Střípky od Bashara

Bystrá hbitá mysl, bezpodmínečné srdce, maximální přijetí a kvanta zajímavých informací.

Střípky od Bashara

Příspěvekod Petr » pát 09. dub 2010 10:55:14

Higher self is conceiver, physical brain is receiver and physical personality is perceiver.


Vyšší já vymýšlí, fyzický mozek příjímá a fyzické já vnímá.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Monika

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod Petr » pon 26. dub 2010 21:38:22

toto mi prislo docela zajimave..

Pozitivni presvedceni jsou jednoducha a maji jednoduchou strukturu. Negativni presvedceni jsou daleko komlikovanejsi. Duvod je ten, ze pozitivni presvedceni jsou v souladu s nasim ja, jsou jim podporovana a nepotrebuji slozite konstrukce. Maji spojovaci, integrujici povahu.
Naproti tomu negativni presvedceni maji rozdelujici, oddelujici povahu. Potrebuji byt daleko komplikovanejsi zachytavat se o spoustu dalsich veci, aby mohly sami sebe udrzet - potrebuji k tomu radu "triku". Tim nejcastejsim trikem je, ze tato presvedceni ruznymi zpusoby vyuzivaji nas inspinkt preziti a napojuji se na nej.
Struktura pozitivnich presvedcenich je spise tekuta, kruhova, jednoducha. Struktura negativnich presvedceni je krystalicka, tuha, neexpandujici.

Z hlediska pozitivnich presvedcenich, vidime ty pozitivni i negativni ciste jako svobodnou volbu. Chapeme, ze se sami volime. Z hlediska negativnich presvedcenich zalozenych na strachu, tuto svobodnou volbu uz jasne nevidime a mame pocit, ze je pro nas bezpecnejsi si toto presvedceni zachovat.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod vostalpetr » čtv 29. dub 2010 13:38:21

Petr píše:
Higher self is conceiver, physical brain is receiver and physical personality is perceiver.


Vyšší já vymýšlí, fyzický mozek příjímá a fyzické já vnímá.



Jo vyšší Já vymyslí nějakou blbost,
můj blbej mozek to pochopí úplně blbě,
(je všeobecně známo, že lidskej mozek pracuje maximálně na 10%)
a já si to pak vyžeru se vším všudy...


takhle to v životě chodí.... :roll:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod vostalpetr » čtv 29. dub 2010 16:00:43

Struktura pozitivnich presvedcenich je pise tekuta, kruhova, jednoducha. Struktura negativnich presvedceni je krystalicka, tuha, neexpandujici.
........................................................................................................................................................................

Jako anarchistický revolucionář s tebou nesouhlasím,
nebot mé negativní anarchistické přesvědčení o současné společnosti je tekuté, kruhové a jednoduché a neustále expandující
(proto ho mám taky doma v plastové lahvi, protože skleněné okurkové lahve neustále praskaly vlivem expanzního prudění)

:happyroll: :happyroll: :happyroll: :happyroll: :happyroll: :happyroll: :happyroll: :happyroll: :lol:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 17. čer 2010 16:24:42

Jestliže změníte vaši přítomnost (změnou vašich současných přesvědčení), změníte stejně tak svojí minulost a budoucnost . Přesunete se totiž do naprosto odlišného hologramu, který obsahuje svojí vlastní „minulost“ a je konzistentní se svojí „přítomností“ a také „budoucností“, která je také konzistentní se svojí „přítomností“.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Ida, Jana, Petr, PánBů

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod Petr » pon 21. čer 2010 11:03:15

All those other people in the world: you are responsible to them, but you are not responsible for them. And what they are choosing to be is their choice. The way you actually can assist them best is by fully being the person you wish to be, regardless of what you see externally.


Všichni ti ostatní lidé na světě: jste zodpovědní k nim, nejste zodpovědní za ně. A cokoliv si vybírají, je jejich volbou. Způsob jak jim můžete opravdu být nejlépe nápomocni je, být plně tím, kým chcete být, bez ohledu na to, co vidíte vně.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
amp, Jana

Telepatie

Příspěvekod Petr » čtv 24. čer 2010 11:00:58

Telepathy is a natural form of mental and emotional communication and can more accurately be called “telempathy” because being in a state of love and harmonizing with another is what allows for it to occur.


Telepatie je přirozenou formou mentální a emocionální komunikace a mohla by být přesněji nazývána "telempatie", protože bytí ve stavu lásky a harmonie s jinými je to, co ji umožňuje.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Ida, Jana

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod Petr » pát 25. čer 2010 8:27:51

Realita není skutečná. Vaše vnímání reality je skutečné.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Ida, Jana

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod watta » pát 25. čer 2010 9:38:52

:no: :no: :no:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod Petr » čtv 01. črc 2010 8:42:44

If you look in a glass mirror and see your reflection, if the expression on your reflection's face is frowning, you don't go over to the mirror and try to make the reflection smile- you know that the only way to get the reflection to smile is to decide to smile first


Když pohlédnete do zrcadla a uvidíte v něm svůj obraz, tak jestliže se ten obraz v zrcadle mračí, tak nepřijdete k zrcadlu a nesnažíte se ten obraz v zrcadle změnit, aby se usmíval - víte, že jediný způsob jak vykouzlit úsměv na tváři v zrcadle je rozhodnout se, že ho vykouzlíte nejdříve sami v sobě.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
AlfaScorpii, amp, Ida, Jana

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod watta » čtv 01. črc 2010 11:27:23

tak basharova realita je opravdu spíš virtuální než skutečná :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod Petr » ned 04. črc 2010 19:47:17

Nejlepší možná verze reality, kterou si dokážeme představit, nebo způsob uskutečnění něčeho, co si přejeme, je ta nejméně dobrá, kterou si umí představit (vidí) naše Vyšší já.


Tj. přejme si a pak to umožněme.. nestavme vesmíru další omezení tím, že budeme chtít aby se to odehrálo jen tak jak si to umíme představit. Naše vyšší já ví přesně co chceme, a dokáže věci zaranžovat tak, jak bychom si je ani nedokázali představit.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod Petr » stř 14. črc 2010 10:03:54

Neskákejte z útesu, dokud si nejste 100% jisti, že máte křídla.


Bylo to řečeno ve smyslu s nasledováním naší radosti, vášně.. konkrétně v tom, že pokud se rozhodneme následovat naši radost, tak bychom měli v ten moment mít i systém přesvědčení, měli bychom být přesvědčeni, že nás v tom Zdroj, tvoření plně podpoří...protože spousta lidí věří, že kdyby dělali jen, co je baví, že nebudou podpořeni v hojnosti.. a pak se to má tendenci samozřejmě splnit. :)

To stejné říkal Abraham dítěti, které se ho ptalo jestli může být superhrdinou a vylézt na mrakodrap, skočit a letět. Abraham řekl, že je to samozřejmě možné, ale zeptal se, jestli tomu to dítě skutečně, po tom co vidělo tolik lidí spadnout, co vidělo aplikaci gravitačního zákona, jestli skutečně věří tomu že vzlétne. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod Petr » stř 14. črc 2010 20:00:11

Nemáme paměť, nepamatujeme si vůbec nic. Ale máme důvěru, že v každé dané chvilce, budeme vědět, co máme vědět, když to máme vědět. Nebudeme to vědět sekundu před tím, než to máme vědět, a nebudeme to vědět sekundu po tom, co to máme vědět. Takže na co bychom potřebovali paměť?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod Petr » čtv 15. črc 2010 20:07:47

Každá částečná změna je úplnou změnou.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod Petr » čtv 22. črc 2010 22:19:45

"...surrendering is actually taking control. Control means letting yourself flow with and in synchronous harmony with the idea of the universal Self, the universal Infinite. Choosing to flow synchronistically with that idea is taking control, is knowing that you are in control."


...odevzdání se je vlastně začít věci ovládat. Ovládat znamená nechat sebe plout v synchronní harmonii s myšlenkou vesmírného Já, vesmírného Nekonečna. Vybrat si plynout synchronisticky s myšlenkou je převzetím kontroly, a bytím si vědom toho, že jste to vy, kdo to řídí.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod vostalpetr » sob 24. črc 2010 14:17:38

Petr píše:
Nemáme paměť, nepamatujeme si vůbec nic. Ale máme důvěru, že v každé dané chvilce, budeme vědět, co máme vědět, když to máme vědět. Nebudeme to vědět sekundu před tím, než to máme vědět, a nebudeme to vědět sekundu po tom, co to máme vědět. Takže na co bychom potřebovali paměť?



No někdy se to hodí, mít pamět, obzvlášt třeba když vám někdo dluží peníze...
Proto já taky radši nikomu peníze nepůjčuji, a pro jistotu si všechno co potřebuju vědět a pamatovat píšu do deníčku,
jenže taky někdy si to zapomenu zapsat,
a pak vzpomínám, co že jsem to vlastně chtěl,
no vždycky mě něco napadne,
jen si nejsem jistej, jestli mě napadne to,
co jsem chtěl,
nebo něco jinýho, co teprve budu chtít...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod vostalpetr » sob 24. črc 2010 14:25:04

Naproti tomu negativni presvedceni maji rozdelujici, oddelujici povahu. Potrebuji byt daleko komplikovanejsi zachytavat se o spoustu dalsich veci, aby mohly sami sebe udrzet - potrebuji k tomu radu "triku". Tim nejcastejsim trikem je, ze tato presvedceni ruznymi zpusoby vyuzivaji nas inspinkt preziti a napojuji se na nej.
Struktura pozitivnich presvedcenich je spise tekuta, kruhova, jednoducha. Struktura negativnich presvedceni je krystalicka, tuha, neexpandujici.
...............................................................................................................

Tak s tím teda souhlasím,
vždycky jsem psal, že ty nejvyšší duchovní vyjádření jsou ta nejjednodušší,
např. pojem VŠECHNO JE LÁSKA je tekutej, kruhovej a jednoduchej

Proto taky kritizuji dokonce i neutralitu,
tedy konkrétně pozici neutrálního pozorovatele, protože je tuhá a neexpandující
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod Petr » ned 25. črc 2010 20:42:05

Díky za připomenutí toho, že nemají paměť. Doplnil jsem to do informací o jejich světě.

Akorát by mě zajímal přesný rozdíl mezi tím, že někdo má paměť a tím, že ví přesně, co potřebuje, když to potřebuje. Nabízí se, že ti co mají paměť ví spoustu věcí, které nepotřebují a když je nepotřebují :D.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Střípky od Bashara

Příspěvekod amp » ned 25. črc 2010 20:52:27

To je nieco podobne ako pojem blahobytu pripadne hojnosti podla Abrahama - to nie je hromadenie majetku alebo penazi, ale dostat sa k tomu, co chceme prave vtedy, ked to chceme. Ale neviem, ci je to tak presne, moja pamet je funkcna len z casti :D
Uživatelský avatar
amp
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte 09. úno 2010 13:38:01
Poděkoval: 121
Poděkováno: 72-krát v 35 příspěvcích

Další

Zpět na Bashar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron