Ze setkání se Sašou Hendrukem: Lež

Ze setkání se Sašou Hendrukem: Lež

Příspěvekod Lída » stř 18. led 2012 20:43:59

"Lež - to je to, co tady praktikujeme všichni, po většinu našeho života, něco, čemu říkám ignorace. Na tom je postavenej celej příběh tý části mysli, který říkáme ego nebo individuální mysl. To je když člověk popírá věci, že jsou tak, jak jsou, nebo dělá, že tak nejsou. Tam to začíná a odtamtud už se váže celej ten příběh.

Takže když individuální mysl uvěří, že je oddělená od vnějšího světa, tak na tom může stavět. Že čím víc ona bude mít a vlastnit, tím líp se bude mít. Tak si řekne "budu brát z vnějšího světa. Všechno, co jakýmkoliv způsobem urvu, bude moje, protože to je můj zájem a to mi dělá dobře." Tak sama sebe přesvědčuje o nutnosti a správnosti takovýho počínání, až se dostane do životních situací, kdy musí lhát, aby to pořád naplňovala."

Jak jednáme, když něco pochopíme?

"Určitá úroveň pochopení už nám nedovoluje jednat způsobem, který nespadá do tý úrovně chápání. Když to přesto porušíme, tak tam cítíme napětí, máme tam konflikt a žene nás to zpátky. a tak se snažíme realizovat úroveň našeho chápání v běžným životě. A čím víc to naše pochopení naplňujeme svýma skutkama, tím míň jsme v konfliktu. Čím víc se od něho vzdalujeme, tím víc bojujeme sami se sebou. Ta určitá úroveň pochopení vlastně ovlivňuje přímo naše jednání a způsob chování, způsob existence v našem životě."
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Háta

Re: Ze setkání se Sašou Hendrukem: Lež

Příspěvekod flpbb » sob 28. led 2012 2:16:03

Srozumitelně rečeno:
Lež je uvěst někho v omyl. Je to vlastně podvod. Vyrazíš ho z jeho světa do nějakýho jinýho. Tam chvíli žije a vrátí se nebo ne. Pokud v tom omylu žije celý život, tím hůř pro tebe, viz dál.
Jenže: lež se nám vždy vrátí, tento vesmír je zrcadlo a my moc dobře víme, že lžeme, že někoho v ten omyl uvádíme. Proč? Tomu komu lžeme vytváříme úplně jiný svět, jenže jsme s ním spojeni, takže v konečném důsledku je i ten náš svět pak jiný!
Navíc se na jednu lež musí nabalovat další lži a vytloukat klíny klínem. Nakonec si sám někde v koutku řekneš, že jak by bylo jednodušší říct pravdu...
Co ale když nechceme nikomu /včetně sebe/ pravdou ublížit?
Každý člověk má právo mlčet. Poradci politiků to vlastně radí na všechny impertinentní otázky médií: No comment! Tak raději mlčme nebo odvedme rozhovor jinam, ale nelžemež! Já to zkouším od 1.1. 2012 a nějak se mi zdá, že mám jednodušší život.
Zkuste to...

Pravdou ale je, že když se podívám na definici lži:
Kód: Vybrat vše
http://cs.wikipedia.org/wiki/Lež

lžu i já...
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli flpbb za tento příspěvek:
Háta


Zpět na Saša Hedruk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník