Seth: O Bohu

Seth: O Bohu

Příspěvekod Petr » pon 23. úno 2009 16:42:05

Dominance fyzické složky
„Existuje mnoho možných systémů reality ve kterých fyzická složka dominuje, ta však reprezentuje ve skutečnosti jen jednu malou část. Každý z vás existuje i v nefyzických systémech a jak již jsem vysvětlil dříve, každá nejmenší myšlenka nebo emoce je projevena mnoha dalšími způsoby než ve vašem vlastním poli bytí. Jen část vaší identity „právě teď“ je vám známa. Tím pádem pokud se zaobíráme myšlenkou nejvyšší bytosti (Boha), představíte si mužskou osobnost s vlastnostmi, které sami vlastníte s velkým důrazem na kvality, které obdivujete.

Zrcadlo tisíciletí
Tenhle představovaný Bůh se měnil během tisíciletí zrcadlíc lidské představy o sobě samotném. Bůh byl viděn jako krutý a mocný v době, kdy lidé věřili, že tyhle charakteristiky byly potřebné pro jejich fyzické přežití. Člověk je projektoval v představě boha, neboť po nich toužil a bál se jich. Vytvořili jste tedy ideu boha ve svém vlastním sebepojetí.

Dimenzionalita
V realitě, která je bezpochyby multidimenzionální, jsou dané staré koncepty boha bezpředmětné. Dokonce i samotný termín „nejvyšší bytost“ je sám o sobě rušivý, neboť způsobuje automaticky projekci lidských vlastností na ideu Boha. Kdybych vám řekl, že Bůh je myšlenka, nepochopíte, co tím myslím, neboť neznáte dimenze ve kterých má myšlenka svoji realitu nebo energie z kterých vzniká a šíří se. Nevěříte v myšlenky stejným způsobem tak jako věříte ve fyzické objekty, čili pokud budu tvrdit, že Bůh je myšlenkou, budete to desinterpretovat představou, že Bůh je méně skutečný, bez reality, účelu a činnosti. Nyní je váš fyzický obraz materializací vaší představy o vás ve vlastnostech hmoty. Bez představy sebe samého by vaše fyzičnosti neexistovala, přesto je to často jediné čeho jste si vědomi.

Prvopočáteční síla a energie myšlenky
vás udržuje váš obraz při životě. Myšlenky jsou tedy daleko důležitější, než si myslíte. Pokud se pokusíte přijmout představu, že vaše vlastní existence je multidimenzionální, že se pohybujete na úrovni nekonečného množství pravděpodobností, pak můžete chytit slabý nádech reality, která je skrytá za slovem „bůh“ a pochopíte, proč je téměř nemožné pochopit daný koncept slovy.

Bůh je všehovšudy stvořitel
ne jednoho fyzického vesmíru, ale nekonečného množství pravděpodobných událostí a je daleko vzdálený aspektům fyzického vesmíru, jenž je znám vašim vědcům. On jednoduše neposlal syna, aby žil a zemřel na jedné malé planetě. On je částí všech pravděpodobností.

Zdroj: kniha Sethovy promluvy
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
MartinesLuggi

Zpět na Seth

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron