Tohle je docela dobré

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » sob 08. zář 2018 16:45:15

Když už píšu o tom bílém světle..

měla jsem jednou sen - někdy v roce 1990...
...ležím v nějaké místnosti, kolem starý nábytek aa najednou se ke mně blíží letící bílá svítící koule...
...natáhla jsem ruce a celá štěstím pohlcena jsem se vnořila do té koule světla ( ta koule měla průměr kolem 40 cm)....
...bylo mi nádherně.....


30./31.1.2000 kolem 23 hod.
Hlídala jsem přes noc vnoučata. Nějak jsem nemohla usnout. Meditovat jsem nechtěla, abych je nerušila. Zavřela jsem oči a snažila se usnout. Při tom mne vnučka ze spaní držela za ruku. Najednou, pořád v bdělém stavu, jsem na zavřených víčkách viděla toto:
...uviděla jsem prostor plný hustého bílého světla a v něm se vznášely barevné tvary - plastová stavebnice pro batolata ...a všude bylo plno mateřské lásky...
-tehdy jsem si uvědomila, že je to kus snu mé vnučky a hned jsem přerušila fyzický kontakt - spojení do snu okamžitě zmizelo také ...s těmi plastovými hračkami si předtím odpoledne vnučka s velkým zaujetím hrála a tak si je "stvořila" i ve spaní...


a když si k tomu přidáš vyprávění lidí, co prožili klinickou smrt a spatřili bílé světlo plné mateřské lásky...

a ještě...při některých únosech do UFO také lidi popisují bílé světlo plné lásky.... :lol:

..tak holt to bílé husté láskyplné světlo opravdu není světlo Univerza, světlo Já...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » sob 08. zář 2018 18:50:21

A ještě jednou PS:

Když porovnám intenzitu "lásky" či "blaženosti" bílého a zlatého světla, tak to zlaté nemá žádnou konkurenci, bílé je jen jeho slabounký odvar...a to průzračné světlo (stříbrné), to je spíš milé a přítulné, nepřehání to s tou blažeností... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » ned 09. zář 2018 10:08:16

Alaja píše:A ještě jednou PS:

Když porovnám intenzitu "lásky" či "blaženosti" bílého a zlatého světla, tak to zlaté nemá žádnou konkurenci, bílé je jen jeho slabounký odvar...a to průzračné světlo (stříbrné), to je spíš milé a přítulné, nepřehání to s tou blažeností... :D


Díky za všechny odpovědi, Poly.
Mám ještě pár otázek: Cítíš se od té blaženosti odpojená? Chtěla by ses neustále utápět v blaženosti?

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » ned 09. zář 2018 11:19:02

Trini píše:
Alaja píše:A ještě jednou PS:

Když porovnám intenzitu "lásky" či "blaženosti" bílého a zlatého světla, tak to zlaté nemá žádnou konkurenci, bílé je jen jeho slabounký odvar...a to průzračné světlo (stříbrné), to je spíš milé a přítulné, nepřehání to s tou blažeností... :D


Díky za všechny odpovědi, Poly.
Mám ještě pár otázek: Cítíš se od té blaženosti odpojená? Chtěla by ses neustále utápět v blaženosti?
:)


Když jsem poprvé nahlédla do toho bezbarvého světla, chtěla jsem vědět co to je....protože jsem do té doby duchovňácké knihy žádné nečetla. :D
Nyní vím, co to asi je, sice nevím proč tu je, ale to mne až tak netíží. A jsem docela ráda, že jsem od té blaženosti zlatého i bílého světla izolována. To bych s vámi tady nebyla.... :donknow:
Stačí mi to kamarádské bezbarvé světlo, s tím se jeden může i pořádně vydovádět, když má na to náladu a čas.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » ned 09. zář 2018 18:25:00

PS: Mám dojem, že všichni ti duchovní učitelé učí pouze o tom, jak si otevřít vnitřní zrak a spatřit to bezbarvé světlo, učí o savikalpě.
O nirvikalpě ( o zlatém světle) se zmiňují pouze okrajově, nejspíš podle toho, kolik který učitel má s tím zkušeností.
Ona ta lákavá savikalpová nirvikalpa..... sahadža nirvikalpa samádhi.....( :-D ) je vlastně jen takový snadný rychlý přístup k savikalpě, kdy už stačí jen na ni pomyslet a ono bezbarvé světlo je k mání...přiběhne na zavolání jako milující pejsek.......bez nutnosti sedět dlouhé hodiny v nějaké pozici a čekat a čekat...:-D

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod armin » pon 10. zář 2018 20:49:12

Trini píše:Mám ještě pár otázek: Cítíš se od té blaženosti odpojená? Chtěla by ses neustále utápět v blaženosti?

:)


Lepší otázka by byla: KDO se cítí být odpojen nebo neodpojen, KDO by se chtěl nebo nechtěl utápět v blaženosti.
Jinak jsou to jenom kecy, prdy, beďáry oblečené do duchovních rekvizit. :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pon 10. zář 2018 20:53:59

armin píše:
Trini píše:Mám ještě pár otázek: Cítíš se od té blaženosti odpojená? Chtěla by ses neustále utápět v blaženosti?
:)


Lepší otázka by byla: KDO se cítí být odpojen nebo neodpojen, KDO by se chtěl nebo nechtěl utápět v blaženosti.


Pro toho, kdo ještě hledá, jsou to jistě důležité otázky.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » pon 10. zář 2018 21:10:49

Alaja píše:PS: Mám dojem, že všichni ti duchovní učitelé učí pouze o tom, jak si otevřít vnitřní zrak a spatřit to bezbarvé světlo, učí o savikalpě.


Podle mě nic neučí. Akorát popisují. Tedy snaží se popsat nepopsatelné. Ale pochybuji, že to má pro hledající nějaký smysl. Hledající si podle popisu udělá představu a snaží se to = tu představu dosáhnout. Ale v podstatě mu ta představa brání, aby se uskutečnilo Poznání.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » pon 10. zář 2018 21:31:58

Trini píše:
Alaja píše:PS: Mám dojem, že všichni ti duchovní učitelé učí pouze o tom, jak si otevřít vnitřní zrak a spatřit to bezbarvé světlo, učí o savikalpě.


Podle mě nic neučí. Akorát popisují. Tedy snaží se popsat nepopsatelné. Ale pochybuji, že to má pro hledající nějaký smysl. Hledající si podle popisu udělá představu a snaží se to = tu představu dosáhnout. Ale v podstatě mu ta představa brání, aby se uskutečnilo Poznání.

:)


:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » pon 10. zář 2018 21:35:51

armin píše:
Trini píše:Mám ještě pár otázek: Cítíš se od té blaženosti odpojená? Chtěla by ses neustále utápět v blaženosti?
:)

Lepší otázka by byla: KDO se cítí být odpojen nebo neodpojen, KDO by se chtěl nebo nechtěl utápět v blaženosti.
Jinak jsou to jenom kecy, prdy, beďáry oblečené do duchovních rekvizit. :lol:


:lol:

A jak jsi na tom ty ( ty - jako armin)?
Chtěl by jsi se po zbytek života na zemi utápět v blaženosti nirvikalpa samadhi?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod armin » úte 11. zář 2018 18:02:34

Alaja píše:A jak jsi na tom ty ( ty - jako armin)?
Chtěl by jsi se po zbytek života na zemi utápět v blaženosti nirvikalpa samadhi?


Určitě se nechci v něčem utápět :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod honzam » úte 11. zář 2018 18:26:16

https://svetmysli.net/index.php?lng=cz&pg=45

Kdo jsem Já?
(Nan Yar?)


Protože všechny bytosti touží vždy po štěstí bez utrpení, protože u každého nacházíme nejvyšší lásku sama k sobě, a protože samo štěstí je příčina lásky, proto k získání takového štěstí, které je přirozeností každého a které je zažíváno ve stavu hlubokého spánku, kde není mysl, by měl každý znát své Já. A proto je cesta poznání, cesta dotazování ve tvaru "Kdo jsem Já?", tím základním nástrojem.
...

24) Co je štěstí?
Štěstí je podstata Já, není žádný rozdíl mezi Já a štěstím. ...


---------------------

K čemu je štěstí? Proč bytost potřebuje, aby blaho a utrpení řídilo její rozhodnutí a činy? Může se bytost rozhodovat a konat bez toho, aby to bylo založené na pocitu štěstí (i štěstí z toho, že jsou šťastní jiní)? K čemu by případně bez prožitku štěstí směřovalo její konání? Co by jí dávalo smysl?

Jeden duchovní učitel nabízí hledajícím rychlou dokonalost, čistotu a blahobyt na věky.
Druhý nabízí jen krev, dřinu, slzy a pot.

Koho budou lidé spíš následovat a kam je to dovede?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod armin » úte 11. zář 2018 20:12:38

honzam píše:Jeden duchovní učitel nabízí hledajícím rychlou dokonalost, čistotu a blahobyt na věky.
Druhý nabízí jen krev, dřinu, slzy a pot.

Koho budou lidé spíš následovat a kam je to dovede?


"Vejděte těsnou branou; prostorná je brána a široká cesta, která vede do záhuby; a mnoho je těch, kdo tudy vcházejí.
Těsná je brána a úzká cesta, která vede k životu, a málokdo ji nalézá.
"
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Alaja » čtv 13. zář 2018 14:39:37

armin píše:
Alaja píše:A jak jsi na tom ty ( ty - jako armin)?
Chtěl by jsi se po zbytek života na zemi utápět v blaženosti nirvikalpa samadhi?

Určitě se nechci v něčem utápět :)


Díky za odpověď.

:)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod armin » čtv 13. zář 2018 20:39:59

Alaja píše:Díky za odpověď.

:)

Rádo se stalo :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » sob 15. zář 2018 9:03:06

:)
Nisargadatta: Sebe-Poznání není předpověditelné. Někteří ho dosáhnou spontánně, jiní ani po mnohých úsilích ne.
...

Komu věřit? Nisargadattovi nebo někomu, kdo se domnívá, že dosáhl Sebe-Poznání, a myslí si, že se jedná o jakési uvědomování?

Je možné, aby si malé já mohlo uvědomit něco víc než, za co obvykle samo sebe považuje? Bez pomoci/Milosti se mu to nikdy nemůže podařit - to se může snažit sebe víc si "něco" uvědomovat. Jen díky Milosti se může - aspon na chvíli - rozpustit ve svém Zdroji a tím může dojít k Poznání, které s představou malého já o nějakém uvědomování nemá nic společného.
Malé já si může přečíst, jak realizovaní popisují realizaci a myslet si, že bude úplně stačit, když si ty popisy vezme za své a prohlásí, že si je uvědomilo a tím má hotovo. No, když myslí... ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » sob 15. zář 2018 10:00:41

836.
Tazatel: Medituji už mnoho let, prakticky celý život, a přece po dlouholetém cvičení a studiu jsem přišel do stavu, s nímž si nevím rady.

E. Tomáš: Pokuste se popsat mi váš stav.

Tazatel: Je to jednoduché. Jakmile se začnu soustředit do srdce, což dělám skoro pořád, nastane v srdci pocit rozplynutí, který se stále stupnuje, až už to dál nejde.

E. Tomáš: To je skvělé, budte rád, tohoto stavu dosahuje jen málo lidí.

Tazatel: Já nejsem rád, a to právě proto, že to dál nejde, at dělám, co chci. Jak mám pokračovat, co mám dělat. Vím, že je to hluboký stav, ale já bych si ho přál prohloubit až k Poznání. Jsem stár a času mám proto málo. A tolik už cítím blízkost Nadjá. Jakoby bylo přímo za dveřmi.

E. Tomáš: Nic.

Tazatel: Co nic?

E. Tomáš: Nedělejte nic. Všechno, co se nyní stane, udělá Nadjá za vás. Právě proto došlo k stagnaci. To je výzva pro vás, abyste přestal usilovat a předal všechnu akci Bohu. Vy Ho jen proste, aby vás úplně ovládl, aby si vás přivlastnil a vzal za svého a pak vás použil jako svůj nástroj k dobru lidí i všech ostatních bytostí. To je všechno, co smíte udělat.

Tazatel: V tom závratném tichu nemohu vlastně dělat skoro nic. A přece se tu a tam snažím.

E. Tomáš: Tak jen v něm spočívejte a oddaně čekejte na to, co se stane. Tady platí Eckhartovo pravidlo: Nic nemít, ničím nebýt a o ničem nevědět.


...

Jak by mu asi poradilo malé já, které je přesvědčené o své realizaci?

"Ale, prosím Vás, uvědomění pravého Já není žádný problém." :lol:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » sob 15. zář 2018 10:03:27

Návštěvník píše:
Jana píše:
Trini píše: :)
Nisargadatta: Sebe-Poznání není předpověditelné. Někteří ho dosáhnou spontánně, jiní ani po mnohých úsilích ne.
...

Komu věřit? Nisargadattovi nebo někomu, kdo se domnívá, že dosáhl Sebe-Poznání, a myslí si, že se jedná o jakési uvědomování?

Je možné, aby si malé já mohlo uvědomit něco víc než, za co obvykle samo sebe považuje? Bez pomoci/Milosti se mu to nikdy nemůže podařit - to se může snažit sebe víc si "něco" uvědomovat. Jen díky Milosti se může - aspon na chvíli - rozpustit ve svém Zdroji a tím může dojít k Poznání, které s představou malého já o nějakém uvědomování nemá nic společného.
Malé já si může přečíst, jak realizovaní popisují realizaci a myslet si, že bude úplně stačit, když si ty popisy vezme za své a prohlásí, že si je uvědomilo a tím má hotovo. No, když myslí... ;)

:)


Bez Milosti - bez Boží lásky se nikdy nic takového nepřihodí.

Kdo však rozhoduje o tom, jestli se Boží milosti, které je všudypřítomná, otevíráme?

Kdo rozhoduje o tom, jestli jí důvěřujeme?


Boží milost. :)


Tohle poznání je ale možné až po realizaci.

Nisargadatta: Vše se děje spontánně.
Nisargadatta: Z pohledu mudrce se neděje nic. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » sob 15. zář 2018 10:13:52

Návštěvník píše:
Jana píše: :D

Díky

A kdo rozhoduje o tom, jestli se Boží milosti uzavíráme?

Jestli jí nedůvěřujeme?


Boží milost.
:)


Malé já samozřejmě věří/je přesvědčené, že o tom rozhoduje samo. ;)

:lol:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Tohle je docela dobré

Příspěvekod Trini » sob 15. zář 2018 10:37:02

Trini píše:
Návštěvník píše:
Jana píše::D

Díky

A kdo rozhoduje o tom, jestli se Boží milosti uzavíráme?

Jestli jí nedůvěřujeme?


Boží milost. :)


Malé já samozřejmě věří/je přesvědčené, že o tom rozhoduje samo. ;)

:lol:

:)


Malé jáčko/malá jáčka jsou konstrukt Zdroje (Boží milosti), aby si mohl hrát sám se sebou. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron