Martin

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » stř 05. črc 2017 10:06:51

Smyslem života je žít. Smyslem lidského života je, dostat se do bodu, kdy jsem skutečně živý. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod honzam » stř 05. črc 2017 19:18:15

Martin Danes píše:Smyslem života je žít. Smyslem lidského života je, dostat se do bodu, kdy jsem skutečně živý. Martin


Proč by měl být život omezený do nějakého bodu?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Martin Danes

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » pát 07. črc 2017 11:23:53

Osvícení je ta nejbáječnější věc pod sluncem. Je to totiž sám život a ten je báječný. Člověk si myslí, že je živý, ale jeho život je jen mysl a mysl je jen to, co jsme prožili, to, co se odehrálo, to, co už bylo. Je to tedy život složený z fosilií, je to mrtvý život. Osvícení jednoduše znamená, dostat se za mysl, objevit pravé Já, objevit život, samotný zdroj života, a to je jen radost. Osvícením život nekončí, ale začíná. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin Danes za tento příspěvek:
Nic

Re: Martin

Příspěvekod honzam » sob 08. črc 2017 11:05:50

Martin Danes píše:Osvícení je ta nejbáječnější věc pod sluncem. Je to totiž sám život a ten je báječný. Člověk si myslí, že je živý, ale jeho život je jen mysl a mysl je jen to, co jsme prožili, to, co se odehrálo, to, co už bylo. Je to tedy život složený z fosilií, je to mrtvý život. Osvícení jednoduše znamená, dostat se za mysl, objevit pravé Já, objevit život, samotný zdroj života, a to je jen radost. Osvícením život nekončí, ale začíná. Martin




Proč by měl být život omezený do nějakého osvícení? Osvícení je pak také fosilií z dávné minulosti - termín používaný lidmi pro jejich potřebu seberealizace. Smyslem vědomí/života je mysl, smyslem mysli je tvoření a reprodukce a smyslem toho je, že tu existují počítače, internet, fórum inspiruj a především živá bytost Martin, která tu používá svou mysl ke sdělení svých názorů pomocí v minulosti napsaných příspěvků.

Je obsah Tvých příspěvků neživá fosílie vytvořená myslí, za kterou je potřeba se dostat? :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Martin Danes

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » sob 08. črc 2017 12:22:37

Iluze říká, že člověk je někdo. Vypadá to, že tam uvnitř někdo je, nějaká osobnost, entita, identita, někdo, kdo žije tento život. Člověk je proces od oddělenosti k jednotě, ze tmy ke světlu, z nevědomosti k vědomí, od otázky Kdo jsem já, k prožívání Já, od otázky Odkud vyvěrám, k prožívání Odkud vyvěrám. Člověk jako někdo neexistuje, i když to tak vypadá, iluze je dokonalá. Vypadá to, že tam uvnitř někdo je, Karel, Eliška, Pepík, Lucie, někdo, kdo žije tento život. Při poznání pravého Já člověk poznává, že život a Já jsou jedním. Tam uvnitř nikdo není a nikdy tam nikdo nebyl. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin Danes za tento příspěvek:
Nic

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » ned 09. črc 2017 11:45:09

Poznání pravého Já je zlatá karta, eso es. Je to vlastně realizace božství. Je to květina, která roste a sama se projeví. Můžete být jako list unášený ve větru a nechat boha pracovat, nebo si můžete užít s bohem mluvit a komunikovat. Já si rád užívám oboje, je skvělé, nechat jen tak věci se dít a být v náruči božství, ale nenechávám si ujít to krásné dobrodružství, hovořit s božstvím a zažívat společná dobrodružství.
Bůh vám dá vše, od světských věcí, po ty duchovní. Mohou to být velké věci, když si třeba přejete uzdravení někoho, ale mohou to být srandovní maličkosti, jako třeba, aby vás neštípali v noci komáři a ráno neotravovaly mouchy.
Pozvat do svého života Boha, zažívat ho jako své Já, komunikovat s Ním, to je každodenní vzrušující dobrodružství, plné srandy a zábavy. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin Danes za tento příspěvek:
Nic

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » pon 10. črc 2017 13:06:16

S vegetariánstvím to mám tak. Jde o násilí a nenásilí, že? Jakékoliv náboženství, nebo přesvědčení, které hlásá cestu, která je ta správná a bude to pro mne násilí, není pro mne správná. Násilí má mnoho podob a pokud se člověk bude do něčeho nutit, páchá sám na sobě násilí.
Jako ve všem, i tady hraje prvořadou roli poznání svého Já. Když člověk pozná pravé Já, rozpozná toto věčné a nehynoucí Já všude a ve všem. Já, ze kterého vše vyvěrá a do kterého se vše navrací. Co je pomíjivé, je pomíjivé v každý moment své existence a není potřeba se tím rmoutit, když si uvědomujete to, co je nepomíjivé a věčné v každý moment své existence.
Vegetariánství, které je z přesvědčení a dělá mi radost a nevede mě k souzení těch, co maso jedí, je skvělé. Cesta, která dělá člověku radost je skvělá.
Může být člověk šťastný, osvícený a jíst maso? Samozřejmě, že ano. Božská podstata je božská podstata vždy a nemění se s ohledem na to, či ono. Já přeci nepřestává v žádném okamžiku, být Já.
Vegetariánství pro mne není otázkou duchovního principu, či vyjádřením nějaké omezené morálky. K vegetariánství vás musí přivést božství, nebo nemusí. Když budete žít s eskymáky, budete jistě žít v souladu s přírodou, sami se sebou, i s velkým duchem, když budete žít jako eskymák. Eskymákovi v ledu neroste mrkev, ale tuleni.
Takže hlavní je, být v souladu s velkým duchem a tam nikde napsán přesný návod, brožurka, jak žít a co přesně dělat a nedělat, není. Pro mě osobně je vegetariánství otázkou estetiky. Pokud si představuji zlatý věk na planetě Zemi, neumím si představit, že tady budou jatka. Já osobně jdu ale ještě dál a pokud mě božství přivedlo k vegetariánství, příštím krokem je pránická výživa. Tak si představuji zlatý věk na planetě Zemi. Jídlo již více není tématem. Člověk žije v jednotě s Bohem, planetou Zemí a je plně vyživován božstvím a pránou. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » stř 09. srp 2017 13:35:14

Lidské vědomí je na planetě Zemi zastřešující. Člověk si říká, zvířata se chovají tak a tak, také se tak mohu chovat. Lev žere antilopu, pochutnám si na svém steaku. Vše je tvořené, celý tento Vesmír je tvořený a člověk je tvořitel. Věky na planetě Zemi se proměňují a bývaly doby, kdy člověk nejedl, stravoval se pránicky. Lidské vědomí ovlivňuje živočišné a rostlinné druhy na Zemi. Tehdy to tedy přirozeně byla planeta bez predátorů. Je to ona legenda o ráji a jablku. Jablko ze stromu poznání. Vypráví se, že v rajské zahradě byly dva stromy, strom poznání a strom věčného života. Vlastně jde o situaci, do které se lidé dostali. Byla zde možnost věčného života na planetě Zemi, která se v té době doslova podobala našim představám ráje. Lidé zažívali jednotu s božstvím. Stravovali se pránicky. Odcházeli ze Země tehdy, kdy sami chtěli. Žili na planetě bez predátorů a planeta byla doslova celá zelená.
Doba dělá člověka. Doba je vibrační pole, které na planetě září a udržuje určitou úroveň vědomí. A doby se na planetě Zemi mění. Přicházela tedy změna zlatého věku a vibrace začaly poklesat, a tím i vědomí lidí. Nejde tedy o nějaký konkrétní strom a konkrétní jablko. Jde spíše o to, že člověk začal jíst. Tím se vše změnilo. Nějaký čas na to, lidé začali dokonce jíst maso. Potom už to rozhodně nebyl ráj a lidské vědomí se změnilo. Změnily se na planetě živočišné a rostlinné druhy a objevili se predátoři. Když se objevili predátoři, člověk už byl v roli lovce, ale také se dostal do role lovené kořisti. Z čirého a bezstarostného vědomí se musela zrodit lidská mysl. Lidská mysl funguje tak, jak funguje, protože byla stvořena pro přežití člověka. Je tedy upředena a naplněna strachem. Z vědomí jednoty se stalo ego, čili vědomí oddělenosti od všeho živého. Vědomí individuálního já. V božském vědomí lidé samozřejmě chodili nazí, chodili, jindy levitovali jen tak pro zábavu a ten povznášející pocit levitace, a když bylo zapotřebí, přesouvali se na velké vzdálenosti. Zaměřili své vědomí kde chtěli být, a pak se tam přeneslo i jejich tělo. Lidé přirozeně zažívali kolektivní vědomí. To vše se změnilo, když se doba změnila. Přišla mysl, ego, lidé začali jíst, přišel stud, již nechodili nazí, ale začali se zahalovat. Zahalovala se těla, ale v podstatě se začalo zahalovat vše a lidé již nesdíleli kolektivní vědomí, ale osobní oddělenou mysl.
Doba se opět mění. Lidé prožili Káli Jugu, ten nejtemnější věk ega, utrpení a válek, silného pocitu já a moje. Lidé si prožili stav oddělenosti od všeho živého, stav, kde člověk nezažívá svoji božskou podstatu, nezažívá Zdroj života, ze kterého vše vyvěrá a není v jednotě s tímto Zdrojem. Nový věk se nám v roce 2012 narodil a lidstvo je nyní ve fázi setrvačnosti toho starého, to staré odumírá a dokončuje se, a to nové se začíná projevovat. Je zde úsvit nového věku, který září nebývalou září. Velký zlatý věk, který se na Zemi ještě nikdy neodehrál. Je to nové a je to jiné. Tento zlatý věk se již nikdy nepromění do nižších rovin bytí a vědomí. Planeta Země je postupně vynášena do božských a nebeských rovin, kde realita již nepodléhá změnám ve smyslu nahoru-dolů. Velké dobrodružství začíná...Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » sob 09. zář 2017 14:18:39

Osvícení je jako řeka, vyvěrající z malého pramínku, postupně sílící a nakonec vlévající se do oceánu. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » pon 25. zář 2017 12:56:05

Není to o hlavě a mysli, nemusíte to kontrolovat, řešit. Není to o terapii, regresi, hledání příčin, mentálním čištění příčin. Člověk je ve stavu, kdy zažívá sílu mysli. Tato doba je doba vzestupu vědomí ducha, ten duch je bůh, ten duch je naše pravé Já. V této době jsou všechny božské síly napnuty k vzestupu ducha. Duch roste a stíny mysli přirozeně mizí. Transformace přináší prožitek chaosu. Když kundalini stoupá a poklesá, mění se paradigma, vše je v procesu transformace a nezůstává kámen na kameni. Vše dosud známé umírá a to nové, neznámé se rodí. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » čtv 28. zář 2017 11:36:57

Příběhy zlatého věku

Levitace
S radostí jsem uvítal pár přátel, kteří přijeli na návštěvu. Užili jsme si opravdu krásný den. Blíží se západ slunce a kroky naší malé skupinky míří prašnou cestou na kopec za vesnicí. Je zde ideální místo, odkud pozorovat západ slunce.
Jsme v malebném kraji západních Čech. Díky bývalé pohraniční zóně je zde doslova panenská příroda. Všude dokola vidím jen lesy. Česká republika je vskutku jako zahrádka.
Ve skutečnosti se tady nedá příliš, vychutnat si západ slunce, protože je zde kopcovitá oblast, pokrytá právě těmito krásnými lesy. Abychom si tu sluneční nádheru mohli dosyta vychutnat, musíme výše.
Usedáme společně na vrcholu kopce a dostáváme se do povzneseného stavu. Levitace není pouze povznesením těla, ale jde o povznesení ducha, je to vskutku povznášející prožitek. Pokud byste prozkoumali stav, ve kterém se nalézají zpěvní ptáci, zažívali byste stav, podobný zamilovanosti. Proto neustále prozpěvují, létají a milují se. Velcí ptáci, kroužící nad krajinou, si zase plně užívají svůj povznesený stav, podobný meditaci a plně si vychutnávají svůj let. Levitace je tedy o prožitku, o stavu vědomí, do kterého je třeba se dostat. V tomto stavu vědomí je jednoduché, odlepit své tělo od země.
Začínáme se vznášet nad zemí. Naše malá, pětičlenná skupinka, se v posvátném stavu dostává výše a výše. Kolem nejsou žádné dráty vysokého napětí, takže se v naprostém klidu pouštíme výše a výše. Je krásný horký letní den, vlahý večer a mraky se barví do červánků. Stoupáme výše, nad obzor, tvořený vrcholky stromů, když máme pocit, že je výška dostatečná, zastavujeme se a kocháme se západem slunce. Prožíváme jednotu se Sluncem, s tímto okamžikem, s prožitkem sundaram, krásy. Pozorovatel, pozorované a samo pozorování je v jednotě. Jsme tímto okamžikem dokonale naplněni. Necháváme slunce zapadnout za obzor a ještě nějaký čas setrváváme v našem prožívání. Poté jednomyslně začínáme pozvolna sestupovat dolů. Pomalu se snášíme, až naše těla dosedají zpátky na zem. Ještě chvilku necháváme v meditaci doznít náš prožitek. Otevíráme oči a plni posvátnosti se na sebe všichni usmíváme jako sluníčko. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod honzam » pát 29. zář 2017 18:05:22

Hezky vyjádřená povaha lidského ducha posunující naši civilizaci stále dál.

Tady je neoficiální hymna lidstva a planety Země ...

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Martin Danes

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » sob 07. říj 2017 22:42:04

Jednota


Jednota je okouzlující prožitek. Když se vaše vědomí posune do roviny jednoty, je to okamžik projevení zamilovanosti. Když se prožívající, prožívané a samo prožívání stane jedním, láska, krása a zamilovanost se dostanou na svůj vrchol.
Díváte se na strom a prožíváte strom, vy jste strom, v tom prožitku je něžnost, zamilovanost, krása, poesie. Když prožíváte jednotu, prožíváte každé stéblo trávy, závan vzduchu, třepotání listí ve větru, každý prožitek je blažený.
Můžete říct:"Já jsem stébla trávy, jsem mraky, jsem jejich harmonickým plutím, jsem třepotání listí ve větru, jsem stromy, jsem vzduch, který dýchám."
Pokud milujete některé básníky, umělce, duchovní mistry, pak vám jednota přinese poklad v podobě naplnění této lásky a zamilovanosti a vy můžete říct:"Já jsem Walt Whitman, jsem jeho láskou k životu a ke všem jeho projevům. Jsem Vincent van Gogh, jsem jeho vášní, jsem jeho obrazy. Jsem Osho, jsem Kršna, jsem Sái Bába a jsem Swámí Vishwananda.”
Posvátné zářivé Já je všude a ve všem. Pokud člověk zažívá Atma, vidí Atma všude a ve všem, v každém stéblu trávy, v každém tvoru. S probuzeným živým vědomím, kameny, hory a skály ožívají. Pro živé vědomí je živé Slunce a živý Měsíc, živá je milovaná a milující planeta Zem. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin Danes za tento příspěvek:
Nic

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » ned 08. říj 2017 23:15:42

Kdybych nepoznal své pravé Já, ale dostalo by se mi jinak všeho, čeho se člověku může dostat, nebyl bych naplněn. Pokud by poznání pravého Já bylo to jediné, co bych v životě dostal a jinak by se mi nesplnilo nic jiného, byl bych naplněn a šťasten. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin Danes za tento příspěvek:
Nic

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » pon 09. říj 2017 10:10:14

Názvosloví

Probuzení - být s tím co je, bez námahy.

Osvícení - prožitek světla ducha, prožitek zářivé přítomnosti, prožitek zářivého Já. Tento prožitek zářivého Já expanduje, stíny mysli se prosvěcují a síla mysli mizí. Mysl přestává být egem, samostatnou entitou, mysl vyprazdňuje svůj obsah, mizí stíny, strachy, programy. Mysl je jen nástrojem. Prožitek světla expanduje, až je zde jednota se světlem, jednota se zdrojem.

Realizace Boha - prožitek boha v nějaké konkrétní formě. Mohu vidět Boha v přírodě, či guruovi, mistrovi. Může to být vnitřní prožitek boží přítomnosti, nebo vědomí beztvarého božství. Realizace Boha je o vztahu s Bohem, je to o komunikaci, která je vzájemná. Bůh člověka vede ve věcech duchovních, a také se stará o věci světské.

Realizace Božství - jednota s Bohem

Úrovně vědomí - od prožitku oddělenosti od všeho živého, přes prožitek propojení se vším živým, do plného vědomí jednoty všeho se vším.
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin Danes za tento příspěvek:
Nic

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » úte 10. říj 2017 13:40:56

Chodit po světě a nevědět, „Kdo jsem Já”? Čí život potom žiji, komu sloužím, čí touhy následuji, čí přání to plním? Vědět, „Kdo jsem Já”, znamená, žít svůj život, nevyvěrat ze zmatku a chudoby, ale z hojnosti a jasu. Vědět, „Kdo jsem Já”, je jasným kompasem v životě člověka. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » úte 10. říj 2017 13:42:05

Příběhy zlatého věku

Klavír

Marie je geniální klavíristka. Nikdy nehrála, ani necvičila na klavír. Člověk nemusí něco dělat a jít tradiční cestou, aby tím byl. Víra a láska jsou vše, co člověk potřebuje.
Marie má vášeň pro klavírní hudbu a pro hru na klavír. Vždycky odmítala cvičit etudy, studovat hudební školy, následovat nějakého učitele. Vnitřně byla klavíristkou. Byla přesvědčená o tom, že stačí položit ruce na klaviaturu a hudba se spustí. Když to zkoušela, nestalo se tak. Neodradilo jí to od klavíru. Projevovala svoji lásku ke klavíru a svoji hudební genialitu, jak mohla.
Marie mi vyprávěla, jak to má s klavírem. Vnímá jej, jako živou bytost, každý dotek je milenecký akt. A geniální hudbou a hrou na klavír se může stát jediný tón. V jediném tónu může být vše. Z takových tónů by se měla skládat celá skladba, celý hudební přednes. S jakou něžností se ten tón dá zahrát a co se do něj dá vložit a jak je důležité, naslouchat tomu tónu a řádně si jej vychutnat. Takové byly Mariiny začátky hry na klavír.
Marie prošla v životě spirituální proměnou a žije v neustálé přítomnosti. Přítomnost není čas, jak to vnímá mysl. Za myslí je jiný svět, skutečný svět a tam je přítomnost živoucím proudem života, připomínajícím perlení šampaňského a představuje neustálý prožitek tvořivosti.
Od okamžiku, kdy Marie prošla tak zásadní proměnou, prošla proměnou i její hra na klavír. Nyní položí ruce na klaviaturu a hudba se rozezní. Může to být Bach, Mozart, Chopin, nebo čirá improvizace. Být na jejím koncertu, je neobyčejným zážitkem. Dotkne se to vašeho srdce. Vypadá to, jakoby energie osvícení byla předávána skrze její hudbu, jakoby se boží milost šířila skrze každý tón. Když hraje Marie, rozprostře se v místnosti zvláštní atmosféra a posluchači se ocitají v jiném světě. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » stř 11. říj 2017 14:53:14

Příběhy zlatého věku

Pránická výživa

Doba dělá člověka. Energeticky jej utváří. Člověk neexistuje jako ego, ale jako výtvor. A v člověku duch, který skrze člověka zažívá takový prožitek, jaká je energie doby. Védy praví, že čtyři věky střídají se na planetě Zemi. A národy dávnověků a jejich duchovní, popisují tyto proměny. Indiánští šamani a egyptští duchovní popisují, když energie jedné doby poklesla. Co dříve bylo snadným propojením s vyšším Já, či velkým duchem, k tomu najednou byly zapotřebí rituály, či drogy. Stejně tak v roce 2012 bylo možné pozorovat, u potomků Mayů, ohromnou radost a veliké oslavy. Podivovali se a smáli se otázkám civilizovaných lidí, kteří čekali konec světa, proč ti indiáni oslavují a co oslavují. Odpověď byla jednoduchá, „oslavujeme začátek, ne konec. Opět se můžeme s velkým duchem spojit, bez použití drog a složitých rituálů."Oslavovali tedy návrat k Duchu.
Ve zlatém věku se nejí a lidé se stravují pránicky, stravují se životní energií a to je možné právě skrze vědomí Ducha, vědomí nekonečného zdroje, ze kterého vše vyvěrá. Je to věk, který se dá přirovnat ke stabilnímu stolu se čtyřmi nohami, a je proto nazýván, „ten čtvrtý”.
Třetí věk je nazýván, „tréta juga”. Představuje tři nohy u stolu a vědomí Ducha už není tak stabilní, vědomí jednoty je narušeno. Lidé se stravují vegetariánsky a stále vládne harmonie.
Druhý věk, „dvapara juga”, stojí již pouze na dvou nohách, už existují války, ale jsou to spíše války spravedlivé, nežli čistý rozmar ega. Lidé jsou lovci a sběrači, jí tedy maso. Stále vládne jistý spravedlivý a logický duch.
První věk, „káli juga”, je věkem chaosu a temnoty, kdy je vědomí odděleno od prožitku ducha a jednoty. Člověk nemá spojení s přírodou, ani sám se sebou. Je zde ego, čili silný pocit samostatného „já” a „moje”. V tom duchu se vedou války, konflikt je uvnitř i vně. Lidé jí cokoliv a dělají cokoliv.
Ve starých spisech, či současném vyprávění současných avatárů, či channelingů světelných bytostí, můžeme naslouchat příběhům, jak jasné bylo viděti změny ve společnosti, když se daný věk měnil do věku dalšího.
Nyní žijeme v úsvitu nového zlatého věku. 2012 byl oním milníkem a branou. Ta změna nepřichází pomalu, ale rychle. Pránická výživa je dalším velkým evolučním skokem lidstva. Na světě je již více jak milion lidí, kteří prošli 21-denním procesem k získání pránického vědomí. To znamená, že se pránicky buď stravují, nebo jí jen občas, nebo jedí pravidelně, ale jejich buňky mají aktivované vědomí pránické výživy.
Proces pro přechod na pránickou stravu, který mohu doporučit, dělají Henry Monfort, a také indický avatár Mahadévy, čili Boha Šivy, Paramahamsa Nithyananda. V Čechách jsem viděl i desetidenní proces. Vše se zkracuje a urychluje a přejít na pránickou stravu je jednodušší a jednodušší, čím více lidí se tak stravuje a čím více roste vědomí na planete Zemi. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » ned 15. říj 2017 12:35:02

Spása přichází vždy zevnitř. Pravý guru nedělá nic jiného, nežli se snaží, probudit vědomí božství uvnitř vás. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin Danes za tento příspěvek:
Nic

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » ned 15. říj 2017 15:37:41

Atma Kriya Yoga
- aneb joga pro rozkvět srdce mým osobním pohledem

Dnes bych vám rád povídal o pokladu, který je předávaný mezi lidmi. Nejdříve bych rád zdůraznil onu první větu pod nadpisem. Vše, co zde napíšu o této krásné joze, je mým osobním a jedinečným pohledem na tuto překrásnou jogu.
Na milovanou Matku Zemi sestoupila boží milost v podobě Préma avatára, božího vtělení z těch nejvyšších nebeských světů, jehož posláním je rozkvět lidských srdcí. Paramahamsa Sri Swami Vishwananda, dle jeho vlastních slov, měl přijít na Zemi až mnohem později, ale Země tolik prosila...
Tak, jak ho já sám vnímám ve svém vědomí, je Swámí Vishwananda úplným vtělením božského otce a božské matky, je božskou formou, ve které jsou projeveny všechny božské formy, v hinduistické tradici je taková božská forma nazývána Pánem Narajenou. Je to tedy velký avatár, přicházející v plné síle, v těchto časech úsvitu nového věku, pomoci lidstvu v přechodu z Káli Jugy, věku prožívání oddělenosti od boha a od jednoty a lásky, do Maha Satja Jugy, velkého věku lásky a probuzení se do prožívání pravé podstaty a skutečnosti.
Co to znamená, vrchol Káli Jugy? Znamená to naplnění všech prožitků jednoho věku. V rámci té jedné bytosti člověka, projevující se v tolika tělech a zrozeních, byly prožity všechny role a prožitky daného věku. Když se v přírodě určitá role naplní, rozpadne se tato forma pro vznik formy jiné. Housenka se promění v motýla, žlutá pampeliška v bílou, vědomí člověka se promění ve vědomí boha. Ale z housenky není hned motýl, že? Vždy je tady mezifáze, transformace, zakuklení, kdy housenka není již housenkou a motýl ještě není zcela motýlem. Tato doba přechodu se odehrává v temnotě kukly a běh věcí je spíše podoben chaosu, nežli řádu. Nepřipomíná vám to něco? Dnešní doba je přeci právě taková. Vše se mění a nezůstává kámen na kameni.
Atma Krija Joga je dar, který může lidem uhasit žízeň a ukázat směr, je to dar, který může být pro člověka balzámem na duši. V čase,kdy se pevná půda našich jistot doslova propadá pod nohama a člověk se nachází ve stavu otazníků a tápání. Vše, co doposud fungovalo a bylo jasně definovaným, jasným světem, se nyní ocitá v chaosu a člověk tápe v temnotách své vlastní mysli. V takovém stavu a rozpoložení je zázrakem a milostí, když člověku do života vstoupí Atma Kriya Joga. Je to podaná ruka. Skutečný a pravý Sat Guru poukazuje na Boha ve vašem srdci a jeho snahou je probudit božství ve vás. Právě taková je Atma Krija Joga.
Techniky Atma Krija Jogy jsou důvěrné a otevřené tomu, kdo projde kurzem a zasvěcením. Techniky Atma Krija Jogy jsou jako nový automobil, připravený, vzít vás na dobrodružnou jízdu lásky, k jednotě s láskou. Každý automobil potřebuje k jízdě klíčky a v případě Atma Krija Jogy je těmito klíčky Šaktipát. Sestoupení boží milosti a aktivace technik. Dříve Šaktipát dostávali rišiové, mudrci a duchovní aspiranti, skrze svého mistra, či přímo od božství, v okamžiku, kdy byli připraveni, dosáhnout velkých pokroků na duchovní stezce, či dokonce stavů nejvyšších. Šaktipát jednoduše znamená, že si vás božství, skrze pravého mistra, přitáhne blíže svému srdci a vaše duchovní cesta se tím velmi zintenzivní. Dnes se tato možnost otevírá celému lidstvu. Božští avatáři se více a více otevírají lidem a jsou jim osobně dostupní. Šaktipát Atma Krija Jogy obsahuje milost a přítomnost Paramahamsy Vishwanandy, Mahavatára Babajiho a Božské Matky. Je to velice silný Šaktipát, s něžnou péčí a ochranou Božské Matky.
Při cvičení Atma Krija jogy se doslova rozlije božská láska ve vašem srdci a v celém vašem těle a bytí. Tato božská láska vás léčí, hojí, vede, povznáší, očišťuje duchovní dráhy v těle a probouzí čakry. Atma Krija Joga je v podstatě modlitba lásky, kterou vyzařujete a tím více jí přitahujete, až k plnému splynutí s bezpodmínečnou božskou láskou. Paramahamsa Vishwananda říká, že tato joga je tou nejrychlejší a zároveň nejbezpečnější cestou ke sjednocení se s touto božskou láskou. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin Danes za tento příspěvek:
Nic

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků