Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod honzam » úte 20. úno 2018 22:20:19

Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou ze severních Čech

S úsměvem odpověděla: "Každý mě má rád."
Byla v tom velká síla. Znala v tu chvíli to tajemství, které znají Probuzení a které si většina dospělých neuvědomuje, že naše existence, to, co skutečně jsme, je milovanou milující láskou.
- Jana


Je to skutečně tak nebo se Probuzení mýlí? Kdo je ten každý?


Každý návštěvník fóra je srdečně zván na setkání s vycházející duchovní hvězdičkou Terezkou. Přesné místo (severní Čechy), datum (zřejmě tento rok) a čas satsangu bude ještě upřesněn. Vstup je zdarma, mladá duchovní přijímá pouze věcné dary přiměřené jejímu věku, který však není zatím dovoleno zveřejnit. Veškeré informace budou postupně dostupné v tomto vláknu. Zájemci se rovněž mohou hlásit zde.

Pevně věříme, že se unikátní setkání podaří zorganizovat a bude úspěšné. Akci bude poté možné každý rok opakovat.

Hlavní organizátor: Jana (Nic)
Hlavní asistent: honzam
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » stř 21. úno 2018 7:11:08

honzam píše:Je to skutečně tak nebo se Probuzení mýlí? Kdo je ten každý?


Každý, kdo je tím, kým JE, každý, kdo je tím JSEM, který JSEM, které je láskou, což je možné poznat pouze v probuzeném stavu. Pouze v tomhle stavu poznává to, co říká Buddha:

...
Tak jako matka svým vlastním životem
chrání své dítě, své jediné dítě,
právě v tak nezměrném srdci
měl by každý chovat všechny živé tvory
a vyzařovat laskavost do celého světa:

Ať se šíří vzhůru k nebesům
a dolů do hlubin,
do všech stran a mimo jakékoli meze.

Stoje či kráčeje, sedě či leže,
ať nikdo neochabuje
a uchovává toto připomenutí -
to se nazývá vznešeným prodléváním.

Aniž by se držel utkvělých názorů,
ten, kdo má čisté srdce a nezkalený zrak,
nespoután lákáním smyslů,
splnil své poslání na tomto světě.


Kým je každý v tom nezměrném mateřském srdci?

Kým je to mateřské srdce samo?

Kým jiným, než láskou.

A může láska něco jiného, než milovat?

PS: Bylo by fajn, Honzame, když už začneš něco organizovat, neoznačoval za organizátora někoho druhého.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod honzam » stř 21. úno 2018 15:01:37

Jana píše:PS: Bylo by fajn, Honzame, když už začneš něco organizovat, neoznačoval za organizátora někoho druhého.


Omlouvám se, tak to jsme si asi zase nerozuměli. Pochopil jsem to tak, že chceš skrze Terezku pomáhat svým blízkým a to setkání chceš organizovat. Jediná ji osobně znáš a ona zná tebe.

Jana píše:Poslala jsem Ti mail a jestli budeš chtít, tak s Tebou za ní pojedu.

Jana píše:Ahoj Honzo,

Kontakt na Terezku ---:

---. třída, Základní škola ---, bydlí u ---, ale ta se jmenuje jinak, jestli jsem to z Terezčina vyprávění dobře pochopila, tak bydlí asi tady:

mapy.cz

Pokud bys měl zájem, tak bych to domluvila se školou a zajela bych tam s Tebou.

Naše ředitelka se jmenuje --- ---, telefon ---, možná by Tě mohla zaměstnat jako asistenta u dětí ve škole.

Mail: ---,

měj se krásně.

Jana


Jestli ti víc vyhovuje mít to obráceně, beru tě jako asistentku. :D Chtěl jsem ti udělat jako asistent radost, protože své současné zaměstnání teď neplánuju opustit. ;) Potřeboval bych od tebe pomoc při jednání s tvou vedoucí (pouze předání nezbytně nutných osobních údajů Terezky) a asi i při zprostředkování kontaktu se školou a spíš hlavně kontaktu s její rodinou. První potřebujeme znát ty narozeniny, abychom věděli, kolik máme času na přípravu. Taky prosím napiš svým blízkým, kterým jsi Terezku už představila. Věřím, že je to vážně míněná pomoc a i tvé nadřízené by další setkání určitě pomohlo, sama ti přece psala, že právě tohle potřebuje. Jestli se ostýcháš blízké pozvat, pošli mi na ně prosím kontakty, pozvu je sám. Nebudu je tady zveřejňovat.

Jana píše:Byla v tom projevu dítěte taková síla, že jsem se o to podělila s několika blízkými bytostmi. Mimo jiné mezi nimi byla i má nadřízená, která mi na mail odpověděla: "Díky! to teď potřebuji!"


Myslím si, že by bylo skvělé něco takového uspořádat jako takové netradiční milé překvapení pro všechny. Nikdo by moc nevěděl, co od toho může čekat a třeba by se každému některé otázky vyjasnily. ;)

p.s. Dej prosím to pozvání a odkaz na tohle vlákno ještě na poradnu. Chodí tam pořád dost lidí a někdo by se třeba přidal. Díky.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » stř 21. úno 2018 18:06:40

honzam píše:Chtěl jsem ti udělat jako asistent radost, protože své současné zaměstnání teď neplánuju opustit. ;)

I to, že nechceš své současné zaměstnání opustit mi dělá radost, protože tam jsi nejspíš spokojený.

Potřeboval bych od tebe pomoc při jednání s tvou vedoucí (pouze předání nezbytně nutných osobních údajů Terezky) a asi i při zprostředkování kontaktu se školou a spíš hlavně kontaktu s její rodinou. První potřebujeme znát ty narozeniny, abychom věděli, kolik máme času na přípravu. Taky prosím napiš svým blízkým, kterým jsi Terezku už představila. Věřím, že je to vážně míněná pomoc a i tvé nadřízené by další setkání určitě pomohlo, sama ti přece psala, že právě tohle potřebuje. Jestli se ostýcháš blízké pozvat, pošli mi na ně prosím kontakty, pozvu je sám. Nebudu je tady zveřejňovat.

Naše ředitelka by Ti mohla nabídnout nanejvýš to zaměstnání, Terezka spadá pod jinou školu, ale s tou mám skvělé zkušenosti, takže teoreticky by to nemusel být problém. Pokud nebudu mít hlídání, tak teoreticky bych se mohla sjet podívat za Terezkou v pátek.


honzam píše:Taky prosím napiš svým blízkým, kterým jsi Terezku už představila. Věřím, že je to vážně míněná pomoc a i tvé nadřízené by další setkání určitě pomohlo, sama ti přece psala, že právě tohle potřebuje. Jestli se ostýcháš blízké pozvat, pošli mi na ně prosím kontakty, pozvu je sám. Nebudu je tady zveřejňovat.

Nevím, jestli sis toho všiml, ale cesta těch, kteří následují Antikrista, vede skrz slávu, moc, majetek a utrpení.

Pokud bys chtěl udělat z Terezky celebritu, tak bys jí ublížil.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod honzam » stř 21. úno 2018 18:34:25

Nic píše:
honzam píše:Chtěl jsem ti udělat jako asistent radost, protože své současné zaměstnání teď neplánuju opustit. ;)

I to, že nechceš své současné zaměstnání opustit mi dělá radost, protože tam jsi nejspíš spokojený.

Potřeboval bych od tebe pomoc při jednání s tvou vedoucí (pouze předání nezbytně nutných osobních údajů Terezky) a asi i při zprostředkování kontaktu se školou a spíš hlavně kontaktu s její rodinou. První potřebujeme znát ty narozeniny, abychom věděli, kolik máme času na přípravu. Taky prosím napiš svým blízkým, kterým jsi Terezku už představila. Věřím, že je to vážně míněná pomoc a i tvé nadřízené by další setkání určitě pomohlo, sama ti přece psala, že právě tohle potřebuje. Jestli se ostýcháš blízké pozvat, pošli mi na ně prosím kontakty, pozvu je sám. Nebudu je tady zveřejňovat.

Naše ředitelka by Ti mohla nabídnout nanejvýš to zaměstnání, Terezka spadá pod jinou školu, ale s tou mám skvělé zkušenosti, takže teoreticky by to nemusel být problém. Pokud nebudu mít hlídání, tak teoreticky bych se mohla sjet podívat za Terezkou v pátek.


honzam píše:Taky prosím napiš svým blízkým, kterým jsi Terezku už představila. Věřím, že je to vážně míněná pomoc a i tvé nadřízené by další setkání určitě pomohlo, sama ti přece psala, že právě tohle potřebuje. Jestli se ostýcháš blízké pozvat, pošli mi na ně prosím kontakty, pozvu je sám. Nebudu je tady zveřejňovat.

Nevím, jestli sis toho všiml, ale cesta těch, kteří následují Antikrista, vede skrz slávu, moc, majetek a utrpení.

Pokud bys chtěl udělat z Terezky celebritu, tak bys jí ublížil.


První věc je snad už jasná. Tahle část fóra se jmenuje "Události, akce, přednášky, srazy a setkávání" a plánujeme tu společné setkání s Terezkou, které může pomoci tvým blízkým a dalším lidem, prostě každému, kdo ji má rád. Terezka není a nebude žádná celebrita, to je snad jasné u takové nevinné duše.

Setkávání na sedm let
Jana píše:Je fakt, že mě při setkání s tím dítětem, které má tu boží milost, kterou vyjadřuje slovy: "Mě mají všichni rádi", mě napadlo, že by možná mohlo Tobě pomoci víc, než Ty jemu.


A my všichni tím můžeme trochu pomoci Terezce, když nemá kontakt s rodiči. Jedno prima narozeninové odpoledne, a pak se uvidí. Třeba to budeme opakovat těch sedm let.

... To s tím můžeme a budeme dělat.

Souhlasíš?

Druhou věc si musíme ujasnit.

Chceš to domlouvat ty jako ten, koho zná, nebo to mám zkusit domluvit já?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » stř 21. úno 2018 19:55:27

Honzo, jestli Bůh dá, tak za ní pojedu v pátek, pak se uvidí, co se vyvrbí. Můžeš jet se mnou, jestli Ti to vyjde. Pořádat nějakou megaakci, při které se jen vykolejí, mi připadá nesmyslné.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod honzam » stř 21. úno 2018 20:16:20

Nic píše:Honzo, jestli Bůh dá, tak za ní pojedu v pátek, pak se uvidí, co se vyvrbí. Můžeš jet se mnou, jestli Ti to vyjde. Pořádat nějakou megaakci, při které se jen vykolejí, mi připadá nesmyslné.


OK. Nepředpokládám, že bude nějaká mega-akce. Beru to tak, že souhlasíš a je to pro tebe adekvátní pomoc, když "tu máma nebyla ani na Vánoce". Vánoce jsou daleko. Zeptej se zbytku rodiny a Terezky, jestli by něco takového chtěli ... pár cizích ujetých lidí suplujících na oslavě, která může být doma, v ZOO, jinde. Asi takovou mám představu podle toho o jakou pomoc si Terezka nepřímo řekla.

Jezdit tam nějak často a dělat jim společnost mi přijde hodně špatné "páchání dobra". Podle toho, co Terezka říkala, si myslím, že kamarádky má a nejen jednu.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » stř 21. úno 2018 21:19:06

Honzo, oceňuji Tvou ochotu a díky.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod honzam » pát 23. úno 2018 19:12:43

Nic píše:Honzo, oceňuji Tvou ochotu a díky.


:thumb: Super Jano, díky za fotky princezen. Věděl jsem, že je na princezny. :D

Co s tím teď dál? Jak se teď díváš na tu možnou oslavu-akci a zapojení dalších lidí?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » pát 23. úno 2018 19:43:13

Honzo, teď by se hodilo uspořádat tu největší duchovní megaoslavu. Největší duchovní setkání, jaké kdy existovalo.

Bude skutečně duchovní, protože se všichni setkáme v duchu.

Všichni můžeme nezávisle na čase vstoupit do nezměrného srdce, kde jsme všichni láskou, která má ráda Terezku a všechny ostatní.

Tak jako matka svým vlastním životem
chrání své dítě, své jediné dítě,
právě v tak nezměrném srdci
měl by každý chovat všechny živé tvory
a vyzařovat laskavost do celého světa:

Ať se šíří vzhůru k nebesům
a dolů do hlubin,
do všech stran a mimo jakékoli meze.

Stoje či kráčeje, sedě či leže,
ať nikdo neochabuje
a uchovává toto připomenutí -
to se nazývá vznešeným prodléváním.

Aniž by se držel utkvělých názorů,
ten, kdo má čisté srdce a nezkalený zrak,
nespoután lákáním smyslů,
splnil své poslání na tomto světě.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod honzam » pát 23. úno 2018 19:49:55

Nic píše:Honzo, teď by se hodilo uspořádat tu největší duchovní megaoslavu. Největší duchovní setkání, jaké kdy existovalo.

Bude skutečně duchovní, protože se všichni setkáme v duchu.

Všichni můžeme nezávisle na čase vstoupit do nezměrného srdce, kde jsme všichni láskou, která má ráda Terezku a všechny ostatní.


OK. Napiš mi, až budeš při smyslech. :roll:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » pát 23. úno 2018 19:58:28

honzam píše:
Nic píše:Honzo, teď by se hodilo uspořádat tu největší duchovní megaoslavu. Největší duchovní setkání, jaké kdy existovalo.

Bude skutečně duchovní, protože se všichni setkáme v duchu.

Všichni můžeme nezávisle na čase vstoupit do nezměrného srdce, kde jsme všichni láskou, která má ráda Terezku a všechny ostatní.


OK. Napiš mi, až budeš při smyslech. :roll:


nespoután lákáním smyslů,
splnil své poslání na tomto světě.


Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod honzam » pát 23. úno 2018 20:17:35

Nic píše:
honzam píše:
Nic píše:Honzo, teď by se hodilo uspořádat tu největší duchovní megaoslavu. Největší duchovní setkání, jaké kdy existovalo.

Bude skutečně duchovní, protože se všichni setkáme v duchu.

Všichni můžeme nezávisle na čase vstoupit do nezměrného srdce, kde jsme všichni láskou, která má ráda Terezku a všechny ostatní.


OK. Napiš mi, až budeš při smyslech. :roll:


nespoután lákáním smyslů,
splnil své poslání na tomto světě.


Obrázek


honzam píše:
Nic píše:Honzamka je někdo jiný, než Honzam?

tykačka ... Honzam a světské záležitosti
3. osoba ... Její Výsost a duchovní záležitosti


:)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » sob 24. úno 2018 7:16:18

honzam píše:tykačka ... Honzam a světské záležitosti
3. osoba ... Její Výsost a duchovní záležitosti


Možná by to bylo duchovní, v duchu je možné cokoliv. Jenže nebylo by to setkání v tom nezměrném srdci, kde všichni a všechno je milující milovanou láskou. Nesetkali bychom se v srdci Probuzených a Terezky.

V tom místě, kde lásku nezabíjí žádná křivda ani vina, není láska rozdělena na mocné, bezmocné, Výsost a podřízené. V tom místě, kde jsme se nikdy nerozdělili, jsme jedním. Všichni jsme tady pravým jediným Já - 1. osoba. Je tu jen Boží přítomnost, JSEM, KDO JSEM.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Trini » sob 24. úno 2018 9:37:49

Nic píše:
honzam píše:tykačka ... Honzam a světské záležitosti
3. osoba ... Její Výsost a duchovní záležitosti


Možná by to bylo duchovní, v duchu je možné cokoliv. Jenže nebylo by to setkání v tom nezměrném srdci, kde všichni a všechno je milující milovanou láskou. Nesetkali bychom se v srdci Probuzených a Terezky.

V tom místě, kde lásku nezabíjí žádná křivda ani vina, není láska rozdělena na mocné, bezmocné, Výsost a podřízené. V tom místě, kde jsme se nikdy nerozdělili, jsme jedním. Všichni jsme tady pravým jediným Já - 1. osoba. Je tu jen Boží přítomnost, JSEM, KDO JSEM.



Vědomí vytváří nespočetně malých já a jedno malé já si představuje "my jsme se rozdělili". Nezměrná arogance duchovního ega. Hlavně aby to mělo všechno pod kontrolou, aby o všem mohlo rozhodovat. Ale i tato nezměrná arogance a touha po moci je projevem (ve) Vědomí.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Trini » sob 24. úno 2018 9:44:18

honzam píše:

OK. Napiš mi, až budeš při smyslech. :roll:


Ta se té vlastní nafouklé sebedůležtosti hned tak nepustí. Ale nevypadá to na to, že by si jí do toho jejího ašrámu duchovních nesmyslů podařilo někoho získat.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » sob 24. úno 2018 11:04:15

Trini píše:Vědomí vytváří nespočetně malých já a jedno malé já si představuje "my jsme se rozdělili". Nezměrná arogance duchovního ega. Hlavně aby to mělo všechno pod kontrolou, aby o všem mohlo rozhodovat. Ale i tato nezměrná arogance a touha po moci je projevem (ve) Vědomí.

Vědomí v nezměrném srdci Probuzených nevytváří žádná nespočetná oddělená malá já, všechno je stejným Bytím, stejnou láskou, stejnou krásou, stejným štěstím, jakým to všechno bylo, když Terezka říkala: "Všichni mě mají rádi". V tu chvíli byl její život štěstím, krásou, láskou, jako je život každého, kdo nežije skrz iluzi ega a je si vědom toho, co skutečně je.
Může tu být klidně přitom i mysl, která vše popíše, tak jak to vidíš Ty, z pohledu iluze oddělenosti, ale přesto je možnost zůstávat stále v srdci Probuzených, kde je jasné, že jsi Ty, Terezka a všechny živé bytosti ve skutečnosti milující milovanou láskou.

Skrz iluzi oddělenosti, skrz ego, skrz dospěláckou mysl už tohle nemusí být jasné.

Jak říká Nisargadatta Maharadž: "Bez lásky je všechno špatně", i poznávání skutečnosti, i poznávání toho, kým jsi, kým je Terezka, kým jsme.

"my jsme se rozdělili"

V nezměrném srdci Probuzených je jasné, že jsme se nikdy nerozdělili.

Obrázek
Naposledy upravil Nic dne sob 24. úno 2018 11:17:59, celkově upraveno 1
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Alaja » sob 24. úno 2018 11:05:39

Trini píše:
Nic píše:
honzam píše:tykačka ... Honzam a světské záležitosti
3. osoba ... Její Výsost a duchovní záležitosti


Možná by to bylo duchovní, v duchu je možné cokoliv. Jenže nebylo by to setkání v tom nezměrném srdci, kde všichni a všechno je milující milovanou láskou. Nesetkali bychom se v srdci Probuzených a Terezky.

V tom místě, kde lásku nezabíjí žádná křivda ani vina, není láska rozdělena na mocné, bezmocné, Výsost a podřízené. V tom místě, kde jsme se nikdy nerozdělili, jsme jedním. Všichni jsme tady pravým jediným Já - 1. osoba. Je tu jen Boží přítomnost, JSEM, KDO JSEM.



Vědomí vytváří nespočetně malých já a jedno malé já si představuje "my jsme se rozdělili". Nezměrná arogance duchovního ega. Hlavně aby to mělo všechno pod kontrolou, aby o všem mohlo rozhodovat. Ale i tato nezměrná arogance a touha po moci je projevem (ve) Vědomí.

:)


Když ono je to u Nic složité......a bůhví, zda se to někdy vylepší... :donknow:

Možná, někde z doslechu či z nějakého čtení, se dozvěděla, že je možné jakési duchovní, mentální, sdílení, ale používá k tomu vyjádření své myšlenky slov, kterým málokdo porozumí. :donknow:

Ano, je možné setkávání se na dálku, v mentální rovině, ale znamená to i to, že účastníci takového setkání už umějí vědomě setrvávat po delší dobu v kontemplaci, na hranici mezi hmotným a duchovním světem a že vědí, co si smí dovolit a co ne, že jsou si vědomí následků svých případných neuvážených mentálních činů a že je u nich už alespoň trochu rozvinutá jasnovidnost, jasnocítění a tak podobně.....

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » sob 24. úno 2018 11:40:03

Alaja píše:...Když ono je to u Nic složité...:


Je to zcela jednoduché, pokud je Terezka (nebo kdokoliv jiný) Tvou láskou, setkat se s tou láskou ve svém srdci a uvědomit si, že v té lásce neexistuje vůbec žádná iluze oddělenosti, žádný čas a ani prostor, který by vás odděloval. Je to nesmírně krásné si takhle uvědomovat, kým jsme.

A je zcela nemožné setkat se s láskou ve svém srdci, pokud si žádnou lásku neuvědomujeme.
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Alaja » sob 24. úno 2018 12:55:13

Nic píše:
Alaja píše:...Když ono je to u Nic složité...:


Je to zcela jednoduché, pokud je Terezka (nebo kdokoliv jiný) Tvou láskou, setkat se s tou láskou ve svém srdci a uvědomit si, že v té lásce neexistuje vůbec žádná iluze oddělenosti, žádný čas a ani prostor, který by vás odděloval. Je to nesmírně krásné si takhle uvědomovat, kým jsme.

A je zcela nemožné setkat se s láskou ve svém srdci, pokud si žádnou lásku neuvědomujeme.


Zase to zkoušíš? :lol:

Jestli jsi si ještě nevšimla, tak ten můj avatár je pátý element, Láska sama osobně... tak na co si pak stále připomínat, že by jsem si měla neustále sama sebe uvědomovat, abych na sebe nezapomněla...:srdce:

Asi to máš stále důkladně pomotané (nejen složité), jako před těmi...už 11 lety, když jsi o tom duchovním prostoru, o kterém jsem se občas zmínila, psala jako o nějakých mých halucinacích, jo a že Osho, když se zmiňoval o vnitřním prostoru, tak tím myslel prostor v hale, kde se společně meditovalo atd, atd..... Je pravda, že jsi tenkrát utržila na těch duchovních diskusních forech pořádnou ostudu a od té doby tě už spousta čtenářů, co vědí, o co v tom duchovnu vlastně jde, nebere vážně....
I ten Péťa Vostálů ...no, že mu to trvalo pár let, než na to přišel také, jak to s tebou vlastně je...ale asi ti dával dlouhou dobu šanci, aby jsi si napravila reputaci...no, nedočkal se.....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Další

Zpět na Události, akce, přednášky, srazy a setkávání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron