Martin

Re: Martin

Příspěvekod Nic » pon 26. bře 2018 11:49:30

Trini píše:
Nic píše:Mysl, když opustí svůj Zdroj, kde je Doma, musí být vždycky bláznivá. Jen blázen by opustil místo, kde je osvícený, šťastný, dokonalý, kde mu nic nechybí a vydal se do temnot nevědomosti, do iluze oddělenosti, ve které nalézá špatnost, zlo, ohrožení, nedostatek, bolest, touhy, trápení a smrt.

Ale nejspíš to dobrodružství za to stojí, snad pro tu možnost návratu.

Obrázek


Neosvícené, nevědomé, sebestředné, nepročištěné mysli to tak může připadat. Má strach ze smrti, bolesti, trápení atd., a proto si vymyslela únik od toho, co posuzuje jako nežádoucí. Pokaždé když z něho vypadne, hledá horečně jak tomu zabránit.

:)


A úžasná je odvaha té dokonalosti, kterou to všechno je, vstupovat do snu o nedokonalosti a zakoušet strach a trápení jako skutečnou realitu.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Trini » pon 26. bře 2018 12:47:36

Běžná lidská mysl neustále posuzuje - něco jako dokonalé, něco jako nedokonalé, něco hodnotí jako sen, něco jako realitu - a vůbec s tím nedokáže přestat. ;)

Dokud jsou jí tato posuzování důležitá, tak se nemůže rozpustit v nepojmenovatelném - mimo dokonalost a nedokonalost, mimo sen a realitu. Zatím po tom ještě netouží. Sebestřednost je jí důležitější.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Nic » pon 26. bře 2018 16:54:41

Trini píše:Běžná lidská mysl neustále posuzuje - něco jako dokonalé...


A některé myšlenky jsou i krásné. Obrázek

". .v jakékoliv roli se objevím, a jakoukoliv činnost dělám – zůstávám tím, čím jsem. Já jsem nehybným, neotřesitelným, nezávislým.
Když říkám "já jsem", nemyslím tím oddělenou entitu s tělem a jeho svaly. Míním tím celistvost Bytí, oceán vědomí, celý vesmír všeho, co je a co ví. Není nic, po čem bych toužil, protože jsem neustále dokonalý."

Šrí Nisargadatta Maharadž - Píseň o Já jsem
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Trini » pon 26. bře 2018 21:36:23

Proto Nisasrgadatta doporučil, at se všechno zapomene, co řekl - jinak si posuzující mysl z toho vybere jen to, co se jí líbí, a ulpí na tom.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Nic » úte 27. bře 2018 5:24:25

A nejkrásnější na tom celém je to, že Tvé skutečné samotné čisté nijak neztotožněné JSEM - bez jakýchkoliv přívlastků - je stejně Boží, krásné a dokonalé, jako Nisargadattovo.

Obrázek

Což se skrz tu mentální iluzorní projekci oddělenosti může jevit jako narcismus.

:D
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » stř 28. bře 2018 13:56:54

Jsem šťastný. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin Danes za tento příspěvek:
Nic

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » pon 02. dub 2018 20:56:46

Život je jen láska pro Tebe. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Nic » úte 03. dub 2018 5:31:10

JÁ JSEM život, láska a to všechno, pokud je jasné, kdo JSI.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » úte 17. dub 2018 19:42:11

Co vám drogy dnes dají, to vám zítra seberou. Co vám světlo dá dnes, poskytne vám i zítra. Bez ztráty kytičky můžete drogy brát, až když jste osvícení, ale když jste osvícení a blažení, proč byste užívali drogy? Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » čtv 10. kvě 2018 9:40:25

Pokud o svobodě přemýšlíte podmíněně, tohle je svoboda a tamto už není svoboda, pak nevíte nic o svobodě. Sám život je svoboda. Být a prožívat cokoli, třeba pocit nesvobody, to je svoboda. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » úte 15. kvě 2018 17:02:52

Lidé jsou úžasní a ani to neví. Vše v přírodě prochází transformací, to, jak se květ změní v pomeranč, nebo jablko. Jak se trocha mouky, smíchané s vodou, změní v chléb. Transformace jsou fascinující. A člověk si myslí, že je z tohoto fenoménu vyjmut. Myslí si, že se narodí jako člověk, umře jako člověk a to je vše. Člověk je jednou z nejvelkolepějších transformací, protože člověk se mění v boha, člověk se rozpoznává jako bůh. Ne intelektuálně, ne ve fantazii a představách, ale skutečně projde transformací, tak jako housenka se stává motýlem, člověk se transformuje v boha. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » ned 20. kvě 2018 13:06:23

Lidé hovoří o magii. Jak někoho uhranout, proklít, či na dálku zabít. Ti inteligentnější hovoří o zpětném nárazu, protože, co zaseješ, to sklidíš. Jenže skutečná inteligence si uvědomuje, že člověk je vtělení lásky, že za vším je božství, že všichni jsme jedno, není tedy koho trestat. Projev temnoty je tedy příležitost k projevení světla. Když už tady máme tedy nějakého padoucha, kterého by všichni nejraději ukřižovali, místo trestů a likvidace můžeme meditovat na to, jak je ten člověk zaléván světlem, můžeme si ho představit před naším srdcem, jak k němu proudí naše láska, můžeme si představovat, jak se na něj snášejí okvětní plátky růží, jak se ten člověk proměňuje na světlo, jak s každým naším nádechem roste světlo v jeho srdci. Ve svém srdci a v našem vědomí můžeme toho člověka doslova proměnit na světlo. To je ta správná reakce na takovou situaci. Ten člověk, kterého chtějí trestat je také jen vtělení lásky a jen láska ho může přivést k vědomí té lásky. Tresty určitě ne. Trest ho buď zablokuje, nebo z něj udělá ještě většího a bezohlednějšího a rafinovanějšího padoucha. Jen světlo tvoří více světla a vy jste tvůrci. Můžete tvořit temné nesmysly, nebo lásku. Buď podpoříte utrpení a bolest, nebo světlo a lásku. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » ned 27. kvě 2018 11:45:05

Při jakékoliv činnosti nic nedělám. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » sob 02. čer 2018 11:33:57

Když lidé slyší, všeho se vzdejte, moc se jim to nelíbí. Chybí tomu dovětek. Abyste mohli vše dostat, musíte se všeho vzdát. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » sob 02. čer 2018 12:05:44

Lidé čekají na mesiáše, na zásah stvořitele. Vy jste stvořitel, můžete tvořit čekání, nebo si můžete představovat ráj na Zemi. Svůj šťastný pocit, svůj pocit lásky prodýchat ve svém vědomí v celém lidstvu, přírodě, v celé planetě, v celém stvoření a celé existenci. A uvidíte zázraky, uvidíte, že tvoříte ráj na Zemi.
Každého z vás nazývám Stvořitelem, Bohem a Mesiášem. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » sob 02. čer 2018 15:03:31

Nikdo není lhářem. Pokud si někdo o sobě vymýšlí, pak to jednoduše znamená, že o sobě sní v širším měřítku. Naším úkolem není ho soudit, či kritizovat, ale naslouchat. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Nic » ned 03. čer 2018 19:24:26

Martin Danes píše:Nikdo není lhářem. Pokud si někdo o sobě vymýšlí, pak to jednoduše znamená, že o sobě sní v širším měřítku. Naším úkolem není ho soudit, či kritizovat, ale naslouchat. Martin


Ano, není naším úkolem nikoho soudit, kritizovat a ani obviňovat ze snění, naším úkolem není ani zaplétat se do snů, naším úkolem je milovat.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » pát 08. čer 2018 18:15:14

Nepřišel jsem, abych hýčkal vaše ego, abych se choval dle vašich představ, mluvil, jak si představujete. Abych byl uspokojivý a uspokojující. Přišel jsem, abych urážel, zraňoval a dotýkal se. Jen ego může být dotčeno, zraněno, jen ego se může urazit a urážet. Nedělám to záměrně, mým záměrem je láska, ale překvapivě právě láska působí na ego jako útok, jako spalující oheň, jako kat. Láska totiž přináší egu smrt. Kde je láska, nemůže ego přežít. Láska je pro ego jasným poslem smrti. Lidé si idealizují svoji představu, jak se budou cítit vedle člověka, který zažívá božství. Ze začátku většinou dobře, ale v zápětí je člověk přirozeně vtažen do procesu transformace. Je to volání vnitřního nekonečna, aby vyplulo napovrch a je to jasný útok na ego. Meče a šavle jsou venku z pochvy, připraveny sekat hlavy vašim vnitřním démonům, pocitům Já a Moje, prožitkům oddělenosti od všeho živého a od jednoty. Jde o sekání hlav všem pocitům připoutanosti, nesvobody, závislosti. Ego je zde páleno ohňem, topeno v oceánu nekonečna. Je to útok a je to smrt pro ego. Ve skutečnosti s tím nemá nic společného, co dělám, nebo říkám. Jen ten stav bytí, který zažívám, působí automaticky. V okamžiku, kdy vy budete prožívat božství, budete automaticky ovlivňovat lidi kolem sebe. Šíří se to samo a automaticky, jako požár. Lidstvo je v procesu transformace do nového věku, věku lásky, věku bez ega. Ta změna se děje rychle a intenzivně. Takže, pokud se vás něco dotýká, něco vás uráží, oslavujte to, je to známka toho, že vámi protéká milost. Ego je jen utrpení, bez ega je zde jen blaženost. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod honzam » pát 08. čer 2018 21:17:04

Martin Danes píše:Nepřišel jsem, abych hýčkal vaše ego, abych se choval dle vašich představ, mluvil, jak si představujete. Abych byl uspokojivý a uspokojující. Přišel jsem, abych urážel, zraňoval a dotýkal se. Jen ego může být dotčeno, zraněno, jen ego se může urazit a urážet. Nedělám to záměrně, mým záměrem je láska, ale překvapivě právě láska působí na ego jako útok, jako spalující oheň, jako kat. Láska totiž přináší egu smrt. Kde je láska, nemůže ego přežít. Láska je pro ego jasným poslem smrti. Lidé si idealizují svoji představu, jak se budou cítit vedle člověka, který zažívá božství. Ze začátku většinou dobře, ale v zápětí je člověk přirozeně vtažen do procesu transformace. Je to volání vnitřního nekonečna, aby vyplulo napovrch a je to jasný útok na ego. Meče a šavle jsou venku z pochvy, připraveny sekat hlavy vašim vnitřním démonům, pocitům Já a Moje, prožitkům oddělenosti od všeho živého a od jednoty. Jde o sekání hlav všem pocitům připoutanosti, nesvobody, závislosti. Ego je zde páleno ohňem, topeno v oceánu nekonečna. Je to útok a je to smrt pro ego. Ve skutečnosti s tím nemá nic společného, co dělám, nebo říkám. Jen ten stav bytí, který zažívám, působí automaticky. V okamžiku, kdy vy budete prožívat božství, budete automaticky ovlivňovat lidi kolem sebe. Šíří se to samo a automaticky, jako požár. Lidstvo je v procesu transformace do nového věku, věku lásky, věku bez ega. Ta změna se děje rychle a intenzivně. Takže, pokud se vás něco dotýká, něco vás uráží, oslavujte to, je to známka toho, že vámi protéká milost. Ego je jen utrpení, bez ega je zde jen blaženost. Martin

http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=88&t=3925&start=340
Martin Danes píše:Tvoje láska končí tam, kde jsou tvé hranice. Proto nikdy neomezuj sebe, nekonečno a lásku. Martin

Martin Danes píše:Když jste osvícení, je jedno, kterým směrem se vydáte, protože sami sebe vnímáte jako vtělení skvělého pocitu. Můžete jít třeba do pekla a pak se stane jediná věc, rozsvítíte peklo. Martin

Martin Danes píše:Uprostřed nekonečné a věčné existence si mohu dovolit jednu báječnou výsadu. Být bláznem. Martin


E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod honzam » pon 11. čer 2018 17:06:28

Zde na poradně se diskutuje poslední příspěvek o lásce
Martin Danes píše:Nepřišel jsem, abych hýčkal vaše ego ...

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=32&t=8349
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron