Tohle je docela dobré

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » ned 26. srp 2018 11:18:12



..at' si každý dělá, co chce...

(a nese si následky ;) )

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » ned 26. srp 2018 13:51:17

Trini píše:
vostal petr píše:
ale ono je to ve skutečnosti uvolnění


Vždyt píšu že je to uvolnění, sakra tak si to přečti,

ale pak se vod toho ještě musíš uvolnit,

a ne v tom zůstávat a kolem toho tančit tanečka zblblosti,

jenže když už se k něčemu člověk připoutá co mu přináší uvolnění,

tak pak je velmi těžké se od toho "POZITIVNÍHO" uvolnit....


to pozitivní je taková užitečná berlička jenž nám přináší štěstí...


Proto,

je lepší vůbec s něčím pozitivním nezačínat, jenže blb vždy musí nějak začít,

a pak se toho horko těžko zbavuje,

a za to kritizuji všechny ty pozitivistický idioty,

kteří ještě navrch (aby mohli přinášet pozitivno) vytvářejí negativno

(dědičný hřích, zlé ego a život je utrpení)



:)


Když něčí neovládané živočišné pudy komplikují život jedince, pak se holt takto postižení často zaměří jen na ty pozitivní touhy, místo aby se pozorněji věnovali svým pudům a krotili si je. Jinak ty pozitivní touhy ovládne nezkrocený živočišný pud a použije je jako další hračku na své pudové hraní...

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » ned 26. srp 2018 18:06:16

Trini píše:

..at' si každý dělá, co chce...

(a nese si následky ;) )

:)


vostal petr píše:
a já znám takový případ, může být zabavou na několik let.


To určitě,
ale ono není nic hned,
což tě nakonec nějak vůbec nemusí mrzet, páč nic takovýho jako duchovno nehledáš,
ale naopak děláš to co tě baví a pak se může stát,
že to přijde bez hledání a záměru...

Proto nepotřebuješ nějakou duchovní praxi,
leda tak duchovní poučení že může dojít k nějaké změně, to aby z toho člověk nebyl nějako vyděšenej
že mu prdlo v kouli či že jej začalo něco ovládat apd.

Takže člověk potřebuje leda tři věci :

1) Aby ho nikdo nenutil do něčeho, co jej nebaví (což je ovšem velkem problém, nebot součástí civilizace je že se do tebe furt někdo nasírá počínaje rodiči, školou a konče státem a duchovníma radílkama)

2) Dělějte co milujete a milujte co děláte (viz. tričko Jardy Duška)

3) Poučení, že může dojít ke změněným stavům vědomí a jak to vypadá

Takže ze všeho nejméně člověk potřebuje radit co má dělat...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod honzam » ned 26. srp 2018 21:08:31

vostal petr píše:místo aby druhý nechali na pokoji ...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Fakt
Fakt (z latinského factum, to, co je udělané, hotové, česky skutečnost) je pojem pro jednotlivou poznanou a ověřenou dílčí skutečnost, jakýsi atom poznání.[zdroj?]

Podle Wittgensteina je fakt „to, čemu tak jest“[1], „svět je celkem faktů a nikoli věcí“ a „rozpadá se na fakty“.[2] Pojem faktu tak zdůrazňuje několik důležitých přesvědčení:

1. Svět je jednoznačně dělitelný na určité části, fakta, která se příliš nemění.
2. Tyto části jsou samy o sobě a jednotlivě poznatelné.
3. Skutečné poznání je poznání jednotlivých faktů.
4. Jejich situace, souvislosti a vztahy lze zanedbat.[3]
5. Poznáním faktu (Tatsache) se stav věcí (Sachverhalt) nemění.[1]


Myslím si, že ke všem duchovním zkušenostem lze přistupovat vědecky a vyhodnocovat je jako jakékoliv jiné pozorování a dokonce na základě takových vyhodnocení i vysvětlit. Pro mne mají všechna náboženství charakter čarodějnictví a to platí i o neo-advaitě i různých buddhistických sektách včetně zen buddhismu. Samotný Buddha byl naproti tomu vědec, který skutečně zkoumal, prováděl pokusy a své poznatky řádně strukturoval.

Poznání pro mě není náhlé odhalení nějaké mystické transcendentní pravdy aplikovatelné na vše jako ta nejvyšší "Pravda všeho". Poznání chápu jako jednotlivá fakta a vztahy mezi nimi. Například střední cesta Buddhy byla také výsledkem dlouhodobého shromažďování poznatků o utrpení. Kdyby si Buddha sedl pod strom Bódhi hned po svém odchodu do bezdomoví, určitě by střední cestu nenašel. I dílčí fakta mohou působit jako blesk z čistého nebe, který spoustu pracně budovaných teorií (náboženských dogmat) úplně zboří.

Fakt tuhle hudbu složila malá holka v 9 letech. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod armin » pon 27. srp 2018 10:53:17

Trini píše:


Dítě, když se narodí, žije v jednotě - sama se sebou. V čirém egoismu.
S tím blaženým nefrustrovaným egoismem vyvinutým v matčině lůně je nuceno se postupně bolestně loučit, protože naráží na to, že není jen ono samo. Má tělo, které mu přináší bolesti (bříška, zubů atd.) A prostředí se také často nechová tak jak by se mu vždy líbilo.

Myslím, že nejlepší výchova je výchova příkladem. A každý si vychovává ať vědomě nebo nevědomky dítě k obrazu svému.

A ještě jeden citát k zamyšlení:
"Mužem se člověk stává a současná společnost chlapcům neusnadňuje se s muži setkat:

1. chlapec se rodí matce
2. chodí do jeslí a mateřské školy, kde nejsou muži
3. chodí na základku, kde feminizace školství dosáhla svého vrcholu
4. chodí na gymnázium, kde je žen také jako maku
5. teprve na vysoké potká pár mužů, z nichž polovina může být domestikována svou ženou

A koho takový chlapec potkává?

1. vychovatelky
2. učitelky
3. prodavačky
4. uklízečky
5. asistentky

A kde jsou muži?

1. do kostela za páterem nemůže, aby ho páter nezneužil
2. do skautu za vedoucím nemůže, aby ho vedoucí nezneužil
3. nemůže do sokolo, aby ho nezneužil trenér
3. nemůže pomalu ani ven, aby ho něco nezajelo.

Vězí doma, vystresován z venkovního prostředí.

A tak je doma u počítače, sleduje internet, dívá se na mládeži nevhodný obsah a diví se, že je single."

:)

Takže ten Dušek se svými názory mi přijde bohužel trochu ujetý.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pon 27. srp 2018 11:36:46

armin píše:Dítě, když se narodí, žije v jednotě - sama se sebou. V čirém egoismu.


Že by se egoistovi mohly narodit jen egoistické děti? :donknow:
Duškovi se zřejmě rodí stejné děti jako mně. Nádhera.

armin píše:1. chlapec se rodí matce


Máma mne porodila, ale táta mi byl nejen tátou, ale i mámou. V celém mém dětství převažovala mužská energie, bylo to prima.
Doufám, že klukům, kteří byli či jsou převážně v ženské energii, se to líbí stejně tak, jako se to mně líbilo v té mužské.

:)
Naposledy upravil Trini dne pon 27. srp 2018 12:24:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pon 27. srp 2018 11:52:46

Hodně mladých mužů se zajímá o to, co říká Jordan Peterson. ;)





Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pon 27. srp 2018 12:05:50

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jordan_Peterson

Jordan Bernt Peterson (* 12. června 1962) je kanadský klinický psycholog, kulturní kritik a profesor psychologie na Torontské univerzitě. Jeho hlavními oblastmi studia jsou abnormální, sociální a osobnostní psychologie,[1] se zvláštním zájmem o psychologii náboženských a ideologických přesvědčení,[2] a posouzení a zlepšení osobnosti a výkonu.[3]

Vystudoval na Albertské univerzitě a McGillově universitě. Po studiích v letech 1991 do roku 1993 zůstal na McGillově univerzitě jako postdoktorandský pracovník, než se přesunul na Harvardovu univerzitu, kde byl asistentem a docentem na katedře psychologie. V roce 1998 se vrátil do Kanady na Torontskou univerzitu jako profesor.

Jeho první kniha Maps of Meaning: The Architecture of Belief (1999; česky doslova Mapy významu: Architektura přesvěčení). Prostřednictvím několika vědeckých oblastí popisuje strukturu systému víry a mýtů, jejich roli v regulaci emocí, stvoření významu a motivaci ke genocidě.[4][5][6] V roce 2018 vydal druhou knihu nazvanou 12 Rules for Life: An Antidote to Chaos (česky 12 Pravidel pro život: Lék na chaos). Toto dílo obsahuje abstraktní etická životní pravidla.[7][8][9] V rámci propagace knihy podnikl světové turné.[10][11][12] Během turné poskytl rozhovor novinářce Cathy Newmanové v britském televizním kanálu Channel 4. Video rychle získalo pozornost médií a přes 10 miliónů shlédnutí na YouTube.[13][14][15] Kniha byla označena nejlépe prodávanou knihou v internetovém obchodě Amazon ve Spojených státech amerických a Kanadě.[16][17]

Otevřeně kritizuje postmodernu a politiku identity.[18][19] V roce 2016 zveřejnil na YouTubu sérii videí, ve kterých kritizuje politickou korektnost a návrh kanadského zákona C-16. Od té chvíle se o něj výrazně začala zajímat média.[20][21][22]

V květnu roku 2017 přednesl a natočil sérii přednášek nazvanou The Psychological Significance of the Biblical stories (česky Psychologický význam biblických příběhů),[23] ve které analyzuje archetypické příběhy v genesis, jako vzorce chování důležité pro osobní, společenskou a kulturní stabilitu.[24]


https://twitter.com/matyaszrno/status/9 ... 94?lang=de

Jordan Peterson je klinický psycholog z University of Toronto a studnice moudrosti. Vyjadřuje se proti politické korektnosti, genderovému šílenství, povinnému použivání novotvarových zájmen pro transgendery atd. Takže mu Youtube zablokoval některé přednášky z důvodu terorismu...






Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pon 27. srp 2018 12:17:38

Jordan Peterson - Přijmi odpovědnost a konej dobro ve světě!




Jak poznat pravé přátele (Jordan Peterson)

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pon 27. srp 2018 12:34:03

:lol:




:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pon 27. srp 2018 20:28:54

Trini píše:
No, nejsou. Teprve až je "flyer" ožere až nadoraz a dám jim své d'ábelské vědomí, tak si to začnou o sobě myslet. (podle toltéků - těch opravdových

;) ).


P.S. Vždycky mne zajímalo, jestli o tom - kromě toltéků - někdo věděl. A věděl - Ramana.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pon 27. srp 2018 20:34:20

Trini píše:Hodně mladých mužů se zajímá o to, co říká Jordan Peterson.

;)


Potom, co jim dojde, že tou momentálně nejpronásledovanější bytostí na zemi je bílý, heterosexuální muž, tak v něm nacházejí oporu.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod honzam » pon 27. srp 2018 21:13:20

Dva vlci
Jeden večer vzal starý Indián svého vnuka a vyprávěl mu o bitve, která probíhá v nitru každého člověka. Řekl mu: “Synku, ta bitva v každém z nás je mezi dvěma ‘vlky’.

Jeden je špatný. Je to vztek, závist, žárlivost, smutek, sobeckost, hrubost, nenávist, sebelítost, falešnost, namyšlenost a ego.

Ten druhý je dobrý. Je to radost, pokoj, láska, naděje, vyrovnanost, skromnost, laskavost, empatie, štědrost, věrnost, soucit a důvěra."

Vnuk o tom všem přemýšlel a po chvíli se zeptal: "A který vlk vyhraje?"

Starý indián odpověděl: “Ten kterého krmíš”.


Co to znamená "krmit"?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod honzam » pon 27. srp 2018 21:41:39

Trini píše:
Trini píše:
No, nejsou. Teprve až je "flyer" ožere až nadoraz a dám jim své d'ábelské vědomí, tak si to začnou o sobě myslet. (podle toltéků - těch opravdových
;) ).

P.S. Vždycky mne zajímalo, jestli o tom - kromě toltéků - někdo věděl. A věděl - Ramana.
:)

Toltékové i jiné starodávné kultury pravděpodobně znaly zákon o štěstí a utrpení a jejich vzájemném vyrovnávání a využívaly ho v podobě "uspokojování bohů" - vytváření štěstí skrze utrpení obětí.[google_new][/google_new]
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pon 27. srp 2018 22:24:33

honzam píše:
Trini píše:
Trini píše:No, nejsou. Teprve až je "flyer" ožere až nadoraz a dám jim své d'ábelské vědomí, tak si to začnou o sobě myslet. (podle toltéků - těch opravdových ;) ).

P.S. Vždycky mne zajímalo, jestli o tom - kromě toltéků - někdo věděl. A věděl - Ramana.
:)

Toltékové i jiné starodávné kultury pravděpodobně znaly zákon o štěstí a utrpení a jejich vzájemném vyrovnávání a využívaly ho v podobě "uspokojování bohů" - vytváření štěstí skrze utrpení obětí.

Toltékové pro mne nejsou - obdobně jako pro Duška - starodávná kultura. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod honzam » pon 27. srp 2018 22:33:57

Trini píše:Toltékové pro mne nejsou - obdobně jako pro Duška - starodávná kultura. ;)


Dobře, tak časově středověká, ale kulturně odpovídající našemu starověku.

Fakta:

https://www.thoughtco.com/facts-about-the-ancient-toltecs-2136274
10 of 10 They Had Nothing to do with the Modern "Toltec" Movement

A modern movement led by writer Miguel Ruiz is called "Toltec Spirit." In his famous book The Four Agreements, Ruiz outlines a plan for creating happiness in your life. In short, Ruiz' philosophy states that you should be diligent and principled in your personal life and try not to worry about things you cannot change. Other than the name "Toltec," this modern philosophy has nothing to do with the ancient Toltec civilization and the two should not be confused.

... Tohle božské snění a unikání z reality má s dávnými Toltéky společné jen jméno.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod armin » pon 27. srp 2018 23:40:11

Trini píše:Duškovi se zřejmě rodí stejné děti jako mně. Nádhera.


Jo, je to nádhera.když instinkty dobře fungují. Jako u těch ptáčků zpěváčků. Kdyby toho nebylo, tak bychom tu dneska nebyli.
Pravda, láska a smrt jedno jest a to je poněkud o něčem jiném. :)
To bys ve svém kmetském věku už mohla vědět. Ale zřejmě nevíš, podobně jako většina ostatních.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 28. srp 2018 9:24:15

honzam píše:
Trini píše:Toltékové pro mne nejsou - obdobně jako pro Duška - starodávná kultura. ;)


Dobře, tak časově středověká, ale kulturně odpovídající našemu starověku.


S Duškem mám společné to, že pro nás toltéci nejsou nějakou kulturou.

honzam píše:
A modern movement led by writer Miguel Ruiz is called "Toltec Spirit." In his famous book The Four Agreements, Ruiz outlines a plan for creating happiness in your life. In short, Ruiz' philosophy states that you should be diligent and principled in your personal life and try not to worry about things you cannot change. Other than the name "Toltec," this modern philosophy has nothing to do with the ancient Toltec civilization and the two should not be confused.

... Tohle božské snění a unikání z reality má s dávnými Toltéky společné jen jméno.

Miguela Ruize neznám. Můj učitel byl někdo jiný. Vybírá/rají si si žáky proti jejich vůli. Tebe si nevybrali, a tak o nich nic nemůžeš vědět. Je tedy v pořádku, že se zabýváš jen tím, jak to bylo s dávnými toltéky. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » úte 28. srp 2018 10:27:09

Trini píše: Můj učitel byl někdo jiný. Vybírá/rají si si žáky proti jejich vůli.

:)

To učení není ani o lásce, ani o blaženosti.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » úte 28. srp 2018 11:23:06

Trini píše:Toltékové pro mne nejsou - obdobně jako pro Duška - starodávná kultura. ;)


Já mám v těch amerických starých kulturách poněkud zmatek, nějak mi splývají dohromady - Toltékové, Aztékové, Mayové... :donknow:
Pořád hledám, kam bych zařadila jednu pyramidu a pořád to nemohu rozluštit......aby to tak nakonec nebyla ta Atlantida... :lol:

PS: kdysi jsem ji viděla v jedné vizi na holotropním dýchání...asi jsem viděla cosi z mých minulých životů... :lol:
Přílohy
pyramida.jpg
pyramida.jpg (44 KiB) Zobrazeno 11947 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 29 návštevníků