Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » pát 25. úno 2011 19:54:09

pro milovníky Tolleho :jingjang:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Dagmar, Ladislav, Lída, Monika, Tino

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » pát 25. úno 2011 20:15:41

Jinak první video, kde vidím Tolleho mluvit o přitahování si věcí, situací a taky tvoření si světa.

Nesouhlasil bych úlně s tím, že se musíme zbavit myšlenek abychom byli svobodní. Já to beru tak, že naše myšlenky nás definují.. stáváme se tím, co si myslíme, a každá naše myšlenka přispěla k tomu jací jsme dnes.

Není potřeba se zbavit myšlenek, abychom byli svobodní, stačí je jen změnit na myšlenky, jejichž podstatou je svodoba.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Dagmar

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod opcan » ned 27. úno 2011 10:21:21

Ahoj Petre,
tohle je jedina cesta ke vnitrni svobode. Tohle neuci jenom Tolle, ale ja jsem to prebral prave od neho, protoze jeho forma vysvetlovani je pro me nejprijatelnejsi.
Ludek
Uživatelský avatar
opcan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 13. úno 2009 19:13:09
Poděkoval: 11
Poděkováno: 30-krát v 14 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » ned 27. úno 2011 14:56:59

Cesta neni nikdy jedina. Co z ni muze udelat jedinou moznou, je nas pohled na ni a na ostatni.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod jamajsky.drap » pon 28. úno 2011 1:21:21

Mysl může mít hodně cest, ale cesta srdce je jenom jedna :happy:
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Dagmar

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Ladislav » pon 28. úno 2011 9:03:34

Petr píše:Jinak první video, kde vidím Tolleho mluvit o přitahování si věcí, situací a taky tvoření si světa.

Nesouhlasil bych úlně s tím, že se musíme zbavit myšlenek abychom byli svobodní. Já to beru tak, že naše myšlenky nás definují.. stáváme se tím, co si myslíme, a každá naše myšlenka přispěla k tomu jací jsme dnes.

Není potřeba se zbavit myšlenek, abychom byli svobodní, stačí je jen změnit na myšlenky, jejichž podstatou je svodoba.


Ahoj, E.T. (Eckhart Tolle - to je synchronicita :lol: ) mluví o tom, že nám pomáhá osvobodit se (najít prostor) tím, že se přestaneme ztotožňovat se svými myšlenkami. Vědomí se může, chce-li, rozhodnout kterou myšlenku si ponechá a kterou naopak nechá jen "proběhnout", nic nepotlačuje, s ničím nebojuje je zcela mimo ten brainstorming.... Ale hezky jsi napsal "..každá NAŠE myšlenka přispěla k tomu jací jsme dnes...". To je hodně hluboká "myšlenka" :idea2:
...víme které myšlenky jsou jsou naše?
...víme jací vlastně jsme?
...a jsme si toho vědomi dnes? právě v tento okamžik?

Díky Petře :happy:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » pon 28. úno 2011 10:47:44

Ladislav píše:Ale hezky jsi napsal "..každá NAŠE myšlenka přispěla k tomu jací jsme dnes...". To je hodně hluboká "myšlenka" :idea2:

No to je beztak urcite "myslenka" od Abrahama, kterou jsem prejal za svou :D ;).

...víme které myšlenky jsou jsou naše? - Taky jsem nad tim premyslel, ale dosel jsem jen na to, ze je to uplne jedno :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » pon 28. úno 2011 10:51:18

jamajsky.drap píše:Mysl může mít hodně cest, ale cesta srdce je jenom jedna :happy:

Myslim, ze cest k lasce je spousta, vcetne lasky samotne.

BTW: Myslis ze cesty mysli :an-dab: jsou mene cennejsi oproti ceste srdce :srdce: ?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod PánBů » pon 28. úno 2011 11:41:50

..víme které myšlenky jsou jsou naše?
:o :koukam: Čí by měli bejt než naše?
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Ladislav » pon 28. úno 2011 13:16:53

PánBů píše:
..víme které myšlenky jsou jsou naše?
:o :koukam: Čí by měli bejt než naše?


...spoustu myšlenkových vzorců jsme převzali např. od našich rodičů...atd. to jsem měl "na mysli" :thumb: (za rodiče dosaď kohokoli... :lol: :lol: :lol: )
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Ladislav » pon 28. úno 2011 13:18:50

Petr píše:
Ladislav píše:Ale hezky jsi napsal "..každá NAŠE myšlenka přispěla k tomu jací jsme dnes...". To je hodně hluboká "myšlenka" :idea2:

No to je beztak urcite "myslenka" od Abrahama, kterou jsem prejal za svou :D ;).

...víme které myšlenky jsou jsou naše? - Taky jsem nad tim premyslel, ale dosel jsem jen na to, ze je to uplne jedno :)


Pokud se k myšlenkám stavíš tak jak ve videu zmiňuje E.T., tak je to fakt "buřt" :P
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod PánBů » pon 28. úno 2011 14:16:31

Však rodiče jsou taky nasě ne :-) Jsme takové jejich pokračování zde. Než jsme se narodili tak jsme věděli do čeho jdem. Což je samozřejmě nepřesně řečeno. Takže ještě abrahamovsky řečeno Šli jsme do života s nadšením i přesto že jsme ctili že se může stát (nebo možná právě proto) že naši rodiče se budou snažit nás vychovávat pomocí vzorců které oni si za život vytvořili.
Přijmám názor že je nemožné přijmout myšlenku(či vibraci) se kterou nejsme v souladu ikdyby se nám jí snažil předat celý svět okolo.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » úte 01. bře 2011 11:11:13

Ladislav píše:
PánBů píše:
..víme které myšlenky jsou jsou naše?
:o :koukam: Čí by měli bejt než naše?


...spoustu myšlenkových vzorců jsme převzali např. od našich rodičů...atd. to jsem měl "na mysli" :thumb: (za rodiče dosaď kohokoli... :lol: :lol: :lol: )


jj, a jeste se na to da divat i tak: Kolik z tech nasich myslenek, ktere mame, jsme vytvorili my a kolik pritahli. Ale to je taky burt. :D
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Petr » úte 01. bře 2011 11:13:22

PánBů píše:Však rodiče jsou taky nasě ne :-) Jsme takové jejich pokračování zde. Než jsme se narodili tak jsme věděli do čeho jdem. Což je samozřejmě nepřesně řečeno. Takže ještě abrahamovsky řečeno Šli jsme do života s nadšením i přesto že jsme ctili že se může stát (nebo možná právě proto) že naši rodiče se budou snažit nás vychovávat pomocí vzorců které oni si za život vytvořili.
Přijmám názor že je nemožné přijmout myšlenku(či vibraci) se kterou nejsme v souladu ikdyby se nám jí snažil předat celý svět okolo.


to je podle me mimo jine taky ta transformace. V mladi nachytame spoustu presvedceni, ktere jiz v te spolecnosti jsou a pak si je cely zivot vesele transformujeme nekam, to pak prevezmou zase nase deti, a zase to posunou nekam jinam. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod AlfaScorpii » úte 01. bře 2011 11:17:41

Petr píše:
Ladislav píše:Ale hezky jsi napsal "..každá NAŠE myšlenka přispěla k tomu jací jsme dnes...". To je hodně hluboká "myšlenka" :idea2:

No to je beztak urcite "myslenka" od Abrahama, kterou jsem prejal za svou :D ;).


Tak tahle myšlenka je v podstatě v nejrůznějších modifikacích pronášena mnohými celé věky.
Viz známý výrok připisovaný Buddhovi: "Jsme to, na co myslíme" (či tak nějak).
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod jamajsky.drap » stř 02. bře 2011 15:11:24

Petr píše:
jamajsky.drap píše:Mysl může mít hodně cest, ale cesta srdce je jenom jedna :happy:

Myslim, ze cest k lasce je spousta, vcetne lasky samotne.

BTW: Myslis ze cesty mysli :an-dab: jsou mene cennejsi oproti ceste srdce :srdce: ?


Já můžu říct, že jsem si vyzkoušel obě cesty. A co jsem vyzkoušel cestu srdce, tak už bych neměnil. Jak už tu bylo kolikrát psáno, to je prostě domov. Všechno ostatní může být hezké, zajímavé , slibné , ale něco tomu prostě schází...to co hlava nedokáže vytvořit... :happy:
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod AlfaScorpii » stř 02. bře 2011 17:46:11

jamajsky.drap píše:Já můžu říct, že jsem si vyzkoušel obě cesty. A co jsem vyzkoušel cestu srdce, tak už bych neměnil. Jak už tu bylo kolikrát psáno, to je prostě domov. Všechno ostatní může být hezké, zajímavé , slibné , ale něco tomu prostě schází...to co hlava nedokáže vytvořit...


A co je dle Tvého vnímání cesta srdce?
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod jamajsky.drap » ned 06. bře 2011 0:02:56

AlfaScorpii píše:
jamajsky.drap píše:Já můžu říct, že jsem si vyzkoušel obě cesty. A co jsem vyzkoušel cestu srdce, tak už bych neměnil. Jak už tu bylo kolikrát psáno, to je prostě domov. Všechno ostatní může být hezké, zajímavé , slibné , ale něco tomu prostě schází...to co hlava nedokáže vytvořit...


A co je dle Tvého vnímání cesta srdce?


Radost :) Zkus na chvíli zapomenout, že máš hlavu a vnímej jenom srdcem. Až se vytratí všechny myšlenky, tvé bytí se úplně změní. Začne to být strašně živé a přítomné. A z toho proudí taková radost. Ta radost nemá žádnou příčinu, prostě tu najednou je.

Samozřejmě ten stav není trvalý, protože mysl se zase přihlásí, ale pak mně většinou přijdou všechny problémy (moje i ostatních) strašně k smíchu. Někdy se tomu i nahlas směju :) Kvalita prožitku mysli a srdce je prostě úplně jinde ;)
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod PánBů » ned 06. bře 2011 15:44:01

Až se vytratí všechny myšlenky, tvé bytí se úplně změní. Začne to být strašně živé a přítomné. A z toho proudí taková radost. Ta radost nemá žádnou příčinu, prostě tu najednou je.


Tohle přesně se mí stalo samovolně. Jsem se takhle jednou v práci přejedl oříškama. A jelikož ořechy jsou hodně tučné tak jsem byl trochu unavenej. Jenže v práci se spát nemůže tak jsem alespoň zaujal takovou ležérnější polohu že si dáchnu a zůstanu při vědomí kdyby se něco dělo. :) Pak už si pamatuju že mě někde u srdíčka začal takovej veselej pocit. Bylo to hodně příjemné a tak jsem jen sledoval jak se ten veselej pocit rozlejvá do celýho těla. Myslim že jsem vydržel tak 5 vteřit než jsem si uvědomil že se začnu hrozně řechtat na celou kancelář naprosto bezdůvodně. Tak jsem to stopnul. Jak bych kolegům odůvodnil že še takhle hlasitě směju naprosto bezdůvodně. Trvalo dlouho než jsem sundal blažený úsměv z tváře. Ale toho si naštěstí nikdo nevšiml páč jsem v práci schovanej za monitorem. Horší bylo nesmát se kolegovi do telefonu když jsem mu něco vážného vysvětloval. Nakonec jsem se potom v kanceláři stejně ještě párkrát hlasitě zařechtalale kolegové naštěstí nic neříkali.

Takže jedna rada závěrem když se vám něco takového ve společnosti přihodí nepřerušujte to a nenechávejte se odradit. Ostudě se stejně nevyhnete. :D :D :D

Doporučuju tedy vyzkoušet si obě výše zmíněné cesty obě jsou naprosto originální a naprosto úžasné. :meditace: :idea2: :srdce:
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli PánBů za tento příspěvek:
Dagmar

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod watta » stř 09. bře 2011 9:42:44

zdrojem našich myšlenek jsme my sami. a protože my jsme vším, nebo lépe řečeno všechno je námi, a skrz nás (se stává tělem :))) ), je to zase to naše milované všechno. naše milované ego je součástí toho milovaného všeho. what's the problem ***
:srdce:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr, PánBů

Další

Zpět na Eckhart Tolle

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron