusi byt bez ega? spousta otazek, ale odpovedi me vazne zajimaji :)


...to já nevím, velryba je prostě velryba :thumb:, to jaká je - to už je EGO (moje - mám-li pocit že je veselá)..., tvoje EGO zase zajímají odpovědi..., tvůj oblíbený (sorry Watto :lol: ) Bashar někde mluví o tom, že vyvstane-li v naší mysli nějaká otázka (neplatí pro otázky typu: "v kolik mi jede vlak?" atd. ;) ), musí být, v té samé mysli, k dispozici i odpověď. Jinak by nemohla tato otázka vzniknout... :idea2: ...je to jen otázka "přístupových práv", je třeba požádat "admina" (EGO) aby přístup umožnil..., ale většinou se mu nechce...,bývá to velice nekomunikativní "admin" :)


presne na tady ten Basharuv citat jsem myslel, kdyz jsem ty otazky psal. :thumb: Diky za odpovedi! :D
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » úte 29. bře 2011 15:35:35

PánBů píše:Veselý cyklista se prej pozná podle toho že má mouchy mezi zubama. Veselá velryba teda bude mít asi mezi zubama potápěče. :D :D :lol: Tak a mám rovnou stovku příspěvků. :give_flower: :happy: :nota: :cat:

:writting2: :give_flower:
Tak na pristim srazu zaslouzis cestne uznani :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Jana » úte 29. bře 2011 20:30:46

Petr píše:
PánBů píše:Veselý cyklista se prej pozná podle toho že má mouchy mezi zubama. Veselá velryba teda bude mít asi mezi zubama potápěče. :D :D :lol: Tak a mám rovnou stovku příspěvků. :give_flower: :happy: :nota: :cat:

:writting2: :give_flower:
Tak na pristim srazu zaslouzis cestne uznani :)


Asi Ti koupím lízátko,
Bože.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod PánBů » stř 30. bře 2011 11:46:45

Děkuji za uznání i dary :) A když je řeč o tom srazu co takhle zas nějakej podniknout? Už je to docela dlouho od posledního. Ať se před tim koncem světa ještě párkrát srazíme :) :D
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » čtv 31. bře 2011 6:38:43

PánBů píše:Děkuji za uznání i dary :) A když je řeč o tom srazu co takhle zas nějakej podniknout? Už je to docela dlouho od posledního. Ať se před tim koncem světa ještě párkrát srazíme :) :D

taky jsem si rikal :) tak nekdy v dubnu? MOhl bych 9. nebo 16. a pak v kvetnu 14.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod PánBů » čtv 31. bře 2011 11:01:11

Tak to já bych byl pro toho 9. dubna 16týho nevim jestli budu moct. Květen ten je daleko tam zatím nic nemám.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 31. bře 2011 13:35:18

Sice poslední dobou tu skoro nic nepíšu, ale na sraz bych mohl dorazit :) Mně vyhovuje jen 9. 4. V květnu netuším, jak to budu mít a 16. jsem pryč.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 31. bře 2011 13:44:14

Ladislav píše: Petr píše:nj, jak se pozna ze je velryba bez ega? :D Ze zije vesele? A jak se pozna to? Kdyz ziji vesele jsem taky bez ega? :) Nebo ta rovnice plati jen jednosmerne? kdo je bez ega je vesely, ale kdo je vesely, jeste nemusi byt bez ega? spousta otazek, ale odpovedi me vazne zajimaji :)



...to já nevím, velryba je prostě velryba :thumb:, to jaká je - to už je EGO (moje - mám-li pocit že je veselá)..., tvoje EGO zase zajímají odpovědi..., tvůj oblíbený (sorry Watto :lol: ) Bashar někde mluví o tom, že vyvstane-li v naší mysli nějaká otázka (neplatí pro otázky typu: "v kolik mi jede vlak?" atd. ;) ), musí být, v té samé mysli, k dispozici i odpověď. Jinak by nemohla tato otázka vzniknout... :idea2: ...je to jen otázka "přístupových práv", je třeba požádat "admina" (EGO) aby přístup umožnil..., ale většinou se mu nechce...,bývá to velice nekomunikativní "admin" :)


Řekl bych, že taková velryba žádné ego neřeší a prostě si jen užívá života ***
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Jana » čtv 31. bře 2011 18:42:27

9.4. nemůžu a 14.5. asi ano.

***
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » čtv 31. bře 2011 21:45:12

tak co s tim :). Tak ze bychom to nechali na ten pristi vikend 9.4. a uvidime. Behem vikendu to kdyz tak jeste napisi nejak "oficialneji" na forum.
Jani, tak priste mas prioritu zase ty :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » čtv 31. bře 2011 21:46:14

AlfaScorpii píše:Sice poslední dobou tu skoro nic nepíšu, ale na sraz bych mohl dorazit :)

tak na tom jsme tu posledni dobou vsichni podobne :D
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod vostalpetr » pát 01. dub 2011 6:43:48

Myslenky vnimame, mozna i tvorime, ony se podili na tom jakymi jsme, cim jsme, ale my nejsme jimi a ony nejsou nami. Je to takova hezka koexistence a vzajemna symbioza. :)
...............................................................................................................

No s některými myšlenkami a představami jsme doslova úplně ztotožněni,
vždyt se uvědomujeme jako omezená osoba v těle, které je umístěno v prostoru a čase...

A k tomuto ztotožnění nepotřebujeme nějak extra velkej mozek a ani extra velký myšlenky,
vždyt to zvládáme už v poměrně mladém věku, kdy se začínáme ztotožnovat s představou osoby...

Na jednu stranu je ego vcelku fajn a dá se žít vcelku radostně,
na stranu druhou, i ta největší radost ega je radostí vězně uvězněného na samotce,
omezení se na život ve ztotožnění s tělem, tedy s osobou, je vcelku VELKÝM omezením svobodného neomezeného prostoru, kterým v podstatě jsme...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod vostalpetr » pát 01. dub 2011 7:09:50

Také bych řekl že bychom ego neměli odmítat. Jsem příznivcem názoru že vše je láska. Tedy i ego je láska. My všichni jsme taky láska a nějaké usmrcování čehokoliv co jsme je usmrcování nás samotných. (říká to ego že? ale jak jinak to vyslovit?)

.................................................................................................................

JENŽE CO TO JE LÁSKA ???

Nebo to srdce o kterém jste tady psali ???

To je prostě PROSTOR.....

Pokud jsi v srdci, tak jsi 30 cm od hlavy, a to už je prostor (odstup) od myšlenek..

Pokud jsi nepodmíněnou láskou, no tak jsi neomezeným prostorem a máš odstup od všeho, nebo všechno pozorované je uvnitř prostoru..

V dzogčhenu, jehož jsem zaníceným propagátorem se o tom mluví jasně,
uvědomění nekonečného prostoru a světla (vědomí) je blaženost - láska...

Takže když se řekně láska, nebo srdce, hovoříte o prostoru,
viz. úvodní video 4:07

NEDOSTATEK (VNITŘNÍHO) PROSTORU

:writting2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod PánBů » pát 01. dub 2011 8:23:46

JENŽE CO TO JE LÁSKA ???

Nebo to srdce o kterém jste tady psali ???

To je prostě PROSTOR.....

Pokud jsi v srdci, tak jsi 30 cm od hlavy, a to už je prostor (odstup) od myšlenek..

Pokud jsi nepodmíněnou láskou, no tak jsi neomezeným prostorem a máš odstup od všeho, nebo všechno pozorované je uvnitř prostoru..

V dzogčhenu, jehož jsem zaníceným propagátorem se o tom mluví jasně,
uvědomění nekonečného prostoru a světla (vědomí) je blaženost - láska...

Takže když se řekně láska, nebo srdce, hovoříte o prostoru,
viz. úvodní video 4:07

NEDOSTATEK (VNITŘNÍHO) PROSTORU

A jéjé Petr Vostál se nám konečně zamiloval :srdce: *** :D :D :D :yellowflower: :kvetina:
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » pát 01. dub 2011 10:01:18

vostalpetr píše:No s některými myšlenkami a představami jsme doslova úplně ztotožněni,
vždyt se uvědomujeme jako omezená osoba v těle, které je umístěno v prostoru a čase...

A k tomuto ztotožnění nepotřebujeme nějak extra velkej mozek a ani extra velký myšlenky,
vždyt to zvládáme už v poměrně mladém věku, kdy se začínáme ztotožnovat s představou osoby...

No ja nevim co si pod tim ztotoznenim se s myslenkou predstavit. Je to neco jineho nez pokladat tu myslenku za pro me pravdivou, platnou? Je to jakysi velmi vysoky stupen viry v platnost te myslenky? nebo tim myslis, ze jsi tou myslenkou? :donknow:
Kdyz tak mas nejaky priklad konkretni myslenky se kterou si myslis ze jsi ztotoznen? Nebo treba ja jsem s ni ztotoznen? :D
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Eckhart Tolle

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron