Kurt Tepperwein: Všechno se dá energeticky „převrátit“

Kurt Tepperwein: Všechno se dá energeticky „převrátit“

Příspěvekod Lída » sob 17. črc 2010 21:37:17

"Mnoho lidí věří tomu, že hluk je ruší. Kam tím mířím? Právě proto, že věříte této našeptávací, vtíravé větě, vás hluk skutečně vyrušuje.

Já sám měl po řadu let také jednoho takového „našeptávače“. Častokrát jsem býval mnoho hodin na cestě, a proto jsem s potěšením využíval jízdu vlakem k meditacím, k ponoření se do duchovního světa, k vnitřním prožitkům. Přitom jsem si samozřejmě přál, aby mě nikdo „nerušil“. Právě tímto přáním zůstat ve vlaku nerušen jsem si zcela spolehlivě pokaždé přivolal vyrušení. Prostě jsem k sobě přitáhl to, co jsem nechtěl.

V celém vlaku bylo možná jen jedno jediné malé děcko, ale bez ohledu na to, kam jsem se posadil, určitě se to ukřičené dítě objevilo přede mnou nebo za mnou. Ovšemže jsem si předem ověřil, jestli v mém vagónu nesedí nějaké dítě. Výsledek – žádné v dohledu. Ani žádná matka, které by se dítě někde schovalo.

A tak jsem si uklidněný vybral místo. V následující stanici vagónem zazněl jekot dítěte. Kam se asi usadí? Samozřejmě že přesně vedle mě! Potom, co jsem si tato „spolehlivě přivolaná vyrušení“ několik roků pěkně užíval, pomyslel jsem si, že je načase něco změnit. Pomohl mi v tom příběh jednoho přítele z New Yorku.

Přítel má meditační školu ve čtvrtém hasičském obvodě. Vedle budovy je požární stanice a přesně naproti ní – ve výšce místnosti pro semináře – mají hasiči zavěšenou houkačku. Samozřejmě že se ozývala několikrát denně a pro něho často v tom nejnevhodnějším okamžiku. Jednoho dne to proběhlo přesně takto: skupina právě meditovala a uprostřed rozjímání se houkačka rozječela jako siréna.

Jeden účastník mu po cvičení řekl: „Vždycky jsem čekal na to, až se jednou naprosto ponořím do ticha. Zatím se mi to nikdy nepodařilo. Jsem už sice klidnější, ale všiml jsem si, že to ještě není pořádná meditace. Až právě dneska jsem poprvé cítil, jak jsem se dostal do naprosté harmonie se sebou, jak jsem v hluboké meditaci cítil splynutí s vesmírem. Jenže pak spustila ta siréna a bylo samozřejmě zase po všem.“ Tu mu můj přítel, učitel meditace, řekl: „Jak to, že bylo´samozřejmě´po všem? To je otázka přístupu. Prostě si představte, že ta siréna je zdroj energie a město New York nám ji dalo bezplatně k dispozici, abychom se mohli hlouběji ponořit do meditace." Seminář skončil. O čtrnáct dnů později napsal účastník semináře mému příteli: „Jsem už zase doma. Medituju denně, pokaždé se to báječně daří. Jediné, co mi tu schází, je ta siréna.“

Tímto způsobem se dá všechno energeticky „převrátit“. Když jsem tuto historku vyslechl poprvé, ptal jsem se sám sebe: Kde mám já taková „rušení“? Ovšemže mě hned napadly vřískající děti ve vlaku. A tak jsem se naučil energeticky využívat rušivé zvuky k tomu, abych také svou meditaci prohloubil."

Pokračování ukázky z knihy Kurta Tepperweina "Sebeléčba" zde.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
jamajsky.drap, Jana, Petr

Všechno je otázkou úhlů pohledu

Příspěvekod Lída » ned 18. črc 2010 21:34:33

"Co je to vlastně energie? Co znamená energie zcela konkrétně? My všichni jsme tvůrci, ať už jsme si toho vědomi, nebo ne. Ať vědomě, nebo nevědomky si vytváříme všechny životní okolnosti, události, setkání, vztahy i věci, které nás obklopují. Dokážeme to jen proto, že všude je k dispozici jakýsi druh substance, které říkáme energie.

Tato energie je připravena projevit se v libovolné podobě, jakmile ji „tvůrce“ zformuje. Forma, kterou dáváme svým myšlenkám, ovlivňuje tuto substanci či podstatu a připustí, aby se „zviditelnila“. To znamená, že cokoliv, na co tvůrce s jistotou přesvědčení myslí, se nějakým způsobem musí projevit.

…Současná věda právě začíná objevovat, co duchovní učitelé věděli už po tisíciletí – že náš vesmír se ve skutečnosti vůbec neskládá z hmoty, nýbrž z energie. Hmota je zhuštěný duch. Také my jsme energie. Neobjevujeme se jen jako osobnosti. To je pouze zdání, vnější podoba, forma „ztělesnění“...

říká autor ve stejné knize - celá ukázka je tady.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Ida

Re: Všechno se dá energeticky „převrátit“

Příspěvekod vostalpetr » pon 19. črc 2010 7:36:14

"Co je to vlastně energie?
...............................

No spíše než o úhlu pohledu
bych mluvil o ÚROVNI POHLEDU ČI NÁHLEDU

Jako dlouhodobý kritik meditační metody nezaujatého pozorovatele a neutrálního pozorování,
říkám, že ta nejvyšší energie, tedy božská energie :D
není ani + a ani - a ani neutrál
ale LÁSKA

:srdce:


((jak ostatně vyplývá celkem logicky z popisu realizace Boha (Já) (nirvikalpa samandhi) satčitananda (+světlo+věčná přítomnost))


PS. Ostatně džnáninové, kteří jdou cestou poznání, tedy cestou (neutrálního) Vědomí mně přijdou značně natvrdlí,
hvězdou první velikosti mi ovšem přijde pan J.V. a jeho žáci,
ten první velmi dobře ví, k čemu tato metoda nezaujatého pozorování vede, ti druzí si to mohou přečíst v jeho knihách
(jak je vidět, nejsem jedinej kdo nedbale čte)
a jediný, co jsou pak schopni vymyslet jsou pomocné meditace opět na principu nezaujatého pozorovatele,
tedy hatajogu, šaktijogu a relaxaci atd.
(ti co odešli od Vacka v podstatě nic moc jiného nevymysleli, jakoby nebyli schopni překonat dualitní náhled)

Celej ten problém neutrálního pozorovatele k čemu to vede a především jaké je jeho správné řešení (str. 300, řádek 9 a10) je popsán v UČEBNICI ATMAVIČÁRY od J.V. na str 298 až 302, přesto z této zkušenosti jak J.V. tak ani jeho žáci nikdy nic nevyvodili a nevytvořili žádnej rozumnej závěr

(pokud tu knihu máš, tak se na to mrkni, je tam i o vnitřním nekliidu, a je tam pospsaný i způsob, jakým se to řeší,
a mám pocit že to už říkal Ramana (nebo bůh ví kdo), že džnána a bhakti jsou jedno a to samý, jenže džnáninové jsou prostě džnáninové...

ono holt psát o lásce vypadá dost začátečnicky, komerčně, proflákle, neduchovně, stupidně, jakobychom byli úplně blbí, egoisticky atd (jak ostatně neustále většina lidí píše na JZ Janě)
jenže zatím ještě nikdo nikdy Janu nevytočil (nebot je-li všechno láska, tak i blbosti a osobní útoky druhých jsou také láska) což je poměrně dobrý úspěch na stupidní lásku a stupidní Janu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích


Zpět na Kurt Tepperwein

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků