Bashar: Zůstat mladý

Bystrá hbitá mysl, bezpodmínečné srdce, maximální přijetí a kvanta zajímavých informací.

Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod Petr » ned 27. čer 2010 7:25:09



Na vaší planetě říkáte, že "čas letí", když děláte něco, co děláte rádi, když je vám dobře.
Uvědomte si, že nezakoušíte při tom tak moc ubíhání času. Když děláte něco, do čeho jste velmi zabraní a co vás moc baví, může se vám stát, že si pak říkáte: "vypadá to, že jsem to dělal, já nevím, třeba půl hodiny." A pak se podíváte a zjistíte, že ve skutečnosti uplynulo pět hodin. A vy si říkáte: "No teda, co se stalo s časem?" Ale čas nikam neodešel ani jste neignorovali průběh času. Je to tím, že když zakoušíte takové soustředění a "pocit", že uběhlo jen půl hodiny, ve skutečnosti jste zestárli jen tu půl hodiny! Zbytek světa možná zestárl pět hodin, a ty ses možná vrátil to toho časoprostoru, abys byl s nimi o pět hodin později, abys nebyl mimo ostatní svět, abys s nimi mohl souhlasit, že je 5 odpoledne, ale pokud jsi POUZE skutečně a fyzicky zakoušel půl hodiny, v tom momentě půl hodiny je pouze čas, který jsi ve skutečnosti vytvořil ve své realitě. Jednu půl hodinu, to je celý čas, o který jsi zestárl. Tak fluidní a flexibilní čas je. Proto je tak důležité vždy žít v okamžiku, v přítomnosti a dělat to, co máš rád, protože když to "tak" děláš, nevytváříš tolik času. A protože nevytváříš tolik času, stárneš méně. Tak to funguje!


Satu: Děkuji, Bashare.

Bashar: Dává to smysl?

Satu: Ano, Bashare. Teď už velmi ... já totiž pořád ... proč né a né zestárnout ...:-)


Přeložila Satu
Otitulkoval Petr
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Ida, Jana, Kerry

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod Jana » ned 27. čer 2010 7:31:19

Proto je tak důležité vždy žít v okamžiku, v přítomnosti a dělat to, co máš rád,..

Já věděla, že to moje životní krédo: "Nedělej nic, co tě nebaví," je správné.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Ida

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod Petr » ned 27. čer 2010 21:54:52

Jana píše:Já věděla, že to moje životní krédo: "Nedělej nic, co tě nebaví," je správné.
:happy:

jj a teoreticky ten cas nam muze byt i ukradeny, ale je to dulezity pro stav nasi bytosti :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod Petr » stř 30. čer 2010 15:26:27

Akorát teď nevím, když se mi zdá, že čas letí... což se mi zdá, že se zdá teď skoro každému.. :), a co bylo třeba před měsícem, se mi zdá tak strašně dávno :happyroll:, jestli teda tak strašně stárnu nebo naopak :lol:. ale vzhledem k tomu, že se cítím, čím dál lépe, tak spíš je to to, co myslel Bashar.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod LuKas » stř 30. čer 2010 18:04:19

..je to jasný Bashar je podvodník. Abraham je nadvodník. Já sem rozvodník. Tolle je úvodník. Mooji je odvodník. Chobot je závodník. Ale v jednom se všichni shodujem máme všichni stejnou podstatu, páč sme všichni vodníci. :svatozar:
Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli LuKas za tento příspěvek:
amp, Jana, Petr

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod amp » stř 30. čer 2010 18:33:45

LuKas píše:..je to jasný Bashar je podvodník. Abraham je nadvodník. Já sem rozvodník. Tolle je úvodník. Mooji je odvodník. Chobot je závodník. Ale v jednom se všichni shodujem máme všichni stejnou podstatu, páč sme všichni vodníci. :svatozar:


:lol: :cooool: :lol: ... konecne na to niekto kapnul, moj zivot ma opet zmysel :D :poklona:
Uživatelský avatar
amp
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte 09. úno 2010 13:38:01
Poděkoval: 121
Poděkováno: 72-krát v 35 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli amp za tento příspěvek:
Petr

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod derrida » stř 30. čer 2010 18:46:05

LuKas píše:..je to jasný Bashar je podvodník. Abraham je nadvodník. Já sem rozvodník. Tolle je úvodník. Mooji je odvodník. Chobot je závodník. Ale v jednom se všichni shodujem máme všichni stejnou podstatu, páč sme všichni vodníci. :svatozar:


:D :thumb:
Uživatelský avatar
derrida
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 20. čer 2010 8:18:44
Poděkoval: 3
Poděkováno: 8-krát v 3 příspěvcích

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod Petr » úte 13. črc 2010 9:50:26

Petr píše:Akorát teď nevím, když se mi zdá, že čas letí... což se mi zdá, že se zdá teď skoro každému.. :), a co bylo třeba před měsícem, se mi zdá tak strašně dávno :happyroll:

Tak že prý je to tím, že si tvoříme méně času, že na tvoření nečeho nám stačí méně času, tak si ho méně tvoříme. Pro přirovnání je to jako když si vezmeme filmový kotouč (sekvenci obrázků) a přeskakujeme určitá okénka, bereme každé druhé, každé třetí.... je to také spojeno s žitím v přítomném okamžiku.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod PánBů » pát 10. pro 2010 13:19:15

Tady bych si zkusil nesouhlasit. Když se člověk celej den v práci nestíhá ani nachvilku zastavit a vydechnout a ještě třeba dělá přesčasy tak pak přije utahanej večer domu a jediný na co si takpo tom dením shonu vzpomene je: "další den v záchodě". Naproti tomu dyž někdo v práci nemá co dělat tak čas neubíhá a tak dělá spoustu jinejch činností. Takže je vodpočatej nestárne tak rychle a přitom stine tolik věcí. Zatímco ten dříč se zapár let vzbudí že celej život maká a nic z něj vlastně nemá. Takže naše vnímání plynutí času je čistě subjektivní věc a snaha ojeho absolutizaci a linearizaci(aby plynul provšechny stejně) v nás vzbuzuje jeho nedostatek. Takže se dá říct že těch 6 hodin ten čas sce skutečně neplyne ale jak se mrnem na hodinky tak zestárnem. :)
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod watta » pát 10. pro 2010 22:09:52

no mě taky připadá, že co bylo před měsícem, je snad už dva roky staré, a vůbec nechápu, že některé události proběhly teprve před dvěma lety - to mě připadá už úplně jako v minulém životě :D ale taky mě připadá, že čas ubíhá rychleji u počítačů!!! :star:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod vostalpetr » ned 12. pro 2010 10:30:47

Na vaší planetě říkáte, že "čas letí", když děláte něco, co děláte rádi, když je vám dobře.
Uvědomte si, že nezakoušíte při tom tak moc ubíhání času. Když děláte něco, do čeho jste velmi zabraní a co vás moc baví, může se vám stát, že si pak říkáte: "vypadá to, že jsem to dělal, já nevím, třeba půl hodiny." A pak se podíváte a zjistíte, že ve skutečnosti uplynulo pět hodin. A vy si říkáte: "No teda, co se stalo s časem?" Ale čas nikam neodešel ani jste neignorovali průběh času. Je to tím, že když zakoušíte takové soustředění a "pocit", že uběhlo jen půl hodiny, ve skutečnosti jste zestárli jen tu půl hodiny! Zbytek světa možná zestárl pět hodin, a ty ses možná vrátil to toho časoprostoru, abys byl s nimi o pět hodin později, abys nebyl mimo ostatní svět, abys s nimi mohl souhlasit, že je 5 odpoledne, ale pokud jsi POUZE skutečně a fyzicky zakoušel půl hodiny, v tom momentě půl hodiny je pouze čas, který jsi ve skutečnosti vytvořil ve své realitě. Jednu půl hodinu, to je celý čas, o který jsi zestárl. Tak fluidní a flexibilní čas je. Proto je tak důležité vždy žít v okamžiku, v přítomnosti a dělat to, co máš rád, protože když to "tak" děláš, nevytváříš tolik času. A protože nevytváříš tolik času, stárneš méně. Tak to funguje!
...................................................................................................................................

TOHLE JE NAPROSTÁ PITOMOST !!!

Chápu, že to takto hodně lidí vidí,
ale v podstatě to je ANTIDUCHOVNOST
(i když to možná jako kosmetická metoda může fungovat)

teoreticky by pak muselo platit, že kdybych stále jen a jen spal a spal(ani ve spánku není uvědomění času) tak nikdy nezemřu

Být utopenej v činnosti a neuvědomovat si jak ten čas rychle letí
NEMÁ VŮBEC NIC SPOLEČNÉHO S UVĚDOMĚNÍM PŘÍTOMNOSTI,
je to prostě návod ke spánku, nikoli k PROBUZENÍ

:pc2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Ida

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod roman » ned 12. pro 2010 12:47:07

no ja si dokonce myslim ze je to presne naopak s tim zestarnutim.V podstate jsou dva zpusoby jak si neuvedomovat cas-1.je to maximalni ztotozneni s mysli-cili vnejsimi objekty(max.ponoreni se do cinnosti jak popisuje Bashar)tj.v podstate se stavas casem 2.plny vedomi(myslim tim neosobni vedomi,neztotoznenost s mysli a telem)tj.jses mimo cas tudiz si ho neuvedomujes.Bezna situace cloveka je vicemene nuda-coz je prostor mezi temito dvema stavy a to telesne starnuti se vice podle me spis projevuje prave v tom druhym stavu
Uživatelský avatar
roman
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 05. kvě 2010 18:11:53
Poděkoval: 0
Poděkováno: 9-krát v 6 příspěvcích

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod roman » ned 12. pro 2010 12:58:02

:sorry: myslel jsem ze se to vice projevuje ve stavu 1. jak jsem ho popsal ne vtom druhym samozrejme
Uživatelský avatar
roman
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 05. kvě 2010 18:11:53
Poděkoval: 0
Poděkováno: 9-krát v 6 příspěvcích

Re: Bashar: Zůstat mladý

Příspěvekod vostalpetr » ned 12. pro 2010 14:40:08

Satu: Ano, Bashare. Teď už velmi ... já totiž pořád ... proč né a né zestárnout ...:-)
...........................................................................................................

To já se stárnutím nemám vůbec žádný problémy a jde mi to naprosto skvěle,
jen tak se natáhnu a přijemně se nudím,
zabíjím čas
a
čas zabíjí mě
a
až jednoho dne budu tak starej že umřu, umře se mnou i můj čas...


Zůstat věčně mladý je prostě mladická nerozvážnost,
nedostanete důchod,
v tramvaji vás nepustí sednout,
furt vás někdo sekýruje a peskuje, nebot vás považují za drzého pubertáka,
a navíc stojí to spoustu peněz za plastiky...

Nechci vypadat jeko Helenka Vondráčková...


:starik:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích


Zpět na Bashar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků