Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod flpbb » čtv 29. pro 2011 12:54:42

Pravdu ti nikdo nemůže nařídit, to je pak manipuace. A ukázat ti ji může i Hitler na tom kontrastu jeho ideologie.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod Radek » čtv 29. pro 2011 17:49:44

"osvícený" -> "Adolf Hitler"
"Všichni lidé mají svobodu být tím kým jsou" -> "pocit svobody který třeba dával Adolf Hitler svými vizemi mnohým němcům"

to jsou celkem zajímavé asociace, jak se k něčemu takovému dá dojít? :)
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod vostalpetr » čtv 29. pro 2011 18:03:50

Úplně jednoduše, někdo napíše třeba :

Nevím jak ty, ale já od některých lidí tu svobodu cítím, svobodu být tím kým jsem a od některých naopak cítím, že by si mě nejradši předělali k obrazu svému..
.

Co asi tak z toho většina němců cítila, když k nim Adolf promlouval ?
Že by cítili, že je chce předělat k obrazu svému ???



Copak se vždycky nemanipuluje s lidmi tak, že se jim nabídne láska a svoboda ?
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod flpbb » čtv 29. pro 2011 18:25:44

Radek:
"Obloha je černá." Dokaž mi opak, že já jí tak nevidím.
Dál: Buddha nebo JK ti dávají pravdu? Jen přece ukazují…
Je to ale tvůj názor. My tě nezesměšňujeme, ale vysvětli to! Nejprve si ale uvědom, že kdyby to tak bylo a takové osoby by nás ovlivnovaly, zákonitě by byl celý svět takový. Není! Ty mluvíš o infekci, takto to prostě nefunguje. A jak přítel vostálík píše, ani nemůže. PROČ? Bez pravdy není lež, bez svobody není totalita, bez lásky není nenávist a kdybych měl mluvit za sebe: bez války není mír.
Já vím, že tohle, co píšu, jsou strašný věci, ale takto to zatím funguje zde a v tomto vesmíru.
I am sorry…
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod flpbb » čtv 29. pro 2011 19:06:47

Budeš se divit, Radku, co ti ted napíšu. A je mi jedno, jestli mě odsoudíš, jednou na to stejně přijdeš. Já tvrdím, že každý je manipulátor, ale je jen na tobě, co ty chceš. Několik příspěvků výše: TY sám si přece vybíráš svoji cestu. Jestli ti ji ukáže Hitler nebo Adyashanti, je jedno, oba sis do života nějak přitáhnul.
Zcela jistě jsi dobrý kluk, našel ses, slav to. My ostatní jsme si museli přejít ostnatý dráty a minový pole. A ještě na konci nejsme. Nevím, co po nás pořád chceš.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod Radek » čtv 29. pro 2011 19:18:47

flpbb píše:Radek:
"Obloha je černá." Dokaž mi opak, že já jí tak nevidím.
Dál: Buddha nebo JK ti dávají pravdu? Jen přece ukazují…
Je to ale tvůj názor. My tě nezesměšňujeme, ale vysvětli to! Nejprve si ale uvědom, že kdyby to tak bylo a takové osoby by nás ovlivnovaly, zákonitě by byl celý svět takový. Není! Ty mluvíš o infekci, takto to prostě nefunguje. A jak přítel vostálík píše, ani nemůže. PROČ? Bez pravdy není lež, bez svobody není totalita, bez lásky není nenávist a kdybych měl mluvit za sebe: bez války není mír.
Já vím, že tohle, co píšu, jsou strašný věci, ale takto to zatím funguje zde a v tomto vesmíru.
I am sorry…


Nemám potřebu ti vyvracet, že vidíš černou oblohu, ani s tím nějak bojovat, třeba máš nějakej šedej zákal a vážně jí tak vidíš, co já vím. :)
Jak mě dávají za pravdu? Já tady nic netrvdím ani nic nehlásám, jediné co jsem udělal je překopíroval kus textu, to je všechno.
Co je můj názor?, Já jsem přece neřekl, že někdo někoho ovlivňuje, jediné co jsem řekl je, že se dobře cítím ve společnosti lidí, kteří mě neodsuzují, ale berou mě takového jaký jsem,umožňují mi být tím kým jsem, to je to jediné co jsem tady řekl, to že z nich někdo začne dělat Hitlery, je jeho vlastní vnímání, já s tím nemám co dělat.
V jakém kontextu si prosím pochopil, že jsem kde mluvil o infekci???
Mluv prosím o svém vesmíru... A už vůbec se není potřeba nikomu omlouvat...
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod Radek » čtv 29. pro 2011 19:24:29

flpbb píše:Budeš se divit, Radku, co ti ted napíšu. A je mi jedno, jestli mě odsoudíš, jednou na to stejně přijdeš. Já tvrdím, že každý je manipulátor, ale je jen na tobě, co ty chceš. Několik příspěvků výše: TY sám si přece vybíráš svoji cestu. Jestli ti ji ukáže Hitler nebo Adyashanti, je jedno, oba sis do života nějak přitáhnul.
Zcela jistě jsi dobrý kluk, našel ses, slav to. My ostatní jsme si museli přejít ostnatý dráty a minový pole. A ještě na konci nejsme. Nevím, co po nás pořád chceš.


Ano vybírám si svoji cestu a vybírám si ji tak, že buďto souhlasím s tím co někdo říká, jak se chová sám k sobě nebo k druhým, co hlásá...
Jediné co říkám je, že si cením lidí, kteří mi dají prostor být tím kým jsem, to je celé. A současně já považuju za správné dávat lidem prostor pro to aby mohli být těmi kým chtějí být a nemusím pro to říct jedno jedinné slovo, vést hodinové monology ani nikomu třískat o hlavu nějakou moudrou knihou.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod flpbb » čtv 29. pro 2011 19:38:54

to že z nich někdo začne dělat Hitlery, je jeho vlastní vnímání, já s tím nemám co dělat.

Vidíš? To je právě ta manipulace. Ale tvoje...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod Zero » čtv 29. pro 2011 19:41:17

Radek píše: že si cením lidí, kteří mi dají prostor být tím kým jsem, to je celé. A současně já považuju za správné dávat lidem prostor pro to aby mohli být těmi kým chtějí být ...

Ano. Ale není snadné k tomu dojít. Je běžné druhé posuzovat, jací jsou nebo naopak jací nejsou a jací by podle mě měli být. Je to forma manipulace, kterou vnucujeme druhým svůj subjektivní pohled a nejsme si toho vůbec vědomi. To není špatně, má to tak většina lidí a ne každý má to štěstí, že ho na to někdo upozorní.

Když nás na to v diskusi upozorní hned několik lidí, stojí za to vzít to vážně a začít se zajímat, odkud se v nás potřeba posuzovat druhé a dokazovat jim jejich chyby a omyly bere. Je velký dar najít v sobě pokoru a připustit, že se můžu mýlit. Že to, co vidím na druhých, může být můj čistě subjektivní pohled, který nemá nic společného s tím, jaký ten druhý je.
Uživatelský avatar
Zero
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 05. pro 2011 22:35:42
Poděkoval: 24
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod vostalpetr » čtv 29. pro 2011 19:50:25

Nevím jak ty, ale já od některých lidí tu svobodu cítím, svobodu být tím kým jsem a od některých naopak cítím, že by si mě nejradši předělali k obrazu svému..



OK RADKU,
já se ti tedy omlouvám, že jsem řekl co jsem řekl,

ta pro tebe asi nepochopitelná asociace proč jsem reagoval tak jak jsem reagoval spočívá v tom,
že přesně toto může říct třeba člen jakékoli skupiny lidí, jejichž cíle mohou být jakékoli, tedy sledující jejich představu svobody
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod Lída » čtv 29. pro 2011 19:54:12

Radek píše:že z nich někdo začne dělat Hitlery, je jeho vlastní vnímání, já s tím nemám co dělat.

Promítání svých pohledů na druhé je staré jako svět. Teď jen co s tím, jak si to v sobě uvědomit? Snad jen pochopit a přijmout, že tak to v nás opravdu funguje. A že je možné začít se dívat, odkud to v nás vyvstává a proč.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod Lída » čtv 29. pro 2011 19:59:36

vostalpetr píše: přesně toto může říct třeba člen jakékoli skupiny lidí, jejichž cíle mohou být jakékoli, tedy sledující jejich představu svobody

Zneužít se dá naprosto všechno. Ale pochybuju, že by se Tobě nebo mně líbilo žít s někým, kdo se nás imrvére snaží předělávat k obrazu svému. Myslím, že právě tohle měl Radek na mysli.

I já si cením lidí

kteří mi dají prostor být tím kým jsem, to je celé. A současně já považuju za správné dávat lidem prostor pro to aby mohli být těmi kým chtějí být ...
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod vostalpetr » čtv 29. pro 2011 20:54:54

Ale už mě fakt nebaví diskutovat o hloupostech,
Radkovi jsem se omluvil, za to že:

No předpokládám,
že nemáš na mysli ten pocit svobody který třeba dával Adolf Hitler svými vizemi mnohým němcům..


Zdá se, že s tím má nějaký problémy, pochopit co tím bylo řečeno,
ale za to já zase nemůžu...

:ahoj4:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod Radek » čtv 29. pro 2011 21:05:58

Máš pravdu, je to pro mě v tomhle kontextu a na tomhle fóru nepochopitelná asociace, ale v žádném případě se mi za nic omlouvat nemusíš.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod Radek » čtv 29. pro 2011 21:21:36

flpbb píše:Zcela jistě jsi dobrý kluk, našel ses, slav to. My ostatní jsme si museli přejít ostnatý dráty a minový pole. A ještě na konci nejsme.


To já nejsem ještě ani uprostřed a přes růžový sad jsem zcela jistě taky nešel.

Nevím, co po nás pořád chceš.


Tohle vážně nechápu...
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod Lída » čtv 29. pro 2011 21:33:15

vostalpetr píše:
I já si cením lidí, kteří mi dají prostor být tím kým jsem, to je celé. A současně já považuju za správné dávat lidem prostor pro to aby mohli být těmi kým chtějí být ...

Jasně,
ale dost možná že to samé říkal i ten Hitler...

i těm, které jeho armáda přepadala při obsazování a zabírání jejich území?

Nemluvím o frázích, které nějaký diktátor účelově použije pro zmanipulování jedné skupiny lidí proti druhým. Jak jsem už napsala, zneužít se dá cokoliv.

Mluvím o bytostném respektu, o úctě k druhému v běžném mezilidském kontaktu, i když má jiné názory. Projevuje se to spontánně ve Tvém jednání. Nepokoušíš se druhé zmanipulovat, ani nepřímo. Nenapadne Ti mluvit o nich urážlivým způsobem, protože je Ti vlastní úcta k jinakosti druhých, přestože s nimi nesouhlasíš. Ponecháváš jim svobodu, aby byli, jací jsou - a to je něco úplně jiného, než považovat to za souhlas se zvůlí kohokoliv, kdo si umane narušovat základní zákonitosti mezilidského soužití nebo zneužívat svého postavení.

Adyashanti píše:Moc a touha mít vládu nad druhou lidskou bytostí není zajímavá... skutečně nechceš nikoho měnit. Možná nestojíš o to, být nablízku každému, ale když tu jsou, tak je nechceš měnit... Svoboda znamená uvědomění, že všechno a všichni jsou právě takoví jací mají být.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod vostalpetr » pát 30. pro 2011 0:27:15

Adyashanti píše:Moc a touha mít vládu nad druhou lidskou bytostí není zajímavá... skutečně nechceš nikoho měnit. Možná nestojíš o to, být nablízku každému, ale když tu jsou, tak je nechceš měnit... Svoboda znamená uvědomění, že všechno a všichni jsou právě takoví jací mají být.


No i já jsem takovej, jakej jsem...

Kdybych byl realizovanej, tak s největší pravděpodobností budu říkat to samé,
co on...

Zatím to tak není, tak říkám, co říkám...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod vostalpetr » pát 30. pro 2011 1:32:12

Kašlu na probuzenej život
a
jdu spát....

:ahoj4:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod vostalpetr » pát 30. pro 2011 9:17:47

Ale i takový popis jako je zde,
není zas tak prospěšný,
protože sice popisuje To vcelku dobře, ale nic nevysvětluje

Mnoho z vás ví, o čem mluvím.


No a ti co nevěděj, tak ti jsou z takovéhoto popisu úplně na větvi
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Příspěvekod flpbb » pát 30. pro 2011 16:51:33

duchovní mistr co nic neříká

Takový byl jen jeden - Buddha. :)
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron