Kurt Tepperwein: Mentální trénink

Kurt Tepperwein: Mentální trénink

Příspěvekod Lída » ned 11. říj 2009 17:39:19

mentální trénink.jpg
mentální trénink.jpg (21.35 KiB) Zobrazeno 11820 krát

Knihu vydalo nakladatelství Fontána a je to jedna z nejužitečnějších knížek, které se mi dostaly do ruky. Stojí za to vracet se k ní denně, protože obsahuje bezpočet cenných podnětů a postupů, jak rozvíjet svou dovednost při zacházení s vlastní myslí tak, aby postupně slábly postoje, které si přejeme změnit, a abychom místo podléhání nechuti nebo odmítání toho, co se momentálně děje kolem nás (případně i v nás), dokázali modifikovat svou energii tvořivým způsobem. Svůj odpor tak můžeme využít coby spojence, který v sobě nese důležité poselství. Díky tomu je možné rozpoznávat, že – a proč – věci nejsou takové, jak na první pohled vypadají. Autor nabízí řadu způsobů, jak postupně rozvíjet svoje dovednosti při zacházení se svou emoční a mentální energií a jak se naučit věnovat plnou
a soustředěnou pozornost jejím podobám ve vlastní mysli.

Zdůrazňuje, že jakmile zaměřujeme svou pozornost a energii na určité řešení nebo stav, ať už je pro nás vhodný, nebo méně vhodný, začne se to automaticky uskutečňovat. Můžeme si představovat žádoucí cíl, ovšem zvolené řešení nemusí být ve skutečnosti pro nás optimální, protože si momentálně neuvědomujeme jeho plný dopad ve všech důsledcích. Proto autor považuje v některých případech za výhodné neudělat si jen jednu konkrétní představu cíle, ale nasměrovat nejprve svou pozornost na jednotlivá možná řešení, která se nám jeví jako příhodná. Vývoj se tak obrátí pozitivním směrem a postupně se samo ukáže, co je pro nás v daném případě to pravé. Pokud vydržíme v obracení své pozornosti pozitivním směrem, vyvolá to postupně odpovídající změny i v našem životě. Vědomé zaměřování vlastní pozornosti je prostě nástroj, který při vytrvalém používání může změnit celý náš život.

Autor popisuje také různé možnosti, jak využívat svou představivost. Jednou z nich je využít pozitivní vzpomínku na nějakou chvíli, kdy jsme v minulosti byli v plném souladu sami se sebou. Není třeba ulpět na tom, co se tehdy dělo, ani se zabývat tehdejšími okolnostmi: jen se do té chvíle v duchu vrátit a nechat znovu vzejít tehdejší náladu s celou její vnitřní pohodou a míruplností. Tím se můžeme vnitřně dostat do stavu spokojenosti a stability, když nás čeká na příklad řešení nějaké obtížné záležitosti, nebo když se zrovna necítíme v pohodě.

Ukazuje také řadu postupů, jak používat svou imaginaci pro účinné vytváření budoucího dění. Není nutné nechávat jen na svém podvědomí, aby ve chvíli, kdy budeme konfrontováni s náročným děním, vytáhlo ze svých zásob dávné pocity z minulosti a my pak v důsledku toho negativně zareagovali bezděčnou asociací s minulými zkušenostmi, často negativními. Situace, které nás čekají, můžeme předjímat a spojit jejich představu s imaginací zdařilého dění.
Je-li ta představa spojená s dostatečnou energi, kterou jí dodává naše plné zaujetí, zvyšuje se možnost pozitivně ovlivnit budoucí průběh představovaného dění. Síla našich brzdících návyků tak bude postupně slábnout a bude mít stále menší vliv na naše současné reakce.

Kniha obsahuje i další kapitoly, na příklad jak léčit své zátěže z minulosti, jak v sobě dodatečně přeprogramovat energie z kritických chvil a situací právě uplynulého dne, řadu podnětů a návodů pro trénink schopností a připravenosti, a také jak správně formulovat cíle a „duševně vyzkoušet“ budoucnost...

Je to autor, který mě zatím nikdy nezklamal.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Petr

Re: Kurt Tepperwein: Mentální trénink

Příspěvekod peto » ned 11. říj 2009 18:36:55

Mentalny trening si mozete precitat tu http://www.jewel.sk/forum/index.php?board=59.0 :Studuji:
Uživatelský avatar
peto
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Kurt Tepperwein: Mentální trénink

Příspěvekod JitkaSt » ned 11. říj 2009 23:54:34

Ale o tom píše hodně knih. Spíš bych uvítala, abys místo o obsahu napsala spíš o tom, v čem je tato kniha odlišná od těch druhých. Prostě čím tě zaujala kromě obsahu. Proč se pro tebe stala favoritkou. :thanx: ***
Uživatelský avatar
JitkaSt
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 10. zář 2009 16:54:20
Bydliště: Svitavy
Poděkoval: 2
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Kurt Tepperwein: Mentální trénink

Příspěvekod Lída » pon 12. říj 2009 8:32:28

Ale o tom píše hodně knih. Spíš bych uvítala, abys místo o obsahu napsala spíš o tom, v čem je tato kniha odlišná od těch druhých. Prostě čím tě zaujala kromě obsahu.

Takových knih existuje opravdu spousta. Kdekdo už ví, jak na to. Jenže dokud to autor sám v sobě neuskutečnil, dokud plně nežije to, o čem mluví, je to poznat: říká koncepty, které sice platí, kterým rozumíme a můžeme s nimi i plně souhlasit, ale neproniknou do nás hlouběji, nijak to na nás nezapůsobí - nejde z toho žádná energie prožitku.

Kdežto když potkáš autora, který to, o čem píše, plně žije, který mluví z vlastní zkušenosti, okamžitě to poznáš - stejně jako poznáš rozdíl mezi medikem, který bezchybně interpretuje obsah skript, a mezi starým praktikujícím chirurgem, který mluví z mnohaleté zkušenosti a zmiňuje nejrůznější drobná úskalí, která mohl poznat jen vlastní zkušeností: září z toho nezaměnitelná energie schopnosti jednat podle toho, o čem mluví - na kterou se můžeš snadno napojit.

A právě Tepperwein je takovou vzácnou výjimkou.

:)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Háta

Re: Kurt Tepperwein: Mentální trénink

Příspěvekod JitkaSt » pon 12. říj 2009 10:47:10

Takže jestli jsem to pocopila, tak ti prostě "sedí" autor jako takový, jeho způsob, jakým své zkušenosti předává, jakou energii do toho vkládá, tj. nejde jen o téma knihy (ale o tom se vlastně zmiňuješ už na začátku :) )
Mě totiž jeho knihy nějak míjejí, ale jsou jakkoby stále blízko, že je zaznamenávám takovým periferním vnímáním.
Hezký den!
Uživatelský avatar
JitkaSt
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 10. zář 2009 16:54:20
Bydliště: Svitavy
Poděkoval: 2
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Kurt Tepperwein: Mentální trénink

Příspěvekod Lída » pon 12. říj 2009 11:58:16

"Sedí" mi autoři, jejichž slova nevyjadřují jen mentální pochopení daného problému, i když jasné chápání je přirozeně klíč. To, co říkají, obsahuje energii jejich vlastní zkušenosti, kterou toho dosáhli - obrazně řečeno vnímám tam i pohyb energie, kterým ten klíč odemkl "cíl", o němž autor mluví, a do jisté míry tak umožní čtoucímu podílet se energeticky na jeho zkušenosti. Tihle autoři většinou mluví prostým jazykem bez emocí a učených výrazů, jde z toho ale velká síla. Ono se to obtížně vysvětluje, ale zjišťuju, že kamarádi to vnímají dost podobně a že nám z té obrovské nabídky duchovní literatury "vyčnívají" titíž autoři. Z těch novějších třeba Yongey Mingyur.

Jde tedy o autory, kteří píší o směrech a cílech mně blízkých. Není ale pro mě zvlášť důležité, do jaké duchovní nebo psychologické kategorie dotyčný autor spadá, podstatné je, jaká energie z jeho projevu vyzařuje. Je to podvědomé působení a souvisí zřejmě s tím, že takový autor už nevnímá cíle, o kterých mluví, jako něco "žádoucího" :cooool: (protože dosud ne plně dosaženého, jak se při předávání znalostí :Studuji: běžně stává), ale jako něco na vlastní kůži ověřeného a spolehlivě fungujícího.
:cooking: :writting: :writting2:

Z jeho slov vychází vibrace prožitku, ne jen pouhého mentálního pochopení :roll: :thumb: .

Taková autorova energie má v sobě vibrace "uskutečnění", ty může zachytit i čtenář a synchronizovat se s nimi. Tím se v něm snadněji než obvykle aktivuje pocit "vždyť je to snadné" :hugs: , přestane problém vnímat jako překážku a objeví se chuť sám to řešení aktivně použít.

:ahoj3:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Háta

Re: Kurt Tepperwein: Mentální trénink

Příspěvekod Petr » úte 13. říj 2009 20:13:56

Souhlasím s Lídou, že pokud to autor skutečně prožil, poznal životní zkušeností, tak ta energie z toho je projevu jiná, silnější.. Asi to ovlivňuje pak do celku ještě řada dalších věcí, ale tuto vnímám jako jednu z nejzákladnějších. :yes:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Kurt Tepperwein: Mentální trénink

Příspěvekod tomnio » pát 30. dub 2010 17:04:54

Kurt Tepperwein není vzácná výjimka. Také Joe Karbo ve své knize "Lenochova cesta k bohatství" píše výhradně o metodách, které ohromně změnily jeho život ze zadlužené trosky na šťastného milionáře :) Velmi doporučuji :)
Uživatelský avatar
tomnio
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 30. dub 2010 16:52:00
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli tomnio za tento příspěvek:
Petr


Zpět na Kurt Tepperwein

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník