Abraham: O starodávných učeních (anglicky)

Abraham: O starodávných učeních (anglicky)

Příspěvekod Petr » sob 31. led 2009 16:09:55

O bibli, koránu a dalších...

Abe on Ancient teaching's credibility

Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: O starodávných učeních (anglicky)

Příspěvekod AlfaScorpii » sob 12. čer 2010 19:01:11

Video staženo z důvodu porušení smluvních podmínek...Škoda, docela by mě zajímalo, co v něm bylo. Zvlášť stať o Koránu. Nepamatuje si to někdo?
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Abraham: O starodávných učeních (anglicky)

Příspěvekod Petr » sob 12. čer 2010 21:32:06

aha, tak to uz si nepamatuji, ale zkus treba toto:


(ma to 3 dily)

Je to sice o bibli, ale rozhodne to same, co tam rikal o bibli rikal i o koranu :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: O starodávných učeních (anglicky)

Příspěvekod watta » ned 13. čer 2010 14:30:36

tomu říkám umění neodpovědět na otázku ;)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: O starodávných učeních (anglicky)

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 13. čer 2010 14:53:25

watta píše:tomu říkám umění neodpovědět na otázku ;)


Tak teď nevím, jestli to myslíš, na Abrahama nebo na Petra :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Abraham: O starodávných učeních (anglicky)

Příspěvekod Petr » ned 13. čer 2010 17:32:54

AlfaScorpii píše:Tak teď nevím, jestli to myslíš, na Abrahama nebo na Petra :-)

Myslim, ze Watta mysli urcite Abrahama :) i kdyz i ta ma odpoved se muze zdat neodpovidajici, ale on Abraham nikdy k temto zalezitostem neni konkretni... jedine co jsem slysel rict konkretniho o Jezisi, bylo, ze nebyl v pousti 30 dni ale 27... nebo jak byly ty cisla :D a par dalsich drobnosti :)

Odpoved na to je trochu i v tom videu, kde rika neco jako: Neprisli jsme sem rozbijet vase pohodlne presvedceni, nebo viru o cemkoliv, ktere pro vas funguji a ktere jsou treba o detailech (treba neposkvrnene poceti) na kterych stejne moc nezalezi.
Abraham na to jde vzdy od zakladu... proc se ptame, a proc je pro nekoho dulezite rozebirat neco stareho 2000 let...a smeruje lidi vic k tomu resit co je tady a ted, nez co bylo tenkrat, kde se navic k tomu co bylo skutecne tenkrat stejne ted jiz nejde dobrat.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: O starodávných učeních (anglicky)

Příspěvekod watta » ned 13. čer 2010 20:35:51

jojojo, to samozřejmě :) já to ani nemyslela jako výtku, kdepak :)
jen moc nevěřím tomu, že otázka u člověka zmizí, když na ni nedostane odpověď ;)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: O starodávných učeních (anglicky)

Příspěvekod watta » ned 13. čer 2010 20:41:52

jinak o koránu se všechno ví, o ježíši se neví vůbec nic :) ono se ani neví, kdo to vlastně byl, a kdo byl ten člověk, kterého ukřižovali, a kolik vlastně bylo ježíšů atd., a taky to teda upřímně vůbec nepovažuji za podstatné :) což předpokládám, že bude právě abrahamova reakce i na ten korán - ale tam zase nevím, proč by se někdo na něco ptal, protože mohamadův život je zmapovaný jako málokoho :) a když už jsme u toho - skutečný biblický Abraham je pro muslimy primární osobou, u které právě došlo k tomu oddělení - větev Izáka jsou pak Židé, kdežto z větve Izmaela se vydělují muslimové - oba byli Abrahamovi synové.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: O starodávných učeních (anglicky)

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 13. čer 2010 21:27:53

watta píše:jinak o koránu se všechno ví, o ježíši se neví vůbec nic :) ono se ani neví, kdo to vlastně byl, a kdo byl ten člověk, kterého ukřižovali, a kolik vlastně bylo ježíšů atd., a taky to teda upřímně vůbec nepovažuji za podstatné :) .


Hmm, to záleží na tom, čemu kdo hodlá věřit. Tak zorvna o Ježíši se docela dost obsáhle vypráví v Sethových promluvách, tudíž vyznavači channelingů, což by měli být teoreticky všichni Abrahamovci (a sami Hicksovi na Sethovi vyrostli), mají tento hodnověrný zdroj s hodně obsáhlými informacemi.
Anthroposofové mají zase svoje hodnověrné zroje v podobě Steinerových děl a pod.
Já osobně to taky nemám vůbec potřebu řešit a víceméně je mi z podstaty mého chápání reality úplně šumák, kolik že Ježíšů či jeho podstat bylo a koho ukřižovali :-) Ale chápu lidi, kteří tu potřebu mají. Ti pak asi opravdu moc uspokojeni být nemohou. Aspoň ne ze začátku.

Jinak co se týče postavy Abrahama. Napadlo mě, že právě jeho dalo by se říct prazákladní figurace ve všech monoteistických náboženstvích může být taky jeden z důvodů, proč vybrali tohle jméno, protože bude sympatické všem potenciálním posluchačům v USA a Evropě. Tedy aspoň jsem to od nich ještě neslyšel :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Abraham: O starodávných učeních (anglicky)

Příspěvekod Jana » pon 14. čer 2010 4:50:47

AlfaScorpii píše:Já osobně to taky nemám vůbec potřebu řešit a víceméně je mi z podstaty mého chápání reality úplně šumák, kolik že Ježíšů či jeho podstat bylo..

Taky bych to neřešila, Ježíš byl ve své podstatě Kristus (Světlo - Láska) a to je podstatou každého z nás. Je konec konců veřejným tajemstvím, že je jen jedno Já. Takže ve své podstatě je jen jeden.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham: O starodávných učeních (anglicky)

Příspěvekod watta » úte 15. čer 2010 6:43:11

AlfaScorpii píše:Hmm, to záleží na tom, čemu kdo hodlá věřit. Tak zorvna o Ježíši se docela dost obsáhle vypráví v Sethových promluvách, tudíž vyznavači channelingů, což by měli být teoreticky všichni Abrahamovci (a sami Hicksovi na Sethovi vyrostli), mají tento hodnověrný zdroj s hodně obsáhlými informacemi.
Anthroposofové mají zase svoje hodnověrné zroje v podobě Steinerových děl a pod.


no právě, přesně tak. pořád doufám, že má někdo něco i ze sebe, ale to je opravdu úplně jedno, čím se kdo inspiruje. jedno je to ale evidentně nám. ne tomu pánovi, co se na to ptal. a ne asi tomu (myslím snad petrovi?), kdo to sem přepostoval. pro každého jsou důležité trochu jiné věci. což je ale myslím naprosto v pořádku. jen to potom nelze vztahovat zkrátka na všechny lidi na tomto světě. to je to, na co upozorňuji. ježíš je ve skutečnosti vždycky jenom to, co kdo za ježíše považuje. k dispozici je tu pro nás pro všechny, a to v jakékoliv podobě :) :poklona:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích


Zpět na Originální videa ze seminářů s titulky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron