Setkávání na sedm let

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » čtv 08. bře 2018 9:22:25

Nebo ještě možná líp vyjádřeno, při zakoušení pravdy, je jasné, že existence živé bytosti je takovou láskou, která nemůže láskou nebýt.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » čtv 08. bře 2018 9:24:30

Tak jako matka svým vlastním životem
chrání své dítě, své jediné dítě,
právě v tak nezměrném srdci
měl by každý chovat všechny živé tvory
a vyzařovat laskavost do celého světa:

Ať se šíří vzhůru k nebesům
a dolů do hlubin,
do všech stran a mimo jakékoli meze.

Stoje či kráčeje, sedě či leže,
ať nikdo neochabuje
a uchovává toto připomenutí -
to se nazývá vznešeným prodléváním.

Aniž by se držel utkvělých názorů,
ten, kdo má čisté srdce a nezkalený zrak,
nespoután lákáním smyslů,
splnil své poslání na tomto světě.


V srdci probuzených je každá bytost láskou.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » čtv 08. bře 2018 9:38:51

A ani Antikrist, o kterém říkáš, že jím jsi, není výjimkou.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod honzam » čtv 08. bře 2018 18:13:43

Nic píše:Byla to obrovská síla, která se v tom okamžiku objevila, když jsem se dítěte, které mi zrovna vyprávělo o tom, jak ho rodiče opustili, v duchu zeptala: "Co s tím?"
A ono se na mě šťastně podívalo a nahlas odpovědělo:"Mě má každý rád" a já si uvědomovala, že opravdu je právě v té chvíli takovou láskou, že není možné, aby ho někdo nemiloval.

Jako by Bůh v té chvíli vyjevil pravdu o všech, kdo se cítí být opuštění. V hlubinách pod všemi představami je existence každé živé bytosti takovou láskou, že když jsme zrovna otevřeni pravdě, není možné ji nemilovat.

Nic píše:Nebo ještě možná líp vyjádřeno, při zakoušení pravdy, je jasné, že existence živé bytosti je takovou láskou, která nemůže láskou nebýt.

Nic píše:V srdci probuzených je každá bytost láskou.

Nic píše:A ani Antikrist, o kterém říkáš, že jím jsi, není výjimkou.


Dal jsem si tu práci, máš tam 7x ne jako výraz odporu proti názoru druhého.

Nic píše:Zajímalo mě jen, o co Ti jde. Ale neberu Ti svobodu myslet si co uznáš za vhodné.


Přejmenuj se na "NE!", to bude upřímnější než "Nic". Takhle je to falešná hra.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » čtv 08. bře 2018 19:25:03

Jdeš na to zkoumání pravdy dost technicky, bylo by zajímavé, co by Ti při takovémhle přístupu vyznělo ze slov Ramany Mahariše - například tady:

"Jakmile porozumíme tomu, že skutečně nejsme naše fyzické tělo, naše myslící mysl nebo jakýkoli jiný,
námi poznávaný objekt, neměli bychom dále setrvávat v myšlení 'toto tělo nejsem já', 'tato mysl
nejsem já', apod., ale měli bychom odtáhnout naši pozornost od všech těchto věcí a zcela a výhradně
ji zaostřit na naše skutečné a podstatné bytí. Nemůžeme poznat naše pravé Já myšlením na cokoli, co
není 'Já', ale pouze pátráním, zkoumáním nebo silnou pozorností k tomu, co je skutečné 'Já' – k tomu,
čím skutečně jsme, tj. k našemu základnímu sebe-vědomému bytí. Jestliže zcela neodtáhneme naši
pozornost od všech od nás odlišných věcí, nebudeme schopni ji zcela a výhradně zaostřit na naše
základní sebe-vědomé bytí, které vždy zakoušíme jako 'Já jsem'. A pokud ji takto na naše základní bytí
nezaostříme, nebudeme schopni dospět k nedvojné zkušenosti pravého sebepoznání."¨
(Bhagaván Šrí Ramana Mahariši; Kdo jsem já?)


Nicméně co je ještě z mého pohledu zajímavé a podstatné, je, že Probuzenému je lhostejné, jaké máš jméno, jakou máš minulost, jakou máš funkci, roli, společenské, duchovní nebo jiné postavení, jaké máš tělo, stejně tak je to jedno dítěti, které je ve Tvé přítomnosti šťastné, protože se cítí být milované.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod honzam » čtv 08. bře 2018 19:46:26

Nic píše:ze slov Ramany Mahariše


Ramany Mahárišiho

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » čtv 08. bře 2018 20:37:14

:D

To nebylo schválně, to bylo nejspíš podvědomě, jako zdůraznění, že
je lhostejné, jaké máš jméno,....
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod honzam » čtv 08. bře 2018 21:50:19

Nic píše::D

To nebylo schválně, to bylo nejspíš podvědomě, jako zdůraznění, že
je lhostejné, jaké máš jméno,....


což je cílená vědomá nepravda a promyšlená manipulace, která nevyjadřuje tvůj vlastní názor. :!:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » čtv 08. bře 2018 22:20:19

honzam píše:
Nic píše::D

To nebylo schválně, to bylo nejspíš podvědomě, jako zdůraznění, že
je lhostejné, jaké máš jméno,....


což je cílená vědomá nepravda a promyšlená manipulace, která nevyjadřuje tvůj vlastní názor. :!:


Manipulaci bych v tom asi nehledala, ale jinak je to možná ještě horší. Kdo ví, jestli vůbec nějaký názor mám.

:D :D :D
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » pát 09. bře 2018 6:43:05

Tak jsem tu možnost manipulace zkoumala a musím uznat, že v tom může být.

Dítě očima lásky a přijetí vnímá přítomnost jako absolutní. Terezka říkala: "Všichni mě mají rádi" a Viktorka, když jsme ji vedli ze školky, povídala: "Všichni mi říkají, že jsem rozkošná." Když se pak jeden na takové dítě podívá, tak si uvědomí, že je opravdu rozkošné a že není možné ho nemít rád. Takže dítě ho může vtáhnout do své reality, do světa plného lásky a krásy a dospělý tak může na chvíli přijít o svůj svět, ve kterém ví, co jak je špatně, co si kdo myslí nebo nemyslí, co by mělo být jinak.

Láska, i když je zdrojem svobody, tak může být opravdu manipulativní. Má totiž, jak známe z pohádek, velikou moc. Dokáže vysvobodit z pekla kde koho, a pokud si nebude dávat Antikrist pozor, možná i jeho. Jenže peklo by už pak bez Antikrista nebylo peklem.

Takže raději s Pánem Bohem, chlapče, případně děvče, podle toho, jak to zrovna máš.

:ahoj:
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » pát 09. bře 2018 8:13:36

No, dětem hlavně nestraší v hlavě představy o pekle a antikristu, a už proto se cítí lépe. Samozřejmě jen do té doby než jim to někteří pomatení dospělí - kterým se tyto pojmy trvale usadily v mysli, a proto o nich neustále mluví - nenasadí do hlavy. Děti se přece musí něčeho bát, že...
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » pát 09. bře 2018 8:21:46

honzam píše:
Nic píše::D

To nebylo schválně, to bylo nejspíš podvědomě, jako zdůraznění, že
je lhostejné, jaké máš jméno,....


což je cílená vědomá nepravda a promyšlená manipulace, která nevyjadřuje tvůj vlastní názor. :!:


No, hlavně tě neustále manipuluje tím, že ti neustále - tedy už jako afirmaci - připomíná antikrista a peklo. Není to žádná hodná, dobrosrdečná ženská, ale pěkně vykutálená, a tak se jí poznání Pravdy bude ještě dlouho vyhýbat.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » pát 09. bře 2018 8:42:35

honzam píše:...jsem jasně psal, že jsem antikrist a proč jsem antikrist....


Je něco na tom špatně přijímat něčí pohled sama na sebe, aniž bychom to, čím se dotyčný cítí být, považovali za něco špatného?

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » pát 09. bře 2018 8:51:02

Co by mohlo být na samotné existenci špatně?

Návštěvník píše:

Božské Nadjá tedy není vším?


Vše je Nadjá.

:)


Že by Božské Nadjá mohlo být ve skutečnosti něčím špatným, je jen sen, iluze, mája.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » pát 09. bře 2018 9:23:18

V srdci Probuzených je každá bytost láskou, bez ohledu na to jaké má jméno, roli, funkci, minulost, zásluhy nebo viny.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Alaja » pát 09. bře 2018 11:01:10

Nic píše:V srdci Probuzených je každá bytost láskou, bez ohledu na to jaké má jméno, roli, funkci, minulost, zásluhy nebo viny.


A co srdce zdejších neprobuzených?
Na těch ti nezáleží?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » pát 09. bře 2018 11:26:26

Nic píše:
honzam píše:...jsem jasně psal, že jsem antikrist a proč jsem antikrist....


Je něco na tom špatně přijímat něčí pohled sama na sebe, aniž bychom to, čím se dotyčný cítí být, považovali za něco špatného?

Obrázek


Není tam odkaz, kde a kdy to psal.

Proč nemáš v srdci aspon trochu lásky, abys poznala, že je to nesmysl? Proč tam máš jen zlo, které neustále opakuje antikrist, antikrist, peklo, peklo...?

Všichni zde víme, že se vnímá jako drak nebo had, nebot o tom neustále píše. O antikristovi nic nepíše, to sem furt taháš jenom ty. Že ti není hanba.

Matně si vzpomínám, že šlo o jeho hlubokou empatií, lásku a soucit s trpícími, které tobě zcela chybí. Nemůžeš za to, to je fakt. Ale proč nepíšeš o antkristovi a pekle na své poradně, když ti tolik straší v hlavě? Proč to taháš sem? Proč s tím už nenecháš Honzama na pokoji? Tomu tolik závidíš lásku v jeho srdci?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » pát 09. bře 2018 11:28:30

Nic píše:Co by mohlo být na samotné existenci špatně?

Návštěvník píše:

Božské Nadjá tedy není vším?


Vše je Nadjá.

:)


Že by Božské Nadjá mohlo být ve skutečnosti něčím špatným, je jen sen, iluze, mája.


Mája je Nadjá. Ale na to někdo, komu furt straší v hlavě antikrist a peklo, hned tak nepřijde.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » pát 09. bře 2018 11:34:36

Nic píše:V srdci Probuzených je každá bytost láskou, bez ohledu na to jaké má jméno, roli, funkci, minulost, zásluhy nebo viny.


Tak už začni konečně něco dělat, aby ses probudila.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod honzam » pát 09. bře 2018 19:11:32

Trini píše:
Nic píše:
honzam píše:...jsem jasně psal, že jsem antikrist a proč jsem antikrist....


Je něco na tom špatně přijímat něčí pohled sama na sebe, aniž bychom to, čím se dotyčný cítí být, považovali za něco špatného?

Obrázek


Není tam odkaz, kde a kdy to psal.

Proč nemáš v srdci aspon trochu lásky, abys poznala, že je to nesmysl? Proč tam máš jen zlo, které neustále opakuje antikrist, antikrist, peklo, peklo...?

Všichni zde víme, že se vnímá jako drak nebo had, nebot o tom neustále píše. O antikristovi nic nepíše, to sem furt taháš jenom ty. Že ti není hanba.

Matně si vzpomínám, že šlo o jeho hlubokou empatií, lásku a soucit s trpícími, které tobě zcela chybí. Nemůžeš za to, to je fakt. Ale proč nepíšeš o antkristovi a pekle na své poradně, když ti tolik straší v hlavě? Proč to taháš sem? Proč s tím už nenecháš Honzama na pokoji? Tomu tolik závidíš lásku v jeho srdci?


http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=36&t=3957&p=26072&hilit=antikrist#p26072

Na poradně jsem skutečně psal, že jsem Antikrist. Jana nebo arikiran to smazal. Bylo to v jeho vláknu. Nebylo to jenom konstatovaní, dal jsem si tam práci i s vysvětlováním. Můžu to prokázat i tady :D

Tahá to sem, protože sem píšu. Nenechá mě na pokoji, protože jsem krásnější než ona. Lásku nezávidí, ta je jí lhostejná. Je to pro ni prázdné slovo, na které se však lidé chytají při jejích manipulacích. Lidé jsou jí také lhostejní, pokud je nemůže ovládat. Jediný člověk, který jí nikdy není lhostejný, je ona sama - osoba Jana. Lhaní jí dává převahu nad druhými.

Jana píše:Zajímalo mě jen, o co Ti jde. Ale neberu Ti svobodu myslet si co uznáš za vhodné.


Takové vyjádření by normálně uvažující člověk nenapsal. Dá se v tom krásně číst ten narcismus, pohrdání druhými a automatický předpoklad, že jsem v její moci resp. že má možnost mi brát nebo nebrat svobodu myslet a teď se rozhodla mi jí nebrat (což je ale další přetvářka).

Prohlédnout takové hrátky může vypadat složitě, ale v principu stačí u patologického lháře, který to má od mala nastavené tak, že lhát se vyplácí, obrátit smysl výroku.

skutečný postoj Jany píše:Nezajímalo mě, o co Ti jde. Ale beru Ti svobodu myslet si co uznáš za vhodné.


Tak najednou začnou zdánlivě nesouvisející bláznivé výkřiky dávat smysl.

Tady je další příklad z dneška:

Jana píše:V srdci Probuzených je každá bytost láskou, bez ohledu na to jaké má jméno, roli, funkci, minulost, zásluhy nebo viny.


skutečný postoj Jany píše:V srdci Probuzených (v jejím srdci) není žádná bytost láskou s ohledem na to, že má jméno, roli, funkci, minulost, zásluhy nebo viny.


------------------------------

Zdůrazňuji, že je potřeba brát mé příspěvky s rezervou, protože jsem Antikrist. :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Události, akce, přednášky, srazy a setkávání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků