Martin

Re: Martin

Příspěvekod Nic » ned 07. led 2018 14:59:03

honzam píše:
Nic píše:Ale tím neříkám, že s připoutaností k mysli, která se té Boží přítomnosti vzdálí, není možné prožívat peklo.


Nekonečně vzdálenému Bohu se nedá přiblížit ani vzdálit, kdo by se také vzdaloval nebo přibližoval, když není já/Já/JÁ. :)


Z pohledu projeveného, z pohledu mysli, která se vzdálila ze Zdroje, se to tak skutečně může jevit.

Ve stavu nicoty, prázdnoty, kde není žádná existence, nedělá ne-existence žádný problém, neexistuje tu nic, co by nějaký problém mohlo mít, neexistuje tu nic, co by mohlo zažívat peklo. Neexistuje tady ani žádný ďábel.

Ve vědomém Bytí - ve vědomé Boží přítomnosti je jen Boží království, neexistuje tady žádný ďábel.

Ale skrz projekci mysli tady může být absolutně všechno možné.

Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod honzam » ned 07. led 2018 15:46:50

Nic píše:Ale skrz projekci mysli tady může být absolutně všechno možné.



E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » stř 17. led 2018 1:20:34

Probuzení je smrt ega. Jednoduše vidíte, že není co získat, není co najít, není kam jít. Ustalo veškeré hledání, utichly jakékoliv otázky. Je zde jednoduše prožívání toho, co je. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Martin Danes za tento příspěvek:
Nic

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » čtv 18. led 2018 2:21:58

Probuzení jednoduše znamená svobodu v prožívání, ať už je realita jakákoliv, vy jste svobodní v prožívání čehokoliv. To je sat-čit-ananda, bytí-vědomí-blaho. Základní stav existence, bez ohledu na formu bytí. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » čtv 18. led 2018 7:55:38

Martin Danes píše:Probuzení je smrt ega. Jednoduše vidíte, že není co získat, není co najít, není kam jít. Ustalo veškeré hledání, utichly jakékoliv otázky. Je zde jednoduše prožívání toho, co je. Martin


S otázkama není problém,

mnohem horší je to ovšem s odpovědmi,

ty jen tak neutichnou....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » pát 19. led 2018 2:12:49

Loňský rok 2017 byl v duchu vědomí Atma, boží přítomnosti. A mé příspěvky se týkaly hodně tohoto tématu. Vědomí Atma, vědomí boží přítomnosti dává člověku rozvinout Shaktis, síly, pramenící ve vědomí Atma. Proto jsem psal o Zářivém Já, měnění podob, materializaci, cestování v čase a prostoru, odhmotnění a zhmotnění, neviditelnosti, procházení zdí, levitaci, umění mistrovsky zahrát na jakýkoliv hudební nástroj, znalosti jakéhokoliv jazyka, pránické výživě. To vše jsou možnosti a schopnosti Shaktis, které se rozvíjejí s pomocí boží přítomnosti.
Letošní rok se odvíjí v atmosféře Buddhovství, probuzení, prázdnoty, mukti, svobody. Proto se v tomto duchu vinou i mé příspěvky. Je to atmosféra buddhovství, vůně přirozeného stavu bytí, který je živým tichem, ze kterého vše vyvěrá. Je to vědomí pozorovatele, jenž je za vším projeveným. Je to prožitek bytí-vědomí-a blaženosti, jenž je základním prožitkem existence. V prožitku bezforemnosti, i v prožitku jakékoliv formy, v jakémkoli světě, nebi, či pekle, je vědomí a to vědomí je blažené. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » pát 19. led 2018 9:04:52

Vědomí Atma, vědomí boží přítomnosti dává člověku rozvinout Shaktis, síly, pramenící ve vědomí Atma. Proto jsem psal o Zářivém Já, měnění podob, materializaci, cestování v čase a prostoru, odhmotnění a zhmotnění, neviditelnosti, procházení zdí, levitaci, umění mistrovsky zahrát na jakýkoliv hudební nástroj, znalosti jakéhokoliv jazyka, pránické výživě. To vše jsou možnosti a schopnosti Shaktis, které se rozvíjejí s pomocí boží přítomnosti.


Ty fakt mastíš nesmyslný guláše

naházet na hromadu úroven atmanu dohromady s úrovní univerzálního vědomí je fakt guláš kterej by nevymyslel ani madar...

Proto se v tomto duchu vinou i mé příspěvky. Je to atmosféra buddhovství, vůně přirozeného stavu bytí, který je živým tichem, ze kterého vše vyvěrá. Je to vědomí pozorovatele, jenž je za vším projeveným. Je to prožitek bytí-vědomí-a blaženosti, jenž je základním prožitkem existence. V prožitku bezforemnosti, i v prožitku jakékoliv formy, v jakémkoli světě, nebi, či pekle, je vědomí a to vědomí je blažené. Martin


To zas bude hromada blábolů, možná ještě lepčí guláš pitomin, než ten lonskej,

ale co se dá dělat,

dokud tě tlačej do zadku odpovědi, je nejlepší tu stolici uvolněně vypustit na internet,

i když osobně si myslím, že by ti spíše pomohlo malování mandal barevnejma pastelkama jak doporučoval Jung,

případně by to šlo nahradit i dětskými omalovávankami...

Tak tedy : Bůh s tebou

no a hlavně i s námi.... :writting2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » pát 19. led 2018 13:25:46

Na Martinovi je hezký,

že se sám zařadil mezi inspirativní osobnosti,

zdá se, že u něj se to rozjelo stejně jako u tý Jany,

jestli ti dva nejsou dle duchohovnosti náhodou jedním blaženým vědomím....








:lodka:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » pát 19. led 2018 15:19:44

Pozvat do svého života Boha, zažívat ho jako své Já, komunikovat s Ním, to je každodenní vzrušující dobrodružství, plné srandy a zábavy. Martin


To já se cejtím mnohem lépe jako Napoleon,
to je taky kopec srandy, záleží ovšem na tom, kde právě zažívám to bezva dobrodržtví,
jestli u Slavkova či v Moskvě či u Waterloo


Nic mi neimponovalo, měl jsem sklon k hádkám a rvačkám, nebál jsem se nikoho. Jednoho jsem bil, druhého jsem škrábal a všichni se mne báli. Nejvíce ode mne zakusil můj bratr Josef. Bil jsem ho a kousal. A ještě ho za to vyhubovali, neboť než se vzpamatoval ze strachu, utíkal jsem už matce žalovat. Tato vychytralost mi přinášela značný prospěch, protože jinak by mě matka byla za mou zálibu v pračkách přísně potrestala a nikdy by byla nestrpěla mou útočnost.[pozn. 3] “
— Napoleon Bonaparte[16]
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » pát 19. led 2018 16:38:44

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » sob 08. črc 2017 12:22:37
Iluze říká, že člověk je někdo. Vypadá to, že tam uvnitř někdo je, nějaká osobnost, entita, identita, někdo, kdo žije tento život. Člověk je proces od oddělenosti k jednotě, ze tmy ke světlu, z nevědomosti k vědomí, od otázky Kdo jsem já, k prožívání Já, od otázky Odkud vyvěrám, k prožívání Odkud vyvěrám. Člověk jako někdo neexistuje, i když to tak vypadá, iluze je dokonalá. Vypadá to, že tam uvnitř někdo je, Karel, Eliška, Pepík, Lucie, někdo, kdo žije tento život. Při poznání pravého Já člověk poznává, že život a Já jsou jedním. Tam uvnitř nikdo není a nikdy tam nikdo nebyl. Martin


Ego existuje, jen není skutečné,

ovšem ego se nemůže najít a proto tvrdí, že neexistuje, že je ničím,

kdyby se ovšem hledalo správně, tak by se zjistilo že jsem Vědomí...

Ovšem právě bez toho ega by nebyla možnost poznat to, že jsme Vědomí,

byli bychom všichni pouze Vědomím jenž nezná sebe samo,

nemluví, nekomunikuje, nemá ani ručičky a ani nožíčky a ani srdíčko, ba ani kopec srandy

nemá....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » pát 19. led 2018 17:06:22

Čtyři kvality božství, které mám velice rád.

Préma - bezpodmínečná láska, rozkvetlá srdeční oblast. Jak říká Paramahamsa Vishwananda:"Nikdy nemůžete milovat příliš mnoho.”

Mukti - probuzení, vyvanutí psychologického já. Osvobození od toho, co prožívám k osvobození v prožívání. Mukti přináší kvalitu ticha a míru. Člověk se dostal z role identifikace se s myslí do role pozorujícího svrchovaného vědomí.

Jednota - jednota vás vezme z prožitku odděleného individuálního já, do propojenosti se vším, co je. Když se ponoříte více do jednoty, vidíte, že vy jste vše, co je. Nejde o intelektuální poznání, nýbrž o jasný prožitek této skutečnosti. Čím více se noříte do jednoty, tím intenzivnější a živější máte prožitek. Když se zaměříte na strom, prožíváte strom, v tom prožitku je blaženost a sundaram, krása. Můžete se zaměřit na plující mraky a budete do hloubky prožitku prožívat plující mraky, čím více budete ponořeni v jednotě, tím více lásky, blaženosti a krásy bude v tomto prožitku.

Atma - duch, boží přítomnost, světlo. Prožitek Atma s sebou nese prožitek naplnění, prožitek štěstí a smysluplnosti života. Prožitek Atma je prožitek božské inteligence a síly, shaktis, tyto síly, tato inteligence a tato živost tvoří všechny tvary a Vesmíry a světy. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Trini » pát 19. led 2018 18:09:06

Martin Danes píše:Čtyři kvality božství, které mám velice rád.



A to je máš rád jako ego nebo jako kdo? Není to typické pro ego - "tohle mám velmi rád, tohle až tak ne"?

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Trini » pát 19. led 2018 18:13:26

vostalpetr píše:
Ego existuje, jen není skutečné,



No, je to abstraktní pojem, stejně jako láska, blaženost apod.

Po "Svět je Brahmán" se už skutečnost neřeší. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod honzam » sob 20. led 2018 10:51:21

Jano, každý Tvůj příspěvek tady je jako provokace hraničící s trollingem živící Tvé ničím neohraničené ego, působíš utrpení. Znovu Ti opakuju, že tohle vlákno se jmenuje Martin. Pro své potřeby si založ vlákno Jana nejlépe na poradně, kde se scházejí lidé, se kterými si rozumíš. Pokud si takhle píšeš s vostalpetrem, chováš se jako pokrytec, který jinde tvrdí, že je dobré nediskutovat s lidmi, se kterými si nerozumíš.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » sob 20. led 2018 11:57:48

Mně tedy utrpení nepůsobí,
já tak jako vždycky tlačím jen proti,
což znamená tlačit proti jejímu životu kterému říká nirvána,

a přitom je to jen pár konceptů co točí dokola jak pes, když se honí za voceaem...

Prostě jen mlátit a mlátit a mlátit...

Já mám energie dost
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Alaja » sob 20. led 2018 21:22:49

To by jeden neřekl, kdyby si to na internetu nepřečetl...že Potrefených hus je v republice taková spousta ....27....a v Praze jich je 14..esli jsem dobře počítala....... :lol:

https://www.restu.cz/potrefene-husy/
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod vostalpetr » ned 21. led 2018 11:04:24

Mně se na tý Janě líbí, jak to má všechno bravurně nastudovaný a rozdává rady obratem ruky,

přičemž sama je s něčím totálně ztotožněná a neschopná to opustit a navíc tomu říká nirvána,

a pak se diví, že jí někdo udělá to samé,

na podkladě pocitu a vizualizace a nákýho konceptu karmy,

nebot v jejím podání nirvána znamená druhým neustále blábolit o lásce a štěstí....


Takže pamatujte, kdykoliv píšu vulgarity, je to prostě nirvána,

v které jsem vyvanul od ztotožnování s pozitivními pocity... :help2:

Pak samozřejmě takové nakopnutí je záhodno nazývat šaktipatem kdy dojde k sjednocení jednoty

a já jsem pak ty a to je blaženost, tedy vlastně velká blaženost....

Že z toho budu blaženej ovšem nejspíše jen já sám je jaksi zřejmé... :yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Nic » ned 21. led 2018 11:29:11

vostalpetr píše:Že z toho budu blaženej ovšem nejspíše jen já sám je jaksi zřejmé...:yes:


Aha, tak jestli snad konečně chápu, o co Ti jde, je Tvá představa o tom, že Jana je blažená sama, ale Ty nemůžeš být blažený, když Ti smázne příspěvek, ve kterém jsi vulgární a urážíš bytosti, kterých si váží, které má ráda?

Malé dítě, které se raduje ze života, bys nenakopal,

nejspíš by Ti nezabanovalo IP adresu.

Trošku mi to připomíná ten můj stav nevědomosti, kdy kolem mě byla temnota očistce, pekla, ze kterého nebylo úniku. Všechno co se ke mně přibližovalo, bylo děsivé a pak se objevila jediná myšlenka, která tu nevědomost prořízla: "Jak může existovat Boží láska, když dopouští všechny ty šílenosti a nespravedlnosti světa."

A bylo to jako když slepý, který viděl jen tmu, najednou začal vidět. Uviděl ve všem světlo, Boží lásku. To, co se jevilo jako že chce ublížit, ve skutečnosti bylo také láskou, která do toho všeho patří. Takže do toho může klidně patřit i to psaní vulgarit a mazání, banování, cokoliv.

To, co se z jedné strany jeví jako šílenost, se z opačné strany jeví jako patřičnost.

Všechna tahle slova mohou být jednak oslavou Boží přítomnosti, oslavou toho, kým skutečně jsi

a zároveň to může být přesně to, co říkáš: "TO CO JSEM ZDE NAPSAL, JE TOTÁLNÍ BLBOST"

a je to blbost ať už se k tomu psaní hlásí kdokoliv.

Naprostá většina Tvých příspěvků na Poradně není smazaná, je ve skladu.

Možná se časem uvolní a nebo se spíš časem smaže všechno, co na Poradně je.

Ve skutečnosti to není důležité, co se s tím vším stane.

Co je důležité, je to, co skutečně jsi.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Trini » ned 21. led 2018 12:19:25

:)
Jo, egu je pořád něco důležté a něco ne.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Martin

Příspěvekod Martin Danes » ned 21. led 2018 12:54:40

Ego neexistuje, existuje prožívání ega. Strom neexistuje, existuje prožívání stromu. Nebe neexistuje, existuje prožívání nebe. Země neexistuje, existuje prožívání Země. Martin
Uživatelský avatar
Martin Danes
 
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 05. úno 2009 13:08:14
Poděkoval: 33
Poděkováno: 36-krát v 33 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní osobnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků