Eckart Tolle

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod adiuv » úte 14. úno 2012 19:13:56

Na přírodě jsme závislí nejen kvůli fyzickému přežití. Potřebujeme ji také proto, aby nám ukázala cestu domů, cestu z vězení naší vlastní mysli. Jsme totiž ztraceni ve své činnosti a myšlení – ztraceni v bludišti zdánlivě neřešitelných problémů.
Zapomněli jsme něco, co...

je část textu, ve kterém Tolle občas používá autorskou řeč čili tzv. "Ich-formu" (ich = já; z němčiny). Je to vcelku běžná forma, jsou tak napsané celé knihy, hlavně beletrie, i když nejde o vlastní životopis a i když autor nemluví o sobě.

Ukázka z Tolleho na mě působí dojmem, že podobně jako další inspirovaní, kteří se dělí o svoje zkušenosti, nemá potřebu dávat stylem své řeči najevo, že on sám se už necítí ztracený ve své činnosti atd. Nepotřebuje se separovat coby "vědoucí" od ostatních "nevědomých", je mu jedno, jakou formou se o svoje zkušenosti dělí. Ich-formu používají i jiní, z ukázek tady na Inspiruj mi napadá třeba Hedruk.

Člověk nevědomý a ztracený ve své činnosti a myšlení si obvykle dává zatraceně pozor, aby používal taková slova, která to nenaznačí ani náhodou.
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli adiuv za tento příspěvek:
Sluníčko

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod vostalpetr » sob 18. úno 2012 15:42:14

Ukázka z Tolleho na mě působí dojmem, že podobně jako další inspirovaní, kteří se dělí o svoje zkušenosti,


No když už chce se dělit o své zkušenosti,
tak at používá tuhle formu jen sám na sebe,
a nevztahuje ji na druhý

Moje vidění světa může být úplně jiný, než vidění nějakýho Tolleho nebo Pepíka z Karlína,
tak at píše za sebe a ne za mne...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod Zero » sob 18. úno 2012 16:15:07

část textu, ve kterém Tolle občas používá autorskou řeč čili tzv. "Ich-formu" (ich = já; z němčiny). Je to vcelku běžná forma, jsou tak napsané celé knihy, hlavně beletrie, i když nejde o vlastní životopis a i když autor nemluví o sobě.

tak at používá tuhle formu jen sám na sebe,
a nevztahuje ji na druhý

:D

:thanx: Díky, moc jsi mě pobavil :lol:
Napomínat autora knih, aby nepoužíval ich formu v textu, který nás nikdo nenutí číst, to je opravdu originální špás :D :dance:
Uživatelský avatar
Zero
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 05. pro 2011 22:35:42
Poděkoval: 24
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod vostalpetr » sob 18. úno 2012 18:36:24

No nevím,

já vcelku vidím rozdíl v tom, když napíšu "já" a když napíšu "my"

Já od něj žádný knihy nečtu,
já jen říkám,
že když to takto píše, tak podsouvá svý pocity všem ostatním,
takže jde nejspíš o nějaký sci-fi v hlavě autora

jenž trpěl "Ze stavu sebevražedných tendencí, depresí a úzkostí " takže tohle je jeho osobní záležitost,
taknějak podobně jako Budha, jenž pak na základě svýho strachu ze smrti prohlásil, že život je utrpení
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod Tino » ned 19. úno 2012 13:47:40

Tolle:
Samotná myšlenka nedokáže uchopit žádné duchovní pravdy, bez ohledu na to, o jak hlubokou myšlenku se jedná. Není to možné. To proto jsou média plná vzdělaných lidí, kteří poukazují na duchovní knihy, ale jsou natolik ztotožněni se svými myšlenkovými pochody, že jsou vedle. Píšou recenze nebo články a přitom minuli holou podstatu. Nevidí esenci toho všeho. Není to jejich chyba, nejde o ně osobně. Příčinou je lidská podmíněnost a stav ztotožnění se s myslí. Inteligence sama o sobě ... vás nepřiblíží duchovní realizaci. Ve skutečnosti vás to od ní může ještě více vzdálit.

Tolle tady pojmenovává fakt, který asi známe, ale moc se o tom většinou nepíše. Pochopení, jak věci jsou, je zřejmě výsledkem práce té části mozku, která se chová jako světlomet. Sice může do detailu všechno osvětlit, ale naše vnímání nezmění ani o fous. Proto mě zajímá rozpoznat ty neuvědomované vlastní postoje, které samy ztotožňují moje vědomí s myslí. Napadá mi především automatický pocit jistoty/spokojenosti při pochopení "vím, jak to je správně", který si většinou neuvědomujeme. Je to výsledek činnosti pravé části mozku, který jak se zdá si dělá, co ho napadne, a my o tom nevíme skoro nic. Bylo by dobré si přečíst něco o tom, jakým způsobem je možné si začít uvědomovat tenhle pocitový doprovod, který doprovází naše pochopení a má jasně ego-vlastnický charakter. Neříká o tom někdo něco, když mluví nebo píše o vzdávání se - mizení "vědoucího já"?
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod vostalpetr » ned 19. úno 2012 15:48:31

Neříká o tom někdo něco, když mluví nebo píše o vzdávání se - mizení "vědoucího já"?
................................................................................................

No nevím,
jestli to je k tématu,
ale můj názor na realizované lidi, kteří píší duchovní knihy (apd) aby pomohli jiným lidem je poměrně negativní,

protože pro mne realizace znamená, že je všechno v pořádku,
proč tedy někomu podsouvat že něco v pořádku není a proč vyvíjet snahu někoho zachranovat, když není proč ?
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 19. úno 2012 16:14:39

vostalpetr píše:proč tedy někomu podsouvat že něco v pořádku není a proč vyvíjet snahu někoho zachranovat, když není proč ?


Tak ono je to většinou spíš obráceně. Lidi si v sobě vypěstují pocit, že něco není v jejich životě v pořádku a tak si přečtou nějakou knihu, která je přesvědčí o tom, že všechno v pořádku je. Že ne každý pisálek to takto opravdu servíruje, to už je jiná věc.
Tolle to dle mě zrovna tak víceméně pojímá. I když některé oblasti ještě úplně zpracované nemá a je vidět, že tam pořád vidí zbytečně nějakou dualitu.
Ale jinak právě nabádá lidi, že je vlastně všechno OK. Viz:

Jedna z možností přiblížení se uskutečnění, když máte pocit, že vás trápí velké problémy, je zeptat se „Jaký problém mě právě teď sužuje?“ Většinou zjistíte, že v tento okamžik ve skutečnosti žádný problém nemáte. Prostě si tu sedíte, dýcháte, koukáte z okna - a vše je fajn.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod Zero » ned 19. úno 2012 16:30:30

Tino píše:Tolle:
Samotná myšlenka nedokáže uchopit žádné duchovní pravdy, bez ohledu na to, o jak hlubokou myšlenku se jedná. Není to možné. To proto jsou média plná vzdělaných lidí, kteří poukazují na duchovní knihy, ale jsou natolik ztotožněni se svými myšlenkovými pochody, že jsou vedle. Píšou recenze nebo články a přitom minuli holou podstatu. Nevidí esenci toho všeho. Není to jejich chyba, nejde o ně osobně. Příčinou je lidská podmíněnost a stav ztotožnění se s myslí. Inteligence sama o sobě ... vás nepřiblíží duchovní realizaci. Ve skutečnosti vás to od ní může ještě více vzdálit.

Tolle tady pojmenovává fakt, který asi známe, ale moc se o tom většinou nepíše. Pochopení, jak věci jsou, je zřejmě výsledkem práce té části mozku, která se chová jako světlomet. Sice může do detailu všechno osvětlit, ale naše vnímání nezmění ani o fous. Proto mě zajímá rozpoznat ty neuvědomované vlastní postoje, které samy ztotožňují moje vědomí s myslí. Napadá mi především automatický pocit jistoty/spokojenosti při pochopení "vím, jak to je správně", který si většinou neuvědomujeme. Je to výsledek činnosti pravé části mozku, který jak se zdá si dělá, co ho napadne, a my o tom nevíme skoro nic. Bylo by dobré si přečíst něco o tom, jakým způsobem je možné si začít uvědomovat tenhle pocitový doprovod, který doprovází naše pochopení a má jasně ego-vlastnický charakter. Neříká o tom někdo něco, když mluví nebo píše o vzdávání se - mizení "vědoucího já"?

Potřeba posilovat svoje "vědoucí já" přímo souvisí s bytostnou potřebou mít pravdu (mít navrch, dokazovat sobě a druhým, že jsem ten, kdo to ví nejlíp), a ta přímo závisí na minulých zkušenostech, kdy jsme se nemohli nebo nedokázali prosadit. Mohlo to být nedávno, ale obvykle to probíhá od dětství a někdy i v řadě předchozích životů. V potřebě upevnit své já jsme si pak osvojili různé kompenzační návyky. Když je to sklon hodně silný a vytrvalý, můžou pomoci konstelace a regresní terapie, když se objevuje v únosné míře, můžeme s ním pracovat sami způsobem, jaký tady viewforum.php?f=91&start=0 vysvětluje Hendruk: uvědomovat si, proč potřebuju být tím, kdo to spolehlivě ví, proč na tom záleží, co mi to má přinést. Další podrobný návod je tady http://www.karelhajek.org/satiterapie.php,
tady http://www.karelhajek.org/focusing.php
nebo tady http://www.focusing.cz/
Uživatelský avatar
Zero
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 05. pro 2011 22:35:42
Poděkoval: 24
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod vostalpetr » ned 19. úno 2012 22:52:25

Tolle to dle mě zrovna tak víceméně pojímá. I když některé oblasti ještě úplně zpracované nemá a je vidět, že tam pořád vidí zbytečně nějakou dualitu.


No s tím bych souhlasil...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod adiuv » ned 19. úno 2012 23:16:12

"Jedině pokud v sobě máte hluboký klid, můžete vstoupit do sféry ticha... Jedině když se utiší vaše hlučná mysl... Pozorujte květinu nebo strom a všimněte si, jak hluboce spočívá v Bytí. Strom je sám sebou. Vyzařuje z něj nesmírná důstojnost, nevinnost a posvátnost. Chcete-li to vidět, musíte se zbavit svého návyku všechno klasifikovat."
Tak proto nás uspokojuje neustále klasifikovat, hodnotit a posuzovat druhé - spočívání v Bytí nám pak nehrozí :cat:
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod vostalpetr » pon 20. úno 2012 11:07:59

spočívání v Bytí nám pak nehrozí


No ale co jako ?

Stane se snad něco hroznýho ? Dostanu zarděnky ? Spadne měsíc na zemi ? Umřu ?

No jednou určitě....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod Monika » pon 20. úno 2012 17:19:00

"pondělí, 31. ledna 2011

Eckhart Tolle: Pravda vás osvobodí

(Z přednášky 31. 10. 2008, TV leden 2011)

Překlad: Orgonet


Jedno z nejdůležitějších učení zenu je osvobodit se od reaktivity a prostě ztělesňovat absolutní přítomnost. V tom je nesmírná prostota, a je to velmi mocné učení, ztělesněné zenovými mistry. Ti se na většině zobrazení tváří dost přísně, asi takhle (:-)))), ale když jsou to dobré kresby, opravdová umělecká díla, a když se podíváte zblízka, za tou přísností můžete uvidět soucit a jemnost. Ta přísnost tam je, aby proťala mysl a ego v druhém člověku. (:-)

Před mnoha lety jsem mluvil se zenovým mnichem, bylo to asi dva nebo tři roky poté, co jsem prošel oním probuzením. Byl jsem na návštěvě kláštera, a on řekl: „Zen je ve skutečnosti o nemyšlení“. A pro mě to bylo veliké učení, protože jsem si najednou uvědomil, proč jsem byl v předchozích dvou letech tak klidný. V mé hlavě už neprobíhalo tolik myšlení. Nějaké nezbytné ano, ale náhle tam nebylo to myšlení, které mě činilo nešťastným, což bylo mé obvyklé myšlení. To mě činilo neustále nešťastným, ale já to nevěděl. Myslel jsem, že ta nešťastnost má něco společného s mým životem (:-)), že jsem nešťastný kvůli svému nešťastnému životu. Ale ten život nebyl nešťastný.

Můj nešťastný život, to byly jenom nešťastné myšlenky v mé hlavě. Na mém životě nebylo nic špatného. Je pravda, že jsem neměl peníze, bydlel jsem v Londýně v malé místnosti, kam se vešla jenom postel, v jedné místnosti jsem musel vařit a dělat všechno, měl jsem společnou koupelnu s dalšími sedmi či osmi lidmi, kteří měli podobné pokoje, musel jsem stát ve frontě na záchod, měl jsem kvůli tomu zácpu, a k tomu spousta drobností, ale celkově to bylo fajn. Celý problém, nešťastnost, byl v mé hlavě. Byly to moje myšlenky. Úzkost, co se mnou bude, zda se dokážu prosadit, všechna mínění o mém životě, jak je to celé hrozné, prostě myšlenky.

A pak jednu noc ty myšlenky jakoby zkolabovaly, a já jsem se ráno probudil ve stejném hrozném pokoji, který už nebyl hrozný. Do téhož hrozného života, který už náhle nebyl hrozný. Protože „hrozný“ byla myšlenka, a to ostatní byl život. Takže jsem se probudil, a bylo to krásné, prima. Najednou na tom pokoji nebylo nic špatného, ani na čekání na toaletu, prostě jsem jenom počkal. Ale neuvědomil jsem si, odkud ten klid přišel, prostě jsem nevěděl. Navštívil jsem různé učitele, a ptal jsem se. Nakonec jsem potkal toho zenového mnicha, už si ani nepamatuji jeho jméno, a on řekl: Zen je o nemyšlení. A to bylo pro mě velké učení. Náhle jsem si uvědomil, proč jsem byl v předchozích dvou letech tak klidný. Je divné, že jsem nevěděl, že už tolik nemyslím. Prostě jsem jenom tolik nemyslel. A to nemyšlení jsem pociťoval jako klid. Tak jsem tomu říkal klid. Ale teprve až jsem potkal toho mnicha, uvědomil jsem si, že moje mysl už není tak aktivní. Ten hlas, který je v hlavě, už toho tolik neříkal. A to málo, co ještě říkal, nebylo tak důležité.

Takže ten hlas mě už nečinil nešťastným tím, co povídal. Říkal jen pár věcí, jako třeba „Jé, to je pěkné“. A to vás nedělá nešťastným. Je to velký krok, když hlas ve vaší hlavě ztratí moc činit vás nešťastným. To je konec nešťastnosti. Protože veškerá nešťastnost se ve skutečnosti odvozuje od hlasu ve vaší hlavě, který vám něco říká a vy tomu věříte. (:-) A když se rozhlížíte, říkáte si, copak je nějaká nešťastnost v tomhle stole, v téhle kytce, nebo ve vzduchu, který dýchám, nebo na ulici, kterou vidím, nebo ve stromě, nebo v šálku čaje, ne, nikde není žádná nešťastnost. To všechno je v hlavě. Ale já jsem to nevěděl, myslel jsem si, že je to v hlavě, protože je to i kolem. (:-)) A to je probuzení. Může k tomu dojít postupně, tak jako u mnoha z vás, kteří tu sedíte, nebo se to může stát náhle, skrze nějaký zvrat ve vaší hlavě. Ale tím nezhloupnete. Naopak, stanete se inteligentnějšími. Když ustoupí obsesivní myšlení, mysl by si mohla pomyslet: "Ach, já zhloupnu, protože už nebudu nic vědět".

Vy nepotřebujete vědět spoustu věci, o nichž si myslíte, že je potřebujete vědět. Například o druhých lidech. Nepotřebujete mít neotřesitelné mínění o tom, kdo jsou, protože potom si je „zmrazíte“. V pojmové struktuře vašeho myšlení ve vaší hlavě „zamrznou“. Když tohle uděláte jiným lidem, je to skoro něco jako násilný čin. Vy si je takhle zmrazíte a víte, jaký on nebo ona jsou. Stačí pár soudů a pojmů, a máte zhodnocenou celou osobu, a to je hrozná věc, kterou můžete někomu udělat, ale samozřejmě je to nevědomé. A když to už ostatním nebudete dělat, ta úleva, tolik to zlepší vztahy k ostatním lidem, a pak to nebudete dělat ani sobě samým, protože lidé to dělají ostatním, ale dělají to i sami sobě. Vytvoří si svazek myšlenek o tom, kdo jsou. Ale to nejste vy, vy jste nekonečně hlubší a rozsáhlejší, tak přestaňte vytvářet mínění o sobě i ostatních. A pak může život plynout. Nádherně, ve vztazích, sám běh života, necháte ostatním jejich svobodu. A i vy sami se stanete svobodnými. Budete se cítit uvnitř svobodní.

Takže onen mnich mi dal poznání, proč jsem tak klidný. Bylo to v tom myšlení. Později, když ke mně přicházeli lidé a kladli mi otázky, postupně jsem poukazoval na to, že v lidské hlavě je hlas. Nevím, kdy jsem to někomu řekl poprvé. A ten člověk mi řekl: „Cože? Já jsem tedy blázen?“ A já jsem řekl: „Ano, jste. (:-))) A právě tak všichni ostatní, a já jsem byl také.“ A to je také důvod, proč velmi málo lidí chápe zen. Důvod je, že ho nemůžete chápat. Konceptuálně.

Je jedna zenová historka, kde je žák dotázán mistrem, obvyklým způsobem zenových mistrů, kdy jakoby udeří překvapivě na žáka: „Chápeš zen?“ řekne mistr. „Ne, nechápu“, tetelí se žák. A mistr zahřímá: „Já taky ne.“ (.-))) Takže rozdíl mezi žákem a mistrem je, že žák nechápe, ale myslí si, že by měl chápat. Mistr nechápe, ale je plně spokojen s tím, že nechápe. To je hlubší úroveň. Potřeba konceptuálně pochopit je pryč. Mistr je zakořeněn v bytí v přítomnosti. A žák si myslí: „Měl bych pochopit, měl bych pochopit ...“

A nejde jenom o zen, jde i o vás. Nemusíte chápat, kdo jste. Mnozí lidé se snaží pochopit nějakou úplnou odpověď o tom, kdo jsou. Kdo jsem, co je na mně špatného. (:-))) Mnozí lidé mají neustálý pocit, že je na nich něco špatně. Mnozí lidé se domnívají, že jsou problémem, který je třeba řešit. Chodícím problémem k řešení. A jdou za psychiatrem:“Můžete vyřešit problém, kterým jsem já?“ (:-)) Takže konečný závěr o sobě není možný. Protože jste mnohem hlubší a širší, než můžete pojmout do několika myšlenek, ať jsou jakkoli komplexní. Ty nejsou to, co jste vy.

Takže když opustíte potřebu pochopit, kdo jste, je to zrovna tak důležité, jako opustit potřebu pochopit zen, protože zen jste vlastně vy. A pak půjdete hlouběji do inteligence, která nepotřebuje být konceptualizována skrze myšlenky. Pak jste zakořeněni v oné širší inteligenci, a nestáváte se hloupými, ale stáváte se poprvé opravdu inteligentními. Jste zakořeněni v oné hluboké inteligenci. Tam sídli kreativita, živost, svěžest, radost. A vy jste tam, protože už nepotřebujete mít mínění o sobě, o své identitě odvozené od nějakých myšlenek ve vaší hlavě. (13.35)


Vystavil Orgonet v 22:44 11 komentářů Odkazy na tento příspěvek
Štítky: Přítomný okamžik., Zen."

zdroj http://dotekticha.blogspot.com/
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
Sluníčko

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod Sluníčko » pon 20. úno 2012 23:46:19

VÝZVA PRO VŠECHNY POZEMSKÉ BYTOSTI:

*** + :srdce: + :) = :dance:

VYBÍZEJÍCÍ K CESTĚ SVĚTLA+ BYTÍ V SOULADU S BYTÍM -
je velmi důležité využívat energii univerzální lásky k odstranění
ještě veškeré negativity tady na naší Planetě Zemi ;)

- AŤ SVĚTLO BYTÍ OSVÍTÍ VAŠÍ DUŠI !

- BUĎTE KANÁLEM A VÍREM PRO LÁSKU BYTÍ !

- AŤ VAŠE LÁSKA OSLOVÍ KAŽDÉHO S KÝM SE SETKÁTE !

- LÁSKA + SVĚTLO JSOU KLÍČE DO VYŠŠÍCH DIMENZÍ,
NE INTELEKTUÁLNÍ DATA V NAŠICH HLAVÁCH

( tzn. nic ,, neposuzovat - nehodnotit sám sebou ,, )

KAŽDÝ JSME SICE ÚŽASNÁ INDIVIDUALITA, máme svobodnou volbu-

jak všichni sami víte- své bytí neboli náš život jen ve vlastních rukou-
hlavně hodnotíme vše dle sám sebe- vlastních schopností- možností ... )

s druhým to opravdu nemá nic společného :)

Chce to nechat všemu+ každému vlastní energii- neřešit to svým nižším já,
přenechat to vyšší- kosmické síle..., být v pohodě + radosti :lodka:
je to úplně jednoduché

,, LET GO !!! ,, ...

již se tím nezabývat, být spokojený sám se sebou- najít vlastní sebelásku-
být sám sebou a i to umožnit ostatním,
přestat si podvědomě sám sobě i ostatním ubližovat :andilek1:
- VĚDOMOSTI BEZ LÁSKY JSOU PRÁZDNÉ A LIMITOVANÉ :thumb:

( sdělení od Alaje z hvězd. systému Plejád- lightworker lidem tady na Planetě Zemi,
vice info na webu pratele-nebe.cz )

S láskou Vám všem teď Telepat posílám Oneness Blessing+ objetí :hugs:
Shanti....Shanti...Moni
Uživatelský avatar
Sluníčko
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 29. led 2012 23:07:01
Bydliště: Prague
Poděkoval: 116
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod vostalpetr » úte 21. úno 2012 14:49:17

VÝZVA PRO VŠECHNY MIMOZEMSKÉ BYTOSTI

Nekecejte nám do toho,
my tady praktikujeme bhogu,
a ne žádnou jogu...

My se učíme pomocí chyb, a to tak, že chyby opakujeme tak dlouho,
jak dlouho se musí chodit se džbánem pro vodu, než se ucho utrhne

Pokud máte u vás na vaší planetě vodu a džbán,
můžete si to zkusit, že to fakt trvá dlouho,
takže mějte s námi strpení

Zkuste nás kontaktovat tak za 10 000 let,
možná že už na tom budeme líp..

Papapááá.. :ahoj4:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Sluníčko

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod adiuv » úte 21. úno 2012 15:24:34

my tady praktikujeme bhogu...

My Vostalpetr první? ;)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod vostalpetr » úte 21. úno 2012 16:59:50

No my,
99%

Nebo máš snad pocit, že Tolleho (nebo jiné duchovní) knihy jsou světovým bestselerem a předběhl počtem vydání i Bibli ?

Ale pokud to chceš brát tak,
a je to možné,
že ono poselství je asi tak stejně inteligentní jako světová náboženství,
tedy vlastně úplně na hov..
no tak opět platí těch 99%

Jinak, mně úplně stačí, že mně do života kecaj pozemštané,
pokud to někomu přijde málo,
může si nechat kecat do života i od mimozenštanů,
podle mne jsou ale mimozemštané stejně cáklí jako pozemštané

von mezi brnákem a pražákem není zas tak velkej rozdíl,
jen jezdí šalinou a druhej tramvají
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod vostalpetr » úte 21. úno 2012 17:21:05

My Vostalpetr první? ;)


No až budu psát mezigalaktický anarchistický manifest,
tak jej samozřejmě podepíši

My Vostalpetr první a poslední

ale zatím jsem se k tomu nedostal,
nemám na to totiž čas,
protože jsem slušně vychován a tak odpovídám na všechny planetární i galaktické výzvy,
i když jsem už přemýšlel o tom,
že si zjednoduším práci a zavedu jednoduchý odpovědní mustr:

Vyzývatelé všech zemí a planet světa, polibte mi pr...!

A víš ty proč?
Protože je třeba odrovnat bláznivě blábolící konkurenci která slibuje lidem ráj na zemi...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Sluníčko

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod Ladislav » stř 22. úno 2012 8:20:18

...jo jo, jiný kraj (planeta) - jiný mrav... :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=eGL3ZC6Zfi4
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
vostalpetr

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod vostalpetr » stř 22. úno 2012 19:50:37

:D :D :D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckart Tolle

Příspěvekod flpbb » pát 24. úno 2012 19:40:07

Jo, děcka, Vostálík je osobnost a samorost. Tolle mu nesedl, není to zřejmě jeho cesta a podivuju se, že vy to nechápete. Znám ten pocit, kdy jsem přečetl z donucení /ostatní jí byli nadšeni/ nějakou knihu a nic mi nedala. Proto už jen čtu to, co mě oslovuje a od čeho nemohu odtrhnout oči. Jinak svou cestu nikdy nepoznám a dělám si v hlavě vnitřní boj.
Z tohoto topicu mě ale nejvíce zaujal /-la/ "sluníčko". To byl výkřik do tmy. Nemyslím to impertinentně, naopak - takových emotivních lidí totiž moc již není. ***
Mimochodem všechna Tolleho videa v CZ jsou zde
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Eckhart Tolle

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků