Stephen Wolinsky: Jak zacházet s emocemi

Stephen Wolinsky: Jak zacházet s emocemi

Příspěvekod Lída » ned 02. říj 2011 12:04:46

Dívejte se na emoci jako na energii, pohybující se vaším systémem. Pokud má emoce nepříjemná spojení, má energie tendenci sílit a sílit, protože byla více potlačována. Postupně se energie začne pohybovat sama od sebe. Může to trvat pět nebo deset minut, možná pět dní nebo pět vteřin. Není naspěch a není v tom záměr, jen odnětí označení a sledování emocí jako energie… Můžete to dělat ve svém volném čase. Jen u toho vydržte a nakonec se s tím něco stane.

Před lety, když jsem žil v Santa Cruz, jsem měl telefonát, který byl velmi rozrušující. Nikdy jsem nezažil záchvat strachu, ačkoliv jsem jako psychoterapeut mnohokrát pomáhal lidem s tímto problémem. Po tomhle telefonátu mi tělo zchladlo, srdce mi bušilo a byl jsem zmrazený a v hrůze. Opravdu jsem nevěděl, co to je. Kristi, dobrá partnerka, řekla: "Máš záchvat paniky." Netřeba říkat, že jsem s tím bojoval, bránil se tomu, choulil se do pokrývek. Bylo to strašné. Abych to ještě zhoršil, šel jsem a podíval se na film Oběti války. Jako bych se nemohl nasytit trestu.

Později jsem si myslel: "Už se stěží mohu dočkat příštího záchvatu paniky". Proč? Protože v něm byla taková spousta energie k použití. A opravdu, o dva týdny později, BUM, bušení srdce, vyschlo v ústech, tělo zmrazené hrůzou. Avšak tentokrát jsem si udržel určitou "pozorující přítomnost "a uvědomoval jsem si, co se děje. Lehl jsem si na podlahu a soustředil pozornost na své tělo, na strach, na vjemy jakožto energie. Můj postoj byl "vezmi mě kamkoliv". Po krátké době jsem cítil, jak se mé srdce otevřelo. Byl jsem zranitelný, velmi spojený se sebou a prožíval jsem nádherný stav. To je potenciál tohoto druhu cvičení.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Jižan, Sluníčko

Zpět na Inspirativní osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron