Bashar: Imaginace

Bystrá hbitá mysl, bezpodmínečné srdce, maximální přijetí a kvanta zajímavých informací.

Re: Bashar: Imaginace

Příspěvekod AlfaScorpii » pát 10. zář 2010 21:56:19

Jana píše:
AlfaScorpii píše:imochodem, můžeš mi říct, proč si vlastně myslíš, že jsi se narodil do téhle problematické snové reality?

Pokud víš, že to je snová realita, může být ještě problematická?


Toť otázka.Řekl bych, že i přílišné zesnovatění reality může být také problémem, protože člověka odtrhne od reálného života. Je to v podstatě ode zdi ke zdi. Ale chápu, jak to myslíš. Většinou problémem není, protože člověk přestane brát realitu příliš vážně a začne si ji konečně užívat :-)

Jinak já jsem použil jen vostalpetrova slova, já tuhle projekci nazývající se fyzická realita za problematickou nepovažuji :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Jana, Petr

Re: Bashar: Imaginace

Příspěvekod AlfaScorpii » pát 10. zář 2010 22:07:49

vostalpetr píše:Zatímco jako snová osoba jsi neustále jaksi v ohrožení, neustále musíš bojovat o svou existenci a štěstí, neustále máš potřebu měnit svět,
tak při probuzení pak platí, že jsi všude "doma", nikdo ti nemůže ublížit, nikdo ti nemůže nic vzít ale ani dát atd.

Ramana Mahariši říkal, že to co je, je jen mír a já říkám, že to je mír domova...


Teď jsem snad konečně pochopil, jak jsi to myslel. Jasně, s tím lze souhlasit. Jde o to, jak jsem psal výše, že když si neuvědomíš, že tohle je jen takové divadelní představení,tak život bereš moc vážně a hlavně je to ideální podhoubí pro nejrůznější strachy a psychózy. Ale když člověk ví, že ta fyzická realita je jen replikou jeho vnitřních tužeb a myšlenek, pak teprve pochopí, že jakýkoliv obavy o cokoliv jsou naprosto zbytečné. A pak klidně můžeš říct, že jsi všude doma.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Jana

Předchozí

Zpět na Bashar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků