Bashar: Manželství

Bystrá hbitá mysl, bezpodmínečné srdce, maximální přijetí a kvanta zajímavých informací.

Bashar: Manželství

Příspěvekod Petr » stř 07. pro 2011 22:16:16

HOST: Takže koncept manželství, nebo instituce manželství na vaší planetě neexistuje?
BASHAR: Ne v této rituální podobě, tak jak ji máte vy, ne. A to proto, že víme, že ten akt samotný je tou podstatou, a není potřeba nic dalšího, aby byl ten akt umocněn. Je to prostě to, co to je. Pokud tam není záměr nebo touha, tak žádný rituál z toho nic víc stejně neudělá. Je to jako s ekonomickými normami: něco co by pro nás bylo prostředním symbolem, místo přímé směny.
Ještě jednou, možná z jednoduššího úhlu pohledu: naše celá civilizace si vzala sebe, žije v manželství se sebou. Každý jedinec je v manželství s každým jiným jedincem. Jakýkoliv vztah, který existuje, tak jak existuje, a s jakýmkoliv počtem jedinců existuje, je součástí manželství, je vztahem uvnitř manželství. Jsou časy, kdy se uskutečňuje ve fyzické realitě něco, co byste nazvali monogamním vztahem, a jsou časy kdy ne - tak jako ve vaší společnosti. Nicméně, ve vašem světě s tím souvisí velký stupeň odmítnání (sebezapření?).

Originál
Marriage
So the concept of marriage, or the institution of marriage, is not on your planet?
Not in the ritualized form that you experience it, no. For we recognize that the act itself is the thing, and there is no need for anything else that needs to reinforce that act. It simply is what it is. If that desire is not there, then no ritual will make it mean anything more anyway. It is like the economic standard: something that to us would be a middle ground symbol, rather than a direct exchange. Once again, perhaps to put it in the simplest perspective: our entire civilization is married to itself. Every individual is married to every other individual. Any relationship that occurs, in any way it occurs, with however many individuals it occurs, is a part of the marriage, is a relationship within the marriage. There are times when it takes upon it the physical appearance of what you refer to as a monogamous relationship; there are times when it doesn't – just as it occurs in your society. However, in your world there is a great deal of denial about that.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2838
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 588
Poděkováno: 1279-krát v 715 příspěvcích

Zpět na Bashar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník