Bashar: Osvícení

Bystrá hbitá mysl, bezpodmínečné srdce, maximální přijetí a kvanta zajímavých informací.

Bashar: Osvícení

Příspěvekod Petr » stř 02. bře 2011 6:50:20

Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Dagmar

Re: Bashar: Osvícení

Příspěvekod Motýlek » stř 02. bře 2011 18:20:18

Petr píše:


Díky
...a těším se na dokončení překladu! :)
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Bashar: Osvícení

Příspěvekod Petr » stř 02. bře 2011 22:24:55

no s dokoncenim jsem ja osobne jiz teda nepocital :).

Slecna se jeste ptala jaky je rozdil mezi Basharem a Buddhou a pan pak jestli je mozne ze mame paralelni zivoty i v ramci "skupin se spatnou reputaci" (iluminati,ananaki,dracons,....) a to uz mi neprislo tak zajimave :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Osvícení

Příspěvekod vostalpetr » čtv 03. bře 2011 9:12:39

Díky,
je to pěkný video,
a myslím že tam je pěkně řečeno o tom osvícení, že to není únik do nějakých vyšších sfér,
ale že to znamená plně realizovat tuto realitu, a tím pak je tato realita překročena...

Já nemám zrovna moc rád náboženství a jogu a budhismus,
protože ty popisy vytvářejí dojem, že se máme někam povznést,
a TAKTO VLASTNĚ UMĚLE VYTVÁŘEJÍ UTRPENÍ !!!!!!!

Takže já víceméně říkám:
MRTVEJ DUCHOVNÍ MISTR, DOBREJ DUCHOVNÍ MISTR :help2:

Pro mě ovšem realizovat tuto realitu není až tak moc o plnění mých přání,
ale proč ne, nakonec i to k tomu patří a děláme to úplně všichni, že si plníme přání,
ale spíše se otevřít tomu, co opravdu jsem,
na co jsem poněkud vcelku přirozeně při tom koukání do této reality pozapomněl,
čemu se říká třeba "dítě v nás" nebo "osobní podstata bytí" no v budhismu tomu říkají "budhovská přirozenost" nebo taknějak, což jsou záležitosti týkající se této reality.

Nedávno jsem objevil dzogčhen, a dal jsem jej sem na vlákno,
protože pro mě to je přesně tím otevřením se tomu dítěti v nás,
protože všechny ty věci, co tam jsou poněkud technicky popisovány,
jsou popisy stavu malého dítěte.
Ale je jasné, že když se na to někdo podívá, tak řekne, ty jo, tohle vůbec neznám to mně nic neříká,
a to je v pořádku, prostě jen poněkud pozapomněl na tu dětskou přirozenost z který vyšel a začal se dívat do světa. Takže mu nezbývá nic jiného, než být dospělým člověkem a koukat do toho světa dokud se z toho nevykouká... :aha: ...a to je nakonec vcelku přirozená záležitost našeho celého života jednostlivce..
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bashar: Osvícení

Příspěvekod Petr » čtv 03. bře 2011 17:58:22

Ale pozor aby jsi nevyjmul ty duchovni mistry ze sve reality.. musis je obejmout :D ;).
Mozna ted nove muzeme rikat:
OBEJMUTY DUCHOVNI MISTR, DOBRY DUCHOVNI MISTR. :hugs:

Presneji se to asi preklada jako prijmout, nez obejmout, ale to obejmuti je takovy hezky nazorny ;).

Dzonhcen jsi daval do kteryho vlakna? nejak jsem ho nenasel.

A jak rika Dusek: Pulku zivota se ucime neco, co se druhou pulku snazime odnaucit. To je taky vlastne navrat ke svodobnemu diteti :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Osvícení

Příspěvekod vostalpetr » pát 04. bře 2011 7:44:09

A jak rika Dusek: Pulku zivota se ucime neco, co se druhou pulku snazime odnaucit. To je taky vlastne navrat ke svodobnemu diteti
.........................................................................................................

No to jsem měl spíš na mysli to co jsme se díky jak špatnému výkladu duchovních mistrů tak i díky vlastnímu špatnému pochopení od těch mistrů naučili, takže je se to třeba odnaučit - takže je třeba zabít mistra

Nevím, jestli se ti bude dzogčhen líbit,
ale podle mě to je popis toho stavu malého dítěte, tedy spíše návod, jak se tomu stavu otevřít aby sis jej opět uvědomil,
když jsem to párkrát zkoušel, tak mně to přijde jakoby dohromady a najednou a bez úsilí fungovalo několik jogínských technik.
Samozřejmě že podobných technik je celá řada, ale nepřijdou mně tak komplexní a úplné, vždycky se většinou pracuje pouze jen s jednou věcí (např. světlo nebo prostor nebo přítomnost atd)
ale tady je to dohromady a v návaznosti..


Dzonhcen jsi daval do kteryho vlakna? nejak jsem ho nenasel.
........................................................................
viewtopic.php?f=37&t=1475

Podstatná jsou tam ta videa, to psané je jen doplnění některých bodů k těm videjím a něco málo o samotném dzogčhenu
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bashar: Osvícení

Příspěvekod Petr » sob 05. bře 2011 20:12:42

aha, diky za odkaz.

Tak me napada, ze to slovo osviceni ma vlastne takovy vyznam, ze nas jednou neco osviti a je to, na porad.. jednorazove.. Kdez to me spis prijde ze je to neustaly proces, osvicovani :D.. a navic ta predpona "o" ve me vyvolava predstavu ze se jedna o dej vnejsi, ze nekde nas neco nebo nekdo osviti :).
To by se mi vice libilo treba sviceni misto osviceni, nebo zareni (ozareni by znelo podobne podobne divne jako osviceni :)). Nebo neco jineho, co by lepe vyjadrovalo podstatu toho.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Osvícení

Příspěvekod PánBů » ned 06. bře 2011 14:56:02

Tak me napada, ze to slovo osviceni ma vlastne takovy vyznam, ze nas jednou neco osviti a je to, na porad.. jednorazove.. Kdez to me spis prijde ze je to neustaly proces, osvicovani .. a navic ta predpona "o" ve me vyvolava predstavu ze se jedna o dej vnejsi, ze nekde nas neco nebo nekdo osviti .
To by se mi vice libilo treba sviceni misto osviceni, nebo zareni (ozareni by znelo podobne podobne divne jako osviceni ). Nebo neco jineho, co by lepe vyjadrovalo podstatu toho.


Tak na tohle máme zřejmě úplně stejný názor. Cesta lásky jak jí hlásají ti osvícení by přece měla bejt hlavně o tom tu lásku předávat ostatním. Takže mě se víc líbí třeba výraz Rozsvícení :D Jako že člověk je pln světla a tak září a osvětluje ostatní.

Jinak takovejch okamžiků kdy mě nějaké uvědomění velké pravdy praštilo přes hlavu až se mi v ní rozsvítilo už jsem měl hodně ale i přesto mi přijde že pořád svítim nějak málo. :D :D :D
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Bashar: Osvícení

Příspěvekod Dagmar » ned 06. bře 2011 20:35:50

PánBů píše:
T
Jinak takovejch okamžiků kdy mě nějaké uvědomění velké pravdy praštilo přes hlavu až se mi v ní rozsvítilo už jsem měl hodně ale i přesto mi přijde že pořád svítim nějak málo. :D :D :D

-------------------------
:thumb: hlavně že svítíš :ahoj4:
Uživatelský avatar
Dagmar
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned 03. kvě 2009 19:57:32
Poděkoval: 165
Poděkováno: 24-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Dagmar za tento příspěvek:
PánBů


Zpět na Bashar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron