Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod maros » pon 25. črc 2011 13:56:33

Ešte raz Lída, ďakujem za link, DPH som dorobil a vlákno prečítal, a znovu som tam našiel veľa výborných príspevkov, ktoré ma potešili.
:thanx:
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. kvě 2010 13:06:48
Poděkoval: 22
Poděkováno: 7-krát v 6 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod rosada » pon 25. črc 2011 23:06:06

Gorodeckyj píše: Chtělo by to vždy jeden název pro jednu věc.


Tak přesně tohle říká jedem můj kolega. Rozčiluje ho, že různé softwary stejnou věc nazývají různě.Trochu pak vázne komunikace...

Ty jsi sem přišel s radou a několikrát ti ji tady vrátili a zkusím to i já: Podívej se koho to mate.
A rada č.2 - zkus si s nezaujatým postojem přečíst celé toto téma znovu.

Ještě jeden příměr, který není z mé hlavy, ale mám neodbytný pocit, že by tu mě zaznít: Představ si horu Poznání, kterou lidé zdolávají z různých stran, když dospěješ na vrchol do řekněme "stavu ne-já" nebo "neosobního bytí", pak tam není nikdo kdo by o tom podal svědectví a není tam nikdo kdo by naslouchal. Ten vrchol je z pohledu zvenčí tak malý, že znemožňuje jakýkoli (myšlenkový) pohyb. Aby mohlo být podáno svědectví, musí se z vrcholu slézt, ustoupit aspoň o krok stranou, no a podle toho kam člověk šlápne, většinou je to směr odkud lezl, tak podle toho podává to svědectví, a používá určité termíny a tak.

No je to jen příměr a jak známo příměry kulhají, ve zkratce: Bůh miluje rozmanitost :2in1:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
Lída

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » úte 26. črc 2011 7:06:35

rosada píše:Ty jsi sem přišel s radou a několikrát ti ji tady vrátili a zkusím to i já: Podívej se koho to mate.


Panebože, už zase? Nikoho to nemate. Je to matoucí. Je tu zmatení. TAKHLE CHCEŠ ABYCH MLUVIL? Bude to pak pro tebe lepší? Tak si představ, že tak mluvím a dej mi s tím konečně pokoj.

Ještě jeden příměr, který není z mé hlavy, ale mám neodbytný pocit, že by tu mě zaznít: Představ si horu Poznání, kterou lidé zdolávají z různých stran, když dospěješ na vrchol do řekněme "stavu ne-já" nebo "neosobního bytí", pak tam není nikdo kdo by o tom podal svědectví a není tam nikdo kdo by naslouchal. Ten vrchol je z pohledu zvenčí tak malý, že znemožňuje jakýkoli (myšlenkový) pohyb. Aby mohlo být podáno svědectví, musí se z vrcholu slézt, ustoupit aspoň o krok stranou, no a podle toho kam člověk šlápne, většinou je to směr odkud lezl, tak podle toho podává to svědectví, a používá určité termíny a tak.


Pěkný příměr. No a co? Co mi tím chceš říct? Že když jsem byl nahoře, nemám o tom mluvit? Zkopíruji sem svůj post z jitrnizeme, protože na tohle by jste si měli odpovědět:

Když je tu přímé zření, že tu není nikdo, kdo by mohl něčeho dosahovat a je tu jen probíhající dění, že je tu ale něco, co se nemění, TOMU JÁ ŘÍKÁM OSVÍCENÍ. Jasně, není nikdo, kdo by mohl být osvícen. Ale vidíš to? VIDÍŠ TO? VIDÍŠ TU PRÁZDNOTU NA MÍSTĚ, KDES MYSLEL, ŽE JE TY? VIDÍ TO VŠICHNI, CO TU MAJÍ PLNOU HUBU KECŮ? Nebo o tom prostě jen melete? Nebo prostě jen chytáte za slova a honíte si ega? Ale když říkám, vidíte to. Nemyslím pochopení. Nemyslím, že jste o tom četli a pak o tom diskutovali a teď perfektně znáte teorii. Myslím opravdu vidět to. Vidět to pořád, ne jen chvilku. Ne jen jednou před rokem.

To je důležitá otázka, na kterou si musíte každý odpovědět sám. Ti co to vidí nemají nejmenší důvod psát v tomhle topicu. Tenhle topic je pro ty, co to nevidí.
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod rosada » úte 26. črc 2011 7:38:45

Gorodeckyj píše:
Pěkný příměr. No a co? Co mi tím chceš říct? Že když jsem byl nahoře, nemám o tom mluvit?

Ne. Je to jen příměr o složitosti komunikace v této oblasti. Když jsem ho psala, nebyl tu žádný záměr proč, takže ho nebudu dodatečně vymýšlet.

V podstatě je to stejné, jako to, co píšeš ty:

Gorodeckyj píše:Když je tu přímé zření, že tu není nikdo, kdo by mohl něčeho dosahovat a je tu jen probíhající dění, že je tu ale něco, co se nemění, TOMU JÁ ŘÍKÁM OSVÍCENÍ. Jasně, není nikdo, kdo by mohl být osvícen.

Gorodeckyj píše: Ale vidíš to? VIDÍŠ TO? VIDÍŠ TU PRÁZDNOTU NA MÍSTĚ, KDES MYSLEL, ŽE JE TY?

Do toho ti nic není

Gorodeckyj píše:To je důležitá otázka, na kterou si musíte každý odpovědět sám. .

Každý sám sobě
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Ladislav » úte 26. črc 2011 7:53:23

...úžasnej brejnstorming... :thumb: já, ne-já, ego, vědomí, žáček, trouba, hlupák, pomocník, spasitel, altruista... MASAKR :roll:

P.S.: připomíná mi to reklamu se zlatým prasátkem...: "...JÁ nemusim, JÁ už ho vidim..."
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Agitace za Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Lída » úte 26. črc 2011 9:28:57

... :thumb: já, ne-já, ego, vědomí, žáček, trouba, hlupák, pomocník, spasitel, altruista... MASAKR :roll: ..."


:) :P
A co teprve "Příště, až sem budeš chtít něco napsat, nejdřív si dej facku, a pak aspoň půl hodiny přemýšlej o tom co chceš psát"... a další projevy duchovní osvícenosti na Fóru Jitřní země... :-)))

Obrázek
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Z FJZ

Příspěvekod Lída » úte 26. črc 2011 9:37:55

Uvidět (u sebe)... jo, to je, oč tu běží

vostalpetr píše:PS. Vidět tu "neduchovnost" u druhých je takový první krok k objevení vlastní "neduchovnosti"
a od toho pak lze postupně přejít k uvědomění Skutečnosti, jenž je podkladem jak pro to duchovní tak i neduchovní...

Když nás rozčiluje nějaký projev druhého - když v nás vyvstala emocionální reakce, pak zareagovalo naše emoční tělo; i obyčejné konstatování obecně známých faktů pak vnímáme jako osobní napadání. Jakmile se se svou reakcí ztotožníme a vyjedeme po tom, kdo si dovolil "něco takového" nám říct, znamená to, že nemáme zameteno před vlastním prahem. Z toho se dá při vlastní duchovní praxi vyjít: všimnout si, že jsem se stal mluvčím sebeobranných reakcí svého emočního těla - a proč. A následně přijetím + neosobním pozorováním své reakce nechat tu dočasně modifikovanou Energii zprázdnit - anebo po dzogčheňácku ji rovnou rozpoznat jako Energii prvotního stavu.

Když se tenhle přístup stane stálou součástí duchovní praxe, pak se cizí i vlastní emocionální reakce jen prostě přijímají, pozorují, a protože nedošlo k sebeztotožnění, emoční tělo postupně ztrácí na virulenci. Někdy pak jeho reakce rovnou uvidíme jen jako obláčky na obloze, které tam prostě jsou - protože je vyvolává přírodní dění. Trvale a za všech okolností tak - údajně - reagují ti z Probuzených, jejichž emoční tělo se "nepřebíráním dodávek" úplně rozpustilo.

No, necháme se překvapit, jaké to je - esli se toho jednou dožijem Obrázek
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » úte 26. črc 2011 18:28:12

Gorodeckyj píše:Ale vidíš to? VIDÍŠ TO? VIDÍŠ TU PRÁZDNOTU NA MÍSTĚ, KDES MYSLEL, ŽE JE TY?


rosada píše:Do toho ti nic není


Hehe, tak co tady teda děláš? Vážně. PROČ JSI TU? Diskutovat o tom můžeš se všemi přítomnými chytráky do alelůjá v jiných vláknech.
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » stř 27. črc 2011 6:42:42

maros píše:Ešte raz Lída, ďakujem za link, DPH som dorobil a vlákno prečítal, a znovu som tam našiel veľa výborných príspevkov, ktoré ma potešili.
:thanx:


Tak to jsem extra rád, že tě to potěšilo. Co kdyby ses místo vyžívání ve čtení diskuzí podíval, jestli existuješ?
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » stř 27. črc 2011 6:43:35

Ladislav píše:...úžasnej brejnstorming... :thumb: já, ne-já, ego, vědomí, žáček, trouba, hlupák, pomocník, spasitel, altruista... MASAKR :roll:

P.S.: připomíná mi to reklamu se zlatým prasátkem...: "...JÁ nemusim, JÁ už ho vidim..."


A co vidíš ty? Existuješ? Kde? Co je tvoje já? Co je tvoje osobnost?
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Ladislav » stř 27. črc 2011 7:48:38

Gorodeckyj píše:
Ladislav píše:...úžasnej brejnstorming... :thumb: já, ne-já, ego, vědomí, žáček, trouba, hlupák, pomocník, spasitel, altruista... MASAKR :roll:

P.S.: připomíná mi to reklamu se zlatým prasátkem...: "...JÁ nemusim, JÁ už ho vidim..."


A co vidíš ty? Existuješ? Kde? Co je tvoje já? Co je tvoje osobnost?


...co vidím já, vidím jen já...
...znám odpovědi na své otázky..., každý zná odpovědi jen na své otázky, ...potřebuješ-li znát odpovědi na mé otázky, můžeme si dopisovat, ale nevidím v tom přínos ani pro jednoho z nás... :donknow:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Petr » stř 27. črc 2011 8:48:12

Goro.., vcera jsem se opravdu podle tveho navodu dival, jestli existuji, a mohu rict se 100% jistotou, ze ano. Jsem o tom skalopevne presvedcen (to maji jaksi Petrove dano :) ) Myslis, ze bych mel jit na forum, kde si lidi mysli, ze neexistuji, a presvedcit je o opaku?

Zkus se podivat jestli existujes. Podle me jsi na to sel mozna z druheho konce, ty jsi se dival jestli neexistujes :) A ono podle nejakeho vesmirneho zakona totiz nachazime vzdy jen to, co hledame.

Jeste jedna chytra entita, mam dojem ze to byl Bashar, rekla, ze to neni tak NEBO onak. Ale ze je to vzdy tak A onak. tj. my lidi jsme zvykli, ze kdyz vidime jednu pravdu, tak vyloucit hned vsechny ostatni pravdy, misto toho abychom zahrnuli tu novou pravdu k tem ostatnim.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » stř 27. črc 2011 10:21:06

Petr píše:Goro.., vcera jsem se opravdu podle tveho navodu dival, jestli existuji, a mohu rict se 100% jistotou, ze ano. Jsem o tom skalopevne presvedcen (to maji jaksi Petrove dano :) ) Myslis, ze bych mel jit na forum, kde si lidi mysli, ze neexistuji, a presvedcit je o opaku? .


Muzes rict cokoli. Otazka je, jestli je to pravda. Kdyz rikas, ze existujes - rekni mi jak jsi na to prisel? Kde vidis to ja? Jak ho vidis? Kde je?
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod rosada » stř 27. črc 2011 10:46:28

Gorodeckyj píše:
Gorodeckyj píše:Ale vidíš to? VIDÍŠ TO? VIDÍŠ TU PRÁZDNOTU NA MÍSTĚ, KDES MYSLEL, ŽE JE TY?


rosada píše:Do toho ti nic není


Hehe, tak co tady teda děláš? Vážně. PROČ JSI TU? Diskutovat o tom můžeš se všemi přítomnými chytráky do alelůjá v jiných vláknech.

To vážně nevím a není tu nikdo, kdo by to zjistil. Je tu tělo sedí na židli jsou tu ruce klávesnice myšlenky...ty myšlenky chtějí komunikovat s myšlenkami tam někde na druhé straně. A hle je tu i odpověď na ono proč. :writting:

:ahoj:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » stř 27. črc 2011 12:02:03

rosada píše:
Gorodeckyj píše:
Gorodeckyj píše:Ale vidíš to? VIDÍŠ TO? VIDÍŠ TU PRÁZDNOTU NA MÍSTĚ, KDES MYSLEL, ŽE JE TY?


rosada píše:Do toho ti nic není


Hehe, tak co tady teda děláš? Vážně. PROČ JSI TU? Diskutovat o tom můžeš se všemi přítomnými chytráky do alelůjá v jiných vláknech.

To vážně nevím a není tu nikdo, kdo by to zjistil. Je tu tělo sedí na židli jsou tu ruce klávesnice myšlenky...ty myšlenky chtějí komunikovat s myšlenkami tam někde na druhé straně. A hle je tu i odpověď na ono proč. :writting:

:ahoj:


Je to opravdu tak? Je to naprosta pravda? Vidis to? Dala bys za to ruku do ohne? Kdyby se te nekdo zeptal, kde je tvoje ja a miril pritom zbrani na tvoji rodinu a rikal, ze pokud to nebude 100% pravda, bude strilet. I pak by to byla tvoje odpoved?
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod rosada » stř 27. črc 2011 14:03:04

Gorodeckyj píše:
Je to opravdu tak? Je to naprosta pravda? Vidis to? Dala bys za to ruku do ohne? Kdyby se te nekdo zeptal, kde je tvoje ja a miril pritom zbrani na tvoji rodinu a rikal, ze pokud to nebude 100% pravda, bude strilet. I pak by to byla tvoje odpoved?


Pořád moc nechápu, kdo se koho ptá.
Tady a teď není nikdo kdo by na mou rodinu střílel.
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Monika » stř 27. črc 2011 14:33:34

vjem bytí je to jediné čím si kdo může být jistý ... narozdíl od toho za co se kdo považuje, nebo za co je považován ... jsem, který jsem ... prostý vjem bytí ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
rosada

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Gorodeckyj » stř 27. črc 2011 14:53:59

rosada píše:
Gorodeckyj píše:
Je to opravdu tak? Je to naprosta pravda? Vidis to? Dala bys za to ruku do ohne? Kdyby se te nekdo zeptal, kde je tvoje ja a miril pritom zbrani na tvoji rodinu a rikal, ze pokud to nebude 100% pravda, bude strilet. I pak by to byla tvoje odpoved?


Pořád moc nechápu, kdo se koho ptá.
Tady a teď není nikdo kdo by na mou rodinu střílel.


Mozna proto je tam slovo KDYBY.
Uživatelský avatar
Gorodeckyj
 
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 14. črc 2011 6:49:04
Poděkoval: 2
Poděkováno: 10-krát v 8 příspěvcích

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod rosada » stř 27. črc 2011 15:20:13

Gorodeckyj píše:
Mozna proto je tam slovo KDYBY.


TADY a TEĎ není KDYBY.
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli rosada za tento příspěvek:
Lída, Petr

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod Petr » stř 27. črc 2011 20:36:02

Gorodeckyj píše: Kdyz rikas, ze existujes - rekni mi jak jsi na to prisel? Kde vidis to ja? Jak ho vidis? Kde je?


Ja vnimam jako vedomi, co vnima myslenky, citi emoce a pocity, vnima svet, proziva zivot, neustale se meni, kazdou myslenkou, kterou vnima. To vedomi je evidentne do urcite miry individualizovane, protoze vnima jine myslenky nez tve vedomi. Jinak bychom se tu ani nemuseli bavit, kdyby nebylo ja, ktere ma individualizovane poznani. Evidetne ty mas jine nez ja. :)
Ja JA nevidim, JA je.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků