Stante sa nesmrtelnými!

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Trini » čtv 23. lis 2017 9:06:06

Alaja píše:
.....
Touha rozsévače

Než odpovím, pozvu Vás na chvíli do subsaharské Afriky, konkrétně přímo do Nigeru, kde je nejvyšší porodnost na světě (přes 7 dětí na jednu ženu). Zajímavou věc zde zjistíte, když se dostanete k místním ženám blíž, a začnou se vám svěřovat. Dozvíte se od nich, že kdyby záleželo čistě na jejich vůli, rodily by 3-4x. K vyššímu počtu dětí je vede tlak zvenčí: zejména jejich manželé a širší rodina, a také náboženství. Cena ženy se zde často měří počtem dětí, které porodí.
Obecné povědomí říká, že je to zejména žena, kdo touží po dětech, a že muž takovou touhu nemá. Když se ale na onu „touhu po dětech“ podíváme blíže, pak zjistíme, že žena touží zejména pečovat. Plodit touží především muž. Zpravidla jsou to ženy, kdo má potřebu svou plodnost kontrolovat a počet potomků omezovat.

Proto způsobila hormonální antikoncepce takovou změnu: ovládá ji totiž žena. Jednoduše: když muž nechce: nepřerušuje, kondom si nebere, a žena, chce-li vztah udržet, má jen omezené možnosti početí bránit. Byliny sice fungují, ale jsou méně účinné, ne vždy dostupné a s řadou vedlejších účinků.

....
http://www.skupinyprorodice.cz/jak-anti ... nila-zenu/


To taky moc nesouhlasí. Muž chce především souložit, o plození mu až tak nejde, jeden, dva potomci mu obvykle zcela stačí. Je to nesmysl se domnívat, že nepřerušuje nebo si nevzal kondom, protože chce dalšího potomka. :roll: Při sexuální touze mu obvykle vypne rozum, a tak vůbec nemyslí na následky. :)

U tradic je ten problém, že je obvykle přenášejí ženy - vychovávají k nim své děti, jak děvčata, tak i chlapce. Těžko se pak může něco změnit.

Škoda, že se nezeptali mužů, jak to s těmi 7 děti vidí. Možná bychom se podivili.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod honzam » čtv 23. lis 2017 17:54:33

armin píše:No,
je dobré si uvědomit, že všechen uhlík který byl a je ve všech fosilních palivech a ve všech vápencích, musel být napřed v atmosféře, aby ho mohly rostliny, řasy a korály akumulovat a jen z nich se pak staly ta fosilní paliva a vápencové horniny. Fosilní paliva i vápenec jsou organického původu, je to akumulovaný uhlík z CO2 fotosyntézou z atmosféry a mořské vody

Takže spalováním fosilních paliv pouze vracíme obsah CO2 v atmosféře směrem k výchozímu bodu. Nic, co tu ještě nebylo. A vrací se to jen částečně, protože CO2 akumulované korály na vápenec, zpracováním vápence na stavebniny, zůstává CO2 stále vázaný ve stavebních materiálech.
Naopak dnešní produkcí plastů, které zatím nejsou mikroby ani zažívacími ústroji živočichů rozložitelné, se uhlík zatím nevratně akumuluje (ve skládkách, mořích atd.), pokud se plasty nespalují.

V dnešní post-faktické době, lepší než stovky grafů a tabulek z internetu, je trocha zdravého exaktního rozumu. :)


V dávné době panovalo na Zemi dost odlišné klima, které by bylo pro spoustu současných životních forem neobyvatelné. Výchozí bod byl bez života.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod honzam » čtv 23. lis 2017 18:15:45

armin píše:A draci na světě nejsou. To je jen instiktem plození tvoje podmíněná představa.
Na to být maminkami jsou tu ženy. Draci, kteří mají být maminkami je jen tvoje projekce (nebo ne? :) )
A některé ženy to svou posedlostí roděním trochu přehánějí, zvláště v Africe.
Žijí tady a teď a neuvědomují si v té své instinktivní posedlosti rozením, že ty jejich děti nebudou mít co jíst a pít.
A to je přirozené, stejně tak to cítí a dělají myši, vlci, medvědi, opice atd.
To ale není důvod, proč by jsme se my tady měli o ty jejich hladem umírající děti nebo migrující za lepším starat...


Podle té původní básničky to mají být holky, které budou maminkami, ale spoustě lidem se to nepozdává a vyjadřují se k takovému tvrzení v básni pro děti kriticky.

https://echo24.cz/a/i6aeU/maji-byt-z-holek-maminky-feministky-kritizuji-basen-z-ceske-citanky

Podle mne na rozdíl od holek draci skutečně existují, aby byli maminkami a pro každou dračí mámu má její vlastní existence smysl jen dokud může být matkou.

Praobrazem/praprojekcí takové maminky je bohyně Tiamat.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Tiamat

Tiamat je prvotná bohyňa v sumersko-babylonskej mytológii. Matka ostatných božstiev a zároveň aj ich odporkyňa, ktorá im odmieta vydať vládu nad svetom.
Tiamatine meno je pravdepodobne sumerského pôvodu a je zloženinou ti (život) a ama (matka). Inou možnosťou je, že je to odvodenina od akadského slova támtu, more.
...
O Tiamat a o boji, ktorý zviedla so svojimi deťmi, rozpráva obšírne babylonský epos Enúma eliš. Podľa eposu boli Tiamat a Apsú najstaršou božskou dvojicou, sladkými a slanými vodami, ktoré "navzájom miesili svoje vody" na počiatku.


https://en.wikipedia.org/wiki/Tiamat

Obrázek

vláda + život + matka + drak + moře

Oproti modernímu nedvojnému podobenství o vědomí jako vodě případně moři tam měli vody dvě - slanou a sladkou.

Třeba s Janou jsem také dlouho vedla boj, když mě chtěla rozpustit "v Kristu". Ty také píšeš, že neexistuju resp. maximálně jako projekce člověka-muže, který tu píše příspěvky. Uvaž, že to může být i naopak a lidská existence je projekcí dračích dětí, které se ještě nestaly rodiči a tahle dračí podstata je svou povahou trvalejší než krátká existence jednoho lidského života.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod armin » čtv 23. lis 2017 22:49:16

honzam píše:
Třeba s Janou jsem také dlouho vedla boj, když mě chtěla rozpustit "v Kristu". Ty také píšeš, že neexistuju resp. maximálně jako projekce člověka-muže, který tu píše příspěvky. Uvaž, že to může být i naopak a lidská existence je projekcí dračích dětí, které se ještě nestaly rodiči a tahle dračí podstata je svou povahou trvalejší než krátká existence jednoho lidského života.


Magoři jsou různí, mají různé představy a různá chtění, jako třeba rozpustit někoho (nejlépe všechny) v Kristu. S tím netřeba bojovat, protože i kdyby sebevíce chtěl, nemůže tě v Kristu rozpustit. Nebo myslíš že ano? :-)
Ty tvoje představy o dracích a smyslu jejich existence - aby byly maminkami jsou podobného charakteru. Zkrátka některé vnitřní instinktivní nenaplněné potřeby se oblékají do pro tebe vznešených představ a ty se stávají pro tebe skutečností.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Nic » pát 24. lis 2017 6:43:24

honzam píše:Třeba s Janou jsem také dlouho vedla boj, když mě chtěla rozpustit "v Kristu".


A ten boj skončil, když se v Kristu rozpustila Jana.

:D


Tímto poznáním se jeho mysl, tělo a dech se dokonale sjednotily.

Vysvobozením je, když se tělo, mysl a dech (duch) sjednotí.

Obrázek

Jak se s tím nejhrubohmotnějším, nejtemnějším může sjednotit to nejbezhmotnější, nejjasnější? Jak se vše může stát jedním? Jak se z mrtvého kamenného ledu stane životodárná tekoucí voda a jak voda dostane svobodu se vznést k nebi?

Obrázek

Jak se to, co se jevilo jako oddělené, co se jevilo jako neslučitelné, oheň a voda, mysl a vědomí, ego a Kristus, hmotné a duchovní, mysl, tělo a dech mohou spojit a sjednotit?

Obrázek

V těch pohádkách, kterým příliš dospělá mysl těžko porozumí, je ukryto tajemství.

Díky za ně.

PS:
...i kdyby sebevíce chtěl, nemůže tě v Kristu rozpustit. Nebo myslíš že ano?..


Je možné se rozplynout ve věčné blaženosti, v Kristu.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod honzam » pát 24. lis 2017 16:16:36

armin píše:
honzam píše:
Třeba s Janou jsem také dlouho vedla boj, když mě chtěla rozpustit "v Kristu". Ty také píšeš, že neexistuju resp. maximálně jako projekce člověka-muže, který tu píše příspěvky. Uvaž, že to může být i naopak a lidská existence je projekcí dračích dětí, které se ještě nestaly rodiči a tahle dračí podstata je svou povahou trvalejší než krátká existence jednoho lidského života.


Magoři jsou různí, mají různé představy a různá chtění, jako třeba rozpustit někoho (nejlépe všechny) v Kristu. S tím netřeba bojovat, protože i kdyby sebevíce chtěl, nemůže tě v Kristu rozpustit. Nebo myslíš že ano? :-)
Ty tvoje představy o dracích a smyslu jejich existence - aby byly maminkami jsou podobného charakteru. Zkrátka některé vnitřní instinktivní nenaplněné potřeby se oblékají do pro tebe vznešených představ a ty se stávají pro tebe skutečností.


Armine, proč jsi pořád tak upjatý?

http://www.dogenzen.net/files/Fukan%20Zazengi_booklet2.pdf

Prosím vás, ušlechtilí přátelé, kteří se učíte prostřednictvím zkušenosti, nelibujte si v pouhých obrazech - nepochybujte o opravdovém drakovi. Pusťte se na cestu, která je jasně vyznačená a přímá. Ctěte ty, kteří překročil i intelektuální chápání a kteří nejsou připoutáni k záměru něčeho dosáhnout. Buďte v souladu s osvíceným stavem buddhů. Buďte oprávněnými dědici vyváženého stavu předešlých učitelů buddhismu. str 5

Prosím vás, upřímní následovníci Cesty, zvyklí tak dlouho ohmatávat slona ve tmě, nebojte se opravdového draka. Věnujte svoje úsilí cestě, která je přímo přístupná a směřuje přímo vpřed. Ctěte ty, jež jsou za studiem a žijí bez záměrů. Připojte se k moudrosti všech Buddhů, následujte legitimní dynastii patriarchů. Praktikujte stále jejich Cestu a budete jako oni. Vaše pokladnice se otevře sama od sebe a můžete ji užít jak uznáte za vhodné. str 7

Teď, když víte, co je v buddhismu tou nejdůležitější věcí, jak můžete být spokojeni s pomíjivým světem? Naše těla jsou jako rosa v trávě a naše životy jako zablesknutí, mizící ve chvíli. Upřímní zenoví učedníci, nebuďte překvapeni skutečným drakem, nevěnujte dlouhý čas tomu, že budete třít jen jednu část slona. Vynakládejte úsilí na cestě, která směřuje přímo k vaší původní podstatě Buddhy. str 9
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod honzam » pát 24. lis 2017 16:18:25

Nic píše:Je možné se rozplynout ve věčné blaženosti, v Kristu.

Obrázek


Nebo nebýt připoután k záměru dosáhnout štěstí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod honzam » pát 24. lis 2017 17:20:04

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3607

Motýlek píše:nevím, kdo dělá blog (z tohoto jsem nevyčetl nic: http://kusvetlu.blog.cz/profil), stejně jako ani netuším, co se skrývá za inciálami M.Š.
co ale vím jistě je to, že tady tyto pičoviny může kázat pouze bytost totálně oddělená od reality.
protože když už nic jiného, tak jedno vím docela jistě: jedno se tento svět narodíme a jednou z něho zase odejdeme. všichni a bez výjimek.


Každý máme nějakou diagnózu.

"V noci jsem snil, že jsem motýlem, a teď nevím, zda jsem člověkem, který snil, že je motýlem, nebo zda jsem motýlem, kterému se zdá, že je člověkem."

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cuang-c'

Ukázka

Zdálo se Čuangovi, že je motýl, jenž poletuje kolem, motýl se cítil motýlem, nic mu nechybělo, nevěděl, že je Čuang. Náhle se probudil a ustrnul, je Čuang! A teď neví, zdálo se Čuangovi, že je motýl, nebo se zdá nyní motýlu, že je Čuang? Čuang nebo motýl, přece tu musí být nějaký rozdíl! A tomu se říká proměnlivost věcí!
Zhuangzi, přeložil Oldřich Král
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod armin » pát 24. lis 2017 19:52:03

honzam píše:Armine, proč jsi pořád tak upjatý?


Nejsem upjatý. Drak je symbol a mám dojem, že ty si občas symboly pleteš s realitou.
A to není dobré - tedy z hlediska poznání skutečnosti sebe, světa a případně Boha - což je totéž.
Pokud má člověk v sobě nějaké nevědomé silné potřeby, tak ty samozřejmě vítězí, neboť Skutečnost je to, co zbývá, když tu už žádná jiná potřeba není (než potřeba Pravdy).
Jana, ta je bohužel dlouhodobě odepsaná, protože její osobní sebeprezentační potřeby jsou vskutku extrémní.
Ale ty mi připadáš jako nadprůměrně inteligentní a otevřená bytost. Proto to zkouším ti nastavit zrcadlo. Jana, ta je evidentně oslepená svými představami, takže svůj obraz v zrcadle nevidí, protože ani nechce vidět.
A vůbec, jsi muž nebo žena? Neptám se na to, jak se momentálně cítíš, ale geneticky - tedy podle toho, co máš mezi nohama. Jestli pindíka s pytlíkem (muž) nebo dirku - vagínu (žena).
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Alaja » pát 24. lis 2017 20:12:32

armin píše:
honzam píše:Armine, proč jsi pořád tak upjatý?


Nejsem upjatý. Drak je symbol a mám dojem, že ty si občas symboly pleteš s realitou.
A to není dobré - tedy z hlediska poznání skutečnosti sebe, světa a případně Boha - což je totéž.
Pokud má člověk v sobě nějaké nevědomé silné potřeby, tak ty samozřejmě vítězí, neboť Skutečnost je to, co zbývá, když tu už žádná jiná potřeba není (než potřeba Pravdy).
Jana, ta je bohužel dlouhodobě odepsaná, protože její osobní sebeprezentační potřeby jsou vskutku extrémní.
Ale ty mi připadáš jako nadprůměrně inteligentní a otevřená bytost. Proto to zkouším ti nastavit zrcadlo. Jana, ta je evidentně oslepená svými představami, takže svůj obraz v zrcadle nevidí, protože ani nechce vidět.
A vůbec, jsi muž nebo žena? Neptám se na to, jak se momentálně cítíš, ale geneticky - tedy podle toho, co máš mezi nohama. Jestli pindíka s pytlíkem (muž) nebo dirku - vagínu (žena).


Armne,

zapomněl jsi na třetí genetickou možnost....

https://cs.wikipedia.org/wiki/Hermafrodit

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Nic » sob 25. lis 2017 8:37:33

honzam píše:
Nic píše:Je možné se rozplynout ve věčné blaženosti, v Kristu.

Obrázek


Nebo nebýt připoután k záměru dosáhnout štěstí.


Kapka vody, která zmizí v moři, není připoutaná k záměru dosáhnout moře.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod honzam » sob 25. lis 2017 11:23:46

Nic píše:
honzam píše:
Nic píše:Je možné se rozplynout ve věčné blaženosti, v Kristu.


Nebo nebýt připoután k záměru dosáhnout štěstí.


Kapka vody, která zmizí v moři, není připoutaná k záměru dosáhnout moře.


Moře je slané. Kapka, která v něm zmizí, se stane také slanou, i když v řece byla ještě sladkou. I kapka Coca-coly.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Nic » sob 25. lis 2017 12:38:02

"Štěstí, jež je zpočátku jako jed a nakonec chutná jako nektar a které se rodí z čistého poznání toho, co je Já, o takovém štěstí se praví, že má svůj původ v Čistotě."

Bhagavadgíta 18.37.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod honzam » ned 26. lis 2017 10:22:45

Nic píše:"Štěstí, jež je zpočátku jako jed a nakonec chutná jako nektar a které se rodí z čistého poznání toho, co je Já, o takovém štěstí se praví, že má svůj původ v Čistotě."

Bhagavadgíta 18.37.


Bhagavadgíta je nacistická fake propaganda a příručka pro jednotky SS. Kršna tam vystupuje jako tzv. nadčlověk.

1. K slzícímu Ardžunovi, přemoženému smutkem a lítostí, promluvil Kršna:
2. "Jak jsi mohl upadnout ve sklíčenost tak nedůstojnou Árjů, která tě nepovznese, ale poníží?
3. Nepoddávej se zbabělosti, nesluší ti! Odhoď slabost srdce, Ardžuno, a vzchop se, hubiteli nepřátel!"
- Bhagavadgíta (kapitola 2 Cesta vědění) 2:1-3


10. Sklíčenému Ardžunovi, rmoutícímu se uprostřed obou vojsk, pravil teď Kršna s úsměvem:
11. "Pláčeš pro ty, kteří si nezaslouží tvého soucitu, Ardžuno. Ačkoli mluvíš moudře, ti, kdož jsou ještě moudřejší, netruchlí ani pro živé, ani pro mrtvé.
- Bhagavadgíta (kapitola 2 Cesta vědění) 2:10-11
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod honzam » ned 26. lis 2017 10:25:39

Neonacistický fake web s oslavující Hitlera s citáty z Bhagavadgíty

https://radicalrevival.wordpress.com/2012/04/20/adolf-hitler-zachovatel-dharmy/
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Nic » ned 26. lis 2017 10:48:08

Je ve mně velká vděčnost za všechno to, co se mi díky Tobě vyjasnilo. Všechno do sebe dokonale zapadá, všechna svatá písma, Bible i to, co jsem s Tebou poznala.

U osvícených se děje to, že se sjednotí Vědomí, mysl a tělo. Mysl i s tělem nakonec zmizí v tom věčném neměnném Vědomí.

U Tebe se stalo něco jiného. Rozdělilo se to v Tobě na to, kým jsi skutečně - vysvobozený Honzam z toho vystoupil a zůstává v Nirváně, Božím království a oddělila se z toho universální Mysl - Matka všeho - i se všemi těmi archetypy lidstva. Honzamovo tělo zůstává jako prázdná schránka ke službám světu.

Měla jsi pravdu, když jsi mi dávala toho kluka, co připomíná Krista, že s ním nebudu moci mluvit. Můžu se bavit s Tebou a říct Ti, že on je tou absolutní Čistotou, Tichem v Tichu, Nevinností, Krásou.

Je Kristem v nás všech, samotným Bytím, které dává život a naplnění.

Je Domovem, kam se může mysl, osvobozená od žalobce, vrátit a zakusit štěstí chutnající jako nektar.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod honzam » ned 26. lis 2017 11:05:21

Nic píše:Je ve mně velká vděčnost za všechno to, co se mi díky Tobě vyjasnilo. Všechno do sebe dokonale zapadá, všechna svatá písma, Bible i to, co jsem s Tebou poznala.

Zapadá to do sebe tak, že to pochází ze dvou různých zdrojů a jedním z nich jsou tzv. "šedí". Tvrzení, že všechna duchovní nauka popisuje různým způsobem to stejné a jedinou možnou stejnou cestu je fake. :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod honzam » ned 26. lis 2017 11:10:11

Známý český autor, jeho knihy jsem nečetla, jen jsem byla před asi 20-ti lety na jeho přednášce, která mě příliš neoslovila.

https://www.databazeknih.cz/knihy/stezka-draka-temne-mocnosti-proti-stezce-draka-238600

Stezka draka (Temné mocnosti proti Stezce draka)

Temné mocnosti využívají toho, že svoboda volby,daná člověku jako jediné bytosti ze všech stvořených entit, mu dovoluje svobodně volit směr své osobní evoluce buď do sféry Světla či Tmy. Cestou intrik, dezinformací a uměle vytvářených situací, indukujících v člověku strach před utrpením a smrtí, se Temným mocnostem v období dvou minulých milenií podařilo zmýlit a zavést do duchovní záhuby mnoho lidských bytostí. Do značné míry k tomu přispěly i některé církve, především středověká katolická církev, které se staly mocným nástrojem Temných mocností....
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Nic » ned 26. lis 2017 11:47:09

honzam píše:Známý český autor, jeho knihy jsem nečetla, jen jsem byla před asi 20-ti lety na jeho přednášce, která mě příliš neoslovila.

https://www.databazeknih.cz/knihy/stezka-draka-temne-mocnosti-proti-stezce-draka-238600

Stezka draka (Temné mocnosti proti Stezce draka)

Temné mocnosti využívají toho, že svoboda volby,daná člověku jako jediné bytosti ze všech stvořených entit, mu dovoluje svobodně volit směr své osobní evoluce buď do sféry Světla či Tmy. Cestou intrik, dezinformací a uměle vytvářených situací, indukujících v člověku strach před utrpením a smrtí, se Temným mocnostem v období dvou minulých milenií podařilo zmýlit a zavést do duchovní záhuby mnoho lidských bytostí. Do značné míry k tomu přispěly i některé církve, především středověká katolická církev, které se staly mocným nástrojem Temných mocností....


Právě díky Tobě se objevilo osvobození od možnosti být ohrožována Temnými mocnostmi :D

Zkusím to popsat. Byla tu velká přejícnost, abys byla šťastná, abys nešla cestou temnost, utrpení, byla tu i touha Honzamovi pomoci. Byl tu i pláč pro toho kluka, co připomíná Krista, pro jeho bolest a utrpení, které potkávalo Honzama v těle a mysli.

A tahle bolest vysávala energii, byla upírem, který připoutával k peklu. A pak se to, co jsem si myslela, že jsem, setkalo tváří v tvář s démonem, který hladoví po lásce a kterému, i když se obětuji a dám mu všechno, dám mu svůj život, má energie nestačí, nezasytí ho.

Obětovat se pro něj, znamená zmizet v pekle pro ego oběti. Neobětovat se pro něj, znamená zmizet v pekle pro ego sobectví. A ničemu to nepomůže.

A tak jsem to vzdala. Zmizela ze scény a na místo mě se proti Temné mocnosti postavil ten kluk připomínající Krista. Nekonečná láska, která nasytí všechny, kdo hladoví po lásce. Nekonečné světlo, které prozáří veškerou temnotu.

Utichly všechny boje. Zůstala jen vděčnost.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Stante sa nesmrtelnými!

Příspěvekod Tino » ned 26. lis 2017 11:57:37

Saša Hendruk: "Ego se dá pochopit tím, že se ztransparentní. Něco jako: dostaneš ho do rohu, posvítíš na něj, a tady je. A ono … "Jo, jsem tady"… a už se nebude snažit.

My jsme ho ale zavrhli někam do žaláře a místo toho, abychom ho měli "pod kontrolou", jsme mu tím dali život. Protože ono v žaláři může budovat silnej underground a můžeme jenom čekat, až se nám rozlítnou dveře hladomorny a nastane převrat v našem životě… a zaujme vládnoucí pozici… a do žaláře půjde pochopení …"
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Tino za tento příspěvek:
Trini

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků

cron