Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » ned 10. led 2016 11:52:09

Jana píše:
honzam píše:
Rozumím tomu tak, že vždycky když při popisu používáš "v", sdílíš to, co sama vnímáš v té prázdné sklenici, které říkáš Srdce, aniž by sis dokázala připustit, že to může být klam, protože je to "v".

Není zač. Tohle téma jsem založil hlavně pro Tebe jako prostor, kde si můžeme povídat místo poradny, na které už to nešlo. Je to jednodušší než abych kvůli tomu dělal vlastní fórum. Můžeš mě tu dál poznávat, jestli to pro Tebe bude nějakým způsobem obohacující.


Rozumím, co mi říkáš. S tím "v" je to přes filtr mysli. Bez "v" mizí i ta Trojjedinost a je tady jen Jedinost. Jen Vědomí lásky, blaha, klidu a míru.

Tak paaa.

:ahoj:

PS: A ještě jednou díky za všechno.


Tomuhle rozumím tak, že když napíšeš "je tady", znamená to ve skutečnosti to samé, jako když používáš "je ve mně". :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod armin » ned 10. led 2016 13:06:37

Jana píše:To jsou zpravidla myšlenky, které ulpívají na představách ne-já, které neodpovídá mým představám, jaké by mělo správně být.


Kdybys na těch svých představách neulpívala, tak by ti jejich kritika ani nijak nevadila.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Trini » ned 10. led 2016 13:59:05

Jana píše:
To jsou zpravidla myšlenky, které ulpívají na představách ne-já, které neodpovídá mým představám, jaké by mělo správně být.


Např. že nemá kritizovat, protože to neodpovídá tvým představám, jaké by mělo správně být.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Trini » ned 10. led 2016 13:59:48

armin píše:
Jana píše:To jsou zpravidla myšlenky, které ulpívají na představách ne-já, které neodpovídá mým představám, jaké by mělo správně být.


Kdybys na těch svých představách neulpívala, tak by ti jejich kritika ani nijak nevadila.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Monika » pon 11. led 2016 9:49:15

armin píše:
Jana píše:To jsou zpravidla myšlenky, které ulpívají na představách ne-já, které neodpovídá mým představám, jaké by mělo správně být.


Kdybys na těch svých představách neulpívala, tak by ti jejich kritika ani nijak nevadila.


:thumb:

když někdo lpí na představách, tak se s nimi identifikuje a odvozuje z nich svou totožnost a pak je to pro něho otázka obrany své identity

když se někde jeho představ dotkne, je to pro něho ohrožující a zachází s tím ve jménu toho, kdo nejde se mnou, jde proti mne a toho je třeba od sebe eliminovat jakoukoliv dostupnou formou :donknow: a většinou to potřebuje udělat tak, aby všechny přesvědčil, že je to ve jménu všeobecného dobra a lásky :donknow:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pon 11. led 2016 15:14:01

Monika píše:
:thumb:


Skvělé je, že sem dáváš smajlíka usměváčka, tudíž máš asi dobrou náladu.

..aby všechny přesvědčil,...


Nevěřím, že patříš mezi ty, kdo jsou schopni se nechat někým přesvědčit o tom, o čem nejsi přesvědčená, tudíž něco takového sama pro sebe nemusíš řešit a za druhé něco takového asi také řešit nemusíš, pokud nepředpokládáš, že by ostatní byli na výrazně nižší mentální úrovni, než Ty.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Trini » pon 11. led 2016 15:46:09

Monika píše:
:thumb:

když někdo lpí na představách, tak se s nimi identifikuje a odvozuje z nich svou totožnost a pak je to pro něho otázka obrany své identity

když se někde jeho představ dotkne, je to pro něho ohrožující a zachází s tím ve jménu toho, kdo nejde se mnou, jde proti mne a toho je třeba od sebe eliminovat jakoukoliv dostupnou formou :donknow: a většinou to potřebuje udělat tak, aby všechny přesvědčil, že je to ve jménu všeobecného dobra a lásky :donknow:


:yes:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pon 11. led 2016 16:39:13

A možná je i praktičtější namísto spekulací, jestli mi po tolika letech konečně začala vadit osobní kritika, dělat to, co jsi usoudila, že dělám špatně, sama dělat dobře a založit fórum, které nebude mít chybu.

:happy:
Naposledy upravil Jana dne pon 11. led 2016 17:04:24, celkově upraveno 1
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » pon 11. led 2016 17:03:57

Jana píše:A možná je i praktičtější namísto spekulací, jestli mi po tolika letech konečně začala vadit osobní kritika, dělat to, co jsi usoudila, že dělám špatně, dělat sama dobře a založit fórum, které nebude mít chybu.

:happy:

....vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pon 11. led 2016 17:07:31

Alaja píše:
Jana píše:A možná je i praktičtější namísto spekulací, jestli mi po tolika letech konečně začala vadit osobní kritika, dělat to, co jsi usoudila, že dělám špatně, dělat sama dobře a založit fórum, které nebude mít chybu.

:happy:

....vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě....


No, možná, když to dokonalé fórum pro své bližní založíš, bude to větším projevem lásky, než kritika druhého, který to tak dokonale jako Ty nedokáže.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Trini » pon 11. led 2016 17:07:55

Alaja píše:
Jana píše:A možná je i praktičtější namísto spekulací, jestli mi po tolika letech konečně začala vadit osobní kritika, dělat to, co jsi usoudila, že dělám špatně, dělat sama dobře a založit fórum, které nebude mít chybu.

:happy:

....vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě....


:lol:



Monika píše:
když se někde jeho představ dotkne, je to pro něho ohrožující a zachází s tím ve jménu toho, kdo nejde se mnou, jde proti mne a toho je třeba od sebe eliminovat jakoukoliv dostupnou formou
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » pon 11. led 2016 17:16:13

Jana píše:
Alaja píše:
Jana píše:A možná je i praktičtější namísto spekulací, jestli mi po tolika letech konečně začala vadit osobní kritika, dělat to, co jsi usoudila, že dělám špatně, dělat sama dobře a založit fórum, které nebude mít chybu.

:happy:

....vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě....


No, možná, když to dokonalé fórum pro své bližní založíš, bude to větším projevem lásky, než kritika druhého, který to tak dokonale jako Ty nedokáže.

:happy:


No co co co, já svou zeď, na kterou mi přátelé každou chvíli něco píšou, už kdesi mám..... :lol:
ale to víš, někteří mí přátelé se tam dosud neregistrovali, tak se s nimi setkávám tady....máš snad něco proti tomu? :koukam:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pon 11. led 2016 17:29:11

Alaja píše:
No co co co, já svou zeď, na kterou mi přátelé každou chvíli něco píšou, už kdesi mám..... :lol:
ale to víš, někteří mí přátelé se tam dosud neregistrovali, tak se s nimi setkávám tady....máš snad něco proti tomu? :koukam:
´

Vůbec ne, naopak, je fajn, že to máš tak, jak potřebuješ a nemusíš tím pádem kritizovat někoho za to, že pro Tebe nevytvořil fórum podle Tvých představ.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pon 11. led 2016 17:30:41

honzam píše:Tomuhle rozumím tak, že když napíšeš "je tady", znamená to ve skutečnosti to samé, jako když používáš "je ve mně". :D


Mohlo by být to, co "je tady", někde jinde, než tady?

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Alaja » pon 11. led 2016 17:35:57

Jana píše:
Alaja píše:
No co co co, já svou zeď, na kterou mi přátelé každou chvíli něco píšou, už kdesi mám..... :lol:
ale to víš, někteří mí přátelé se tam dosud neregistrovali, tak se s nimi setkávám tady....máš snad něco proti tomu? :koukam:
´

Vůbec ne, naopak, je fajn, že to máš tak, jak potřebuješ a nemusíš tím pádem kritizovat někoho za to, že pro Tebe nevytvořil fórum podle Tvých představ.

:happy:



Já jsem z tvého duchovního fora s radostí odešla.....to víš, nějak mi tam cosi neladilo...třeba ta děcka, co se místo o duchovno, zajímala jen o sex..... :donknow:
Naposledy upravil Alaja dne pon 11. led 2016 17:38:02, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pon 11. led 2016 17:37:21

Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Jana » pon 11. led 2016 18:31:37

Trini píše:Samozřejmě. Ježíš neváhal tvrdě kritizovat farizeje, kteří kritiku nesnášeli a zakazovali si ji, nebo posuzovat některé jako "svině", "plemeno zmijí" apod.


Ježíš kritizoval kritiky, vysvětloval, že plemeno hadí neunikne utrpení. Honzam by mohl nejlépe potvrdit, jakou je to plemeno hadí láskou a že tenhle název z jeho pohledu není ničím hanlivým.

Ježíš také vypráskal penězoměnce z chrámu, vyhnal z chrámu ty, kdo sváděli k odvracení pozornosti od toho věčného a připoutávali pozornost k tomu pomíjivému.

Podobné je to na Poradně. Neexistuje opravdová otázka nebo odpověď která by nesměřovala k poznávání Pravdy.

To co překáží poznávání Pravdy a připoutává k iluzi, že nějaké Ty je něčím jiným, než Tvé skutečné pravé Já, tam, kde se setkávají ti, kdo hledají odpovědi na otázky, s těmi, kdo je nalézají, by rušilo.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod honzam » pon 11. led 2016 19:01:18

Jana píše:
honzam píše:Tomuhle rozumím tak, že když napíšeš "je tady", znamená to ve skutečnosti to samé, jako když používáš "je ve mně". :D


Mohlo by být to, co "je tady", někde jinde, než tady?

:happy:


Určitě, proto je tam zmíněné to "tady", aby bylo jasné, že je to tady a ne někde jinde.

:happy:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod Trini » pon 11. led 2016 19:27:57

Jana píše:
Trini píše:Samozřejmě. Ježíš neváhal tvrdě kritizovat farizeje, kteří kritiku nesnášeli a zakazovali si ji, nebo posuzovat některé jako "svině", "plemeno zmijí" apod.


Ježíš kritizoval kritiky, vysvětloval, že plemeno hadí neunikne utrpení. Honzam by mohl nejlépe potvrdit, jakou je to plemeno hadí láskou a že tenhle název z jeho pohledu není ničím hanlivým.

Ježíš také vypráskal penězoměnce z chrámu, vyhnal z chrámu ty, kdo sváděli k odvracení pozornosti od toho věčného a připoutávali pozornost k tomu pomíjivému.

Podobné je to na Poradně. Neexistuje opravdová otázka nebo odpověď která by nesměřovala k poznávání Pravdy.

To co překáží poznávání Pravdy a připoutává k iluzi, že nějaké Ty je něčím jiným, než Tvé skutečné pravé Já, tam, kde se setkávají ti, kdo hledají odpovědi na otázky, s těmi, kdo je nalézají, by rušilo.


Až Pravdu poznáš, budeš mluvit jinak.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vyznání o dokonalosti, čistotě, nevinnosti, kráse a svobodě

Příspěvekod armin » pon 11. led 2016 19:33:46

Jana píše:To co překáží poznávání Pravdy a připoutává k iluzi, že nějaké Ty je něčím jiným, než Tvé skutečné pravé Já, tam, kde se setkávají ti, kdo hledají odpovědi na otázky, s těmi, kdo je nalézají, by rušilo.


Že se tedy raději nevěnuješ těm, kdo podle tebe hledají odpovědi na otázky a kdo je nalézají (na poradně) a chodíš si vylévat srdce (svou nechuť ke kritice) sem mezi slušné lidi ??
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků