Bashar: Mantra

Bystrá hbitá mysl, bezpodmínečné srdce, maximální přijetí a kvanta zajímavých informací.

Bashar: Mantra

Příspěvekod Petr » pon 12. črc 2010 19:40:07



Dva doplňující překlady jsou dále v diskuzi na další straně.

a překlad od Satu :)


B: Okolnosti nejsou důležité. Nezáleží na nich, záleží pouze na stavu vašeho bytí. Omluvám se vám za to, co teď chceme udělat. Některým vašim lidským myslím to může připadat trochu "upovídané".

O: ...smích mezi posluchači ... :-))))

B: Ale není to tak myšleno. Jednoduše to znamená, že chceme vyjádřit něco velmi důležitého. Pro vaši lidskou mysl je jedna věc, když slyšíte hlas někoho jiného něco říkat a jiná věc je, když to říká váš vlastní hlas. Takže ... opakujte nahlas po mě: "Na okolnostech nezáleží."

O: "Na okolnostech nezáleží."

B: "Záleží pouze na mém stavu bytí."

O: "Záleží pouze na mém stavu bytí."

B: Tak a teď. Řekněte to s nadšením, ale klidným způsobem. Protože co se stane je, že to prostě způsobí jistotu.
Opakujte: "Na okolnostech nezáleží. Záleží pouze na mém stavu bytí."

O: "Na okolnostech nezáleží. Záleží pouze na mém stavu bytí."

B: Ještě jednou: "Na okolnostech nezáleží. Záleží pouze na mém stavu bytí."

O: "Na okolnostech nezáleží. Záleží pouze na mém stavu bytí."

B: Ještě jednou: "Na okolnostech nezáleží. Záleží pouze na mém stavu bytí."

O: "Na okolnostech nezáleží. Záleží pouze na mém stavu bytí."

B: Rozumějte. Chápejte. Když to říkáte sami sobě vibracemi vašeho vlastního hlasu, začnete poslouchat, protože tím, že opakujete tyto věty, převádíte formou hlasu zprávu vašeho Vyššího já do jazyka fyzické mysli. Rozumíte? Tato mantra a všechny mantry stejného druhu jsou přesně nástrojem tohoto typu. Je to způsob překladu pro fyzickou mysl v termínech, kterým rozumí v komunikaci s Vyšším Já. Proto jsou tak MOCNÉ, ....pokud souhlasíte, je to pro vás průkaz se svolením. Takže kdykoli, když jste ve strachu, v pochybnostech, zmateni z okolností, které se dějí. Zastavte se a řekněte. Nahlas! Bez ohledu na to, kolik lidí si může myslet, že jste blázni. Samozřejmě, že můžete, samozřejmě, že můžete, samozřejmě, že si to můžete říkat jen v duchu, pokud chcete. Ale pokud jste opravdu odvážní a pokud je pro vás důležité mít realitu, kterou preferujete, tak se rozhodněte a řeknete to nahlas. Nemusíte křičet nebo řvát. Ale zastavte se a řekněte: "Na okolnostech nezáleží. Záleží pouze na mém stavu bytí. Jakému stavu bytí dávám přednost?" A pak se rozhodněte. A když se rozhodnete, chovejte se tak. Směrem k podmínkám, které preferujete. Budete překvapeni, jak rychle to zkondenzuje. Přinejmenším mohou říct: Á, ona je blázen a odejít.

O: .... hihňání .... :-)))))

B: Tak pak s nimi nebudete muset mít alespoň žádné dočinění! Takže ať už tak nebo tak vytvoříte bublinu reality vibrace, které vy dáváte přednost. A bude to fungovat jako organizující princip a hybná energie k tomu, abyste z té bubliny dostali jakoukoli energii, která není kompatibilní. Je to jedno z nejsilnějších prohlášení, které můžete pro sebe říkat. "Na okolnostech nezáleží. Záleží pouze na mém stavu bytí. Jakému stavu bytí dávám přednost?" Pak se podle toho chovejte. To je celé. To je všechno, to je podstata toho, co musíte dělat, abyste se redefinovali, reidentifikovávali a zůstávali tak na vedoucí hraně, na vrcholu cesty transformace. To je opravdu všechno, co je potřeba. A teď, do jakého stupně systém víry tvojí fyzické mysli ti umožní tomu věřit, to je tvůj proces, na kterém bys měl pracovat a pouze proces, který je potřeba. Ale já vám zaručuji, jestli se dostanete, opravdu dostanete, na absolutní podstatu toho prohlášení, pokud opravdu rozumíte, že to je skutečná zpráva od vašeho Vyššího Já v terminologii vaší fyzické mysli, a vy opravdu dáváte pozor na to, co říká. Ne, že začnete jen něco odříkávat, až váš hlas začne jen omýlat, že přestanete slyšet. Ale kdyš to opravdu říkáte VAšÍM hlasem a skutečně posloucháte váš vlastní hlas a vnímáte vibraci vašeho vlastního hlasu, když to říká, přijmete tu pravdu v tom obsaženou. A hned jak opravdu uslyšíte pravdu v tom obsaženou ucítíte, jak celá vaše fyzická bytost začne oooh, oooh, oooh, "Nemusím se tak vemi snažit. Nezáleží, jaké jsou okolnosti. Záleží pouze na mém stavu bytí" a pocítíte RADOST. "Co je to za pocit? Co je to za pocit? Je tak cizí!" :-) /Basharův humor:-)/ Radost, bezpodmínečná láska, "Já se celý třesu mravenčením. Líbí se mi ten pocit. Myslím, že si ho vytvořím víc." ..... :-)

O: ... ovace .... :-))))


Přeložila Satu
Naposledy upravil Petr dne stř 14. črc 2010 16:30:08, celkově upraveno 1
Důvod: Přidán odkaz na další překlad
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod LuKas » pon 12. črc 2010 20:43:33

Ovace pro Satu brilantni překlad..ani sem si nepouštěl viideoo. :thanx:
Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod watta » úte 13. črc 2010 7:47:07

"Na okolnostech nezáleží" je fakt hodně špatná a zlá věta. Brrrrr...
"nezáleží"

je mi jasný, že co tím ten pán chce říct (tisíckrát opakované moudro, ale opakování matka moudrosti), je samozřejmě OK, ale "na okolnostech nezáleží" je vrchol negativismu, až nihilismu. tak nevím, jak je originál (nepouštěla jsem si to). ale důležité je, jak myslíš. jak myslíš je, jak používáš slova. by se to mohl možná naučit, když už si chce hrát na spasitele světa ;) :kvetina:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod Petr » úte 13. črc 2010 11:25:56

je krásně vidět, a nemyslím to nijak osobně, jak tě vesmír v tvém systému přesvědčení dokonale podporuje ;).

ono tu větu jde poupravit i tak: Stav naší bytostí nezáleží na okolnostech. To je asi to opakované moudro, které myslíš. :) Bashar ale říká nejen toto moudro, ale přidává i to, že stav naší bytosti, je to, co se počítá.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod Ladislav » úte 13. črc 2010 13:09:48

watta píše:"Na okolnostech nezáleží" je fakt hodně špatná a zlá věta. Brrrrr...
"nezáleží"

je mi jasný, že co tím ten pán chce říct (tisíckrát opakované moudro, ale opakování matka moudrosti), je samozřejmě OK, ale "na okolnostech nezáleží" je vrchol negativismu, až nihilismu. tak nevím, jak je originál (nepouštěla jsem si to). ale důležité je, jak myslíš. jak myslíš je, jak používáš slova. by se to mohl možná naučit, když už si chce hrát na spasitele světa ;) :kvetina:


...Petr to vidí "krásně", já ,sorry, vidím, že ty toho chlápka nemůžeš ani vystát... :no: nic ve zlém :svatozar:

P.S.: není to nic jednoduchého odříkávat si jakoukoli mantru a být 100% s tím... :? (vy byste použili asi: ve Vortexu :roll: ;) )
P.P.S.: zeptal se někdy někdo Bashara na Vortex ??? :?: (to je asi otázka na Petra...)
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod AlfaScorpii » úte 13. črc 2010 14:42:23

watta píše: "na okolnostech nezáleží" je vrchol negativismu, až nihilismu.


Vidíš, jen co chceš vidět :-) A Tvé chtění vidět to tímto způsobem je velmi silné. A takové to máš.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod watta » úte 13. črc 2010 17:00:43

Petr píše:je krásně vidět, a nemyslím to nijak osobně, jak tě vesmír v tvém systému přesvědčení dokonale podporuje ;).

ono tu větu jde poupravit i tak: Stav naší bytostí nezáleží na okolnostech. To je asi to opakované moudro, které myslíš. :) Bashar ale říká nejen toto moudro, ale přidává i to, že stav naší bytosti, je to, co se počítá.


:idea2: další novinka! ;)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod watta » úte 13. črc 2010 17:07:20

Ladislav píše:...Petr to vidí "krásně", já ,sorry, vidím, že ty toho chlápka nemůžeš ani vystát... :no: nic ve zlém :svatozar:

P.S.: není to nic jednoduchého odříkávat si jakoukoli mantru a být 100% s tím... :? (vy byste použili asi: ve Vortexu :roll: ;) )
P.P.S.: zeptal se někdy někdo Bashara na Vortex ??? :?: (to je asi otázka na Petra...)


no doufám, že mě s ním nikdo nebude nutit být nikdy v místnosti například, takhle online to ještě docela jde, to působí spíš jako komická figurka :) osobně bych to asi vydržela tak 5 min max :D

ta mantra není funkční, protože NEGUJE stav. ta mantra, resp. to, co tím ten šarlatán :) chce říct, by fungovala, pokud by to samé, co chce sdělit, sdělila jinými prostředky. forma toho, jak je "modlitba" pronášena - totiž PROCÍTĚNA - a cítíme každé NE a každé NEZÁLEŽÍ a další REZISTENTNÍ slova, i když je nemusíme takto prožívat vědomě, v ten daný okamžik. to je celé, co jsem tím chtěla říct.

každý si to může vyzkoušet. jenom to dokazuje, že je to šarlatán :lol:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod Jana » úte 13. črc 2010 17:54:56

Miluju Basharovu schopnost dostat posluchače za posuzující, kalkulující a pochybující mysl a strhnout jejich pozornost do centra bytí.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Petr

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod LuKas » úte 13. črc 2010 19:25:57

Circumstances do not matter only my state of being matters.

taky překlad :happy:

Okolnosti nezhmotňují pouze můj stav bytí zhmotňuje.

http://www.godlikeproductions.com/sm/cu ... tohkp.jpeg
Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli LuKas za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Jana, Petr

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod Petr » úte 13. črc 2010 19:52:27

Lukasi, ctes my myslenky, zrovna jsem si po ceste rikal, ze sem musim dat jeste tu slovni hricku, kterou v tom amici oproti cechum maji :D

Circumstances do not MATTER only my state of being MATTERs.

:thanx:

PS. hehe, a ted koukam ze to sedi i casove... ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod Petr » úte 13. črc 2010 19:54:27

LuKas píše:Ovace pro Satu brilantni překlad..ani sem si nepouštěl viideoo. :thanx:

jinak.. u Bashara je hodne zajimave to poslouchat i v audiu, protoze si opravdu hodne hodne hraje s intonaci a prednesem a dava to tomu i dalsi vyznam... resp. to predani informace je pak na vice urovnich a je plnejsi :music: :thumb:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod Petr » úte 13. črc 2010 20:03:13

Ladislav píše:P.P.S.: zeptal se někdy někdo Bashara na Vortex ??? :?: (to je asi otázka na Petra...)


tak nevim o tom.. :donknow: ale Bashar tento Abrahamovsky terminus technicus nepouziva... mozna obcas pouzil slovo Vortex v jeho puvodnim smyslu, ale to s tim nesouvisi :)

Kazdopadne i kdyz o tom nemluvi jako o Vortexu, tak z toho co jsem od neho slysel je zrejme, ze je hodne kompatibilni s tim, co rika Abraham... zaklad maji hodne stejny.. Bashar jde vic do detailu, vic do systemu osobnosti, sveta, Abraham zase vice k praktickemu stavu bytosti... prunik je tam velkej :)

Vortex je zase jenom takova pohadka pro nas, ktera nam pomaha neco pochopit.. a diky tomu, ze je to novy termin, tak je to oprosteno od toho stareho, co by se nam tam pletlo, jako treba kdyby pouzival stav osviceni, nebo neco jiz znameho z nejakeho nabozenstvi. Stejne jako Boha nahradil Zdrojem, kvuli cistsimu, nezatizenemu chapani (tim ted nedavam tedy ciste rovnitko mezi osvicene jednani a vortex)...

Bashar rozhodne take vede k jednani s ciste radosti a vasne... :) Tuhle se ho ptali jak tak vypada jejich bezny den.. tak odpovedel... v 8 snidane, v 9 rozcvicka :D :D :D a pak zacal vazne :): My nic neplanujeme, ridime se ciste synchronicitami, delame pouze a jen to, co nas aktualne laka, co nam prinasi radost... neplanujeme. To je Vortex :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Ladislav

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod LuKas » úte 13. črc 2010 21:56:53

Petr píše:Lukasi, ctes my myslenky, zrovna jsem si po ceste rikal, ze sem musim dat jeste tu slovni hricku, kterou v tom amici oproti cehum maji :D

Circumstances do not MATTER only my state of being MATTERs.

:thanx:

PS. hehe, a ted koukam ze to sedi i casove... ;)


že by LOA in action? :lol:
já sem viděl jiný video kde Bashar právě kladl důraz na MATTER tak sem chtěl ulehčit negativně nihilistickému výrazu "nezáleží". :ahoj3:
Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod Petr » stř 14. črc 2010 9:34:31

LuKas píše:že by LOA in action? :lol:
já sem viděl jiný video kde Bashar právě kladl důraz na MATTER tak sem chtěl ulehčit negativně nihilistickému výrazu "nezáleží". :ahoj3:


jj :)
jj, cas od casu k tomu pridava tu nadstavbu s tou slovni hrickou (taky jsem ji mel od neho :))
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod AlfaScorpii » stř 14. črc 2010 14:04:16

Petr píše:Lukasi, ctes my myslenky, zrovna jsem si po ceste rikal, ze sem musim dat jeste tu slovni hricku, kterou v tom amici oproti cehum maji :D

Circumstances do not MATTER only my state of being MATTERs.



To je přesně ten kámen úrazu překladů. Stačí použít nějaké slovo, které někomu může navodit negativní konotaci a původní význam a obsah je tentam.

Proto se ani nedivím, že muslimové nesutále říkají, že Korán se má číst v arabském originálu, protože jen tak se skutečně dá správně pochopit. Ne, že bych nějak agitoval pro islám, ale něco na tom bude :-)

Každopádně vždycky je dobré nebazírovat tolik na slovech, ale snažit se jít za ně.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod Petr » stř 14. črc 2010 14:12:37

ja si myslim, ze je to prelozeny dobre, ta hricka s tim stejnym zakladem slovesa MATTER v anglictine je jen bonus navic :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod watta » stř 14. črc 2010 14:18:52

je (na tom).
qur'an v arabštině jsem nečetla, i v češtině je to ovšem poklad, tak mírumilovnou a chytrou knihu aby člověk pohledal. zato jsem v hebrejštině četla pentateuch, pamatuju si jenom první větu, to se za život nedá stihnout "chápat", ty miliony významů, co to může mít, ještě umocněno původním biblickým skriptem bez znamének, to se musí brát tak, jak to leží. a právě v TOM jsou svatá písma svatá, to má fakt velkou logiku :idea2: žádný výklad opravdu NENÍ MOŽNÝ, a pokus o výklad odvede naopak úplně nejdál. to je opravdu o tom přečíst si to a pak normálně žít. a jak se to postupně stává součástí člověka, tak se významy odhalují. to jsou věci, který možná člověk, který nezná nikoho, kdo má skutečnou teistickou víru, může těžko chápat. předcházelo tomu recitování mýtů, které se nesměly zaznamenávat písmem. to je FAKT chytrý. i když mediální brainwashing je taky velice "chytrý", protože je opravdu velmi účinný. ale nevím, jestli sem skutečně patří slovo "chytrý" - leda v tom smyslu, jak je "chytrý" bashar :lol:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod AlfaScorpii » stř 14. črc 2010 14:56:03

Já jsem zase četl (nebo se spíš pokoušel číst :-)) Tao te ťing v čínštině a i přes mé chatrné znalosti čínštiny musím říct, že ty nejrůznější překlady jsou opravdu dost zavádějící a víceméně se spíš jedná rovnou i o výklady (většinou je velice dobře vidět, jakému že světonázoru jsou daní překladatelé více nakloněni). Zvlášť u tohohle textu je to zřejmé víc než dost, protože ono překládat věty, které se skládají jen z klíčových několikavýznamových znaků do plynulé češtiny se slovy konkrétních významů, je docela překladatelský a hlavně filosofický oříšek :-) Dokonce i Krebsová si někdy neodpustila určité "ústupky" a to je paní překladatelka a pronikla hodně hluboko do podstaty filosofie Lao-c'.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Bashar: Mantra

Příspěvekod AlfaScorpii » stř 14. črc 2010 15:01:04

Petr píše:ja si myslim, ze je to prelozeny dobre, ta hricka s tim stejnym zakladem slovesa MATTER v anglictine je jen bonus navic :)


Neříkám, že to je přeložené špatně. Ono to opravdu líp přeložit asi nejde, ale "do not matter" by zřejmě u anglicky mluvícího nevyvolal pocit nihilismu, jako u někoho "nezáleží" v češtině :-) Klasicky se to překládá spíš jako "nevadí", které by nemuselo být tak potenciálně provokativní, ale to se do téhle věty úplně nehodí.
I když potenciál "provokovat" má prakticky každé slovo (opět podle osobní víry toho kterého). Pro někoho by to mohlo být třeba i slovo zhmotňovat :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Další

Zpět na Bashar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků