Bashar: Paradox o vašem cíli

Krátké výroky s překladem

Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod Petr » sob 29. říj 2011 9:25:42

As soon as you allow where you are to be all right, you will be able to get where you want to be much Faster.


Jakmile dovolíte, aby bylo v pořádku to, kde jste nyní, tak se dostanete tam, kde chce být, mnohem rychleji.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Lenny

Re: Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod malpan » sob 29. říj 2011 19:04:34

bingo ! :dance:

Aneb: Buď vůle Tvá ;)
Uživatelský avatar
malpan
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 11. zář 2011 17:05:12
Poděkoval: 18
Poděkováno: 30-krát v 18 příspěvcích

Re: Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod Petr » ned 30. říj 2011 9:12:16

Občas se mi stávalo, že jsme nebyl šťastný, už jen proto, že jsem nebyl šťastný, ale jakmile nebýt šťastný jsem přijmul, a uvědomil si, že je to v pořádku, že je to krátká součást cesty a přestal proti tomu tlačit, tak jsem v tu chvíli ucítil úlevu a ...štestí.
Takže netlačení proti tomu, kde jsme je jedna z podmínek, jak být šťastní, a občas to může být paradoně už jen ta poslední věc, co vás od toho šťestí dělí.
Paradoxně proto, že nejsme šťastní, protože chceme být šťastní.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod Lída » ned 30. říj 2011 10:16:44

Jj, uvědomit si, všimnout si, že pocit ne-spokojenosti s tím, že nejsem spokojená, je vytvořený z prvotní energie Zdroje *** Tahle zkratka zvaná dzogčhen mi hodně změnila život :)

"Žijeme svůj život normálním způsobem a ke své praxi nepotřebujeme žádná pravidla – kromě svého bdělého vědomí, díky němuž setrváváme ve stavu prvotní jednoty a tento stav neustále sjednocujeme s čímkoliv, co vzniká a projevuje se. Vše se tak stává součástí naší zkušenosti, aniž bychom navenek dávali jakkoliv najevo, že provádíme nějakou praxi. Právě tento neustálý proces sjednocování nazýváme "samoosvobozování", "dzogčhen"... "
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod Lída » ned 30. říj 2011 16:09:41

Petr píše:Občas se mi stávalo, že jsme nebyl šťastný, už jen proto, že jsem nebyl šťastný, ale jakmile nebýt šťastný jsem přijmul...

Přijetí je neuvěřitelně praktické, funguje jako klíč úplně ke všem situacím, aby se s nimi pak dalo něco tvořivě dělat. Problém bývá spíš v tom, že člověk si slabý odpor neuvědomuje a všimne si ho, až když trochu ztratí náladu. Nemusí to mít žádný konkrétní důvod a stává se to většinou v době, kdy není nic moc na práci. Mohlo nám kdysi něco vadit, my to tehdy potlačili, a teď to znovu vstoupilo do vědomí. V tom případě je praktické se sám sebe zeptat, co mi vadí, a když se to rozpozná, zajímat se a zeptat se sám sebe, proč mi to vadí? Tenhle přístup používá focusing, a když se pochopí a přijme se důvod, proč to (nevědomky) vadilo, nemusí se už nic jiného dělat. Odpory a nechuti, které z toho vyplývaly, zmizí samy.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod Petr » ned 30. říj 2011 19:57:25

Lída píše:
Petr píše:Občas se mi stávalo, že jsme nebyl šťastný, už jen proto, že jsem nebyl šťastný, ale jakmile nebýt šťastný jsem přijmul...

Přijetí je neuvěřitelně praktické, funguje jako klíč úplně ke všem situacím, aby se s nimi pak dalo něco tvořivě dělat. Problém bývá spíš v tom, že člověk si slabý odpor neuvědomuje a všimne si ho, až když trochu ztratí náladu. Nemusí to mít žádný konkrétní důvod a stává se to většinou v době, kdy není nic moc na práci. Mohlo nám kdysi něco vadit, my to tehdy potlačili, a teď to znovu vstoupilo do vědomí. V tom případě je praktické se sám sebe zeptat, co mi vadí, a když se to rozpozná, zajímat se a zeptat se sám sebe, proč mi to vadí? Tenhle přístup používá focusing, a když se pochopí a přijme se důvod, proč to (nevědomky) vadilo, nemusí se už nic jiného dělat. Odpory a nechuti, které z toho vyplývaly, zmizí samy.

jj to muzu vsechno potvrdit :yes:. Slabi odpor nejdrive nevadi, vetsinou si ho vsimneme, az kdyz preroste v neco vetsiho, bud zmenu nalady, nebo vetsi odpor :). Ale nedky v dobrem rozpolozeni si ho muzeme vsimnout i hned. Stejne tak mi funguje to, podivat se vuci cemu ten odpor je (vetsinou pouzivam Basharovu povolenku) a uz jen posvicenim si na to misto podvedomi, jakmile to preneseme do vedomi, tak se to vetsinou samo rozpada. Vetsinou samo, nekdy je k tomu potreba par logickych myslenek :idea2: :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod Radek » pon 31. říj 2011 0:27:09

Vypadá to, že život je jeden velký paradox a jenom si z nás pořád dělá prču.
Jakmile na tu jeho hru přijdem, nezbývá nám než se tomu od plic zasmát. :lol:

Jinak bych rád poděkoval za vaše příspěvky ( tady konkrétně Lídě a Petrovi ) slovně, tedy ne jenom tlačíkem.
Takže díky moc! :)
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod maros » pon 31. říj 2011 10:43:34

Jakmile na tu jeho hru přijdem, nezbývá nám než se tomu od plic zasmát.

Niekde som čítal, že je veľmi vhodné stvoriť si svojho Boha. Že sa potom ľahšie žije.
V stave, v ktorom si myslí niekto to, čo si napísal, by som to urobil určite.... :ahoj:
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. kvě 2010 13:06:48
Poděkoval: 22
Poděkováno: 7-krát v 6 příspěvcích

Re: Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod Lída » pon 31. říj 2011 11:22:28

Radek píše:Vypadá to, že život je jeden velký paradox a jenom si z nás pořád dělá prču.

Mně spíš přijde jako velký Učitel ;)

Tím, jak reagujeme na to, co se děje, se dozvídáme, kde si sami stojíme v cestě k vnitřní harmonii - pokud si toho dokážeme všimnout.

:)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod vostalpetr » pon 31. říj 2011 18:46:08

maros píše:
Jakmile na tu jeho hru přijdem, nezbývá nám než se tomu od plic zasmát.

Niekde som čítal, že je veľmi vhodné stvoriť si svojho Boha. Že sa potom ľahšie žije.
V stave, v ktorom si myslí niekto to, čo si napísal, by som to urobil určite.... :ahoj:



No proč ne, osobní bůh se vždycky hodí,
prostě si to poněkud neosobní Absolutno poněkud zosobníme (personifikujeme) k obrazu svému:

Můj bůh je to krásná kozatá blondýnka co mě miluje a co mě chápe a umí dobře vařit a má smysl humor...

takže chápete, že s takovým bohem,
nelze psát rozumně a seriozně....
svět je prostě krásná sranda...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod Petr » pon 31. říj 2011 19:45:52

vostalpetr píše:No proč ne, osobní bůh se vždycky hodí,
prostě si to poněkud neosobní Absolutno poněkud zosobníme (personifikujeme) k obrazu svému:

Můj bůh je to krásná kozatá blondýnka co mě miluje a co mě chápe a umí dobře vařit a má smysl humor...

takže chápete, že s takovým bohem,
nelze psát rozumně a seriozně....
svět je prostě krásná sranda...


No chtel jsem napsat neco "seriózniho", ale po tomto uz se to proste neda :D :D :D
Tak priste ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod Radek » pon 31. říj 2011 21:50:42

maros píše:Niekde som čítal, že je veľmi vhodné stvoriť si svojho Boha. Že sa potom ľahšie žije.
V stave, v ktorom si myslí niekto to, čo si napísal, by som to urobil určite.... :ahoj:


Díky za tip a za diagnózu, to ale nebude nic pro mě, jedině kdyby to byla ta kozatá blondýna. :)
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Bashar: Paradox o vašem cíli

Příspěvekod malpan » ned 06. lis 2011 15:48:00

Radek píše:Vypadá to, že život je jeden velký paradox a jenom si z nás pořád dělá prču.
Jakmile na tu jeho hru přijdem, nezbývá nám než se tomu od plic zasmát. :lol:


JJ, Púndža nadepsal jednu svou knihu: Procitni a chechtej se :lol: :dance:
Uživatelský avatar
malpan
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 11. zář 2011 17:05:12
Poděkoval: 18
Poděkováno: 30-krát v 18 příspěvcích


Zpět na Výroky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron