W.Poltikovič

W.Poltikovič

Příspěvekod Mendule » ned 03. črc 2011 18:13:25

Uživatelský avatar
Mendule
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 04. zář 2010 16:54:32
Poděkoval: 1
Poděkováno: 31-krát v 23 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Mendule za tento příspěvek:
Monika

Re: W.Poltikovič

Příspěvekod Monika » pát 19. říj 2012 10:25:49

Wiliam Poltikovič sdílí své zkušenosti s ajuhaskou :-)

Obrázek

"AYAHUASCA, ROSTLINA UČITELKA

Z tvé cesty do Peru právě teď vznikají dva celovečerní filmy…
První se bude věnovat šamanismu a ayahuasce a hotový by mohl být na přelomu října a listopadu, bude se jmenovat Maestra Ayahuasca (v současné době už je film v distribuci na DVD, pozn.red.). Ten druhý zaměřený na paralelní světy, bytosti z jiných dimenzí a úkazy UFO, dokončíme snad začátkem prosince – plánovaný název je Učitelé z hvězd. Měl by ukázat, jak šamani s těmito bytostmi spolupracují, jak skrze ně nejenom získávají poznání, ale díky nim i léčí, protože využívají jejich energii k léčení. S jejich pomocí dělají takzvané psychické operace, kdy vytáhnou ducha nemocného z těla, bytosti ho odoperují, pak vrátí ducha do těla, šaman určí dietu a je hotovo.
Jak si tyto filmy představit? Jako reportáž? Nebo rozhovory se šamany?


Co se týká toho prvního o šamanech a ayahuasce, bude obsahovat výpovědi šamanů i různých odborníků, kteří mají k ayahuasce co říct. Prostřednictvím tohoto filmu bude mít člověk možnost se s tímto neobvyklým a mimořádným fenoménem poměrně zasvěceně seznámit, hlavně díky lidem, kteří mu rozumí a věnují se mu. Je to fenomén těžko uchopitelný, je něčím, co se vymyká běžné zkušenosti. Shrnul bych to výpovědí jednoho francouzského lékaře, který se studiem ayahuasky zabývá dvacet pět let. Tvrdí, že když ji poprvé vyzkoušel, tak to pro něj byla mnohem větší a přínosnější zkušenost než patnáct let studia psychoanalýzy... (usmívá se)

Tak to budou mít studenti psychologie radost...

Ano, byla tam u něj i jedna psycholožka z Čech, doktorandka, která si tam také uvědomila, že ayahuasca je vlastně jakási bytost, inteligence, která mění člověka k lepšímu. Že má i dlouhodobý účinek a nejenom krátkodobý v podobě vizí, které přijdou, když ji vypijete. Že působí terapeuticky a otevírá poznání. Výpověď této psycholožky je také ve filmu. Po chemické stránce to je soubor několika alkaloidů, u kterých je zvláštní, proč se takto chovají. Proč nás směřují k něčemu pozitivnímu, tlačí nás k tomu, abychom se rozvíjeli, zbavili strachů a fobií, zábran, traumat... ? Proč nám otevírají poznání, jak to funguje ve Vesmíru? Poznání, že můžeme komunikovat s rostlinami a vlastně se vším? Poznání, že je všechno živé? Jak to může dokázat soubor jakýchsi alkaloidů...? (usmívá se)

Ty jsi ayahuascu vyzkoušel?

Ano a bylo to hodně zvláštní… Vnímal jsem, že tohle všechno je jenom hra, program. Že mezi virtuální hrou na počítači a tím, co prožíváme v naší realitě není velký rozdíl.
Při poslední zkušenosti s ayahuascou jsem zažil stav, kdy jsem byl blízko toho se už nikdy nevrátit... Prostě jsem najednou vystoupil ze svého těla a plně si to uvědomoval. Vědomí sebe sama jako hmotného těla tam ale nebylo, jen velké spojení se vším. Táhlo mě to, abych vstoupil do Zdroje. Bylo to hodně silné... V ten okamžik jsem necítil vůbec nic, vůbec nic tam nebylo. Žádné myšlenky, žádná touha , žádné ego, nic mě tu k ničemu nepoutalo…. Mohl jsem se rozhodnout, buď v tomhle stavu pokračovat a nechat se dovést až ke Zdroji, nebo se vrátit … A vlastně tam ani žádná možnost volby nebyla, prostě mě to pořád táhlo do Zdroje… (usmívá se)
Měl jsem co dělat, abych se vrátil zpátky.

Co tě přivedlo zpátky?

(dlouze přemýšlí) Byl to zvláštní stav. Uvědomoval jsem si, že tu mám rodiče, manželku, blízké lidi, to ano... A také jsem věděl, že jsem opravdu kousek od toho, že bych se už nevrátil vůbec.... (přemýšlí) Nevím, co mě přivedlo zpátky, nejspíš ještě není ten správný čas…
V tom stavu se mi rozsypala celá realita, musel jsem ji celou vytvářet znovu. Bylo to zvláštní, absolutně jsem nevěděl, jestli jsem ji znovuvytvořil správně … (usmívá se), se všemi lidmi, kteří do ní patří. Když o tom takhle vyprávím, vypadá to pro mnohé asi hodně divně, ale pokud s tím někdo udělá vlastní zkušenost, divit se už nebude, rozhodně ne tomu, o čem mluvím. Ayahuasca každému otevře, co potřebuje otevřít, pomůže mu překonat to, co ho svazuje, omezuje…

Říkáš, že ayahuasca přináší poznání. Tys ji vyzkoušel, dokonce víckrát. Přesto pořád hledáš...

Tak, jako prochází bezpočet paralelních světů jedním bodem prostoru, tak i poznávání je nekonečné. I když poznání má své naplnění. Ale v té mnohosti a rozmanitosti je téměř nekonečno. A jakmile se nějaké otázky zodpoví, vynoří se jiné, o kterých jsme ani netušili, že vůbec jsou. (usmívá se) Je to proces. A ayahuasca umožňuje stav rozšířeného vědomí, ve kterém můžeme pojmout to, co v běžném stavu schopni pojmout nejsme..."

zdroj: http://www.maitrea.cz/magazin/%E2%80%9Eprijimam-vse-s-duverou%E2%80%9C

http://www.maitrea.cz/magazin/premiera-filmu-viliama-poltikovice
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích


Zpět na Inspirativní osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků