Bashar: Tetování

Krátké výroky s překladem

Bashar: Tetování

Příspěvekod Petr » stř 24. čer 2020 21:16:12

bashar.jpg

Q:Jaký význam mají tetování?
Bashar: Lidé, kteří umísťují tetování na svá těla, tím dělají prohlášení o záměru, prohlášení o energii. Jsou to symboly na jiných úrovních, nefyzické úrovně, vyšší dimenzionální úrovně, které jsou jednoduše reprezentovány a symbolizovány tetováním na jejich tělech.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Tetování

Příspěvekod Petr » stř 24. čer 2020 21:16:55

Jinak ja osobně tetování moc nemusím :D, ale přišlo mi to zajámavé.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Tetování

Příspěvekod Trini » čtv 25. čer 2020 12:40:31

Než se stalo tetování modou - skoro každý, koho potkám na ulici, je tetovaný - tak mi přislo jako docela zajímavé (tedy kromě u námořníků a kriminálníků).

Po jednom japonském, erotickém filmu "Irezumi- Duch tetování" v 80. letech mě i fascinovalo. V japonštině s titulky. Ta japonština to perfektně podmalovávala, stejně jak hudba. Nevím, jestli se ten film dá sehnat, ale na štěstí ho mám na videu. Bylo to jediné video, které jsem schovávala před dětmi, aby nevěděli, jaký prazvláštní film se mamince líbí. :lol:

https://www.imdb.com/title/tt0084153/me ... m599275264
https://www.imdb.com/title/tt0084153/
https://www.nytimes.com/1983/03/19/movi ... attoo.html
Yoichi Takabayashi's ''Irezumi -Spirit of Tattoo'' (''Sekka Tomurai Zashi'') is a romantically deceptive Japanese film about a young Tokyo secretary who, to please her middle-age lover, spends two years of her life having her back elaborately tattooed. A tattoo, like a diamond, is forever, but it can't be hocked.


Jinak mně připadá, že tetování dobře pasuje k hard rock a k heavy metal hudebníkům. Obzvláště k melodic death metal. ;) Ti tím určitě prezentují svoji enegii.

:)
Naposledy upravil Trini dne čtv 25. čer 2020 17:19:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bashar: Tetování

Příspěvekod vostalpetr » čtv 25. čer 2020 16:07:46

Podle mne je tetování vhodné leda tak pro slečinky nebo změkčilé metrosexuály co chtějí vypadat drsnácky,
pravého muže (tzv. nadčlověka ) zdobí jizvy které utržil ve svém souboji s životem,
a ne nějaký čmáranice vybrané z katalogu u tatéra,
tak například já :

v podbříšku mám dvě jizvy po operaci kýly (jen co jsem se narodil tak jsem řval a vyřval jsem si kýlu, již tehdá jsem podvědomněl tušil, že život je utrpení)

další operační jizvu mám na pravém koleni po operaci menisku

na pravém lýtku mám ještě spáleninu od výfuku, takže každá pozná, že jsem motorkář

a o něco níž mám jizvu od ostnateho drátu,

na levém lýtku mám jizvy po indických infekcích

na zadku mám jizvu z revolučního roku sametové revoluce, to jsem na silvestra vožralej upadnul na Václaváku do střepů (kdybych tenkráte tušil co nás čeká za totalitu v tý demokracii tak jsem mohl mít jizvy i na zápěstí)

na pravé paži má jizvu z šermířského souboje

pak mám ještě několik jizev na duší

a jako třešínku na dortu mám ještě zlomené srdce, zlomila mně ho Jana, ale jde o zlomeninu, takže z toho asi jizva nebude...

:Foto: :Foto: :Foto:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bashar: Tetování

Příspěvekod Alaja » čtv 25. čer 2020 16:29:42

Tetování...

...v cestopisech se občas najde povídání o tetování...příslušníků domorodých kmenů. Podle toho, co je tam psáno, tak ono tetování měli asi místo našich občanských průkazů. Každý kmen měl jiné tetování, dítě bylo potetováno nejspíš už jako mrně, takže každý poznal kdo k jakému kmeni přináleží... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bashar: Tetování

Příspěvekod Trini » čtv 25. čer 2020 16:42:46

vostalpetr píše:Podle mne je tetování vhodné leda tak pro slečinky nebo změkčilé metrosexuály co chtějí vypadat drsnácky,


Někdy se mužští (hloupí :? - nebot' jména jsou zrada, jak se dovídáme od doktorky v kosmetickém ústavě ve filmu Léto s kovbojem, když si Hanzlík nechává odstranit jméno své bejvalky s předloktí. Ale nezapomene dát nabídku své nové lásce, že si dá vytetovat jméno Doubravka přes celá prsa, když si to bude přát. A hned se dozví, že je primitiv. :roll: :lol: ) nechávají tetovat kvůli ženám, aby jim tak dokázali věčnou lásku.
Axl Rose od Guns N' Roses má vytetovanou dívčí podobu na paži. Jestli je to nějaká bejvalka, to nevím. Myslím, že ji tam má pořád. Johnny Depp si prý nechal dát vytetovat Winona for ever, když byl dohromady s Winonou Ryderovou. A potom si to dal přetetovat na něco jiného, když jejich vztah skončil. Jo, to for ever je obvykle problém. :lol:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bashar: Tetování

Příspěvekod Trini » čtv 25. čer 2020 16:48:46

vostalpetr píše:pravého muže (tzv. nadčlověka ) zdobí jizvy


Ale ženy si někdy nechávají právě jizvy zakrývat tetováním. Pravou ženu holt jizvy nezdobí. :roll:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bashar: Tetování

Příspěvekod Trini » čtv 25. čer 2020 17:08:36

Alaja píše:Tetování...

...v cestopisech se občas najde povídání o tetování...příslušníků domorodých kmenů. Podle toho, co je tam psáno, tak ono tetování měli asi místo našich občanských průkazů. Každý kmen měl jiné tetování, dítě bylo potetováno nejspíš už jako mrně, takže každý poznal kdo k jakému kmeni přináleží... :donknow:


Asi právě z doby kmenů tetování pochází. Všichni jsme žili původně ve kmenech a někteří tak žijí dodnes. Někdy mají potetovaný i celý obličej. Jako ten indián ve filmu Moby Dick s Gregorym Peckem. Ale to byl jen namaskovaný herec. :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=NMPW4R727QQ




No, i Moby Dick tady vypada jako by byl tetovaný, zřejmě byl často odstřelován harpunami. :?

;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bashar: Tetování

Příspěvekod Alaja » čtv 25. čer 2020 17:11:44

A ještě jsem si vzpomněla....vytetovaná čísla na pažích vězňů v koncentračních táborech... :(
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Bashar: Tetování

Příspěvekod Trini » čtv 25. čer 2020 17:18:10

Alaja píše:A ještě jsem si vzpomněla....vytetovaná čísla na pažích vězňů v koncentračních táborech... :(


Na to jsem si taky vzpomněla. :(
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Bashar: Tetování

Příspěvekod Trini » čtv 25. čer 2020 17:22:15

Podle filmu Gladiátor měli mít malé tetováni ti, co bojovali v římských legiich. Nevím, jestli je to pravda. :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích


Zpět na Výroky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron