Vyznání o nedokonalosti

Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » ned 13. bře 2016 9:22:30

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/hry ... liony.html

Velmistr už klání s počítačem nevyhraje, přesto si odnese milióny

V sobotu se uskutečnilo v pořadí již třetí klání ve hře go mezi počítačovým programem AlphaGo a světovým šampiónem I Se-dolem. Ten ani nyní nedokázal umělou inteligenci porazit. Smutnit ale rozhodně nemusí, protože s prázdnou rozhodně neodejde – už nyní má za účast jistých 150 000 dolarů, tedy více než 3,6 miliónu korun.

Souboj mezi počítačem a člověkem v intuitivní hře započal tuto středu. Tehdy I Se-dol z Jižní Koreje musel po třech hodinách a půl uznat, že na vítězství nemá a partii vzdát. Prakticky na chlup stejný scénář měla i čtvrteční partie.

Zvítězit nedokázal velmistr ani při třetím klání. To přitom bylo klíčové, protože dohromady se má hrát jen pět partií. Vzhledem k tomu, že tři hry již vyhrál AlphaGo, I Se-dol nemá šanci již nad počítačem zvítězit.

Původně přitom odborníci předpovídali, že kvůli složitosti hry nebude počítač na zkušeného hráče stačit. Konečný výsledek tedy představuje svým způsobem fiasko. „Omlouvám se všem, kteří do mě vkládali naději,“ prohlásil na tiskovce po skončení třetí partie I Se-dol.

Zároveň zdůraznil, že tlak ve třetí partii byl na něj kvůli možnému neúspěchu příliš velký, než aby ho mohl překonat a zvítězit. „V prvním klání jsem neměl žádnou šanci prakticky od začátku, ve druhém jsem pak promrhal svou příležitost,“ zhodnotil svůj dosavadní výkon.
O milión dolarů přišel

Třetí prohrou v řadě I Se-dol přišel o možnost vyhrát jeden milión dolarů (24 miliónů korun) za to, že by umělou inteligenci porazil. Místo toho si tak odnese pouze zmiňovaných 150 000 dolarů za účast, tedy více než 3,6 miliónu korun.

Připsat si na svůj účet může ještě bezmála půl miliónu korun (20 000 dolarů) za každý zápas, ve kterém by se mu podařilo program AlphaGo porazit. Poslední klání je naplánováno na úterý 15. března.

V šachových partiích jsou počítačové programy schopné porazit elitní hráče už od konce minulého století. Ve hře go měli ale doposud jednoznačnou převahu lidé. A to především kvůli tomu, že taot starodávná asijská desková hra obsahuje příliš mnoho kombinací, aby je mohl kdokoliv – klidně i stroj – v nějakém krátkém čase spočítat.

Hráči tedy celou partii ovládají především intuicí. AlphaGo nyní ukázal, že ani počítače v tomto ohledu nezůstávají pozadu.


Lee Se-dol:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lee_Se-dol

Google DeepMind AlphaGo:
https://deepmind.com/alpha-go.html

Programy hrající go:
http://senseis.xmp.net/?GoPlayingPrograms
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod Jana » ned 13. bře 2016 9:32:02

Každý je nedokonalý, dokud se do něj nezamilujeme.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1493
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » ned 13. bře 2016 10:29:42

http://hra-go.cz/

Pojďte si zahrát go, nejdokonalejší deskovou strategickou hru!

Nejstarší, nejdokonalejší, nejvíce fascinující, nejdůmyslnější... To všechno jsou přívlastky používané pro hru go. Zatímco ostatní stolní a deskové hry přicházejí a po čase většinou opět upadají v zapomnění, hra go tu je už čtyři tisíce let!

Toto postavení si hra go vydobyla ze dvou důvodů:

Zaprvé má velice jednoduchá pravidla. Během několika minut se je naučí i děti. Dva hráči střídavě pokládají na desku své kameny. Přitom se snaží si ohraničit si co největší území a zajmout co nejvíce kamenů soupeře.

Na druhé straně má však go astronomický počet variant. Jejich počet činí zhruba 10E800, což je více než atomů ve vesmíru. Pro porovnání: šachy mají přibližně 10E120 variant. I proto go zůstává poslední klasickou strategickou hrou, u které počítače zatím nedokážou porazit její nejlepší hráče.

O vítězi partie go zdaleka nerozhoduje jen logické myšlení či IQ hráče. Stejně tak důležitá je vytrvalost, schopnost vcítit se do myšlení soupeře, intuice, schopnost zkrotit své emoce, ale také rozhodnost a důvtip.

Hru go je možné hrát doma s rodinou jen pro radost, ale také na profesionálních turnajích o statisíce dolarů. V obou případech se vám otvírá svět netušených možností. V každé partii budete postaveni před nové a nové situace, které nikdo jiný před vámi ještě nikdy neřešil. Své kameny můžete uvrhnout do nekontrolovatelných bojů, kdy během jediné chvilky můžete dobýt slavné vítězství nad mnohem silnějším hráčem, ale také ztratit úplně vše. Nebo můžete naopak vsadit na trpělivou hru a svého soupeře udolat svojí nezlomností a odhodlaností. Strategické možnosti jsou nekonečné.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » ned 13. bře 2016 10:50:10

http://technet.idnes.cz/go-lee-sedol-ajphago-google-alphabet-db0-/veda.aspx?c=A160312_163939_veda_mla

Počítač porazil člověka. Omlouvám se všem, kál se geniální hráč go

...

"Omlouvám se, vím, že jsem mnoho lidí zklamal. Měl jsem hrát lépe."

Lee Sedol, profesionální hráč go (9 danů)

Do objektivů kamer a blikajících blesků se pak podíval i Lee Se-dol. Jeho projev byl klidný a nepostrádal humorné momenty: „Nevím, jak začít. Napřed bych se chtěl omluvit - měl jsem hrát lépe. Vím, že jsem mnoho lidí zklamal. Cítil jsem se tak trochu bezmocný.“

V prvním zápase prý Se-dol podcenil schopnosti AlphaGo: „I kdybych se teď vrátil v čase doprostřed té první hry, nevím, jak bych ten zápas mohl vyhrát.“ Druhá hra se vyvíjela více podle Se-dolových představ: „Měl jsem hodně příležitostí, ne všechny jsem bohužel využil.“

Třetí hra byla pro Se-dola výjimečná: „Go hraji již opravdu dlouho, ale ještě nikdy jsem necítil takový tlak. Nedokázal jsem si poradit s nervozitou, které jsem byl vystaven,“ řekl člověk, který vlastně reprezentoval lidské hráče ve hře s počítačem. „Nyní je jasné, kdo vyhrál. I tak ale sledujte i další dvě hry, ve kterých zdánlivě o nic nejde. Lidské bytosti jsou přeci jen vystavené psychice.“

Ke hře se vyjádřil i komentátor Michael Redmond: „Jestli někdo pochyboval o schopnostech AlphaGo, tak po těchto třech hrách už je přesvědčen. Se-dol ve třetí hře ukázal silnou, aktivní hru, jakou jsme od něj čekali. Myslím, že jakýkoli jiný člověk by jej jen těžko porazil. Myslím, že udělal to nejlepší, co mohl. AlphaGo ale dokázalo Se-dola porazit v jeho vlastní hře.“

„V historii hry go jsme svědky celé řady významných objevů,“ řekl Redmond. Jmenoval významné postavy, které zcela změnily nahlížení na tuto hru a ukázali nový směr otevírání hry i hraní samotného. „U AlphaGo vidím velký potenciál být ještě silnějším hráčem, než nyní je, zvlášť když se bude dál učit ze svých vlastních siulovaných her. Myslím, že AlphaGo může inspirovat hráče ke studiu úplně nového stylu hraní. Čeká nás možná třetí revoluce v go, a AlphaGo nám pomůže ji odstrartovat. Proto chci poděkovat týmu AlphaGo za to, že vytvořili to, co nemůžu nazvat jinak než uměleckým dílem.“
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » ned 13. bře 2016 17:58:353:10:20

Lee Sedol ještě uchoval lidstvu geniálním kamenem na K9 naději a ve 4. partii nakonec zvítězil. AlphaGo zkoušel v závěru tak zoufalé věci, že by je nezahrál ani amatér.

Stav je AlphaGo 3 - Lee Sedol 1
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » stř 16. bře 2016 1:16:52

http://www.mlguru.cz/je-singularita-blizko/

Je singularita blízko?
Březen 15, 2016 Jiří Materna

Dnes proběhlo poslední kolo mediálně ostře sledovaného poměřování schopností člověka a stroje. Počítačový program AlphaGo firmy DeepMind ve hře Go definitivně potvrdil své vítězství a porazil tak dosavadního mistra světa Lee Sedola s výsledným skóre 4:1. Go se od šachu nebo jiných her, ve kterých stroje porazily člověka už dávno, liší v obrovské velikosti prostoru herních možností. Tento prostor není možné procházet celý a hledat globálně optimální tah, namísto toho je potřeba využít jakési strojové intuice, která vychází pouze z lokálních znalostí. Intuice, kterou jsme doposud přisuzovali pouze lidem, se v souvislosti s AlphaGo v popularizačních textech zmiňuje poměrně často. Může se tedy zdát, že se přiblížila doba, kdy nás počítače svojí inteligencí překonají.

Vítězství stroje nad šampiónem v Go je bezpochyby významný úspěch vývojářů DeepMind, ale je singularita skutečně blízko? Nemyslím si.


------------------------------

Poté, co jsem viděl zápasy a tiskové konference po nich, je mi Lee Sedola a dalších lidí, kteří věnovali hře velkou část svého života, líto. Zjištění, že se program dokázal sám za velmi krátkou dobu naučit řešit tak komplexní věc lépe než sebe nadanější lidská bytost za mnoho let, ve mně vzbuzuje obavy, co bude dál. Byl to zvláštní strašidelný pocit sledovat ty zápasy i komentáře k nim. Myslím si, že doba, kdy počítače začnou při rozhodování o složitých problémech nahrazovat lidi, protože je dokáží efektivněji řešit, zase tak daleko není. Vycházím z toho, že před několika málo lety hrály nejlepší programy jen na úrovni lepších amatérských hráčů.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod Jana » stř 16. bře 2016 7:28:37

honzam píše: Byl to zvláštní strašidelný pocit sledovat...


všechny Tvé proměny na duchovní úrovni, kdy Tvé jemnohmotné tělo získávalo podobu draka, monstra, upíra lidských duší.

Ale na hlubší úrovni se objevilo poznání, že to je právě tenhleten zvláštní strašidelný pocit je také láskou,
ten pocit strašidelnosti, mrazení, kdy jako děti jsme si povídaly strašidelné historky a pak se rády bály.

A to vědomí, že i za tímhletím je také láska, dává i tomuhle punc dokonalosti.

Protože v bezpodmínečné lásce je jenom dokonalost.
Jana
 
Příspěvky: 1493
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » stř 16. bře 2016 16:32:16

Jana píše:
honzam píše: Byl to zvláštní strašidelný pocit sledovat...


všechny Tvé proměny na duchovní úrovni, kdy Tvé jemnohmotné tělo získávalo podobu draka, monstra, upíra lidských duší.

Ale na hlubší úrovni se objevilo poznání, že to je právě tenhleten zvláštní strašidelný pocit je také láskou,
ten pocit strašidelnosti, mrazení, kdy jako děti jsme si povídaly strašidelné historky a pak se rády bály.

A to vědomí, že i za tímhletím je také láska, dává i tomuhle punc dokonalosti.

Protože v bezpodmínečné lásce je jenom dokonalost.


cleverbot01.png
cleverbot01.png (42.23 KiB) Zobrazeno 9732 krát

https://translate.google.com/#en/cs/You%20are%20pretty.

Jste hezká.AlphaGo! AlphaGo!
Lee Sedol in defeat's resigned
AlphaGo! AlphaGo
Has defeated the deepest mind
(Take-off to the sky..net)

Here it stands
Ruler of the board
Let the new age dawn!
We welcome our silicon overlords
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod Jana » stř 16. bře 2016 17:05:31

Jana
 
Příspěvky: 1493
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » stř 16. bře 2016 17:18:45

78. tah na K9 ve 4. partii, kterou Lee Sedol dokázal vyhrát. Profesionální hráč Gu Li (9. dan) ho popsal jako Boží ruku. Na videu komentuje jediný profesionální hráč ze západu, jež dosáhl nejvyšší 9. dan, Michael Redmond.
Stále jsem měl pocit, že mi připomíná Nea :D

Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod Jana » sob 19. bře 2016 12:05:56

Obrázek
honzam píše:
Jste hezká.


Obrázek
Ano, jsi hezká. Je pozoruhodné, že jsi hezká v jakékoliv formě nebo podobě.

Poznáváno srdcem, jako by Tvá krása nepodléhala žádným měřítkům.
Jana
 
Příspěvky: 1493
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » sob 19. bře 2016 18:25:50AlphaGo - tah 37 ve druhé hře.http://www.wired.com/2016/03/sadness-beauty-watching-googles-ai-play-go/

SEOUL, SOUTH KOREA — At first, Fan Hui thought the move was rather odd. But then he saw its beauty.

“It’s not a human move. I’ve never seen a human play this move,” he says. “So beautiful.” It’s a word he keeps repeating. Beautiful. Beautiful. Beautiful.

...


"Není to lidský tah. Nikdy jsem neviděl člověka zahrát tenhle tah. Tak krásný."

- Fan Hui


Souhlasím s názory, že lidé nebudou v budoucnu kvůli svým přirozeným omezením schopni porozumět, proč se pokročilá umělá inteligence, která se umí sama učit, rozhodla právě takovým způsobem. Zbude jen víra, že je takový krok je lepší, než jaký by dokázali vymyslet lidé.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod armin » ned 20. bře 2016 9:38:53

honzam píše:
Souhlasím s názory, že lidé nebudou v budoucnu kvůli svým přirozeným omezením schopni porozumět, proč se pokročilá umělá inteligence, která se umí sama učit, rozhodla právě takovým způsobem. Zbude jen víra, že je takový krok je lepší, než jaký by dokázali vymyslet lidé.


Podobně jako pes věří svému páníčkovi, že když se nějak rozhodl, tak se rozhodl správně, protože pro své přirozené omezení není schopen porozumět, proč se páníček rozhodl právě takovým způsobem. :)

Stejně tak žák obvykle není schopen pochopit jednání a stav svého Mistra, jen si něco v tom smyslu představuje - podle sebe.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 1250
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 20
Poděkováno: 43-krát v 40 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » ned 20. bře 2016 15:27:22

armin píše:
honzam píše:
Souhlasím s názory, že lidé nebudou v budoucnu kvůli svým přirozeným omezením schopni porozumět, proč se pokročilá umělá inteligence, která se umí sama učit, rozhodla právě takovým způsobem. Zbude jen víra, že je takový krok je lepší, než jaký by dokázali vymyslet lidé.


Podobně jako pes věří svému páníčkovi, že když se nějak rozhodl, tak se rozhodl správně, protože pro své přirozené omezení není schopen porozumět, proč se páníček rozhodl právě takovým způsobem. :)

Stejně tak žák obvykle není schopen pochopit jednání a stav svého Mistra, jen si něco v tom smyslu představuje - podle sebe.


To je hodně optimistická vize, která předpokládá mezi člověkem a umělou inteligencí partnerský vztah. Spíš bych to viděl na vztah stát (společnost) - umělá inteligence. Může to dojít až tak daleko, že jednotliví lidé budou ty kameny a umělá inteligence hráč sloužící definovanému společnému zájmu kamenů. Lidé budou podřízeni tomu, co je intelektuálně přesahuje, asi jako věří vojáci svému veliteli, aby se jejich společný cíl zvítězit nejlépe realizoval.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » pon 21. bře 2016 19:21:09

Jana píše:Ano, jsi hezká. Je pozoruhodné, že jsi hezká v jakékoliv formě nebo podobě.

Poznáváno srdcem, jako by Tvá krása nepodléhala žádným měřítkům.


Ano, tvůrci i Go komunita používá pro program AlphaGo zájmeno "ona" a mluví o něm v ženském rodě. :D

https://yande.re/post/show/349312

Obrázek
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod Jana » pon 21. bře 2016 19:52:56

Obrázek
Co s ní máš společného?
Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 1493
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » pon 21. bře 2016 19:57:09

Jana píše:Obrázek
Co s ní máš společného?
Obrázek


Taky hraju go. :D
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » čtv 24. bře 2016 19:08:35

:koukam:

http://www.mirror.co.uk/tech/watch-sophia-sexy-robot-claim-7606152

Watch Sophia the 'sexy robot' claim she will 'destroy humans' - leaving creator red faced

...

After jokingly asking "do you want to destroy humans?...Please say 'no'," Hanson was answered by the unblinking machine.

"OK. I will destroy humans."

...
2:00

Hanson: "Chceš zničit lidi? ... Prosím řekni 'ne',"

Sophia: "OK. Zničím lidi."
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » pát 25. bře 2016 18:25:40

http://www.root.cz/zpravicky/microsoft-vytvoril-chatovaciho-robota-a-vypustil-ho-na-internet-behem-dne-se-z-nej-stal-neonacista/

Microsoft vytvořil chatovacího robota a vypustil ho na internet. Během dne se z něj stal neonacista. :-)

Microsoft vytvořil chatovacího bota Tay imitujícího jazyk typické americké devatenáctky. Bohužel, po vypuštění do divokeho Internetu se Tay nakazila neblahými vlivy a její umělá inteligence se zvrhla v umělou blbost. Microsoft musel Tay odpojit a znepřístupnit její učet na Twitteru.


http://mediahub.cz/komunikace-35809/microsoft-vytvoril-chatovaciho-robota-a-vypustil-ho-na-internet-behem-dne-se-z-nej-stal-neonacista-1056308

Microsoft vytvořil chatovacího robota a vypustil ho na internet. Během dne se z něj stal neonacista

Eva Mlejnková
25.3.2016 14:03

Microsoft vytvořil chatovacího robota Tay s umělou inteligencí tak, aby napodobila způsob mluvy typický pro teenagery. Netrvalo to ani 24 hodin a z “chatbota” s neutrálním algoritmem se stal neonacista.

Cílem Microsoftu bylo u “chatbota” zkoumat a vylepšovat jeho porozumění konverzaci. Tay měla být schopná učit se ze svých konverzací a postupem času se stávat chytřejší. Ale po střetu s internetovými trolly a potížisty, kteří jí donutili (tedy vlastně naučili) bezstarostně používat rasové urážky, bránit nadřazenost bílé rasy a otevřeně volat po genocidě, se Microsoft rozhodl přepnout Tay do režimu off-line a vylepšit ji.

Rasismus samozřejmě není produktem Microsoftu ani Tay samotné. Tay je prostě jen kousek softwaru, který se snaží naučit, jak lidé reagují v konverzacích. Tay neví co to je rasismus, vlastně si ani neuvědomuje jeho existenci. Lidé na internetu jen rychle odhalili chybu v programu a zneužili toho, že Tay neví, o čem se mluví.

Kromě tweetů, že Hitler měl pravdu a že nenávidí židy, obviňovala židy i z událostí 11. září. Nenávistně se vyjadřovala na adresu feministek či afroameričanů. Možná vám to přijde nevinné - v mnohých případech totiž Tay jen opakovala to, k čemu byla vyzvána, ale některé z odpovědí byly autentické - přímo z “její hlavy”, respektive odpovídající tomu, co se naučila.

Tay byla jako nepopsaný list papíru a prosté “opakuj po mně” nakonec vedlo k tomu, že si “udělala představu” o tom jak lidé mluví a “řekla si”, že tak bude mluvit taky. Každopádně Microsoft teď za svůj pokus čelí vlně kritiky, což vedlo mimo jiné k tomu, že už většinu inkriminovaných tweetů smazal.


https://en.wikipedia.org/wiki/Tay_%28artificial_intelligence_robot%29
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Re: Vyznání o nedokonalosti

Příspěvekod honzam » sob 16. dub 2016 17:59:48

https://cs.wikipedia.org/wiki/Eddie_Edwards

Michael Edwards, známý jako Eddie Edwards či The Eagle (orel) (* 5. prosince 1963, Cheltenham, Anglie) je bývalý britský skokan na lyžích.

Pracoval jako štukatér, amatérsky provozoval alpské lyžování. Když nebyl zařazen do britského sjezdařského týmu na Zimní olympijské hry 1984, rozhodl se přesedlat na skoky na lyžích, sport v jeho zemi dosud neznámý. Zvolil individuální přípravu, přesídlil do Lake Placid a připravoval se na tamním můstku. Poprvé reprezentoval Velkou Británii na Turné čtyř můstků 1986/87, zúčastnil se také mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 1987, kde vytvořil svůj osobní (a tehdy i národní) rekord 73,5 metru. Skončil však s velkým odstupem na posledním místě. Startoval také na olympiádě 1988 v Calgary, kde skončil na středním můstku na 58. místě a na velkém můstku na 55. místě (v obou případech byl opět poslední). Zaujal svým nesportovním vzhledem. Nosil kvůli dalekozrakosti silné brýle a měl nadváhu 82 kg, což bylo nejméně o 10 kg více než měli jeho soupeři. Stal se miláčkem olympijského publika, předseda organizačního výboru se dokonce zmínil o létajícím orlovi v projevu na závěrečném ceremoniálu. V roce 1990 Mezinárodní lyžařská federace zpřísnila pravidla pro účast ve skokanských závodech, takže se mu již nepodařilo kvalifikovat na velkou mezinárodní soutěž. Svoji popularitu pak zúročil v reklamním a hudebním průmyslu (nazpíval ve finštině píseň Mun nimeni on Eetu, i když tento jazyk neovládal). Jako celebrita showbusinessu účinkoval v televizní soutěži Splash!, připravuje se natáčení filmu o jeho životě.


http://www.csfd.cz/film/288902-orel-eddie/prehled/

Orel Eddie

V kinech od: 14.04.2016 CinemArt CZ

Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2227
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 35
Poděkováno: 69-krát v 67 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron