Probuzení, Boží království, seberealizace...

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 11:03:54

Jana píše:
zlobilka píše:
Jana píše:Maharadž: Mysl se jeví jako temnota.


Takhle nemluví realizovaná bytost. Mysl je pohyb a světlo.


To si nech vysvětlit od Péti, kdo je Maharadž.


Za chvíli někomu řekne pravý opak, než řekl tady. A nakonec řekne, aby se všechno zapomnělo, co řekl.

Nemá cenu se na to upínat.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 11:11:45

Návštěvník píše:
Jana píše:
zlobilka píše:
Takhle nemluví realizovaná bytost. Mysl je pohyb a světlo.


To si nech vysvětlit od Péti, kdo je Maharadž.


Petra ho nezdravě obdivuje, imponuje jí jako muž - alfa samec, který se s nikým nepáral.


:D Ale kdež.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 11:13:31

:idea2:

Nisargadatta: Dříve jsem si byl jist tolika věcmi, nyní si už nejsem jistý ničím.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 14:38:22

zlobilka píše:http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=152&t=2164

rafael píše:12.9.2005

Já: Dnes ráno dala má dobrá přítelkyně po těžkém porodu život malinké holčičce. Byl jsem dojat, neboť jsem věděl, že to bylo její největší přání. Byl jsem dojat a cítil pokoru před velikostí Stvoření. Cítil jsem, že o to v životě jde. Že je to Dar. A že je to Úkol.

Ty: Skrze tvoření se přibližujete bohu. Uvolněním energie tvořivosti se stáváte božskými. Tvorbou se dotýkáte Tajemství. A stvoření nového života je největší tajemství tohoto světa. A největší úkol.


Moc hezké. Díky. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 14:38:55

Jana píše:
zlobilka píše:
Jana píše:Nemůže to být obráceně? Že když se podíváš do šťastných rozzářených očí milovaného dítěte, že toho světla je víc?

Nebo bys doporučovala v rámci úspory světla, abychom všichni chodili se zavřenýma očima?


Spíš mi přijde, že to doporučuješ Ty sama, když upřednostňuješ pohled do srdce.


Tady se spolu těžko domluvíme, v mém srdci září Kristus, je v něm vstup do Božího království.

Ty říkáš, že ve Tvém srdci je černá díra do pekla.

Když se dívám srdcem (jak doporučuje Péťa), tak je všechno jasné ve světle pravdy, na co se světlo podívá, je v plném světle.

Když se Ty díváš srdcem, tak se díváš skrz pekelnou temnotu.

Když tak to můžeš vysvětlit, jak to přesně u Tebe je.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 14:39:38

Jana píše:Ty říkáš, že ve Tvém srdci je černá díra do pekla.


Když se Ty díváš srdcem, tak se díváš skrz pekelnou temnotu.



Můžeš mi ukázat, Jani, kde toto zlobilka píše? Na tomto vlákně píšeš o pekle jen ty. Kde máš to peklo. o kterém píšeš, Jani?

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 14:40:24

Jana píše:.

Jediná možná věc, jak se osvobodit od té závislosti, je, že sem nebudeš chodit. Případně Ti v tom můžu pomoci banováním a mazáním příspěvků.


Před 400 lety bys ho zřejmě dala upálit za živa, abys mu pomohla, že, Jani?

:(
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 16:55:50

Jana píše:Píše to například tady:



Už mi to mnohokrát vysvětlovala a není to nic negativního, nic, za co by se upalovalo. Naopak, její srdce je bránou pro vstup do formy, do těla, do projeveného života.

Má to přesně obráceně, než všichni ti probuzení, jejichž citací je plná Poradna.

Proto je nejspíš kontraproduktivní aby se k tomu, co tady píší, nějak vyjadřovala.

Ale má v tom celém systému svou roli. Tak jako se Buddha, Ježíš, Minařík a další museli setkat se strážcem prahu, aby mohli vstoupit do Božího království, tak tady nějaký ten strážce prahu pro ty, co to potřebují, musí být.

Nekritizuji ji za to, naopak, má můj velký obdiv a jsem pro ni něco jako pojistka, až ji tahle funkce unaví a bude ji chtít opustit, tak jsem pro ni něco jako had pro Malého Prince.


Jana píše:
Už mi to mnohokrát vysvětlovala


To bylo před rokem, Jani. Proč mu to neustále připomínáš? To tě to tak zaujalo? Proč na to soustředit pozornost?

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 17:03:42

Trini píše:
Jana píše:
Už mi to mnohokrát vysvětlovala


To bylo před rokem, Jani. Proč mu to neustále připomínáš? To tě to tak zaujalo? Proč na to soustředit pozornost?

:)



Vypadá to, jako by to žilo v tobě, v něm se to už posunulo jinam. On neulpívá, ale ty jsi na tom ulpěla pořádně.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 18:09:49

zlobilka píše:
.Petra píše:
Jana píše:
Už mi to mnohokrát vysvětlovala


To bylo před rokem, Jani. Proč mu to neustále připomínáš? To tě to tak zaujalo? Proč na to soustředit pozornost?

:)


Taky by mě to zajímalo. Je stále stejná tam, kde dřív zářilo slunce Já. Černá díra plná utrpení mnoha bytostí v nižších světech a brána, kterou se mohou povznést k nám.



zlobilka píše:http://kuan-jin.yin.cz/

Kuan Jin je buddhou Zen Buddhismu. Kuan Jin je uznávána i v dalších směrech buddhismu - čistá země, v její jangové (mužské) podobě ji jako Avalókitéšvaru uctívají buddhisté v Indii a Tibetu. Kuan Jin je též důležitou postavou taoismu, tradiční čínské mytologie a dalších východoasijských duchovních směrů. Důležitou pozici zaujímá také v křesťanství, kde je známa pod jménem Panna Maria.

Kuan Jin je bodhisattvou soucitu a milosrdenství. V překladu znamená její jméno "ta, jenž naslouchá nářkům světa", svého duchovního probuzení dosáhla, když uslyšela nářek bezpočtu vnímajících bytostí uvězněných v nekonečném koloběhu znovuzrození.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 18:11:20

Jana píše:
zlobilka píše: Je stále stejná tam, kde dřív zářilo slunce Já. Černá díra plná utrpení mnoha bytostí v nižších světech a brána, kterou se mohou povznést k nám.


"Tam, kde zářilo dřív slunce Já." Takže mi rozumíš, když mluvím o světle, které tady září?

Nerozumím úplně tomu, proč se Ti to obrátilo a máš to teď opačně.

Jeví se jako nesmyslné, aby bytost, která necítí lásku, obracela pozornost do srdce a hledala v něm Boží království, když v něm nalézá peklo.



Jana píše:
Jeví se jako nesmyslné,


Neber to přes mysl, neber to přes slova, Jani. Mysl ti neustále namlouvá, že zlobilka to má tak a tak. Ale je to jinak.

Jana píše:
Jeví se jako nesmyslné, aby bytost, která necítí lásku, obracela pozornost do srdce a hledala v něm Boží království, když v něm nalézá peklo.


Zlobilka nehledá Boží království a žádné peklo nenalézá. Pořád píšeš, že je láskou, ale nedokážeš tu lásku vnímat. Prázdná slova...
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 18:14:36

Návštěvník píše:
Jana píše:
zlobilka píše: Je stále stejná tam, kde dřív zářilo slunce Já. Černá díra plná utrpení mnoha bytostí v nižších světech a brána, kterou se mohou povznést k nám.


"Tam, kde zářilo dřív slunce Já." Takže mi rozumíš, když mluvím o světle, které tady září?


Jana píše:
zlobilka píše:
Znám to z dřívějška.


Díky, hodně to pro mě znamená.


zlobilka píše:
Jana píše:
Díky, hodně to pro mě znamená.


Je to minulost, je potřeba se dívat dopředu. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » sob 12. srp 2017 18:15:53

zlobilka píše:
rafael píše:Já: Milý, Pane, proč jsme tak zabednění? Proč ztrácíme čas tisíci zbytečných věcí? Proč jeden druhého prudíme? Proč si pod sebou řežeme větev? Proč se chováme tak nedospěle?

Ty: Protože nedospělí jste.


:)

zlobilka píše:
Jana píše:
zlobilka píše:Je to minulost, je potřeba se dívat dopředu. :)


A co vidíš, když se díváš?


Jana píše:Péťo, respektuji, že to má tak, jak to má, asi tak jako když respektuji, že umí líp matematiku, než já.

Nijak to tu jednotu všeho nedegraduje, neovlivňuje, nic to s tím nedělá.


Že se změníš a lidi Tvé změněné tolerantní já budou přijímat.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » ned 13. srp 2017 7:05:48

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše:
To si nech vysvětlit od Péti, kdo je Maharadž.


Za chvíli někomu řekne pravý opak, než řekl tady. A nakonec řekne, aby se všechno zapomnělo, co řekl.

Nemá cenu se na to upínat.

:)


Takže Maharadž je ten, který říká, aby se zapomnělo..

Ve světle pravdy, v záři slunce Já je všechna existence, všechno, co je, čirým světlem, láskou, blahem, bez jediného náznaku stínu, bez možnosti prožívat utrpení jako něco skutečného.

Boží království je bez pekla, bez příběhu, bez stínů...

Maharadž: Ten, kdo chápe duchovnost prostřednictvím spousty konceptů,
bude chycen v začarovaném kruhu.
Jste-li uvězněni v konceptech, budete lapeni v kruhu konceptů...
znovuzrození, reinkarnace, to vše jsou koncepty. Jestliže jste chyceni
v těchto konceptech, jste donuceni je mít.


Ten, kdo se zabývá vhledem do inkarnací, do příběhu forem, je podle Maharadže začátečník.

Dovolme si tedy jít na to od začátku a chvíli být začátečníkem.

Poznávejme tedy přivřenými víčky skrz stíny mysli původ temnoty, pekla, absence lásky, nevědomosti...


Jana píše:Maharadž:Ten, kdo chápe duchovnost prostřednictvím spousty konceptů,
bude chycen v začarovaném kruhu.
Jste-li uvězněni v konceptech, budete lapeni v kruhu konceptů...


Tyto koncepty jsou i "světlo pravdy", "slunce Já", Boží království atd. atd.

M. :Jestliže jste chyceni v těchto konceptech, jste donuceni je mít.

Nisargadatta:
Náboženské tradice jsou založeny na konceptech.
Když dojde k vzdáni se těchto konceptů, vládne ticho.
Koncept "Já jsem" vznikl zcela bezprostředně a s ním přišel svět.
Jedinec, svět a Nejvyšší Já jsou všechno koncepty.

Jestliže jste chyceni v těchto konceptech, jste donuceni je mít.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » ned 13. srp 2017 7:07:54

Jana píše:Honzam vypráví o zrození polarit duší, o tom jak se ze sladké blažené existence začne dělit mužská a ženská duše a ta mužská polarita té ženské polaritě ještě v jemnohmotné podobě už má tendenci ubližovat, jak se pak po narození ty dvě polarity sobě vzdalují, jak se hledají, jak touží po spojení, po jednotě.

Nechápala jsem, proč by tady mělo být nějaké ubližování. Jasno do toho vnesla zkušenost z inkarnací. Při jedné zřejmě z nejsilnějších zkušeností, kdy při drancování národů a vraždění žen a dětí jsem se jakoby zázračně opustila peklo prožívané v těle a ocitla se ve světle, lásce, blahu a kráse bezforemné Boží přítomnosti.

Pak jsem při další inkarnaci toho původce mého přesunu potkala. Odpykával si svou karmu, prožíval peklo, něco v něm si tu účast na masakru nemohlo odpustit. Žil v celibátu jako vegetarián. Snažil se ze všech sil dělat to nejlepší, co bylo možné.

Při jednom vhledu jsem viděla ten začátek, který byl podobný tomu, co popisuje Honzam. Vstupovali jsme z ráje, z místa, kde nic nechybí, do toho dobrodružsví dvojnosti s tím, že v té druhé polaritě je pojistka, že mi pomůže se v té dvojnosti neztratit, že mi pomůže k návratu Domů, do ráje. Ta druhá polarita musela přijmout roli temnoty, nevědomosti, jinak by něco takového nikdy nedokázala.

Udělala to z lásky a teď prožívala peklo, ze kterého nenacházela vysvobození.

Prosila jsem Honzama, tehdy v jeho srdci ještě zářilo to světlo Já, jestli by mohl téhle bytosti pomoci, že jako muž, který také žil v celibátu, byl vegetarián, šel dost podobnou cestou jako ta bytost, by jí třeba mohl pomoci najít cestu, že by mu ta bytost mohla rozumět.

Vnímám, že Honzamův vstup do temnoty je z lásky.


Jana píše:
Vnímám, že Honzamův vstup do temnoty je z lásky.


Honzam není v temnotě. Temnotu můžeš vnímat jen, když je v tobě. Temnota je koncept, který tě drží. Pust se ho, Jani. Pust všechny ty představy o temnotě, pekle, ohnivém jezeře atd. Když tak si ponech jen ty pozitivní koncepty jako je ten křestanský "Boží království". Ale přestan si pod ním něco představovat, nech se překvapit - jako dítě.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » ned 13. srp 2017 7:29:41

zlobilka píše:
nop píše:Tady pinkáte myšlenkami a žijete,
ve středověku by to bylo tíživější. Nechcete se radši mít radši?


To je až příliš velká změna.
"Kristus" v Janě nikdy nebude mít rád draka, protože pak by přestal být "Kristem" a Jana by ztratila tvář. Není ještě připravena udělat takový krok a mít ráda draka. Ta změna by měla být postupná. Pro začátek by třeba stačilo, kdyby měla ráda myšlenky.


nop píše:Já už mám rád myšlenky, na příklad pokrokové.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » ned 13. srp 2017 9:42:52

zlobilka píše:
Jana píše:
zlobilka píše:
Moje děti jsou i před narozením hadi.


Opravuji:

Zůstává jen to místo, kde jsme se nikdy nerozdělili, zůstává jen to štěstí, blaho, sladkost, kterou jsou Tvé dušinky před rozdělením.


Opravuji:

Toto je Jany fantazie, která se snaží znásilňovat mou zkušenost a předvádět se před ostatními jako duchovní učitelka.



zlobilka píše:Doporučení pro všechny:

Nepopisujte Janě své zkušenosti, i kdyby se ptala. Nedokáže ještě respektovat životy ostatních a můžete se dočkat nemilého překvapení, kdy Vás začne shazovat, nebo se dokonce dovíte, že jste vrah, aby Jana v porovnání s Vámi vypadala jako svatá.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » ned 13. srp 2017 9:51:29

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše:Dovol mi to, Péťo, být chvíli tím začátečníkem a vidět temnotu jako realitu.

:)


Ty tedy chceš setrvávat ve svých představách o temnotě, ok. Ale přestan ji, prosím tě, Jani, projektovat do Honzama. Můžeš si tím udělat špatnou karmu. I když asi: Nevědomost hříchu nečiní.

:)



Péťo, jestliže je jasné, co je zdrojem temnoty, pak se není čeho bát. Špatnou karmu si můžeme udělat jen tehdy, když se chytíme do konceptu karmy. Když sami sebe budeme vidět jako to, čím ve skutečnosti nejsme:

Maharadž: Ten, kdo chápe duchovnost prostřednictvím spousty konceptů,
bude chycen v začarovaném kruhu.
Jste-li uvězněni v konceptech, budete lapeni v kruhu konceptů...
znovuzrození, reinkarnace, to vše jsou koncepty. Jestliže jste chyceni
v těchto konceptech, jste donuceni je mít.


Vidíš tu humornost, Péťo?

Pozor: neuvízněme v konceptech karmy, abychom neměli špatnou karmu.


Pleteš páté přes déváté, Jani. Pokud vnímáš temnotu, tak jsi samozřejmě vydána napospas karmě.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » ned 13. srp 2017 9:51:48

Jana píše:
zlobilka píše: ...nebo se dokonce dovíte, že jste vrah,... .


A vrahem všech stínů temnot je ve skutečnosti světlo.

Vrahem všech osobních projekcí je světlo pravdy.


Ty si opravdu na ty vrahy a vraždění potrpíš, Jani. (To má Honzam pravdu.) To je zřejmě tou temnotou, kterou vnímáš. Jsi plná temnoty, pekla, dábla, ohnivých jezer - nebot co na srdci, to na jazyku.

Ramana to popisuje zcela opačně než ty.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » ned 13. srp 2017 10:00:56

Jana píše:A ve světle pravdy poznáváme Život věčný.

Je potřeba projít mystickou smrtí, aby bylo možné objevit naši nesmrtelnost.

To, co se jeví z iluze oddělenosti jako fatální, je ve skutečnosti osvobozující, naplňující.

A paradoxně zkušenost všech těch, kdo se vrátili z klinické smrti a zakusili Boží přítomnost, se nejen smrti nebojí, ale váží si víc života, uvědomují si důležitost lásky v životě, nestávají se těmi, kteří by svévolně začali zabíjet.

Zkušenost mystické smrti je podobná. Zemře naše připoutanost k tělu a k mysli a poznáváme to, čím ve skutečnosti jsme, to, čím ve skutečnosti jsou i ostatní.

Není mezi námi ve skutečnosti ve své podstatě vůbec žádný rozdíl. Naše společná podstata je stejná.


S touhle misionářskou filosofii, Jani, bys klidně mohla založit sektu, něco jako Jehovovi svědci.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků

cron