Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » sob 24. úno 2018 14:01:12

Alaja píše:
Jestli jsi si ještě nevšimla, tak ten můj avatár je pátý element, Láska sama osobně...


Alajo, nepochybuji o tom, že jsi láska sama. Co bys byla také jiného? Jen se může stát, že v tom snu a připoutanostech mysli můžeme být ztraceni a nemusí být skutečnost vědomá. Pokud nebude vědomé, že jsi milující milovaná láska, tak o setkání v srdci nemůže být ani řeč. Bezpodmínečná láska sice miluje každého,

ale skrz filtr ega si však budeme ty druhé držet na dištanc, jelikož "víme" jak to s nimi vlastně je a tím pádem nejsou hodni toho, aby jim bylo otevřeno naše srdce.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Alaja » sob 24. úno 2018 14:24:03

Nic píše:
Alaja píše:
Jestli jsi si ještě nevšimla, tak ten můj avatár je pátý element, Láska sama osobně...


Alajo, nepochybuji o tom, že jsi láska sama. Co bys byla také jiného? Jen se může stát, že v tom snu a připoutanostech mysli můžeme být ztraceni a nemusí být skutečnost vědomá. Pokud nebude vědomé, že jsi milující milovaná láska, tak o setkání v srdci nemůže být ani řeč. Bezpodmínečná láska sice miluje každého,

ale skrz filtr ega si však budeme ty druhé držet na dištanc, jelikož nejsou hodni toho, aby jim bylo otevřeno naše srdce.

Obrázek


No, když se dotyční, co se cítí mnou nemilovaní, zbaví svých připoutaností, co jim brání vnímat, že je také mám ráda, tak budou vědět, že je ráda mám.
Jejich zaslepenost však moc v oblibě nemám...s tím nic nenadělám.... :donknow:

I malé dítě, které se teprve učí, je nutno sem tam přidržet, hlavně na schodech a na silnici, aby si zbytečně neublížilo. Tím, že je pevně držím za ruku, a nenechám ho dělat si co chce ono, tak dávám najevo, že je nemiluji??? Naopak.... No a s s těmi většími, co se už nedají za ruku udržet ....tak občas stačí domluva, občas, když to nezabírá, tak pokárání...a když ani tohle nezabírá, tak se musí sáhnout pp nějakém trestu. To sama dobře víš...a moc ráda používáš, hlavně ten trest, třeba ve formě banování na svém foru těch, jejichž psaní se ti nezamlouvá (a dovolování svým vyvoleným, aby banovali i bez důvodu jiné, jen tak, aby byla psina) .....
Já se od těch, co se nad svým chováním nedokázali ani trochu zamyslet, z lásky k nim raději sama izolovala....alespoň je ta má izolace nenutí dělat pořád stejné hlouposti, jaké hojně dělávali, když jsem k mání byla...

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » sob 24. úno 2018 14:53:48

Alaja píše:...že je také mám ráda, tak budou vědět, že je ráda mám...

Takže žádný problém si uvědomit, že ti, které máš ráda, jsou láskou ve Tvém srdci a že ta láska, kterou jsou, Ti není nijak vzdálená, tudíž to setkání ve Tvém srdci s nimi je, kdykoliv si uvědomíš, že jsou láskou?

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Trini » sob 24. úno 2018 15:23:45

Nic píše:
Trini píše:Vědomí vytváří nespočetně malých já a jedno malé já si představuje "my jsme se rozdělili". Nezměrná arogance duchovního ega. Hlavně aby to mělo všechno pod kontrolou, aby o všem mohlo rozhodovat. Ale i tato nezměrná arogance a touha po moci je projevem (ve) Vědomí.

Vědomí v nezměrném srdci Probuzených nevytváří žádná nespočetná oddělená malá já, všechno je stejným Bytím, stejnou láskou, stejnou krásou, stejným štěstím, jakým to všechno bylo, když Terezka říkala: "Všichni mě mají rádi". V tu chvíli byl její život štěstím, krásou, láskou, jako je život každého, kdo nežije skrz iluzi ega a je si vědom toho, co skutečně je.
Může tu být klidně přitom i mysl, která vše popíše, tak jak to vidíš Ty, z pohledu iluze oddělenosti, ale přesto je možnost zůstávat stále v srdci Probuzených, kde je jasné, že jsi Ty, Terezka a všechny živé bytosti ve skutečnosti milující milovanou láskou.

Skrz iluzi oddělenosti, skrz ego, skrz dospěláckou mysl už tohle nemusí být jasné.

Jak říká Nisargadatta Maharadž: "Bez lásky je všechno špatně", i poznávání skutečnosti, i poznávání toho, kým jsi, kým je Terezka, kým jsme.

"my jsme se rozdělili"

V nezměrném srdci Probuzených je jasné, že jsme se nikdy nerozdělili.

Obrázek


Jano, mě fakt nezajímá, co si tvoje mysl vymýšlí za nesmysly.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Alaja » sob 24. úno 2018 15:39:58

Nic píše:
Alaja píše:...že je také mám ráda, tak budou vědět, že je ráda mám...

Takže žádný problém si uvědomit, že ti, které máš ráda, jsou láskou ve Tvém srdci a že ta láska, kterou jsou, Ti není nijak vzdálená, tudíž to setkání ve Tvém srdci s nimi je, kdykoliv si uvědomíš, že jsou láskou?

Obrázek



No, když se dotyční, co se cítí mnou nemilovaní, zbaví svých připoutaností, co jim brání vnímat, že je také mám ráda, tak budou vědět, že je ráda mám.
Jejich zaslepenost však moc v oblibě nemám...s tím nic nenadělám.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Trini » sob 24. úno 2018 15:42:18

Alaja píše:
Trini píše:[

Vědomí vytváří nespočetně malých já a jedno malé já si představuje "my jsme se rozdělili". Nezměrná arogance duchovního ega. Hlavně aby to mělo všechno pod kontrolou, aby o všem mohlo rozhodovat. Ale i tato nezměrná arogance a touha po moci je projevem (ve) Vědomí.

:)


Když ono je to u Nic složité......a bůhví, zda se to někdy vylepší... :donknow:



Škoda, že jí na ty její nesmysly nestačí poradna, a že to musí tahat i sem.
Ještě že je jiná doba, jinak by nás ve jménu Boží lásky tahala na skřipec a upalovala za živa tak, jak to měli lidé jejího typu dřív ve zvyku. Stačí si jen všimnout, jak stále mluví o antikristovi a pekle ve spojení s Honzamem. Kdyby měla v srdci aspon trochu lásky, tak by mu to pořád dokola nepřipomínala, co kdysi dávno řekl, a těšila by se z toho, že už nic takového neříká, že to zapomněl. Ale krutost v jejím srdco ji nutí dělat vše, aby náhodou nezapomněl. Prostě se snaží za každou cenu ubližovat a ničit někoho, komu, co se čistoty duše týče, nesahá ani po kolena.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » sob 24. úno 2018 15:48:29

Skrz připoutanost k projekci mysli se může jevit bezpodmínečná láska opravdu jako vymyšlený nesmysl.

:D

Jestli se nechceš zaobírat nesmysly, tak nevěnuj pozornost tomu, co si myslíš, že si druhý myslí, ale uvědomuj si jen, kdo jsi, kdo jsme, čím ta bezpodmínečná láska je.

Možná to setkání v srdci nebude takový problém, jak si myslíš.

Ale jestli o něco takového nestojíš, tak je nesmysl abys plýtvala energií hledáním důkazů, proč něco takového není možné.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Trini » sob 24. úno 2018 15:51:32

Alaja píše:
Nic píše:
Alaja píše:...že je také mám ráda, tak budou vědět, že je ráda mám...

Takže žádný problém si uvědomit, že ti, které máš ráda, jsou láskou ve Tvém srdci a že ta láska, kterou jsou, Ti není nijak vzdálená, tudíž to setkání ve Tvém srdci s nimi je, kdykoliv si uvědomíš, že jsou láskou?

Obrázek



No, když se dotyční, co se cítí mnou nemilovaní, zbaví svých připoutaností, co jim brání vnímat, že je také mám ráda, tak budou vědět, že je ráda mám.
Jejich zaslepenost však moc v oblibě nemám...s tím nic nenadělám.... :donknow:




Může 100.000x denně opakovat slovo láska, od její krutosti jí to nepomůže.
Kdo má v sobě lásku, ten o ní nemluví.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Trini » sob 24. úno 2018 15:55:50

Nic píše:Skrz připoutanost k projekci mysli


To snad už ví každý, že jsi připoutaná k projekcím své mysli.
Je fakt, že za to nemůžeš a že budeš zřejmě ještě dlouho fungovat jako obzvlášt odstrašující příklad pro ostatní.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » sob 24. úno 2018 15:58:38

Alaja píše:
No, když se dotyční, co se cítí mnou nemilovaní...


Ajo, opravdu se necítím být Tebou nemilovaná.

Něco takového neřeším.

Ta existence sama, která je bezpodmínečnou láskou, si neklade vůbec žádné podmínky. Ale mám radost, když si uvědomuješ, že ta existence je šťastná.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » sob 24. úno 2018 16:48:33

Nicméně radostí je už to vědomí, že jsi.

:D
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Trini » pon 26. úno 2018 11:22:26

Alaja píše:

No, když se dotyční, co se cítí mnou nemilovaní, zbaví svých připoutaností, co jim brání vnímat, že je také mám ráda, tak budou vědět, že je ráda mám.
Jejich zaslepenost však moc v oblibě nemám...s tím nic nenadělám.... :donknow:


To je fakt. Když někdo - např. Jana - žije svou stále propagovanou lásku k bližnímu jako zlobu, pokrytectví a pomstychtivost, tak se s tím nic nenadělá. Stejně za to nemůže - takže: "Bože, odpust jim, nebot nevědí, co činí. "

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » pon 26. úno 2018 12:51:45

Trini píše:
Alaja píše:

No, když se dotyční, co se cítí mnou nemilovaní, zbaví svých připoutaností, co jim brání vnímat, že je také mám ráda, tak budou vědět, že je ráda mám.
Jejich zaslepenost však moc v oblibě nemám...s tím nic nenadělám.... :donknow:


To je fakt. Když někdo - např. Jana - žije svou stále propagovanou lásku k bližnímu jako zlobu, pokrytectví a pomstychtivost, tak se s tím nic nenadělá. Stejně za to nemůže - takže: "Bože, odpust jim, nebot nevědí, co činí. "

:)

Na to, že někdo druhý, kým nejsi, takhle žije svou lásku, jsi přišla jak?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » pon 26. úno 2018 12:52:14

Asi ji musíš mít hodně ráda, že ji takhle vidíš, viď.

:D
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Trini » pon 26. úno 2018 13:04:30

:)
"Bože, odpust jim, nebot nevědí, co činí. "
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » pon 26. úno 2018 13:11:19

A jsi si jistá, že víš, co činíš, když o někom, koho vůbec osobně ani neznáš, nežiješ s ním, tvrdíš, že žije ve zlobě, pokrytectví a pomstychtivosti?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » pon 26. úno 2018 13:13:06

Znáš někoho takového mezi lidmi, které opravdu znáš?

:D
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Nic » pon 26. úno 2018 13:36:56

Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Trini » pon 26. úno 2018 14:16:00

Alaja píše:Asi to máš stále důkladně pomotané (nejen složité), jako před těmi...už 11 lety, když jsi o tom duchovním prostoru, o kterém jsem se občas zmínila, psala jako o nějakých mých halucinacích, jo a že Osho, když se zmiňoval o vnitřním prostoru, tak tím myslel prostor v hale, kde se společně meditovalo atd, atd..... Je pravda, že jsi tenkrát utržila na těch duchovních diskusních forech pořádnou ostudu a od té doby tě už spousta čtenářů, co vědí, o co v tom duchovnu vlastně jde, nebere vážně....
I ten Péťa Vostálů ...no, že mu to trvalo pár let, než na to přišel také, jak to s tebou vlastně je...ale asi ti dával dlouhou dobu šanci, aby jsi si napravila reputaci...no, nedočkal se.....


Jo, má to hodně pomatené.
Pořád dokola tvrdí, jsem ty, ty jsi já - žádná oddělenost.

A najednou je zase zcela oddělená:


Nic píše:Na to, že někdo druhý, kým nejsi,


:roll:

Ale nemůže za to. Je to projev Vědomí.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Výjimečné setkání se zatím málo známou duchovní učitelkou

Příspěvekod Trini » pon 26. úno 2018 14:22:12

;)
Ale jak tu svou "snovou" osobu (která podle ní vůbec neeistuje, protože není skutečná :roll: ) hájí, co? Připoutanost k osobě se halt žádným pořád dokola opakováním slova "láska" nerozpustí.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Události, akce, přednášky, srazy a setkávání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron