Probuzení, Boží království, seberealizace...

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » ned 13. srp 2017 10:05:05

Jana píše:
zlobilka píše:...Pro začátek by třeba stačilo, kdyby měla ráda myšlenky...


K čemu by podle Tebe mělo být dobré, aby měla ráda myšlenky,


Ty nemáš ráda myšlenky? Proč? Vždyt bys bez nich byla ztracená, nemohla bys pořád kázat. :D

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » ned 13. srp 2017 10:15:31

.Petra píše:
Jana píše:
zlobilka píše: ...nebo se dokonce dovíte, že jste vrah,... .


A vrahem všech stínů temnot je ve skutečnosti světlo.

Vrahem všech osobních projekcí je světlo pravdy.


Ty si opravdu na ty vrahy a vraždění potrpíš, Jani. (To má Honzam pravdu.) To je zřejmě tou temnotou, kterou vnímáš. Jsi plná temnoty, pekla, dábla, ohnivých jezer - nebot co na srdci, to na jazyku.

Ramana to popisuje zcela opačně než ty.

:)


Za chvíli ještě napíšeš, že Ježíš je vrah.

:(
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » ned 13. srp 2017 10:55:15

Jana píše:
.Petra píše: Pokud vnímáš temnotu, tak jsi samozřejmě vydána napospas karmě.

:)


Když říká Maharadž, že "mysl se jeví jako temnota", je vydán napospas karmě?


Když mluvíš o osobě Maharadž, tak ta samozřejmě podléhala karmě. To je ti snad jasné, nebo? Nisargadatta mluví o temném Zdroji - který je zdrojem všeho tedy i lásky. Ale to nemá vůbec co dělat s tou náboženskou temnotou, o které píšeš ty, Jani. Pokud tuto temnotu vnímáš, tak jen protože jsi ztotožněná s osobou - a jako taková podléháš karmě.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » ned 13. srp 2017 18:33:46

Jana píše:
.Petra píše:Když mluvíš o osobě Maharadž, tak ta samozřejmě podléhala karmě. To je ti snad jasné, nebo? Nisargadatta mluví o temném Zdroji - který je zdrojem všeho tedy i lásky. Ale to nemá vůbec co dělat s tou náboženskou temnotou, o které píšeš ty, Jani. Pokud tuto temnotu vnímáš, tak jen protože jsi ztotožněná s osobou - a jako taková podléháš karmě.
:)


Péťo, je mi jasné, že Bibli nemusíš a bereš ji jako zdroj náboženské temnoty. Je to Tvá věc.


Ty vnímáš temnotu, Jani, já ne. Spojuješ ji s peklem, dáblem a ohnivým jezerem. To máš z bible.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » pon 14. srp 2017 6:15:52

Jana píše:
.Petra píše:Ty vnímáš temnotu, Jani, já ne. Spojuješ ji s peklem, dáblem a ohnivým jezerem. To máš z bible.

:)


Péťo, Maharadž vysvětluje jasně, co tvoří temnotu a za jakých okolností je možné ji vnímat.

A řekla bych, že ta lidská zkušenost s prožíváním pekla tady byla dřív, než Bible.


Zapomínáš, Jani, že Nisargadatta nebyl křestan. Základem jeho náboženství je více bohů, karma a reinkarnace, z které je se třeba osvobodit, aby se došlo do Nirvani. Základem křestanství je Bůh, dábel, peklo, hledat Boží království.

Maharadž:ten, kdo chápe duchovnost prostřednictvím spousty konceptů,
bude chycen v začarovaném kruhu.
Jste-li uvězněni v konceptech, budete lapeni v kruhu konceptů...
znovuzrození, reinkarnace, to vše jsou koncepty. Jestliže jste chyceni
v těchto konceptech, jste donuceni je mít.

Jistěže pro tebe není těžké pustit koncepty jiného náboženství. Ale jsi schopna pustit koncepty svého náboženství? Tak, aby ses dostala do toho "nevím nic", jak o tom píše Nisargadatta? Nisargadatta se svými bohy - stvořiteli setkal, ale pustil to. Podaří se tobě dostat se ze začarovaného kruhu křestanských konceptů?

Jednou se ti to jistě podaří.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » pon 14. srp 2017 6:23:35

.Petra píše:Jistěže pro tebe není těžké pustit koncepty jiného náboženství. Ale jsi schopna pustit koncepty svého náboženství? Tak, aby ses dostala do toho "nevím nic", jak o tom píše Nisargadatta? Nisargadatta se svými bohy - stvořiteli setkal, ale pustil to. Podaří se tobě dostat se ze začarovaného kruhu křestanských konceptů?

Jednou se ti to jistě podaří.

:)


Dokud se neobjeví náznak, že začínáš o svých náboženských konceptech pochybovat, nemá cenu s tebou diskutovat, protože jsi ještě zcela ztracena v tom začarovaném kruhu. Uživej si to ve svém království, dokud ti to bude stačit a uspokojovat.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Nic » pon 14. srp 2017 12:18:58

zlobilka píše:... nebo se dokonce dovíte, že jste vrah,...


Z pohledu iluze oddělenosti tady může být pocit nesmazatelné viny.

Kdo může za všechna úmrtí těch, kdo se narodili?

Kdo odsuzuje k smrti ty, kdo se narodí?

Původce naší představy o naší smrtelnosti je jen naše nevědomost.

Ze spárů smrti nás vysvobozuje probuzení, poznání, kým jsme.

"Já jsem to musel zkoušet stejně dlouho. Vím to, protože jsem spatřil mnoho ze svých minulých životů. Buddha také řekl, že prožil mnoho, mnoho inkaznací pokoušeje se probudit. Také je znal velmi dobře. Velmi jasně si pamatoval drobnou chybu kterou udělal před 253 inkarnacemi. Také se snažil, zkoušel to. Položil jsi mi přímou otázku. Nevím co způsobilo mé probuzení. Bylo to velmi spontánní. Neměl jsem žádné pozadí, nedělal jsem žádnou meditaci. Nepřečetl jsem jedinou knihu o Osvícení. Žil jsem v Pákistánu, kde tyto knihy nebyly dostupné. Jsou psané převážně sanskritem. Studoval jsem jen perštinu. Přišlo to ke mně, ani nevím jak. Možná si mne to vybralo. Pravda se zjevuje svatému člověku. Neměl jsem žádnou kvalifikaci. Nebyl jsem nijak vzdělán. Bylo mi jen 8 let, byl jsem v druhém ročníku. Co jsem spatřil vidím neustále.
Co je to? Co je to? Co je to? Každým okamžikem to více a více miluji."

Papádží

:srdce:
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod honzam » pon 14. srp 2017 19:01:08

Jana píše:Honzamka je Boží Matka, skrz kterou se rodí polarita duší bytostí žijících v tělech a Honzam je Kristus který umožňuje návrat do Království nebeského.

1A ukázalo se veliké znamení na nebi: Žena oděná sluncem, s měsícem pod nohama a s korunou dvanácti hvězd kolem hlavy.
2Ta žena byla těhotná a křičela v bolestech, neboť přišla její hodina.
3Tu se ukázalo na nebi jiné znamení: Veliký ohnivý drak s deseti rohy a sedmi hlavami, a na každé hlavě měl královskou korunu.
4Ocasem smetl třetinu hvězd z nebe a svrhl je na zem. A drak se postavil před ženu, aby pohltil její dítě, jakmile se narodí.
5Ona porodila dítě, syna, který má železnou berlou pást všechny národy; ale dítě bylo přeneseno k Bohu a jeho trůnu.

Zjevení Janovo 12


https://www.youtube.com/watch?v=YlTAzLxlQmQ

September 23, 2017 a rare sign in the stars not for 7,000 years
Published on Dec 17, 2015


23zari2017.jpg
23zari2017.jpg (73.57 KiB) Zobrazeno 10142 krát


https://en.wikipedia.org/wiki/Revelation_12_Sign

The Revelation 12 Sign is an apocalyptic belief promoted by a number of people and news organizations, which states that a literal fulfillment of the prophecy given in Revelation 12:1-2[1] will occur on September 23, 2017.

už jen 40 dní :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Nic » čtv 17. srp 2017 8:06:45

1A ukázal mi řeku živé vody, čiré jako křišťál, která vyvěrala u trůnu Božího a Beránkova.
2Uprostřed města na náměstí, z obou stran řeky, bylo stromoví života nesoucí ovoce dvanáctkrát do roka; každý měsíc dozrává na něm ovoce a jeho listí má léčivou moc pro všechny národy.
3A nebude tam nic proklatého. Bude tam trůn Boží a Beránkův; jeho služebníci mu budou sloužit,
4budou hledět na jeho tvář a na čele ponesou jeho jméno.
5Noci tam již nebude a nebudou potřebovat světlo lampy ani světlo slunce, neboť Pán Bůh bude jejich světlem a budou s ním kralovat na věky věků.
6A řekl mi: „Tato slova jsou věrná a pravá; Pán, Bůh dávající Ducha prorokům, poslal svého anděla, aby oznámil svým služebníkům, co se má brzo stát:
7Hle, přijdu brzo. Blaze tomu, kdo se drží proroctví této knihy.“
8 To jsem slyšel a viděl já, Jan. A když jsem to uslyšel a spatřil, padl jsem na kolena k nohám anděla, který mi to oznamoval.
9Ale on mi řekl: „Střez se toho! Jsem jen služebník jako ty a tvoji bratří proroci a ti, kdo se drží slov této knihy. Před Bohem poklekni!“
10A řekl mi: „Nezapečeťuj knihu se slovy tohoto proroctví: čas je blízko.
11Kdo křivdí, ať křivdí dál, kdo je pošpiněn, ať zůstane ve špíně – kdo je spravedlivý, ať zůstane spravedlivý, kdo je svatý, ať setrvá ve svatosti.
12Hle, přijdu brzo, a má odplata se mnou; odplatím každému podle toho, jak jednal.
13Já jsem Alfa i Omega, první i poslední, počátek i konec.
14Blaze těm, kdo si vyprali roucha, a tak mají přístup ke stromu života i do bran města.
15Venku zůstanou nečistí, zaklínači, smilníci, vrahové, modláři – každý, kdo si libuje ve lži.
16Já, Ježíš, posílám svého posla, aby vám to dosvědčil po všech církvích. Já jsem potomek z rodu Davidova, jasná hvězda jitřní.“
17A Duch i nevěsta praví: „Přijď!“ A kdokoli to slyší, ať řekne: „Přijď!“ Kdo žízní, ať přistoupí; kdo touží, ať zadarmo nabere vody života.
18Já dosvědčuji každému, kdo slyší slova proroctví této knihy: Kdo k nim něco přidá, tomu přidá Bůh ran popsaných v této knize.
19A jestliže kdo ubere ze slov knihy tohoto proroctví, tomu Bůh odejme podíl na stromu života a místo ve svatém městě, jak se o nich píše v této knize.
20Ten, od něhož je to svědectví, praví: „Ano, přijdu brzo.“ Amen, přijď, Pane Ježíši!
21Milost Pána Ježíše se všemi.


:happy: :srdce: :happy:
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod honzam » čtv 17. srp 2017 20:16:28

Nic píše: :happy: :srdce: :happy:


:angelwing: :angelwing:

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Nic

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Nic » sob 19. srp 2017 11:53:35

Aby se neděsilo zbytečně apokalypsou a zánikem zaniknutelného. Mohla by se ta pohádka dovyprávět do konce.

Honzam vysvobodí princeznu Honzamku ze spárů draka Žalobce, vezme si ji jakožto beránek Boží za nevěstu, přesně podle Janova proroctví a budou spolu žít na věky věků, protože v Božím království nikdo nikdy neumírá.

A osobně této dvojici, která je Jedním, bez obav svěřím do péče své děti, své nejbližší i nejmilejší, celý Vesmír.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod honzam » sob 19. srp 2017 12:13:43

Nic píše:Aby se neděsilo zbytečně apokalypsou a zánikem zaniknutelného. Mohla by se ta pohádka dovyprávět do konce.

Honzam vysvobodí princeznu Honzamku ze spárů draka Žalobce, vezme si ji jakožto beránek Boží za nevěstu, přesně podle Janova proroctví a budou spolu žít na věky věků, protože v Božím království nikdo nikdy neumírá.

A osobně této dvojici, která je Jedním, bez obav svěřím do péče své děti, své nejbližší i nejmilejší, celý Vesmír.

:happy:


Pro upřesnění, podle knihy Zjevení je nevěsta město ve tvaru krychle.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Alaja » sob 19. srp 2017 12:33:48

honzam píše:Pro upřesnění, podle knihy Zjevení je nevěsta město ve tvaru krychle.




https://cs.wikipedia.org/wiki/Borgov%C3%A9


Borgové

Borgové jsou fiktivní společenství z prostředí Star Treku. Jedná se o kolektivní inteligenci s myslí jedince podřízenou společné mysli kolektivu. V seriálu se poprvé objevili na jaře roku 1989 v epizodě „Kdo je Q“ seriálu Star Trek: Nová generace, od té doby se stali protivníky Federace, objevili se v jednom filmu a mnohých dalších epizodách.

Používání pojmů Borg a Borgové se v českém dabingu řídí pravidlem, že sami Borgové o sobě mluví v jednotném čísle a všichni ostatní používají termín Borgové (jako u ostatních ras).

Charakter společenství

Členové společenstva, označovaní jako drones (nepříliš přesný překlad: vojáci) jsou kyborgové, původně organičtí zástupci různých ras, po asimilaci již bez vlastní vůle podléhají umělé inteligenci úlu a jeho kolektivnímu vědomí. Jejich tělesná teplota je patrně vyšší než lidí, jelikož prostředí na jejich lodích je udržováno na 39,1 °C a atmosféra borgských lodí obsahuje tetryonové částice. Borgové pocházejí z kvadrantu Delta. Své řady rozšiřují asimiliací jiných ras ve své členy, zpravidla proti jejich vůli. Asimilací se rozumí přizpůsobení a implantace biomechanických součástí, především nanosond, do těla humanoida. Borgové jsou největšími nepřáteli Spojené federace planet ve 24. století. Za jejich představitele lze považovat královnu. Ona sama na otázku, zda vládne kolektivu, odpověděla „odděluješ neoddělitelné.“ Královna není fyzický jedinec: jenom lidem se povedlo zničit její tělo 3x a nejen, že to borgům neublížilo, královna samotná vzpomínala na to, co dělala před zničením. Kanon to nerozebírá, ale nekanonicky buď existuje více královen (Star Trek: Legacy) nebo ji v případě zničení kolektiv obnoví ze záložních kopií (Star Trek: Destiny?[zdroj?]).

Při asimiliaci jiné rasy společenstvo získává veškeré vědomosti jedinců a tím vyvíjí svou technologii. Jsou tak silnější, než kterákoliv jiná rasa v galaxii a to nejen v oblasti zbraní, ale také znalostí různých věd, které ovšem zásadně nevyužívají. Jediný protivník schopný destrukce mnoha borgských lodí bez větší námahy byla rasa z jiné galaxie, kterou sami Borgové označili číslem 8472. Při invazi 8472 hrozil zánik celého společenstva, ale kapitán Janewayová se rozhodla pomoci proti této rase, která by po zničení Borgů pokračovala v likvidaci zbytku známé galaxie.

Jsou známy případy, kdy byl jedinec odtržen od vlivu společenstva. Vždy následuje jako první dezorientace a zmatenost z absence hlasu ostatních Borgů. Nebyl-li humanoid členem společenstva po příliš dlouhou dobu, je šance jej zbavit implantátů i nanosond, avšak následky jsou trvalé a dotyčný může hlasy společenstva slyšet, pokud je nablízku. Při pokusu převodu Borga zpět do původního stavu po delší době (Sedmá z devíti) je nevyhnutelné zanechání některých implantátů a nanosondy je zapotřebí modifikovat tak, aby neprodukovaly další implantáty. Takový jedinec má pak především potíže psychické, když byl několik let vystaven hlasům společenstva, které mu říkaly, co má dělat. Ovšem i beze snahy zvrátit proces asimilace může jedinec z řad Borgů získat prvky individuality a vlastního rozhodování. Příkladem je Tim (v originále Hugh) z epizody Já, Borg.

Namísto medicíny Borgové používají víceúčelové výklenky (Alcove), ve kterých regenerují, přičemž mohou během regenerace analyzovat data, asimilovat informace a podílet se na výpočetním výkonu kolektivu na určitém úkolu. Je-li voják poškozený za určitou mez, společenstvo jej recykluje a použije pro výrobu nových vojáků. Bez výjimky[zdroj?] však Borgové své mrtvé nenechávají na pospas osudu, ale vždy vyšlou plavidlo k posledním známým souřadnicím. Výjimkou jsou případy kdy je unimatrice označena za irelevantní (ST:VOY - Collective). Nevýhodou kolektivního myšlení je schopnost zaměřit se pouze na jednu činnost. Zatímco např. lidská posádka může zároveň opravovat škody a současně bojovat, borgská loď se při větším poškození zaměří pouze na regeneraci vojáků a zařízení.

Členové společenstva, coby vojáci nedaleko dokonalosti, nespí, pouze regenerují. Nepotřebují jíst, ani pít a nikdy nesedí, protože to neslouží jejím cílům. Dokonce ani nepotřebují dýchatelnou atmosféru a jsou schopni přežívat delší dobu ve volném vesmíru.

Názor na svět

Borgové usilují o dokonalost, maximální řád. Cokoliv, co je vzdaluje tomuto řádu, je označeno jako „irelevantní“. V první řadě jsou tak označeny věci jako svoboda, svobodná vůle, sebeurčení, city a umění. Nelze říci, že by se jednalo o náboženství, nicméně u jedinců oddělených od kolektivu (jako třeba Sedmá z devíti) se to v něj může vyvinout.

Přesně podle této „filosofie“ je i další oblíbená hláška Borgů: „odpor je marný“. Je marné vzdorovat dokonalosti. V praxi jim nicméně zvláště lidé ukazují, že vzdorovat Borgům marné není. Borg ovšem zná i pojem „Diskriminace“, tedy sám si vybírá rasy k asimilaci, a pokud některá rasa Borgům nepřinese zlepšení po technické nebo biologické stránce, odmítnou jí asimilovat, jako například Kazony.

Jedním z hmatatelných, fyzických příkladů dokonalosti a řádu, o který Borgové usilují, je stabilní molekula Omega. Snaha Borgů o stabilizaci této nebezpečné látky stály 29 lodí a 600 000 vojáků, ale tyto ztráty byly označeny jako „irelevantní“.

Technologie

Při asimilaci Borgové získávají veškeré znalosti asimilovaného jedince. Díky tomu zná celou řadu různých technologií, včetně technologie regenerace lodí. Borgské štíty jsou schopny se adaptovat, tedy získat odolnost proti zbrani, která je na ně použita. Díky tomu rychle získaly odolnost vůči fotonovým torpédům a phaserům. Podobně Borgové přizpůsobují svoje zbraně štítům protivníka. Proti této vlastnosti Federace používá taktiku poměrně rychlé změny frekvence štítu. Rychlá změna frekvence je i principem dalších vylepšení zbraní Federace proti Borgům. Borgové se sice dokáží adaptovat odhalením vzorce změny frekvence, ale nějakou dobu jim to trvá. Krom deflektorových štítů používají Borgové i elektromagnetické štíty pro blokování transportérů. Dále je každá loď vybavena transwarpovým pohonem, vlečným paprskem s efektem vysávání energie štítů jiných lodí, fotonovými torpédy, řezným laserem, asimilační platformou a dalším arzenálem, který je specificky konstruován na specifické účely a cíle.

Asimilace se však netýká pouze biologických organismů. Zrovna tak společenstvo může asimilovat technologii (např. vesmírnou loď) a to za velice krátkou dobu. Finálním výsledkem má být bio-mechanismus a tedy např. v případě poručíka Data se Borgové snažili mu implantovat biologické součásti, jako kůži a nervová zakončení.

Plavidla
Související informace naleznete také v článku Hvězdné lodě Borgů.
Borgské lodě mají základní geometrické tvary. Nejčastější je krychle, další varianty jsou koule a diamant (tj. pravidelný osmistěn). Borgové nepochybně znají technologii maskování, ale považují ji za „irelevantní“ (nepodstatnou, nehodící se do jejich logiky) a nepoužívají ji, protože jiné rasy přemáhají i bez ní.

Stejně jako jiná jejich technologie, i vesmírné lodě se přizpůsobují zbraním nepřátel. Při poškození jsou schopny se regenerovat stejně jako jednotlivci společenstva. Krom tvaru je zvláštností, že plavidla nejsou vybavena kajutami nebo ani řídícím můstkem. Lodě mohou být ovládány odkudkoliv kterýmkoliv z vojáků, nejčastěji ovšem z některého ze stanovišť a v neposlední řadě i z výklenku.

Výskyt

Nová generace

Poprvé se rasa Borg objevuje v seriálu Star Trek: Nová generace v epizodě Kdo je Q, kdy Q přenesl Enterprise D napříč galaxií na neznámé místo, kde se posádka setkala s krychlí Borgů. Kapitán Jean-Luc Picard se prvotně snažil i o mírový první kontakt s rasou, ale Guinan mu vysvětlila, že tato rasa netouží po poklidném setkání, ale pouze po asimilaci nových znalostí, technologií a rozšiřování svých řad. Ačkoliv Enterprise D unikla Borgům za pomoci Q, bylo zřejmé, že nyní společenstvo ví o lidech a budou je hledat.

Podruhé se Borgové objevili v dvojepizodě Ti nejlepší z obou světů, kdy byl kapitán Picard dokonce asimilován a stal se z něj Borg Locutus. Jedinečné jméno dostal za účelem vyjednávání s lidmi za společenstvo Borg. Proces asimilace u kapitána se podařilo zvrátit při zničení osamělé lodi Borgů a přerušení kontaktu Locuta se společenstvem.

Dále se v seriálu Borgové objevují v epizodě Já, Borg. Posádka Enterprise D nachází poškozeného, mladého Borga, kterého Geordi pojmenuje Tim (v originále Hugh) a začne jej učit individualitě. Ačkoliv původní záměr kapitána Picarda je vybavit Tima virem, který by infikoval a zničil velkou část společenstva, nakonec nikdo nedokáže využít vyvíjejícího se Tima jako nástroj zkázy. Ten se nakonec sám rozhodne opustit Enterprise, aby zamezil pronásledování Borgy a vrací se zpět do společenstva.

Na tuto epizodu navazuje díl Vpád, kdy je objevena skupinka Borgů vyznačující se naprosto odlišným a hlavně individuálním jednáním. Posléze se zjišťuje, že individualitu přenesl na ostatní právě Tim. Část společenstva byla de facto v troskách, protože se s tím Borgové nedokázali vyrovnat. Jejich situace využil Lore (bratr Data).

Stanice Deep Space Nine

V seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine se Borg objevuje pouze v první epizodě s názvem Poslání, kdy jsou uvedeny záběry bitvy, která se odehrála u systému Wolf 359, při událostech epizody Ti nejlepší z obou světů. Při této bitvě byla část lodí flotily rozprášena jedinou borgskou krychlí. Kapitán Benjamin Sisko v této bitvě přišel o ženu.

První kontakt

Borgové jsou hlavním motivem celovečerního filmu Star Trek: První kontakt, kdy se Borgům podaří dostat do roku 2063, tedy do doby, kdy Zefram Cochrane provede první let rychlostí světla a tím přiláká pozornost Vulkánců, jakožto první kontakt lidí s mimozemšťany. Poprvé ve Star Treku byla představena borgská královna, avšak ve sledu událostí se První kontakt odehrál ještě před událostmi seriálu Voyager.

Voyager

Společenstvo Borg se velmi často objevuje v epizodách seriálu Star Trek: Voyager. Hvězdná loď USS Voyager se při cestě z Delta kvadrantu musí nejprve dostat přes území Borgů. Zde se setkává také s rasou 8472, která jako jediná dokáže výrazně ohrozit Borgy. Dokonce dochází na krátkodobé spojenectví Borgů a lidí ze kterého se členem Voyageru stává zprvu proti své vůli Sedmá z devíti.

V následujících epizodách je sice posádka přenesena mimo hlavní území společenstva, ale s Borgy se setkávají nadále. Postupně je také odhalena skutečnost, že Hansenovi a jejich dcera Anika (Sedmá) byli prvními asimilovanými lidmi, že nejvyšším cílem Borgů je dokonalost molekuly omega a že kromě vojáků ve společenstvu funguje královna.

Enterprise

Borgové se objeví v jediné epizodě, Regenerace. Po zničení koule ve filmu Star Trek: První kontakt dopadnou její trosky do Arktidy, kde je vyprošťovací tým Spojené Země objeví v roce 2153. Zkázu přežijí dva vojáci, kteří po době nezbytné pro regenraci ožijí, asimilují členy týmu a odletí v ukradené transportní lodi. Předtím, než je stihne Enterprise (NX-01) zničit, odešlou do Delta kvadrantu frekvence několika pulzarů v blízkosti Země.
Přílohy
borg_cube.jpg
borg_cube.jpg (66.08 KiB) Zobrazeno 10043 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Nic » sob 19. srp 2017 12:36:12

Zjevení Janovo 21:9 A přistoupil jeden ze sedmi andělů, kteří měli těch sedm nádob a v nich připraveno sedm posledních pohrom, a řekl mi: "Pojď, ukážu ti nevěstu, choť Beránkovu."


honzam píše:
Nic píše:Aby se neděsilo zbytečně apokalypsou a zánikem zaniknutelného. Mohla by se ta pohádka dovyprávět do konce.

Honzam vysvobodí princeznu Honzamku ze spárů draka Žalobce, vezme si ji jakožto beránek Boží za nevěstu, přesně podle Janova proroctví a budou spolu žít na věky věků, protože v Božím království nikdo nikdy neumírá.

A osobně této dvojici, která je Jedním, bez obav svěřím do péče své děti, své nejbližší i nejmilejší, celý Vesmír.

:happy:


Pro upřesnění, podle knihy Zjevení je nevěsta město ve tvaru krychle.


Duch a Nevěsta říkají: „Přijď!“ Kdo slyší, ať také řekne: „Přijď!“ Kdo žízní, ať přijde, a kdo chce, ať zdarma nabere vodu života"

Je radost jim svěřit své milované.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Nic » ned 20. srp 2017 15:53:25

honzam píše:Pro upřesnění, podle knihy Zjevení je nevěsta město ve tvaru krychle.


Už je jasné, proč v Honzamce nebyla žádná láska, radost, štěstí. V zajetí žalobce něco takového není možné. Honzamka je mysl, tvar, forma. Oživuje ji Božství Honzama, čistý svatý duch. Díky němu je nevinná a stává se jeho nevěstou.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod honzam » ned 20. srp 2017 17:53:44

Nic píše:
honzam píše:Pro upřesnění, podle knihy Zjevení je nevěsta město ve tvaru krychle.


Už je jasné, proč v Honzamce nebyla žádná láska, radost, štěstí. V zajetí žalobce něco takového není možné. Honzamka je mysl, tvar, forma. Oživuje ji Božství Honzama, čistý svatý duch. Díky němu je nevinná a stává se jeho nevěstou.


Již chví se světa základ vratký,
my ničím nejsme, buďme vším!
- Internacionála


Ty zatracený komunistický pohane. Napiš, že miluješ Pannu Marii, nebo tě roztrhám na tvary.

Nikdy se nesměj živým drakům.
- J.R.R.Tolkien


https://dragonademetal.deviantart.com/art/Aaaaand-Elsa-is-now-Smaug-s-third-cousin-437920893
Obrázek
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Nic » pon 21. srp 2017 5:19:47

honzam píše: Napiš, že miluješ Pannu Marii,


Jak by mohla nebýt v mém srdci Láskou, když do něj vložila toho kluka, co připomíná Krista?

Díky němu je každý poznáván v srdci jako Láska.

Ať vstoupí a pozná to.

nebo tě roztrhám na tvary.


Jestli jsou oba v mém srdci, milují se, jsou Láskou,

tak už nic víc není třeba.

Jestli jsem tím, co je možné roztrhat,

klidně to roztrhej.

Každý tvar může být příbytkem Lásky.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Nic » pon 21. srp 2017 5:55:10

Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod Trini » pon 21. srp 2017 8:01:25

Nic píše:Už je jasné, proč v Honzamce nebyla žádná láska, radost, štěstí.


Protože ho vnímáš negativně. Stejně jako do ostatních projektuješ "peklo iluze oddělenosti". Projektuješ do nich, že jsou neštastni a ty že je jako duchovni učitelka můžeš z toho zachránit.
Opak je pravdou.

Vnímám většinu lidí kolem sebe jako spokojené a vyrovnané s během života, zrovna tak Honzama. A vůbec si k tomu nepotřebují do nekonečna opakovat podivné formulky o lásce, jako to potřebuješ ty,


druhé posuzujeme podle sebe.

Šťastní lidé daleko častěji považují za šťastné i lidi okolo sebe.
Lidé, kteří vidí v druhých jen to nejlepší, jsou podle nejnovější studie vědců šťastnější a vyrovnaní sami se sebou.
Čím víc považujeme druhé za šťastné, tím víc jde vlastně jen o odraz toho, jak se sami cítíme. „Náš pohled na druhé lidi vypovídá hodně o nás samotných,“ řekl listu profesor psychologie Dustin Woods z Wake Forest University v americkém státě Severní Karolína.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Probuzení, Boží království, seberealizace...

Příspěvekod honzam » pon 21. srp 2017 9:22:18

Nic píše::srdce:



"JSEM, KTERÝ JSEM" je Láska.


Tak teď, miluješ Pannu Marii, že ano?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron