Abraham: Krátká řeč ve výtahu

Abraham: Krátká řeč ve výtahu

Příspěvekod Petr » úte 16. čer 2009 23:14:09

Jak stručně popsat Abrahamovo učení někomu, třeba ve výtahu? :)

Naposledy upravil Petr dne čtv 08. dub 2010 9:07:31, celkově upraveno 1
Důvod: Vlozeno nove funkcni video
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Darges, destiny, pupu, watta

Re: Abraham: Krátká řeč ve výtahu

Příspěvekod pupu » stř 17. čer 2009 6:15:35

Mooooooooc hezký! Děkuji.
Uživatelský avatar
pupu
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 07. čer 2009 21:57:49
Poděkoval: 14
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Abraham: Krátká řeč ve výtahu

Příspěvekod Monika » stř 17. čer 2009 10:31:05

taky se mi to moc líbilo :)

ta navržená odpověď "prozkoumávám uměni sobecky vnímat krásy života" je svým způsobem jasným návodem, jak na to. Svého času jsem pochopila, že "čiré sobectví z lásky k sobě" je formou, která je přístupná člověku ovlivněného západním stylem, výchovou a vůbec vlivem prostředí ve kterém se pohybuje. Když lidé nejsou schopní vnímat empatii a sounáležitost s celým Všehomírem a jsou velmi individuálně zaměřeni, tak to lze vzít ze zdánlivě jiného úhlu a tedy z lásky k sobě. Stačí pak vycházet z pouhého uvědomění, že jak se chovám a co činím druhým, dělám sám sobě a je to ;)

z čirého sobectví přece nebudu podřezávat větev sám pod sebou ani se mračit, nebudu přát nic špatného a udělám všechno co jsem schopen, abych byl v souladu sám se sebou :P protože vím a pozvávám přímo v životě, že to jak se člověk chová k druhým, tak se chová sám k sobě. Mám se ráda, pak si přeji vše dobré a co mi prospívá, tak to přeji i druhým a celému světu, žiju tak jak nejlépe svedu a i když dělám občas blbosti, noboť kdo z nás je nedělá nebo nedělal ? tak jsem prostě vnitřně srovnaná a to je velkým štěstím. Přání všeho dobrého se tak stává žitou přirozeností a Vesmír jak jinak že ? to automaticky odráží zpátky.


:kvetina:
Uživatelský avatar
Monika
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Abraham: Krátká řeč ve výtahu

Příspěvekod Petr » stř 17. čer 2009 13:12:36

:thumb: myslim, ze presne tak tu sobeckost Abraham myslel. :)

Je to o tom se sobecky starat o svuj soulad sama se sebou... to je navic ta nejlepsi sluzba, kterou muzete druhym udelat. Protoze kdyz se sobecky starame o nase vlastni stesti a dosahujeme ho, tak pak to stesti predavame jiz uplne nesobecky dal :). Protoze v tom stesti a radosti a lasce uz ta sobeckost neni.. ale proto abychom se do toho stavu dostali, je potreba byt tak trochu sobecky :)))
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích


Zpět na Originální videa ze seminářů s titulky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků