Celestinské proroctví (The Celestine Prophecy)

Filmy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Co si myslíte o tomto filmu?

Výborný, užitečný a doporučuji
8
50%
Stojí za to ho vidět
4
25%
Trochu mě zklamal
1
6%
Hloupost
0
Žádná hlasování
Zatím neviděl(a), ale chystám se
2
13%
Neviděl(a) a nechystám se
1
6%
 
Celkem hlasů : 16

Celestinské proroctví (The Celestine Prophecy)

Příspěvekod Petr » pon 16. čer 2008 16:16:56

DVD_CelestinskeProroctvi.gif
DVD_CelestinskeProroctvi.gif (18.73 KiB) Zobrazeno 7989 krát

Popis:
Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků. Knížka vzbudila velký ohlas, lidé si začali Celestinské proroctví opisovat a kopírovat a jeho pověst a sláva záhy rostly geometrickou řadou. (Pražské Brány 2007)


Mě osobně film trochu zklamal, ale možná to bylo jen přehnaným očekáváním, protože jsem na něj slyšel samou chválu :). Myslím si, že asi bylo dost těžké vměstnat celou knížku do 99 minutového filmu a spousta filosofických otázek tam byla jen naznačena, nebo vynechána... Nicméně i tak je ve filmu hodně podnětů k zamyšlení a určitě stojí za to ho shlédnout.


Domovské stránky filmu (anglicky)
Odkaz na CSFD
Koupě DVD třeba tady nebo ja jsem ho za 99Kč koupil v Intersparu :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Celestinské proroctví (The Celestine Prophecy)

Příspěvekod susila » stř 29. říj 2008 7:38:39

Mně se film moc líbil,i když jsem čekala,že bude podrobnější.Neznat knížku nazpaměť,asi bych mnohé nepochopila.Ale moc se mi líbily některé pasáže o energiích,film si pouštím,když je mi smutno nebo potřebuji ,,dobít baterky".
Uživatelský avatar
susila
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. říj 2008 7:27:36
Bydliště: Tábor
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Celestinské proroctví a Pán prstenů

Příspěvekod Pavel » stř 29. říj 2008 17:33:28

Knížku neznám

a film nepovažuji za umělecký skvost, ale působí pohodově, kousek dobré energie přinese a o to přece jde.

Možná je to něco jako Pán prstenů: když jsem film, znaje Tolkienovy knihy, prvně viděl, byl jsem poněkud zklamán: kde je ta poetika, místo ní rychlé střihy akcí, jak si to filmová forma a dnešní doba žádá.

Ale nakonec jsem se, když filmy běžely v tv znovu rád podíval, právě kvůli tomu dobrému vyznění a pěknou lepší dvojku jim dal. :) Ale i když řádně cenami obdařený a jako vyvrcholení chválený byl až Návrat krále, mně se ze všech dílů jevil nejméně půvabný, nejvíce od knihy vzdálený a rychlé době poplatný.
Co daruješ, je navždy tvé, co si ponecháš pro sebe, je navždy ztracené.
Uživatelský avatar
Pavel
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 20. říj 2008 21:51:57
Bydliště: Praha
Poděkoval: 13
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Celestinské proroctví (The Celestine Prophecy)

Příspěvekod susila » stř 29. říj 2008 19:47:44

Knihy doporučuji všechny 4...Celestýnské proroctví,Desáté proroctví,Tajemství Shambaly i Bůh a vyvíjející se Vesmír.Sice jsou to známé věci,ale čtivě popsané a řekla bych,že není na škodu si tyhle vesmírné pravdy občas zopakovat.Teda já to tak teda dělám,hlavně když se přistihnu,že tyhle věci vím,ale zapomínám podle nich žít.Naštěstí to nebývá tak často :)
,,Když něco chceš,celý Vesmír se spojí,abys své přání uskutečnil...!"
Uživatelský avatar
susila
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. říj 2008 7:27:36
Bydliště: Tábor
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Celestinské proroctví (The Celestine Prophecy)

Příspěvekod Petr » stř 29. říj 2008 23:47:37

jj, myslím si že je to přesně tím , že jsem knihu nečetl jako první, a šel jsem rovnou na film. Bylo tam toho spousta naznačeno, myšlenky byly rozhodně dobré a asi dobrý doplněk pro ty co knihu četli. Četl jsem pak třeba Desáté proroctví, které se mě líbilo hodně - vize zrození atd.. ale předělat to do filmu :tv: ...je asi těžký, zvlášť tady u těch duchově zaměřených knížek, bez akčních scén :) i když zrovna v Desátém proroctví, by se nějaká ta akce a sci-fi našlo .
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Celestinské proroctví (The Celestine Prophecy)

Příspěvekod susila » čtv 30. říj 2008 8:51:16

Mně se líbilo nevcíce Tajemství Shambaly a to by podle mne určitě stálo za to zfilmovat.K Dedátému jsem dospěl až po nějaké době,ted se mi líbí asi nejvíc to:)
,,Když něco chceš,celý Vesmír se spojí,abys své přání uskutečnil...!"
Uživatelský avatar
susila
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 29. říj 2008 7:27:36
Bydliště: Tábor
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Upoutávka

Příspěvekod Petr » pon 05. led 2009 10:32:17



Diky Jirko za link :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron