Marta FOUČKOVÁ

Marta FOUČKOVÁ

Příspěvekod Petr » pon 08. zář 2008 10:48:10

marta_fouckova.jpg
marta_fouckova.jpg (8.56 KiB) Zobrazeno 11053 krát


Úžasná dáma zabývající se regresními terapiemi, i když teď už je pokud vím přimo neprovádí a věnuje se seminářům a přednáškám, které ji umožňojí pomoci většímu počtu lidí. Přednášky pořádá pravidelně na jaře a na podzim v Praze, Brně a dalších městech.

Narazil jsem na toto krásné povídání o paní Foučkové, tak ho využívám k jejímu představení:

S PhDr. Martou Foučkovou som sa zoznámil na ezoterickom festivale pred dvoma rokmi. Mala úžasnú prednášku a aj poobedňajšiu besedu ochotne predĺžila až pokiaľ naozaj nemusela nastúpiť do auta, ktoré ju odviezlo do Prahy. Zanechala vo mne hlboký dojem. Nielen tým, že astrológiu, ktorú popri joge usilovne niekoľko rokov študujem, nazvala vedou vied a veľa zákonitostí vedela aj astrologicky presvedčivo zdôvodniť.

Je to šarmantná, láskavá, skromná, presvetlená žena, ktorá rozdáva múdrosť a lásku; je to krásny človek s otvoreným srdcom. Oslovuje všetkých, ktorí ju chcú počúvať a ktorí cítia, že by niečo vo svojom živote mali zmeniť. Už desaťročia pomocou svojej metódy hlbinnej terapie (nehypnotická regresná metóda, návraty do minulých životov) pomáha ľuďom pochopiť ich životy a odstraňuje ich problémy. Hovorí, že pochopenie zákona reinkarnácie vysvetľuje základné otázky života a smrti, vývoj duše človeka; to, odkiaľ sme prišli, kam ideme a aký je cieľ našej cesty. Zároveň sa tým aj objasňujú úlohy a skúšky, ktoré musíme na svojej Ceste za poznaním splniť a vykonať práve tu a teraz.
V obidvoch svojich knihách zachytila svoje praktické poznatky a skúsenosti.

V prvej knihe Jsem popisuje na konkrétnych príkladoch z praxe fascinujúce zákonitosti kolobehu životov a pomáha čitateľovi meniť pohľad na svoj život a tiež uvedomiť si zaň vlastnú zodpovednosť. Ukazuje cestu všetkým, čo váhajú a nevedia, prečo sú na svete a aká je ich úloha. V Já jsem takisto na príkladoch ľudí, ktorí prešli jej terapiou, tieto poznatky ďalej rozvíja až k súvislostiam celého vesmírneho diania. Ukazuje, ako hlboko súvisí všetko so všetkým a ako by sa mala každá bytosť snažiť nielen splniť svoju úlohu tu, na Zemi, ale uvedomiť si aj svoj vzťah k celému vesmírnemu Bytiu v láske a múdrosti.

Hovorí o karme a o jej spravodlivosti, o karmických križovatkách, o karme v rodine, o tom, že sa stále vraciame, o tom, že pokračujeme tam, kde sme prestali, o inventúre života, o pripútanosti, o odpustení, o ubližovaní deťom, nevedomom aj vedomom, o detských traumách, o pocitoch ešte nenarodených, aj nechcených detí, o zodpovednosti, o tom, že kto nechce počuť, trpí, o slepých cestách, o samovraždách a telesných postihnutiach, o komplexoch a narušenej psychickej rovnováhe. A samozrejme píše o láske vo všetkých podobách; a aj o tom, že nič nie je náhoda (už na prednáške používala slovo "nenáhoda"). A všetko ilustruje príkladmi, tu je jeden kratučký:
"Prečo som si odrezal prsty?"
"...Aha, ja som proti nemu krivo prisahal." Objavuje sa vina z minulého života.

Píše o slobodnej vôli, o pokore, o hľadaní Majstra, o meditácii, o mystickej smrti, o kozmickej energii, o nenaplnených túžbach, aj o sexualite: Intímny sexuálny zážitok je duchovnej podstaty. Ak sa tak však nedeje z lásky, ale ešte na základe nižšieho animálneho pudu, vyvoláva to karmickú pripútanosť. Bez vzájomnej úcty a naozajstnej lásky si partneri pripravujú len ďalšie putovanie dlhými vekmi.


Nakoniec vám ponúkam časť záveru z druhej knihy slovami autorky:
Obidve knižky ukazujú podstatu ľudskej duše a sú otvoreným dopisom všetkým, ktorí ich čítali a mali možnosť zamyslieť sa nad sebou, nad svojimi myšlienkami a tiež činmi. Aby mohli zvážiť, či žijú podľa zákonov vesmíru, či idú vo smere božskej lásky a pochopiť, že každý sám je tvorcom svojho osudu, pretože žiadny život nie je náhodný...
Na túto zem sa rodíme pre duchovný vývoj a vzostup. Nenechajme sa preto spútať žiadnym cudzím názorom, ľudomilnou sektou... Buďme nezávislí a nepútajme ani my sami nikoho svojimi názormi a vôľou. Verme len sami sebe, svojmu Božstvu v nás. Premýšľajme a pýtajme sa. Uvedomme si, že najväčšou cenou života je láska...
Láska ako rozvoj, láska ako rast, láska ako poznanie, láska ako všetko. Veď Boh sám je láska.
Nech sa s nami deje čokoľvek, sme stále pod ochranou Boha a nič sa nemôže stať bez Jeho vôle. Je našou záštitou, ochranou, a ak už sme ho našli a stotožnili sa s Ním, vieme, že čokoľvek dopustí, nikdy nás v tom neopustí.

Prosím Vás, nájdite si čas na tieto knihy
Milan

uverejnené v Spravodaji Jogovej spoločnosti č.3/1999
© Milan Jurášek, 04.08.2004


Jen doplním, že byla žačkou Otakara Solnaře, o kterém píše zde (viz. také příspěvek níže).

Osobní stránky: http://www.martafouckova.cz

Rozhovory s paní Foučkovou najdete v sekci Rozhovory
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Marta FOUČKOVÁ o Otakaru Solnařovi

Příspěvekod Petr » pon 08. zář 2008 10:51:28

Marta FOUČKOVÁ: Nesobecká láska Mistra Otakara Solnaře

Ti z našich čtenářů, kteří navštěvují přednášky a semináře PhDr. Marty Foučkové, se často ptají na Mistra Solnaře, jak říká svému duchovnímu učiteli, na nějž často vzpomíná. Dnes nám o něm prozradí více.

VYBÍRAL SI ŽÁKY PODLE HOROSKOPU
V době totality se tvořila mnohá utajená uskupení lidí, kteří byli nespokojeni s nesvobodou a všudypřítomnou autoritativní mocí státu, omezující jejich myšlení, přání a nezávislou volbu životní cesty. Podobnou početnou skupinou byli i lidé, navštěvující Otíčka – jak jsme mu všichni, kdo jej znali, říkali. Ing. Otakar Solnař pracoval na vodních dílech v celé tehdejší Československé republice. V životě zakusil mnoho příkoří a utrpení, když hájil proti zvůli přisluhovačů tehdejšího systému a jeho mocipánů čistotu a přirozený tok našich, tehdy ještě krásných řek. Největší práci ale vykonal v oblasti probouzení duchovního života u nás. Jeho přínos je nesmírně cenný. Čím více lidí pozná spirituální ozvěnu své cesty a svým postojem pomáhá k uskutečnění vědomého dobra, tím lépe pro každý národ, a potažmo i celé lidstvo. Ten, kdo zná zákony vesmíru, snaží se uskutečňovat jen dobro; pro druhé i pro sebe.

Protože působil v době rozsáhlé »dohlížecí mašinérie«, přednášel v bytě, kam jsme za ním docházeli. Někdy se nás sešlo i více, a potom jsme se tísnili v malém prostoru. V té době musela být jeho práce i osobnost utajena. On by samozřejmě nikomu neublížil, ale lidská nevědomost tehdy vládla ještě silněji než dnes. Omezení lidé se bezmezně bojí všeho nového. Avšak jeho ochrana byla dokonalejší než statisícová armáda. U každého nově příchozího si nejprve vypočítal jeho horoskop, a tak okamžitě poznal, kdo jej přichází navštívit. Někdy se stalo, že člověka stručně odmítl, s poukazem na nepatřičné konstelace planet. „Kdo rozumí horoskopům, najde všechno, protože všichni jsme součástí vesmírného celku. Vypovídá o nás spolehlivě záznam naší životní cesty,“ říkával. Jednou jsem k němu chtěla přivést paní, která si získala mou přízeň, a usilovně jsem se za ni přimlouvala. Seděl tehdy nad jejím výpočtem, pokyvoval hlavou, a přestože mi nerad působil zklamání, ukázal na indicie svědčící o tom, že je spolupracovnicí Státní bezpečnosti. Odmítl ji přijmout. Měla jsem se o tom přesvědčit hned druhý den, kdy jsem si s kamarádem domluvila schůzku, že navštívíme našeho známého léčitele. Nejen u ní, ale i u dalších vždy neomylně poznal, kdo přicházel z vlastního zájmu a kdo měl jen za úkol prověřit jeho práci.

DÍLNA LIDSKOSTI A DUCHA
Ing. Solnař byl ztělesněnou láskou a nesobeckou pomocí druhým. Vedle svých rodičů jsem nepoznala láskyplnějšího člověka. Bez ohledu na věk oslovoval ženy „děvenko“ a muže „bratře“. Byly to nezapomenutelné filozofické, duchovní i intelektuální diskuse. Vždy jsem měla pocit, že je otevřen každému, a to i na jeho individuální úrovni. Jeho napojení na kosmické informační pole, Boha, bylo tak dokonalé, že si každý odnášel přesně to, co potřeboval pro další vývoj vědět. Vedle geniálně zvládnuté astrologie byl i jasnozřivý. Není zde bohužel dosti místa, abych mohla vyprávět, jaké neuvěřitelné zkušenosti jsem někdy zažívala. Studovat u něj bylo pro mne víc než další vysoká škola. Seznamovali jsme se nejen s astrologií, astronomií, filozofií, ale i s matematikou, fyzikou a hlavně s tím, jak máme jednat a myslet.

„Duchovní cesta se musí žít,“ říkával. „Doma, v tramvaji, obchodě, mezi lidmi i v soukromí. Musíte zářit. Jednejte tak, abyste činili druhým radost a nepůsobili bolest. I když se musíte bránit, buďte laskaví. Nic není náhoda, všechno vám přichází a zase odchází, vy tím jen procházíte. Buďte pozorní ve vztazích mezi lidmi. Musíte stále dávat pozor na cestu, jíž se ubíráte – na každý krok, který děláte. Našlapujte něžně, a ne jako slon v porcelánu, ať nezpůsobíte škody sobě ani druhým. Všechno je živé a odnáší si náš otisk. Nezapomeňte, že karma jako zákon odplaty dobra i zla je zde stále, ať si to připouštíte nebo ne.“ Jeho osobnost byla dílnou lidskosti a ducha. „Neodnášej si zlost za západ slunce; jen rozhodnutí, jak příčinu vyřešit,“ radil. „Není-li problém řešitelný, v myšlenkách jej opusť. A odpusť.“ Jako každý jiný člověk, také on měl nepřátele. Mají je všichni lidé, kteří chtějí druhým co nejvíce prospět a otevřít jim jak oči, tak srdce. „Nesmíme zapomínat, že jsme stále nedokonalí a nevědomí,“ omlouval třeba svou žákyni, která ho napadla z naprostého nepochopení. Jen pokýval svou šedou hlavou, politoval ji a odpustil. Často nás seznamoval s úkoly přicházejícího a neomylně se hlásícího nového věku Vodnáře. Své žáky připravoval na příchod nové doby. „Zpočátku nebuďte netrpěliví. Každý, kterého osloví duchovní tematika, bude mít touhu přidat se a spojit s tímto proudem, nebo ho dokonce propagovat a prosazovat. Mnozí ale nebudou mít v této době potřebné schopnosti. V některých případech se objeví i jiné motivy, ale to už tak na začátku každého nového věku bývá. Setkáte se také s neduchovním světem, který bude hájit hranice hmoty, ale nedejte se mýlit. Nesmí vás také odradit útoky od nevědomých a v oblasti ducha nevzdělaných lidí.“

Ještě dnes se mi doslovně vybavují jeho ponaučení: „Miluj všechny lidi, miluj zvířata, celou přírodu, miluj Zemi a všechno, co ve Vesmíru je. Nikdo nemusí vědět, že miluješ, nikomu to neříkej; měj to jen v srdci. To je pravá nesobecká láska, která je a dává druhým.“

Jeden žák se kdysi zeptal, zda může milovat i vraha. Otíček se zamyslel a pronesl nezapomenutelný výrok: „Milovat můžeš i Sovětský svaz.“ Tím bylo vše jasné.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE PRACOVAT NA SOBĚ
„Duch je věčný, nekonečný, neohraničený, a právě tak může být dokonalá i duše, spojí-li se s duchovní podstatou,“ říkal mi, když jsme hovořili o mé práci – hlubinné terapii. A dodával: „To se snadno řekne, ale především je třeba konat. Musíme vědět, že jsme nejen součástí planetární soustavy, ale celého vesmíru. Podle horoskopu můžeme poznat, na jaké úrovni se ve svém vývoji právě nacházíme. Je dobré podívat se na svoji cestu a úkoly, co jsme již ušli a jakou práci máme před sebou. Vidíš, právě astrologie je výborným prostředkem. Musíš mít ale stále na zřeteli, že tato metoda, jako třeba i tvá terapie, kterou lidem pomáháš otevírat oči a srdce, stejně jako i další duchovní disciplíny, jsou jen ukazateli duchovní cesty k poznávání Boha.“ Jako nejdůležitější viděl práci na sobě. Učil nás, že na prvním místě je nutné vědět, ne jen slepě věřit. Lidem pomáhal nejen tím, že je duchovně vedl, ale pomáhal a poradil v těžkých životních situacích. Mnohé varoval před nebezpečím; mnoha pacientům vypočítával, kdy mají nastoupit operaci, či kdy je pro ně naopak doba kritická. Často zdůrazňoval, jak by bylo dobré, kdyby astrologii znali lékaři, aby věděli, kdy nesmí operovat kvůli hrozícímu nebezpečí či komplikacím. Nezapomenu, jak ve výpočtu jednoho chlapce objevil, že má jen jednu ledvinu. Po lékařské prohlídce byl jeho úsudek potvrzen.

Otíček nás i léčil – láskou, láskyplným přístupem a hlavně tím, že jsme pod jeho vedením byli sami schopni chápat své životní křižovatky a události, řešit těžké situace a nepodléhat sklíčenosti. Nedávno jedna jeho žákyně řekla: „Totalita byla zlá, měla jsem v patách bídu a čmuchaly, ale ráda bych se do ní vrátila, kdyby žil Otíček.“ Každý, kdo ho navštívil, dostal svůj vypracovaný horoskop. Největší pozornost v horoskopu vždy věnoval 9. domu, který zejména rozhoduje o otevření se duchovnímu poznání. U každého pečlivě zvažoval, zda jej zasvětí do učení mystické cesty. Říkával, že ne každý se může stát mystikem. Přesto věřil, že s nástupem vlády Vodnáře bude moci tuto cestu nastoupit každý, kdo pro ni bude mít schopnosti a předpoklady. Celý život se těšil na vstup do věku Vodnáře. Věděl, že o výběru rozhoduje sama Kosmická Inteligence v každém z nás, a zároveň každý za sebe. Nezapomenu, s jakou radostí mi těsně po převratu oznamoval, že bude vydána kniha Nové poselství z Prahy, jejíž součástí bude i mystická cesta. Ze skromnosti nedovolil, aby byl uveden jako autor, protože učení mystické cesty obdržel, jak sám řekl, ještě jako žák od svého Mistra. Když však viděl výsledek, velmi litoval, že neprovedl osobní autorizaci. I přes veškeré vady je ale toto dílo velkým přínosem všem hledajícím. Duchovní proud nelze zastavit; valí se jako tok životodárné řeky. Dnes už se může každý veřejně připojit, aby bylo hledání cíle úspěšné. Nezasvěcení si mohou myslet, že zde obraz Ing. Solnaře idealizuji. Já se ale obávám, aby mi ti, kdo jej znali osobně, neměli za zlé, že jsem o něm nenapsala více skvostného. Stovky, ba tisíce lidí stavěl na nohy a pomáhal jim nalézt duchovní cestu, harmonii a štěstí z jiných rozměrů života. Prostor pro tuto krátkou vzpomínku je omezen, ale v srdcích všech, kdo jej znali, i těch za které prosil, zůstává trvale s námi jako zářivý, stále osvětlující a pomáhající klenot.

Všichni, kteří jsme jej znali, vzpomeňme na tuto krásnou, láskyplnou bytost, která poskytla duchovní základy mnoha lidem tak, aby mohli v pocitu sounáležitosti a kráse přinášet pravdu a lásku dalším generacím. 20. září 2002 si připomeňme výročí jeho nedožitých 93. narozenin.

Marta FOUČKOVÁ
Zdroj: Regenerace 9/2002
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích


Zpět na Inspirativní osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron