Eckhart Tolle: Moc přítomného okamžiku

Co si myslíte o této knize?

Výborná, užitečná a doporučuji
16
80%
Stojí za to, si ji přečíst
1
5%
Trochu mě zklamala
0
Žádná hlasování
Blábol
0
Žádná hlasování
Zatím jsem nečetl(a), ale chystám se
3
15%
Nečetl(a) a nechystám se
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 20

Eckhart Tolle: Moc přítomného okamžiku

Příspěvekod Petr » stř 02. črc 2008 15:33:34

moc_pritomneho_okamziku.jpg
moc_pritomneho_okamziku.jpg (16.87 KiB) Zobrazeno 9574 krát


Popis: Při čtení této knihy se budeme muset vzdát analytického myšlení a svého falešného já, které je produktem naší mysli. Jasná a srozumitelná slova autora nás však zavedou k objevům, jako je možnost zbavit se duševní bolesti, najít vnitřní klid a hlubokou vnitřní radost. Mnozí z nás zjistí, že největší překážkou na cestě k tomuto poznání jsou partnerské vztahy, ale mohou být i branou k duchovnímu osvícení.

moc_pritomneho_okamziku_pracovni_kniha.jpg
moc_pritomneho_okamziku_pracovni_kniha.jpg (9.61 KiB) Zobrazeno 9574 krát

Popis: Stačí plně přijmout tento okamžik. Když to uděláte, nejdete hluboký vnitřní klid. Kniha vznikla na žádost mnoha čtenářů autorovy první knihy (Moc přítomného okamžiku) a obsahuje základní techniky meditace a cvičení přítomného okamžiku prezentované ve formátu přístupném pro každodenní použití.

Možná jsem měl tuto knihu uvést ještě před Novou Zemí, která je trošku obsáhlejší a komplexnější. Hlavní myšlenka této knihy "Žít v přítomném okamžiku" je jednoduchá na vysvětlení, ale zase o to náročnější na provedení, aspoň na to dlouhodobé :). V této knize neřešíte složitě jak se zbavit svého ega, ale jdete přímo ke zdroji, k přítomnému okamžiku, tomu jedinému co v ten moment existuje. Tím, se zbavíte pout minulosti a obav z budoucnosti a tím vlastně i ega, které je na čase přímo závislé. Ego žije právě z času.. živí se minulostí, tím co jste v životě dosáhli, dokázali, udělali, nebo naopak neudělali a živí se i budoucností, obavami o ni. Když jsme mladí tak hledíme hodně do budoucnosti, čeho chceme dosáhnout, co jednou budeme a tím jak stárneme, tak se postupně otáčíme zpět a ukazujeme čeho jsme již dosáhli co jsme všechno dokázali... ale míjíme většinou ten přítomný okamžik.
V praxi to vypadá tak, že velkou část času zaměstnáváme svou mysl právě tím, že řešíme svou minulost nebo budoucnost, ale přítomnost to jediné co je, tento okamžik, nám protéká mezi prsty. Jaký problém máme přímo teď, v tomto okamžiku?
Tím, že budeme žít více v TEĎ, tak se nám rozšíří vnímání celého světa, otevře se nám volný prostor, pro vnímání věcí, které jsme doteď míjeli...

Přítomný okamžik je právě brána pro spojení s naším vyšším já. :meditace:

Na konec snad jen, že jsem si víc oblíbil tu pracovní knihu, je napsaná trošku jinak než ta hlavní kniha a víc mi vyhovovala. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Moc přítomného okamžiku

Příspěvekod Korina » úte 15. črc 2008 8:39:47

Ahojky,
taky jsem četla výše zmíněnou knížku a musim jí všem vřele doporučit. :thumb: Určitě to není ztráta času ba naopak.
Každopádně jsem četla jenom pracovní knihu (což jsem zjistila až teď), ale myslím že ta bohatě stačí.
Takže s chutí do toho(pokud ještě váháte)! ***
Uživatelský avatar
Korina
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 25. kvě 2008 14:12:30
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Eckhart Tolle: Moc přítomného okamžiku

Příspěvekod opcan » pon 16. úno 2009 19:50:28

Je to naprosto uzasna kniha. Kde jinde by clovek mel byt nez tady a ted aby si zivot vychutnal. Po precteni jsem zjistil ze vetsinu sveho zivota jsem "mino" trapim se minulosti a mam strach z pritomnosti nebo neustale na neco cekam ..a hlavne jak rika Eckart ..patrite mezi lidi co porad na neco cekaji ? Cekate na to az zacnete KONECNE zit ? Bingo !! tak to BYLO o me porad jsem na neco cekal a hlavne na to az zacnu zit ,ale zivot je tady a ted. Jednou jsem se v noci zbudil a rekl jsem si ze ted zkusim jenom BYT jenom tady a ted. Soustredil jsem se na svuj dech a dival se kolem po pokoji a najednou to prislo proste jsem byl tady a ted. Kdykoliv mam chvilku tak se soustredim na svuj dech a snazim se na nic nemyslet ..rikate tezke pri meditaci ? ano to urcite ale daleko tezsi v normalnim zivote.
Uživatelský avatar
opcan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 13. úno 2009 19:13:09
Poděkoval: 11
Poděkováno: 30-krát v 14 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Moc přítomného okamžiku

Příspěvekod Toranoko » pon 16. bře 2009 20:23:43

Ahoj, ja mam jenom inspiracni karty a bohate mi staci :kvetina: Knizku uz asi cist nebudu
Uživatelský avatar
Toranoko
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 16. bře 2009 20:14:49
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Eckhart Tolle: Moc přítomného okamžiku

Příspěvekod Rigana » stř 18. bře 2009 17:05:31

Petr píše:Na konec snad jen, že jsem si víc oblíbil tu pracovní knihu, je napsaná trošku jinak než ta hlavní kniha a víc mi vyhovovala. :)

To mně zezačátku také-resp. jako první jsem si kupovala tu pracovní knihu, její první vydání mělo červené desky, není vázané. Hlavní knihu jsem si koupila později, až asi po 2 letech, a mám ji na nočním stolku. Před spaním náhodně otevřu, přečtu si kousek, funguje mi to místo bible :idea:

A ráda bych upozornila na knihu Nová Země od téhož autora. Já jsem ji měla půjčenou z knihovny, je hodně čtivě psaná, je to zase něco jiného než jeho Přítomný okamžik/či jeho další kniha Ticho promlouvá/. Určitě se na ni podívejte, až ji potkáte!
Uživatelský avatar
Rigana
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 11. bře 2009 13:04:54
Poděkoval: 2
Poděkováno: 2-krát v 1 příspěvku

Re: Eckhart Tolle: Moc přítomného okamžiku

Příspěvekod bodvaru » sob 21. bře 2009 8:26:55

Kniha vo formáte PDF tu.
Uživatelský avatar
bodvaru
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 18. úno 2009 22:25:48
Poděkoval: 5
Poděkováno: 11-krát v 10 příspěvcích


Zpět na Eckhart Tolle

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron