Probuzení, Boží království, seberealizace...

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod honzam » ned 06. srp 2017 9:56:59

Nic píše:Dokonale Ti rozumím.

Neznamená to zabít to, co Boží mysl přináší,

neznamená to zabít dítě,

ale v největší pokoře si před tím zbožňovaným kleknout,

uvědomit si, že je vším,

a že naše těla tu v tomhle nejsou až tak úplně nejdůležitější,

mohou mít různou podobu, mohou se jevit jako hrubohmotná,

jemnohmotná, zcela nehmotná....


Jano, věříš v Pannu Marii?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Nic » ned 06. srp 2017 12:21:09

Potkala mě na vyprahlé plahočince a vložila do mého srdce Boží dítě.

Od té doby jsem Tě potkala mnohokrát, i jako anděla i ve všech těch dalších podobách.

Ale Tvé pravé jméno nevyslovím.

Tvé pravé jméno zní tichem.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod honzam » ned 06. srp 2017 13:28:09

Nic píše:
honzam píše:Jano, věříš v Pannu Marii?

Potkala mě na vyprahlé plahočince a vložila do mého srdce Boží dítě.

Od té doby jsem Tě potkala mnohokrát, i jako anděla i ve všech těch dalších podobách.

Ale Tvé pravé jméno nevyslovím.

Tvé pravé jméno zní tichem.


Nechci věřit, že to čtu správně!

???
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » pon 07. srp 2017 8:23:37

Jana píše:
.Petra píše:Hlavně, když jsi spokojená, Jani. Mně by to nestačilo.
:)


V Boží přítomnosti, v blahoslavení, že Bůh je tím vším, co je,

je představa sebe jako něčeho odděleného, čemu by mohlo něco stačit nebo nestačit,

naprosto nesmyslná.

Proto Ježíš učí, že největší přikázání je největší a Ram Dass říká, že poznat to, znamená zamilovat se a přenést to na všechno ostatní.

Jsme tím, a můžeme si o tom myslet, co chceme.

Jen se nad tím poznáním mohla zavřít hladina zapomenutí a my můžeme žít povrchním vlnobitím, které se může jevit jako jediná realita.

A hlubina poznání může zůstat jen sladkým tajemstvím v nás a vracíme se do ní tuze rádi a bez obav v hlubokém spánku beze snů, v pokojném spánku spravedlivých.



Tobě to stačí, Jani, mně by to nestačilo.
Klidně si k tomu ještě přidej antichrista, ohnivé jezero, peklo nebo svatou Janu.

Tobě to stačí, ok. Já bych se s tím nespokojila.
Víc k tomu není co říct.


P.S.
Jestliže jsi jako Mooji, Jani, tak pro tebe jistě nebude problém akceptovat, že to vidím jinak než ty a přestaneš můj pohled kritizovat jako nesmysl. Já tvůj pohled jako nesmysl nekritizuji. Podle mne má každý právo na svůj pohled - pokud vím, tak realizovaní/probuzení to vidí také tak.

Prostě mi odpust, že vnímám tvoje slova bud jako neklidné horování o představách Boha a o představách Božího království nebo jako lásky-prázdné hromování o představách antichrista, pekla atd.

Jdu si ted radši přečíst, co říkal E. Tomáš nebo Ramana nebo Nisargadatta - protože z jejich slov vnímám hluboký mír, klid, lásku, soucit, pochopení.

Třeba je chyba ve mně, že to z tvých slov nevnímám. Ale spoléhám se na to, co vnímám a nemám zájem si začít namlouvat, že něco vnímám špatně. To bych pak mohla i ten mír a lásku - třeba z Ježíšových slov vnímat špatně.

Když se něco změní, dám vědět.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » pon 07. srp 2017 8:47:15

Byla bych moc ráda, Jani, kdybys nepřenášela to, co tady napíši, na Poradnu. Podle mě by se to, co tady napíši, mělo diskutovat jen zde.

Já ti z tvého království sem nic přenášet nebudu. Tvoje témata mě moc nezajímají, nebot jsou pro mne -jako ateistku - příliš nábožensky zabarvená.

Honzam by sem také jistě nic nepřenášel, kdybys neměla ve zvyku ho banovat a mazat na Poradně to, co ti není vhod.

Na Poradně se mi moc líbí to, co píše Pelvan. Z toho už jde hodně míru a pochopení - tedy to z jeho slov vnímám.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » pon 07. srp 2017 19:09:31

:D :)
Povídání s Josefem o andělech a vizích

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » pon 07. srp 2017 19:49:39

Eduard Tomáš: ...o sebevraždě

...když seš mrtvej, tak seš mrtvej... :)

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod honzam » pon 07. srp 2017 20:30:31

Trini píše::D :)
Povídání s Josefem o andělech a vizích


Kolik mají andělé dětí jsem se opět nedověděla. :(
Mé vize jsou v poslední době hlavně o nebeském sexu, ale prý je to v pořádku. :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » úte 08. srp 2017 8:00:37

Jana píše:
Tvá mysl může vytvářet jakýkoliv obraz o obrazech jiné mysli. Je možné se na nás dívat skrz představy, co si myslíme, že si ostatní myslí a vzniká tak mentální bludiště, plné mentálnich stínů, ve kterých není jasné, kdo jsme.



Ano, např. když v druhých vidíme nevědomost, zlobu, závist, nepřejícnost atd. To je mentální bludiště plné stínů. Samozřejmě, že pak nemůžeme poznávat, kdo jsme. Není sice pro nás problém opakovat formule naučené od probuzených, ale tím vším můžeme klamat jenom sami sebe.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » úte 08. srp 2017 8:14:56

.Petra píše:
Ano, např. když v druhých vidíme nevědomost, zlobu, závist, nepřejícnost atd. To je mentální bludiště plné stínů. Samozřejmě, že pak nemůžeme poznávat, kdo jsme. Není sice pro nás problém opakovat formule naučené od probuzených, ale tím vším můžeme klamat jenom sami sebe.


K tomu dobře pasuje Ježíšovo:

"Ale běda vám, zákoníci a farizeové, vy pokrytci, že zavíráte nebeské království před lidmi. Sami tam totiž nevcházíte a těm, kteří vcházejí, vejít nedovolujete.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » úte 08. srp 2017 8:20:41

Nebo toto:

Ježíš:

"Běda vám, zákoníci a farizeové, vy pokrytci, protože se podobáte obíleným hrobům, které zvenčí vypadají opravdu krásně, ale uvnitř jsou plné mrtvých kostí a veškeré nečistoty."
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » úte 08. srp 2017 8:45:16

Jana píše:A ta bezpodmínečnost je právě proto tak osvobozující, že si neklade vůbec žádné podmínky. I kdybychom se ztotožňovali s tím co naše kritická mysl nejvíc kritizuje, i kdybychom na sobě viděli rohy antikrista, tak při prozření, ve světle Krista (bezpodmínečné Lásky), je všechno svaté, všechno Boží.

Bůh je tím vším, co JE, je celou existencí, celým Bytím. Neexistuje mimo něj nic skutečného.




Jana píše: A ta bezpodmínečnost je právě proto tak osvobozující, že si neklade vůbec žádné podmínky.



Ježíš to vidí jinak. A má pravdu.

To, co jsi zde právě napsala, by jistě - v dnešní době - nazval alibismem. Neplatným alibismem.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » úte 08. srp 2017 9:32:44

Jana píše:A ta bezpodmínečnost je právě proto tak osvobozující, že si neklade vůbec žádné podmínky.


Ježíš klade jednu základní podmínku a to, že musíme být jako děti. Tedy žádně opakovaní formulí do nekonečna, které je typické pro zákoníky (ti podle Ježíše do Božího království nevcházejí). Děti žádné formule neznají a nepotřebují. Oni jen jsou. To je to, co doporučují realizovaní.

Nisargadatta to charakterizuje jako puštění všech konceptů.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » úte 08. srp 2017 9:57:40

Jana píše: Ježíš viděl ve farizeích pokrytce, znamená to, že v něm samotném bylo pokrytectví?


On do nich pokrytectví neprojektoval. Viděl, co dělají - hlásali zákony z Bible, požadovali, aby ostatní podle nich žili, ale sami se jimi neřídili. To se nazývá pokrytectví.

Pokud vím, neprojektoval do nikoho zlobu, nenávist, závist, nepřejícnost atd. Soustředil se na opak tohoto, tedy zdůraznoval to pozitivní: odpouštějte, milujte, přejte

Na pokrytectví zákoníků měl obzvláštní pifku. To zcela chápu.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Nic » úte 08. srp 2017 10:39:18

Trini píše:Byla bych moc ráda, Jani, kdybys nepřenášela to, co tady napíši, na Poradnu. Podle mě by se to, co tady napíši, mělo diskutovat jen zde.
:)


A následně přeneseno sem z Poradny:

Trini píše:Jana píše:
Ježíš viděl ve farizeích pokrytce, znamená to, že v něm samotném bylo pokrytectví?



Trini píše:Jana píše:
A ta bezpodmínečnost je právě proto tak osvobozující, že si neklade vůbec žádné podmínky. I kdybychom se ztotožňovali s tím co naše kritická mysl nejvíc kritizuje, i kdybychom na sobě viděli rohy antikrista, tak při prozření, ve světle Krista (bezpodmínečné Lásky), je všechno svaté, všechno Boží.

Bůh je tím vším, co JE, je celou existencí, celým Bytím. Neexistuje mimo něj nic skutečného.



Trini píše:
Jana píše:
A ta bezpodmínečnost je právě proto tak osvobozující, že si neklade vůbec žádné podmínky.


Trini píše:Jana píše:

Tvá mysl může vytvářet jakýkoliv obraz o obrazech jiné mysli. Je možné se na nás dívat skrz představy, co si myslíme, že si ostatní myslí a vzniká tak mentální bludiště, plné mentálnich stínů, ve kterých není jasné, kdo jsme.



:D
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » úte 08. srp 2017 11:49:12

Nic píše:
Trini píše:Byla bych moc ráda, Jani, kdybys nepřenášela to, co tady napíši, na Poradnu. Podle mě by se to, co tady napíši, mělo diskutovat jen zde.
:)


A následně přeneseno sem z Poradny:



Dávám to sem, protože nevím, kdy tě napadne to na Poradně všechno smazat. Tady mazat nemůžeš.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » úte 08. srp 2017 12:16:18

Trini píše:
Dávám to sem, protože nevím, kdy tě napadne to na Poradně všechno smazat. Tady mazat nemůžeš.
:)


Ty jsi do těch vláken na Poradně přenesla to, o čem jsme mluvili tady. Když s tím přestaneš, tak už to nebude nutné psát nadvakrát.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » úte 08. srp 2017 12:39:22

Jana píše:Osvobozující a k pravdě vedoucí je nezaměřovat pozornost na posuzování osoby, ale uvědomovat si lásku, kterou ta bytost je.


Hrozně ti přeji, abys poznala Pravdu, Jani.

A nemyslím si, že ti k tomu povídání se mnou pomůže. Mnoho úspěchů v rozkrývání pravdy!

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod honzam » úte 08. srp 2017 15:11:03

Nic píše:
Trini píše:Byla bych moc ráda, Jani, kdybys nepřenášela to, co tady napíši, na Poradnu. Podle mě by se to, co tady napíši, mělo diskutovat jen zde.
:)


A následně přeneseno sem z Poradny:

Trini píše:Jana píše:
Ježíš viděl ve farizeích pokrytce, znamená to, že v něm samotném bylo pokrytectví?



Trini píše:Jana píše:
A ta bezpodmínečnost je právě proto tak osvobozující, že si neklade vůbec žádné podmínky. I kdybychom se ztotožňovali s tím co naše kritická mysl nejvíc kritizuje, i kdybychom na sobě viděli rohy antikrista, tak při prozření, ve světle Krista (bezpodmínečné Lásky), je všechno svaté, všechno Boží.

Bůh je tím vším, co JE, je celou existencí, celým Bytím. Neexistuje mimo něj nic skutečného.



Trini píše:
Jana píše:
A ta bezpodmínečnost je právě proto tak osvobozující, že si neklade vůbec žádné podmínky.


Trini píše:Jana píše:

Tvá mysl může vytvářet jakýkoliv obraz o obrazech jiné mysli. Je možné se na nás dívat skrz představy, co si myslíme, že si ostatní myslí a vzniká tak mentální bludiště, plné mentálnich stínů, ve kterých není jasné, kdo jsme.



:D


Proč, ty bídný červe? Chce se mi z tebe zvracet. :x
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » stř 09. srp 2017 18:42:50

Marián Varga

Vzpomínka na mládí



Nádhera



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

cron