Martin

Re: Martin

Příspěvekod Nic » ned 21. led 2018 19:23:55

vostalpetr píše:Jenže,

to nejde, ego se toho pak drží stejně jako ta Jana...

To, kým skutečně jsi, to, co si můžeš právě teď uvědomit čím jsi, když si o sobě nic nemyslíš, je zcela svobodné, bez jakýchkoliv vasán.

To, kým skutečně jsi, nepotřebuje vizi sedmi let připoutanosti k vývoji Jany.

Nepotřebuje žádný vztah s Janou založený na lásce, nenávisti, žádostivosti a ani na odporu.

To, kým skutečně jsi, je dokonale svobodné.

Je možné, že se nějaká připoutanost, vasána může objevit,

ale toho, kým skutečně jsi, se to nedotýká.
Nic

Poděkoval: 54
Poděkováno: 14-krát v 14 příspěvcích

Příspěvekod honzam » ned 21. led 2018 19:39:23

Nic píše:

To, kým skutečně jsi, to, co si můžeš právě teď uvědomit čím jsi, když si o sobě nic nemyslíš, je zcela svobodné, bez jakýchkoliv vasán.

Nepotřebuje žádný vztah s Janou založený na lásce, nenávisti, žádostivosti a ani na odporu.

Had anděl: Všechno se Tě dotýká, protože skutečnost je spojitá a nedělitelná. Ještě jednou prosím, tohle vlákno se nejmenuje Jana. Pro své osobní potřeby si založ vlákno se svým jménem.

Had ďábel: Ty potřebuješ být milována, proto sem pořád dokola píšeš věci, které vostalpetra nezajímají. Jestli sis nevšimla, dnes tu pravě popsal, že každá nauka doporučující nějaké postupy nebo vidění světa je špatná. Nikdo tady s Tebou nepotřebuje vztah, takže tím, že sem píšeš jen dokazuješ, jak jsi mimo a rozdvojená - děláš věci, které svým konáním sama popíráš.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Poděkoval: 21
Poděkováno: 43-krát v 43 příspěvcích

Příspěvekod Anim » ned 21. led 2018 19:45:18

Trini píše:To ti zcela chybí sebereflexe?

A kdyby jen to :x :x :x

Kde se v tobě vůbec bere ta drzost nám tady něco říkat???

Nám vševědoucím?

Zkus ještě něco rozumného říct a my tě tady zkorejdujem, že se nestačíš divit!

Proč?

To by tak hrálo, aby někdo věděl víc než :starik:

jáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!!

:sek: :sek: :sek: :sek: :sek: :sek: :sek:
Anim

Poděkoval: 2
Poděkováno: 3-krát v 1 příspěvku

Příspěvekod honzam » ned 21. led 2018 19:59:01

Anim píše:

Nám vševědoucím?

Proč?

Had ďábel: Bláznům se nemá odporovat. Nejhorší, co může člověka potkat, je srážka s blbcem. Na hloupou otázku hloupá odpověď. Jen idiot mění své názory. Jsem, který Jsem. Vím, co Vím. To je To. Vím, že Jsem To Já.

Had anděl: Nemění. :)
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Příspěvekod Nic » ned 21. led 2018 20:01:15

honzam píše:
Had anděl: Všechno se Tě dotýká, protože skutečnost je spojitá a nedělitelná.

Jak se může Jediné dotýkat samo sebe?

honzam píše: Ještě jednou prosím, tohle vlákno se nejmenuje Jana. Pro své osobní potřeby si založ vlákno se svým jménem.

Nejmenuje se ani Honzam. Pokud vidíš jako správné, Martinovi na vlákno nepsat, tak na něj nepiš.
Nic

Příspěvekod honzam » ned 21. led 2018 20:09:53

Nic píše:
honzam píše:
Had anděl: Všechno se Tě dotýká, protože skutečnost je spojitá a nedělitelná.

Had ďábel: Jednoduše. To je snad každému jasné. Tobě ne? :lol: :lol: :lol:

Nic píše:
honzam píše: Ještě jednou prosím, tohle vlákno se nejmenuje Jana. Pro své osobní potřeby si založ vlákno se svým jménem.

Nejmenuje se ani Honzam. Pokud vidíš jako správné, Martinovi na vlákno nepsat, tak na něj nepiš.

Had anděl: Nikde tady nepíšu o honzamovi. Píšu tady pro Tebe tak, abys sama sobě lépe rozuměla. Nechováš se k vostalpetrovi zrovna laskavě.
honzam

Příspěvekod Nic » ned 21. led 2018 20:23:53

honzam píše:

Nic píše:

Aby tu mohl být nějaký pohyb, dotek, musela by do toho vstoupit mysl a ta by tu uvědomitelnou pravdu zkreslila.
Nic

Příspěvekod Alaja » ned 21. led 2018 20:35:09

:lol:

I to Jediné, to velikánské superego, má své hranice. Za nimi je jen černočerná tma. Kdo ví, zda Jediné je opravdu jediné, nebo zda je jen jedno z mnoha dalších supereg, Jediných, Já....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 171
Poděkováno: 207-krát v 200 příspěvcích

Příspěvekod honzam » ned 21. led 2018 20:38:38

Nic píše:
honzam píše:

Nic píše:Aby tu mohl být nějaký pohyb, dotek, musela by do toho vstoupit mysl a ta by tu uvědomitelnou pravdu zkreslila.

Had ďábel: Líbí se mi, že sis vybrala mne jako toho, s kým si rozumíš a má podle Tebe smysl se bavit. :lol: Čím to je? :D
honzam

Příspěvekod Nic » ned 21. led 2018 21:07:47

honzam píše:Had ďábel: Líbí se mi, že sis vybrala mne jako toho, s kým si rozumíš a má podle Tebe smysl se bavit. :lol: Čím to je? :D

Řekla bych, že si ti Tví hadi vyměnili hlavy a tak to mají někdy pomíchané.
Nic

Příspěvekod vostalpetr » ned 21. led 2018 23:43:56

Anim píše:

Nám vševědoucím?

Proč?

Pro mě za mě at si ví,

ale ví vždycky osoba, nikoliv neosoba,

a je fuk jestli konstatuje nebo tvrdí nebo blábolí jako Jana,

já tady docela v pohodě tvrdím a konstatuju i blábolím,

v egu to jde naprosto výborně...
vostalpetr

Poděkoval: 95
Poděkováno: 597-krát v 443 příspěvcích

Příspěvekod vostalpetr » ned 21. led 2018 23:50:11

Proč bych to proboha ty blbá a uslintaná píčo dělal ???

Snad ne proto, že ty jsi kunda co si to furt představuje ????

Ty ubožačko, já si mohu dělat cokoliv jinýho a ty tvý sračky jsou mně u prdele, mně baví trdit že jsi kráva...

Včem jsou tydle sračky lepčí než v tom, že tě pošlu do prdele ???

A hlavně pro koho to má být lepčí ???

Blbko uslintaná gumo nadopovanáí vizualizacema vírou nadějí a hovnem...
vostalpetr

Příspěvekod vostalpetr » ned 21. led 2018 23:58:46

Aby tu mohl být nějaký pohyb, dotek, musela by do toho vstoupit mysl a ta by tu uvědomitelnou pravdu zkreslila.

No vždyt do toho furt ta tvoje zmrdaná mysl kterou jsi neustále vstupuje co vstupuje, ona tím přímo je a neustále blábolí svý vizualizace,

tři prdele zkreslení dle tvého vysněného narcisistickéo osobní ho snu,

blábolíš sračky jak pomatenec,

vždyt jsi Kleopatra,

co je na tom k nepochopení, když ti říkám že jsi blábolící kunda ????

Potřebuje to nějaký další vysvětlování to, že jsi blábolící pocitářská kunda ????

Potřebuje další vysvětlení že nikoho ty tvý sračky nezajímají ???

Jen votravuješ s hovnama, kdykoliv kdokoliv někdo vo něčem psal, tak jsi přišla a votravovala jsi se svejma hovnama,

který nikoho nezajímaj
lidi ti to roky říkali slušně a ted ti to neslušně říkám já, že jsi votravná a blbá píča...
vostalpetr

Příspěvekod vostalpetr » pon 22. led 2018 0:10:12

Vždyt tobě stačí napsat pár vulgarit
(co to vůbec je ta vulgarita ?)

a ty jsi z toho celá v prdeli..

Tak málo stačí a nirvánický ego je v píči..... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Musí nirvánicky mazat a banovat aby zde nebylo utrpení ...

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

:obed:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Nejen že jsi blbá,

což by se snad dalo i tolerovat,

ale navrch jsi ještě směšná majitelka nivány a poradny

a navrch jsi ještě votravná jak moucha co krouží kolem hovna páč ji to šíleně přitahuje...
Naposledy upravil vostalpetr dne pon 22. led 2018 1:24:19, celkově upraveno 6
vostalpetr

Příspěvekod vostalpetr » pon 22. led 2018 0:13:41

Alaja píše:Mýlíte se fšichni..
Osobní já rovná se tedy ego...dobrá..
...bohužel. musím vám sdělit, že ono obdivované Já je ve skutečnosti pořádně velké superego....

:lol:

No jo je,

ale když se z toho namíchá guruovskej koktejl, to pak stojí za to...
vostalpetr

Příspěvekod vostalpetr » pon 22. led 2018 10:17:33

Uvnitř okamžiku neexistuje žádný „někdo“, který by něco prožíval. Je tu jen prožívá-ní, které znamená totéž co současný okamžik, právě tady a právě teď. A v tom neustálém okamžiku, v tomto současném okamžiku není nic, co by bylo „mnou“, a nic, co by mělo nějaké trvání v čase; není v něm žádná minulost, přítomnost ani budoucnost. A není-li tu žádné „já“ a žádný pocit, které by měly nějaké trvání v čase, pak je tu jen ticho, ve kterém se nemohou začít vytvářet žádné pojmy. Vytváření pojmů závisí výhradně na „já“ a na vnímání času. Když tu není žádné „já“ a nic, co by po nějakou dobu trvalo, nemůže dojít k vytváření představ. Je to současný okamžik, věčný okamžik. Nějakou zkušenost „máme“, jen když o tom zakoušení mluvíme. Mluvíme-li o zkušenosti, týká se to určité doby, po kterou to trvalo. To je vždycky v minulosti. Když na zkušenost myslíme, a jedině tehdy, když na ni myslíme, objeví se jako minulá událost. Kdykoliv je tu současné prožívání, není tu žádný prožívající. Jakékoliv prožívání je nutně neosobní prožívání.

Existuje ale neosobní dění, které přijímá postoj osobnosti, beroucí na sebe individualitu, a to pouze tehdy, když „já“ uvažuje o zkušenosti. Dotyčná zkušenost je ale něco, co už patří do minulosti.

A tak v samotném prožívání, ať je to bolest, nebo blaženost, nikdy žádné „já“ není, protože prožívání probíhá vždycky nevyhnutelně v současném okamžiku – v okamžiku, který je mimo jakýkoliv časový interval. Prožívání, jakékoliv prožívání, bolest či radost, znamená současný okamžik. Jakmile to začne být zřejmé, spousta nejasností a otázek automaticky odpadne.

Tedy,
hlavně lze říci,

že nejde o neosobní rozpoznávání,

ale o neosobní pozorování jenž nerozpoznává...

Rozpoznávání tam přidává ten, kdo to cvičí,

kdo to necvičí a je pouze a jen uvolněný, ten pouze pozoruje bez jakéhokoliv vz - tahu k oné pozorované věci,

a nemaje vztah, tak rozpouští připoutanosti spontánně,

zatímco ten kdo rozpoznává a cvičí pak taky cvičí rozpouštění vztahu...

V rozpoznávání je tedy vždy nějaká osoba, nějaký postoj, záměr a cíl,

v pouhém pozorování pak nic takového není, čumění do blba je prostě bez záměru a cíle, ani nevím že je zde nějaké pozorování...
vostalpetr

Příspěvekod Anim » pon 22. led 2018 11:23:34

vostalpetr píše:
Tedy,
hlavně lze říci,

že nejde o neosobní rozpoznávání,

ale o neosobní pozorování jenž nerozpoznává...

Rozpoznávání tam přidává ten, kdo to cvičí,

kdo to necvičí a je pouze a jen uvolněný, ten pouze pozoruje bez jakéhokoliv vz - tahu k oné pozorované věci,

a nemaje vztah, tak rozpouští připoutanosti spontánně,

zatímco ten kdo rozpoznává a cvičí pak taky cvičí rozpouštění vztahu...

V rozpoznávání je tedy vždy nějaká osoba, nějaký postoj, záměr a cíl,

v pouhém pozorování pak nic takového není, čumění do blba je prostě bez záměru a cíle, ani nevím že je zde nějaké pozorování...

Aha. Takže když když kytka - např. slunečnice - rozpoznává, odkud svítí slunce, je v tom nějaká osoba a nějaký záměr :lol:

Pleteš si rozpoznávání s hodnocením.

Postoj, cíl je důsledek posuzování a ohodnocení, ne pouhého pozorování a rozpoznávání.

Bez posouzení a ohodnocení nějakého cíle by nevznikla potřeba se na ten cíl zaměřit.
Anim

Poděkoval: 2
Poděkováno: 3-krát v 1 příspěvku

Příspěvekod vostalpetr » pon 22. led 2018 11:33:42

Ne nepletu,

kytka v podstatě provádí koncentraci na slunce, proto se za ním otáčí, má k slunci vztah,

zatímco meditace je negací všech směrů pozornosti, není tam zaměření na něco konkrétního,

nemůžeš se tedy točit za sluncem či za nějakou kozatou blondýnou,

leda, že bys k té blondýně měl vztah a pak bys ji rozpoznal v tom neosobním pozorování a zaměřil na ni pozornost...

Nepletu si tedy rozpoznávání s hodnocením, rozpoznávání prostě znamená nějaký vztah, nevědomou připoutanost pozornosti,

hodnocení může a nemusí přijít potom...

Proto je mně vcelku u prdele, zda-li je rozpoznávání tvrzení nebo náký konstatování, pro mě je to prostě připoutanost - vztah...
Naposledy upravil vostalpetr dne pon 22. led 2018 12:04:37, celkově upraveno 1
vostalpetr

Příspěvekod vostalpetr » pon 22. led 2018 11:41:13

např. slunečnice - rozpoznává, odkud svítí slunce, je v tom nějaká osoba a nějaký záměr :lol:

No i kytka má nějakou "osobu" či chceš-li inteligenci a tudíž i ona má nějaký záměr, není přece blbá,

podobně jako ta Maharišiho kráva co se žene za nastrčeným trsem čerstvé trávy,

to kámen tu osobu - inteligenci a připoutanost nemá, proto se taky nikam netočí,

Mahariši pak hovoří o krávě (což já v případě Jany taky)

ale já hovořím o kameni, tedy o uvolnění relaxaci,

zatímco Mahariši hovoří o koncentraci...
vostalpetr

Příspěvekod vostalpetr » pon 22. led 2018 11:54:41

Samozřejmě píšu podobně jako Balsekar o začátečnický úrovni,
von ten charakter pozorovatel - pozorování a pozorované se s postupujícím uvolněním mění,
Balsekar pokud se nemýlím o tom nemluví, takže o tom nemluvím ani já,

ale dovolím si tvrdit, že při spontánní cestě uvolnění nepotřebuješ používat žádné rozpoznávání,
nebot činnost osoby je anulována, vše je spontání...

Prostě nevíš, jak to funguje, pokud to nezačneš zpětně rozpoznávat...

PS.
Podle mne (už si to moc nepamatuju) Balsekar neučí nějakou koncentraci jako Maharadž na nějaký bytí či vědomí či připoutanosti,

von učí jen uvolnění, nebot jeho základním pochopením je, že dokud je zde nějaký hledající (usilující) nemůže dojít k realizaci...
vostalpetr

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní osobnosti