Martin

Re: Martin

Příspěvekod Nic » ned 17. pro 2017 20:04:48

honzam píše: Já například musím rodit děti. :)


Tvé rození dětí v této inkarnaci je podobnou realitou, jako mé umírání ve všech inkarnacích.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod honzam » ned 17. pro 2017 21:18:29

Nic píše:
honzam píše: Já například musím rodit děti. :)


Tvé rození dětí v této inkarnaci je podobnou realitou, jako mé umírání ve všech inkarnacích.

Obrázek


Jano, piš prosím za sebe. Díky.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » ned 17. pro 2017 22:14:43

vostalpetr píše:Tak jo, musíš se tedy akorát narodit a umřít... :D

No a když nemusíš žít, tak už se ani nemusíš narodit a ani nemusíš umřít...

Takže nikdo nic nemusí.... :D :D :D


Ostaně, vždycky mně bylo divný, proč zrovna já jsem se narodil,
vždyt se mohl narodit někdo ouplně jinej,
a mohl se tady mrcasit místo mě von a já bych nebyl a kdybych nebyl,
tak bych to nevěděl že nejsem
a měl bych rázem vo starost méně...

Proto mě nikterak nětěší, že já bych měl být von,
já ho vlastně zabil a jsem ted tady místo něj,
zatímco tady měl bejt původně von a já tady neměl bejt,
protože jsem měl nebejt

Jsem tedy tady nejspíše nějakým vomylem ale jsem tomu rád....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Saruman » pon 18. pro 2017 0:42:34

Nemusíš žiť iba ak sa narodíš, ale ak sa nenarodíš, tak žiť musíš. :D
Uživatelský avatar
Saruman
 
Příspěvky: 128
Registrován: ned 14. zář 2014 11:41:55
Poděkoval: 6
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Nic » pon 18. pro 2017 7:04:43

honzam píše:
Nic píše:
honzam píše: Já například musím rodit děti. :)


Tvé rození dětí v této inkarnaci je podobnou realitou, jako mé umírání ve všech inkarnacích.

Obrázek


Jano, piš prosím za sebe. Díky.


Za sebe? O mém zrození vůbec nic nevím, ale vhled do smrtí v mých inkarnací tu byl. Smrt se jeví z pohledu těla jako naprosto reálná. Z pohledu duší relativně reálná. Z pohledu toho, kým skutečně jsem, toho, co tím vším prochází, aniž by se ho to jakkoliv dotklo, jako absolutně nereálná.

Vzhledem k tomu, že zrození bez smrti a smrt bez zrození není možná, bude realita zrození stejná, jako realita smrti.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Saruman » pon 18. pro 2017 9:44:57

Být jedno s milovanou jednotou a potom být zase oddělen.

Výhoda je v poznaní.
Nejde o to, kde si, ale kto si. Buď si živý alebo narodený. Ak si živý, nemôžeš zomrieť.
Ak si narodený, zomrieť musíš, alebo by si aspoň mal. :D
Uživatelský avatar
Saruman
 
Příspěvky: 128
Registrován: ned 14. zář 2014 11:41:55
Poděkoval: 6
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » pon 18. pro 2017 10:28:40

Výhoda je v poznaní.


No jo, jenže pokud ti to poznání říká, že není žádná výhoda,
tak nemáš ani výhodu v tom poznání ani v tom nepoznání,

tudíž není žádná výhoda v těch třech stavech o kterých píše Jana,
to jen někteří lidé hledaj nákou výhodu ve věčném životě a poznání....

PS.
Proto já nemusím nic,
zatímco Martin ještě navíc musí žít...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » pon 18. pro 2017 10:57:36

Navíc to poznání o kterém píšeš se vztahuje tady k tomuto :

To bývá obvykle přehlédnuto. Oceán relativních zkušeností, který bude vždy plný utrpení. Strastiplné zkušenosti oddělenosti. Ty to nemůžeš zastavit. Neexistuje žádná jiná možnost zažít sám sebe. Bude to vždy zkušenost duality. To Jedno musí samo sebe zažít jako dvojnost. Z toho neexistuje žádná cesta ven. Někdy tady je sjednocení/jednota a někdy oddělenost. Jednotě se dává přednost a tomu druhému se chce vyhnout. Být jedno s milovanou jednotou a potom být zase oddělen.


Absolutno nemá žádný poznání,
neví nic, nemusí nic,
dokonce ani nemusí žít, protože to neví...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » pon 18. pro 2017 11:04:35

Ovšem není níc jako nic,

některý nic má poznání a jiný nic ho nemá...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Saruman » pon 18. pro 2017 11:26:33

To tvoje absolutno bude asi absolútna nevedomosť :D
Uživatelský avatar
Saruman
 
Příspěvky: 128
Registrován: ned 14. zář 2014 11:41:55
Poděkoval: 6
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Nic » pon 18. pro 2017 13:25:33

Dá se špekulovat o tom, jestli dítě dělá to, co ho baví a nedělá to, co ho nebaví jen pro to, že v tom co ho baví, nalézá výhodu.

Je možné milovat i to, co se jeví jako nevýhodné, možná právě pro tu zapeklitost. Takže někdo může milovat lezení po horách, jiný zase prodávání cepínů na úpatí, případně chytání lelků na kanapi. Možností je nekonečně.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » pon 18. pro 2017 13:54:11

Děti vobvykle bábovky bouraj, páč v nich nenalezly výhodu,

nikoliv tak ty, ty jsi v tom nalezla smysl....

:help2:
Naposledy upravil vostalpetr dne pon 18. pro 2017 16:22:54, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » pon 18. pro 2017 13:57:52

Je možné milovat i to, co se jeví jako nevýhodné, možná právě pro tu zapeklitost.


Tak zkus milovat utrpení a nevotravuj s kravinama který jsou pro tebe či jiné lidi naopak výhodné....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » čtv 21. pro 2017 0:28:22

Člověk byl stvořen proto, aby snil a miloval. Ostatní je na bohu. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. pro 2017 8:37:29

Martin Danes píše:Člověk byl stvořen proto, aby snil a miloval. Ostatní je na bohu. Martin


Ty to nemůžeš zastavit. Neexistuje žádná jiná možnost zažít sám sebe. Bude to vždy zkušenost duality. To Jedno musí samo sebe zažít jako dvojnost. Z toho neexistuje žádná cesta ven. Někdy tady je sjednocení/jednota a někdy oddělenost. Jednotě se dává přednost a tomu druhému se chce vyhnout. Být jedno s milovanou jednotou a potom být zase oddělen.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Saruman » čtv 21. pro 2017 16:04:02

Martin Danes píše:Člověk byl stvořen proto, aby snil a miloval. Ostatní je na bohu. Martin

To je reakcia, alebo nová myšlienka?

Mojžíš píše:26 I řekl Bůh: „Učiňme člověka, aby byl naším obrazem podle naší podoby. Ať lidé panují nad mořskými rybami a nad nebeským ptactvem, nad zvířaty a nad celou zemí i nad každým plazem plazícím se po zemi.“
27 Bůh stvořil člověka, aby byl jeho obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je stvořil.
28 A Bůh jim požehnal a řekl jim: „Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe.“
Uživatelský avatar
Saruman
 
Příspěvky: 128
Registrován: ned 14. zář 2014 11:41:55
Poděkoval: 6
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. pro 2017 18:18:10

To je reakcia, alebo nová myšlienka?


To bude nejspíše vobojí : nová reakcionářská myšlenka...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » ned 24. pro 2017 14:03:49

Sebevražda

Sebevražda je rituál života a neprovádí se tak, že se poškozuje tělo. Skutečná sebevražda se dělá tak, že si dáte nějaký termín, dáte si své věci do pořádku, těšíte se na ten odchod, užíváte si onu úlevu od utrpení, kterou myšlenka na brzký odchod přináší. Je to paradox, ale vidina smrti přináší pocit života.
Každý den si užíváte život, osvobozeni od utrpení své mysli, protože utrpení je pro živé lidi, ale opouští toho, co brzy odejde. V den smrti si užíváte každý detail, vnitřní rozloučení s blízkými, poslední večeře Páně...
Najdete si klidné místo, kde jste jen vy sami, ideálně v noci, město klidně spí a vy jste připraveni odejít. Smrt může znamenat konec, zhasne se vypínač a už tu nikdo není. Smrt může znamenat odchod a pokračování v jiných dimenzích. Obojí je vidina úlevy.
Pohodlně se usadíte, je to vaše chvíle, je to rituál, je to posvátný okamžik. Upřímně a z celého vašeho bytí vyzvete smrt, můžete říct své důvody, proč chcete odejít a vyzvete smrt, zcela se tomu odevzdejte, buďte v tom opravdoví a totální. A čekejte.
Smrt přijde určitě, buď odejdete ze svého těla a ze své pozemské role, nebo zůstanete, ale nezůstanete zcela stejní, jako když jste přišli. Když upřímně vyzvete smrt, něco se vždy musí změnit. Pokud budete pokračovat ve svém těle, bude to jiný život někoho jiného, nabere nový směr, vy naberete nový směr. Na tom místě, kam jste přišli zemřít, rozhodně něco zemře. Smrt je vždy nositelem života, občerství vás. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » čtv 04. led 2018 13:42:06

Pránická výživa - Návod

Každý návod na pránickou výživu je originální a již jsem se setkal s mnoha úhly pohledu a tady předkládám ten svůj.
Potřebuji, aby věci fungovaly okamžitě, komfortně a bezpečně. Nejen pro mne, ale také pro lidi, kterým něco poradím.
Benefit pránické výživy je jasný a skvělý. Největším přínosem je očista od karmy. Co to vlastně ta karma je? Karma neexistuje, jediné, co existuje ve Vesmíru, který je tvořen, je tvoření. K tvoření je třeba zadání, co má být vytvořeno. Člověk ve věku prožívání oddělenosti od celku žije v karmickém těle. Karmické tělo obsahuje v buňkách a energetických drahách programy a bloky od předků, z kolektivní mysli, působí zde vlivy hvězd a planet. To, co může být ovlivněno je mysl, mysl je naplněna programy a člověk se identifikuje s myslí, což je ego. Tyto programy jsou jako objednávka, co má být tvořeno. Dokonce pokud si vědomě přejete věci a dáte tomu nějakou energii, emoci, celé to projde skrze tento filtr programů a bloků vašeho těla a vznikne jakési zmatečné zakřivení paprsku vašeho přání, vašeho vědomého tvoření, ten filtr programů můžeme nazvat podvědomí.

Cílem je tedy z karmického těla udělat tělo světelné, kde je energetický systém pročištěn a buňky mají vědomí světla. V podstatě je člověk dokonale vyprázdněn od toho, co nepotřebuje, co mu neslouží a je dokonale naplněn tím, čím je, je naplněn světlem, duchem, božstvím. Ta prázdnota přináší blaženost a mír, to naplnění přináší prožitek naplnění, smysluplnosti života a pocit štěstí a jednoty.

Jednou z cest, která je nyní otevřena lidstvu je pránická výživa. Nastává věk jednoty s celkem a v člověku roste vědomí jednoty s božským zdrojem, ze kterého vše vyvěrá. Pránicky se nemůže stravovat ten, kdo zažívá ego, čili oddělené individuální já, kde je logika věci, že já jsem tělo a mysl a musím se tedy najíst, jinak zemřu. S lehkostí a jednoduchostí se ale pránicky může stravovat ten, kdo si uvědomuje a zažívá jednotu s božským zdrojem, ze kterého vše vyvěrá a jednoduše je tímto nekonečným zdrojem vyživován, nezávisle na příjmu pevné stravy.

Jiné to je, když je na světě jen několik pránických bytostí a jiné to je, když jsou jich miliony. Čím více pránických bytostí, tím lehčeji začít pro každého nového uchazeče. Protože tento fenomén sílí v kolektivním vědomí lidstva, je to čím dál tím více snadnější a snadnější.

Můj osobní návod je propojen s pitím ovocných a zeleninových šťáv. Na první pohled to může vypadat jako hladovka, či půst, když se kupříkladu rakovinou postižený člověk rozhodně pro půst s pomocí čerstvých šťáv. Nádory mizí a vypadá to, že je to kvůli tomu, že člověk nepřijímá bílkoviny, ale pravda je taková, že to není hladovka a není to půst, když nejíte a pijete čerstvé šťávy. Ona je to prostě pránická výživa. To, že nejíte, vyčistí vaše tělo, ale to, že pijete čerstvé šťávy znamená, že se stravujete pránou z tohoto ovoce a zeleniny. To ona prána dává sílu vašim buňkám a naplňuje váš energetický systém pránou. Snadno se takto čistí meridiány a nádí, čili všechny energetické dráhy v těle a naplňují se léčivou a hojivou energií. Mizí program za programem z energetických drah a z buněčné paměti. Všechno to, co vás ovládá a neslouží to ve váš prospěch, všechny ty nežádoucí programy od vašich předků a z výchovy, kolektivní mysli, to všechno velice rychle a snadno mizí. Tím se čistí vaše karma, váš filtr, skrze který vyzařujete, vaše podvědomí mizí. Cílem je čisté vědomí, bez přítomnosti a vlivu podvědomí.
Pránická výživa za pomoci ovocných a zeleninových šťáv je okamžitá. Jste na práně od prvního dne, stravujete se pránicky okamžitě a okamžitě máte tedy plný benefit pránické výživy. Každý jsme jedinečný a každému bude vyhovovat jiný druh ovoce a zeleniny, nechte se tedy vést hlasem svého těla. Stejně tak každý bude potřebovat jiné množství nápoje. Stejně tak je na vašem naslouchání tělu a intuici, kolikrát denně si takový čerstvý džus připravíte. Je to tedy dosti benevolentní návod a metoda a tak to má být, má vám to sloužit a ne vám to přinášet stres, nebo dokonce strach. Stejně tak je na vás, jestli si to vyzkoušíte na den dva tři, nebo si dáte týden na práně, či plnohodnotný 21 denní proces pránické výživy, který doporučuje Henri Monford k dokonalé očistě našich těl, tedy toho hrubohmotného, i těch jemnohmotných. Já osobně si myslím, že i to je individuální. Někomu k dokonalé očistě bude stačit deset dnů a jiný bude potřebovat čtyřicet, nebo proces několikrát opakovat. Proto bych nevnášel žádná dogmata, ale nechal bych to čistě na vaší osobní zkušenosti.
Výhodou pránické výživy s pomocí čerstvých šťáv je také to, že můžete kdykoliv ukončit proces a začít normálně jíst, není to, jako byste byli na půstu.
Můžete si takovou pránickou výživu dopřát kdykoli, nebo zjistíte, že můžete opustit i ovocné a zeleninové šťávy a jste stále na práně a jednoduše se budete stravovat pránicky bezpodmínečně.
Pránickou výživu můžete použít k léčbě nemocí, vyčištění karmy, čímž si doslova měníte osud, protože již nevysíláte programy, které vám neslouží. Uzdravíte se tedy fyzicky, psychicky, změníte svoji životní situaci, to, co si přitahujete, uzdravíte se duchovně, z prožitku oddělenosti se napojíte opět na božský zdroj, vyčistíte všechny své bloky, pokud si blokujete hojnost, objeví se hojnost ve vašem životě, pokud si blokujete partnerské vztahy, přijde vám ideální partner do života. Pránická výživa nastolí ve vašem životě harmonii a vy se doslova znovuzrodíte. Takže pokud vás tato cesta oslovila a cítíte vnitřní vzrušení, že třeba již zítra a v podstatě kdykoliv se můžete stravovat pránicky a pocítit plný benefit takové výživy, mohu vám jen popřát, aby vám to sloužilo, pomohlo nastolit šťastný život, aby se vám mohly plnit sny a přání, aby se váš život proměnil z utrpení do radosti, ze tmy ke světlu, z nevědomosti do poznání, od přežívání k žití. Prostě si to užijte. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Nic » pát 05. led 2018 14:23:38

vostalpetr píše:to je asi taková bláznivina, jako tvrdit, že ego nemůže být štastný,
obvyklá mylná Janina představa o egu..

Ego je jen ztotožnění s představou, s něčím, co není skutečné, ve skutečnosti není ani ego vůbec ničím skutečným, je asi tak skutečné, jako snová postava, jak by mohlo něco, co není skutečné, být šťastné? Může tu být pocit štěstí, vědomí šťastné celistvosti, kdy nic nechybí. Tohle štěstí vědomé celistvosti, nebo přesněji - neoddělenosti, bych řekla, pramení nepochybně z mysli, která spočinula ve svém zdroji, tudíž je podobná mysli nenarozeného dítěte.

vostalpetr píše:to je opět mylná představa, podobná Janině mylné představě, že láska rozpouští karmu,
ta prostě čistí pouze emoční tělo...

Příčinné tělo se tedy nečistí nějakým půstem či nějakou láskou,
dokonce ani skákání po jedné noze zde nefunguje...

Láska rozpouští iluzi oddělenosti. Nemám na mysli nějakou romantickou lásku, ulpívání na představách, že její zdroj je někde mimo nás, nemám na mysli ani žádnou pudovou záležitost.

Píšu o obyčejném vědomí lásky, ve kterém se mysl vrací do zdroje, do místa, kde jsme se nikdy nerozdělili.

Když půjdeme do jádra pudla, co je karma - je to připoutanost k určitému mentálnímu programu, který spouští soubor příčin a následků. Tedy ve své podstatě je to mysl, která vytváří nějakou projekci. Jakmile se vrátí mysl do zdroje, tak je po projekci.

V tom místě, kde jsme se nikdy nerozdělili, žádná karma neexistuje.

Ale v připoutanosti k projekci se to může jevit tak, že karma nám do toho místa, kde jsme se nikdy nerozdělili, kde jsme osvobozeni od karmy, neumožňuje se vrátit.

Ve skutečnosti se ze svého zdroje, který je mezi tady a teď, z toho místa, kde jsme se nikdy nerozdělili, nikdy nevzdalujeme, vzdaluje se jen mysl, která může putovat v představách minulosti, budoucnosti a místa někde jinde.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků