Martin

Re: Martin

Příspěvekod Nic » pát 15. pro 2017 8:39:17

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » pát 15. pro 2017 9:01:23

Tino píše:
Nic píše: poznávání pravdy, že naše osoba je vzhledem k nekonečnosti časoprostoru naprosto nicotná ...

Mně to nepřijde jako poznávání pravdy, ale jako když ta lepší část ega odmítá brát vážně všechny horší stránky osobního já. Osoba ohodnotila sebe samu jako nicotnou a bere vážně už jen to, co považuje za láskyplné a nápomocné. Taky jsem to tak dlouho dělala, jenže tím ty odmítnuté horší stránky osobního já nakonec úplně zalezou a fungujou pak už jen z podpalubí. To je dost malér, člověk je přesvědčený, že dělá z lásky jen to nej nej nej, místo aby ho zajímalo, co tím chce dosáhnout.


No jo,

není to nic zvláštního ani v životě a ani v duchovnu a ani něco, co by člověk sám neznal...

Vždyt i lidové přísloví praví, že : Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly

a pěkně to vystihnul i Bondy při komentáři Laoce :

Třetím momentem, který je všem taoistům společný, je silně negativistická společenská kritika – ta ovšem může stejně tak dobře vést k individualistickému stažení se ze společnosti, jako i k revoltnímu postoji vůči daným řádům. Tak jako samotář-estét někde v horách píšící básně, tak i taoista-povstalec a bojovník je všudypřítomným zjevem v čínských dějinách.

Stát je pro Lao-c’a skutečně organizovaným násilím jako pro Marxe, to není žádná dnešní aktualizace – stát je to, co nejvíc stojí v cestě přirozeného vývoje, nejvíc brání uskutečnění vzoru TAO, stát je tedy to, co je nutno odstranit ze všeho nejdřív. V mnoha kapitolách se Lao-c’ stále vrací k tomu, jaké naprosto negativní, morálně devastující účinky má státní organizace. „Kde je opuštěno svrchované TAO, objevuje se lidumilnost a spravedlivost. Kde vládne chytrost a mazanost, objevuje se pokrytectví a klam.“ Vždyť všechny ty slavné konfuciánské ctnosti, počínaje velebenou humanitou a spravedlivostí, jsou jen důsledkem všeobecného zkažení, ba co dím důsledky: přímo současně i nástroje tohoto všeobecného zkažení, jsou to berly pomáhající udržovat nepřirozený stav, násilnický vykořisťovatelský stát, a slouží mu jako fíkový list pro hanebnost.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » pát 15. pro 2017 12:43:28

Tady to žije :D
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » pát 15. pro 2017 14:37:09

K vašemu tělu má přístup mnoho osobností, když nejste doma. Některé z nich vás mohou dostat do pěkného maléru. Pointou tedy je, „Buďte pořád doma."Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Tino » pát 15. pro 2017 16:19:33

vostalpetr píše:
Tino píše:
Nic píše: poznávání pravdy, že naše osoba je vzhledem k nekonečnosti časoprostoru naprosto nicotná ...

Mně to nepřijde jako poznávání pravdy, ale jako když ta lepší část ega odmítá brát vážně všechny horší stránky osobního já. Osoba ohodnotila sebe samu jako nicotnou a bere vážně už jen to, co považuje za láskyplné a nápomocné. Taky jsem to tak dlouho dělala, jenže tím ty odmítnuté horší stránky osobního já nakonec úplně zalezou a fungujou pak už jen z podpalubí. To je dost malér, člověk je přesvědčený, že dělá z lásky jen to nej nej nej, místo aby ho zajímalo, co tím chce dosáhnout.


No jo,

není to nic zvláštního ani v životě a ani v duchovnu a ani něco, co by člověk sám neznal...


Synchronicity jsou fakt zajímavé. Otevřela jsem teď docela náhodně jednu knížku od Wernera Ablasse a čtu tam: "Láska se neprojevuje v konkrétním jednání, ale v motivu, z nějž člověk ve svém jednání vychází. Důvod a souvislosti našeho jednání rozhodují o tom, jestli jednáme láskyplně, nebo plní nenávisti."

Mě občas docela baví zkusit si dodatečně všimnout, proč mě napadla právě tahle a ne nějaká jiná reakce, a musím říct, že je to daleko zajímavější než luštit křížovky. I když řeknu totéž, ty důvody totiž můžou být pokaždé jiné. Záleží na tom, s kým mluvím, jaké s ním mám zkušenosti, jak se momentálně cítím... to rozhodne, co mu odpovím. Někdy mi napadá, že je to fakt děs, jak rafinovaně je to ego z největší části schované v podpalubí a tam pomocí zarchivovaných nahrávek všech mých dosavadních zkušeností pokaždé rozhodne o tom, co mě napadne a jak zareaguju. Že jsme něco jako mašinky, které si domnívají, že jednají z vlastní vůle a podle vlastního rozhodnutí.

Není to nic příjemného, když se opakovaně ukáže, že ego se nedá vymazat tak snadno, jak jsme si to ve své duchovňácké naivitě představovali. Na druhé straně - pořád je lepší brát to v úvahu, než v té krásné a příjemné naivitě zůstávat i dál. I proto, že lidi kolem nás spíš než na tu naši naleštěnou palubu zareagují někdy až jasnovidně na to naše podpalubí, o kterém sami nic netušíme a které oni bůhvíjak vyčuchali, když zrovna nebyli ve vleku vlastního podpalubí.
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » sob 16. pro 2017 14:26:25

Doporučení

Lidé jsou v různých životních situacích. Pokud jsou ty životní situace tíživé, lidé hledají a potřebují pomoc. Následujících pár doporučení, je první pomoc pro lidi, co se trápí a rádi by změnu. Martin

1) Metoda RUŠ

Jsou lidé, jejichž cestou může být pro začátek psychoterapie. Je to pro ně srozumitelná cesta. Pohybují se v mysli a práce s myslí bude tedy v daný okamžik pro ně to pravé. Podle mne nejlepší a nejúčinnější psychoterapeutická metoda, se kterou jsem se setkal, je metoda RUŠ. Vytvořil jí můj kamarád Karel Nejedlý. Darem od života dostal nápad, zkusil ho, zjistil, že funguje, rozvinul ho a propracoval v komplexní metodu a slaví úspěch. Jsou terapie, na které člověk chodí jednou dvakrát třikrát týdně a v podstatě to funguje jako masáž, člověk se vždy uvolní, aby mohl opět chvilku fungovat a po čase je třeba další masáž.
Metoda RUŠ je známá tím, že čistí příčiny našich nepříjemných prožitků a lidem stačí jedno, dvě, tři sezení, podle člověka, který přijde. Naše mysl ovlivňuje tři roviny, psychickou, fyzickou a situační. Všechny tyto tři roviny se promění, když se vyčistí příčiny a ty se vyčistí velice rychle.

2) Atma Krija Joga

Pokud byste rádi vyhojili svůj život a své roviny bytí silou lásky, skrze skutečný prožitek lásky, která vámi bude proudit, bude vás hojit a léčit a proměňovat, pak je zde Atma Krija Joga.

3) Osho a Dynamické meditace

Lidé v podstatě potřebují katarzi, potřebují, aby s nimi bylo zatřeseno, potřebují elektrošok, aby se probrali k životu z letargie, ve které jen přežívají. Oshoovi dynamické meditace jsou tedy to pravé řešení pro civilizovaného člověka, aby se sebe setřásl onu poutavou civilizační výchovu a probral se k životu.

4) Paramahamsa Nithyananda

Pokud máte rádi sílu energie, která mění věci, spaluje jako oheň, čistí, transformuje, je silná, prorážející bariéry, pak rozhodně doporučuji kurzy Paramahamsy Nithyanandy. Konají se skrze živé webcasty v Praze a na Slovensku. Jsou zdarma a mám pocit, že se k nim dokonce můžete připojit z pohodlí domova, nebo si je dokonce pustit ze záznamu, se stejnou silou účinku. Působí zde silná Přítomnost Šivy, pozvedá se razantně kundalini a to vše vede k průrazu bariér a k objevení božství uvnitř. Ideální pro ty, co rádi prožívají energii silně.
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » sob 16. pro 2017 15:10:20

Osho je dobrej,
nejvíc se mně ale líbí ta katarzačka tzv. bušení do polštáře...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » sob 16. pro 2017 15:15:30

pomoc pro lidi, co se trápí a rádi by změnu.


To je jednoduché, měli by už začít dělat to co je baví,
což jim ale náký to duchovno nejspíš nenabídne...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » sob 16. pro 2017 15:52:54

Lidé chtějí žít, ale nejvíce se bojí života.
Lidé touží po lásce, ale nejvíce se bojí lásky.
Lidé si přejí štěstí, ale nejvíce se bojí, být šťastní. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin Danes za tento příspěvek:
Nic

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » sob 16. pro 2017 17:34:59

Nelegální migrace? Jako by bylo možné, být na planetě Zemi nelegálně, jako by bylo možné, pohybovat se po planetě Zemi nelegálně. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » sob 16. pro 2017 17:38:20

Tak se nemaj nechat vovlivnovat vůlí druhých a maj dělat to co je baví :

Nevyžádané rady od našich blízkých nás staví do ožehavé situace, neboť máme snahu je vždy potěšit. Těžko můžeme takovou radu ignorovat, protože se bojíme, že to bude vnímáno jako nedostatek úcty a lásky. Nechceme ji ale ani následovat, protože si chceme zachovat svojí autonomii. Máme pocit, že s každou takovou situací se vzdalujeme z původního rovnocenného vztahu směrem k podřízenosti. Když poslechneme radu, signalizujeme svému protějšku, že i v budoucnu budeme ochotni se mu podřizovat. „Ano, miláčku, jsi mnohem chytřejší než já, proto vždycky udělám, co mi řekneš.“ Pokaždé se imaginární smyčka kolem našeho krku utahuje. Rozhodování zda se řídit danou radou ( a ukázat lásku), nebo se jí protivit (a uhájit svoji svobodu) vede k frustraci a frustrace vyústí ve zlost. Proto jsme více podrážděni, když nám milovaná osoba radí, jak řídit auto – nebo zlepšit zdraví, nebo cokoliv jiného – než kdyby nám stejnou radu dával cizí člověk.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » sob 16. pro 2017 17:47:23

Martin Danes píše:Nelegální migrace? Jako by bylo možné, být na planetě Zemi nelegálně, jako by bylo možné, pohybovat se po planetě Zemi nelegálně. Martin


Tedy já jo, já jsem tady nelegálně,
měl jsem už bejt dávno v nebi ale emigroval jsem, páč tam byla nuda, samí svatí...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » sob 16. pro 2017 20:54:31

Meditace

Meditace na portrét Sri Swamiho Vishwanandy. Je to jednoduché. Meditace na portrét realizované bytosti, či avatára vás naladí na vyzařování takové bytosti. To je přesně ten důvod, proč se kupříkladu zpívá boží jméno. Pro někoho to na první pohled bude jen fotografie, soška, či jméno, jako každé jiné, ale když proběhnou jisté změny ve vašem srdci, můžete sílu manter, božích jmen a božských sošek, nebo zobrazení mistrů, či avatárů cítit a vnímat. Stačí k tomu pohled na fotografii a energie proudí, je to silný prožitek a u každé takové bytosti je ta energie trošku jiná.
Když si uděláte meditaci na fotografii Swamiho Vishwanandy, bude vámi proudit léčivá a hojivá láska, sladká préma. Sami si zvolte kdy, kde a jak dlouhou dobu, meditace nemá být diktát a přítěž, je tady naopak od toho, aby vám ulevila a pomohla k rozkvětu srdce.
Paramahamsa Vishwananda je avatárem, vtělením Nárajeny, čili supreme being, neboli nejvyššího Já. Je tedy úplným a plně realizovaným božím vtělením. Jsou v něm ukryty všechny božské formy a má k dispozici všechny božské síly, ale energii, kterou se projevuje neustále a stěžejně, je sladká préma, božská láska. Meditace na jeho fotografii vás jednoduše k této lásce povede.

Pokud u sebe zjistíte, že vnímáte energii mistra, či avatára, při pohledu na jeho fotografii, můžete si vybrat jakéhokoliv jiného mistra, avatára, andělský, či archandělský obrázek, sošku, mandalu, cokoliv, co pro vás pracuje a vyzařuje energii a pozvedá vás to, léčí vás to, přivádí vás to do harmonie a souladu. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » sob 16. pro 2017 21:25:07

Tak to mě nejvíce harmonizuje vobrázek T.G.Masaryka,
to je energie která mě pozvedá, léčí a pracuje pro mě :

http://www.tresbohemes.com/wp-content/u ... ohemes.jpg
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » ned 17. pro 2017 13:35:50

Lidé obvykle říkají:"Nemusím nic, musím jenom umřít."To ale není až tak úplně pravda. Ve skutečnosti nikdo z vás nemá se smrtí nic společného, ještě nikdo z vás nezemřel. Takže bych to trošku poupravil.
„Nikdo z nás nemusí nic, musíme jenom žít."Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » ned 17. pro 2017 16:22:22

Ale k tomu abys musel žít se musíš taky nejdříve narodit,
čímž bychom měli shrnuté všechny tři časy
minulost, přítomnost a budoucnost

narození, život a smrt...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Tino » ned 17. pro 2017 18:55:11

Lidé obvykle říkají:"Nemusím nic, musím jenom umřít."

Co tím člověk míní?

Když je ve stresu, že fakt neví co dřív, je tohle docela praktický způsob, jak upustit a osvobodit se od představy, co všechno by - a pokud možno co nejdřív - měl udělat. Přestane se stresovat a bere věci tak, jak jsou, prostě udělá, co je zrovna možné - tady a teď.
Přestal být na větvi z toho, o čem mu předtím mysl namlouvala, že to všechno musí štandopede udělat :starik:
Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod honzam » ned 17. pro 2017 18:58:30

Martin Danes píše:„Nikdo z nás nemusí nic, musíme jenom žít."Martin


Martine, piš prosím za sebe. Já například musím rodit děti. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Saruman » ned 17. pro 2017 19:26:07

vostalpetr píše:Ale k tomu abys musel žít se musíš taky nejdříve narodit,
čímž bychom měli shrnuté všechny tři časy
minulost, přítomnost a budoucnost

narození, život a smrt...


Blbosť. Keď sa narodíš, tak môžeš zasa zomrieť. Takže nemusíš žiť.
Uživatelský avatar
Saruman
 
Příspěvky: 128
Registrován: ned 14. zář 2014 11:41:55
Poděkoval: 6
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » ned 17. pro 2017 19:54:58

Tak jo, musíš se tedy akorát narodit a umřít... :D

No a když nemusíš žít, tak už se ani nemusíš narodit a ani nemusíš umřít...

Takže nikdo nic nemusí.... :D :D :D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků