Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod vostalpetr » pát 13. lis 2009 11:40:38

jak říká abraham - go with the flow :D
................................................

to to teda dost odfláknul,
my co se potřebujeme orientovat v životě a mít aspon nějakou životní jistootu v této nejisté době,
prostě potřebujeme vědecké zdůvodnění a návod i na to, jak žít bez návodu.... :Studuji:

Takové podobné návody, jakými před dvěma tisíci lety ohromoval Ježíš své posluchače, jako že máme být jako polní lilie či zpěvné ptactvo už dneska nikoho nezaujmou,
dneska máme vědu, psychologii a náboženství, takže do toho vidíme mnohem líp

(a tak mě napadá, nepatří do skupiny Abraham mimo jiné Ježíš, Budha a spol, to by vysvětlovalo ten jejich archaický způsob vyjadřování)

takže: SLUNCE V DUŠI ***
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod vostalpetr » pát 13. lis 2009 11:52:50

Monika píše:
watta píše:ale to není věc návodu. ona probíhá dokonce i když o ní nevíš :) takže to není ani nutné dělat "podle sebe" :)

jak říká abraham - go with the flow :D
(jinými slovy to říká :D)


akorát jde tedy pořád o to - si to plně uvědomit :) což je v podstatě tou transformací vědomí :lol: uděje se tak přirozeně samo :) vědět jen o tom tak, že je to akceptováno intelektem, tedy že se přijme koncept jako intelektuálně přijatelný nestačí. nicméně je fakt, že i to "pouhé" intelektuální pochopení napomůže otevřenosti vůči tomu ... a jak je otevřenost, tak je prostor pro uvolněnost a to je velká pomoc, aby k tomu plnému přímému uvědomění byly tzv. dveře otevřené :ahoj: jak je to odmítáno i intelektuálně, jako naprosto nepřijatelná blbost, tak se to jedině o to víc zkomplikuje ...



Samozřejmě se může každý na to intelektuální pochopení z vysoka vykašlat,
ale ono to konceptní studium je třeba i součástí džnána jogy, tedy cesty poznání...

a ono je dokonce zapotřebí i v bhaktijoze, cestě lásky, kde toho rozumu není moc zapotřebí

určitě by bylo NEJLEPŠÍ, kdyby vše šlo svou cestou BEZ zbytečných duchovních konceptů,
což je naprosto IDEÁLNÍ průběh,
ale protože všechno je boží vůlí,
tak si můžeme být jisti,
že nám to bůh těmi duchovními koncepty pěkně zkomlikuje,
proto je dobré se v tom trošku zorientovat,
aby pak člověk zbytečně nežil celý život jako nějaká duchovní osoba,
když jde o to, poznat že nejme v podstatě žádnou osobou,
dokonce ani duchovní ne...
Naposledy upravil vostalpetr dne pát 13. lis 2009 11:55:26, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod Monika » pát 13. lis 2009 11:54:15

vostalpetr píše:jak říká abraham - go with the flow :D
................................................


my co se potřebujeme orientovat v životě a mít aspon nějakou životní jistootu v této nejisté době,
prostě potřebujeme vědecké zdůvodnění a návod i na to, jak žít bez návodu.... :Studuji: ...



jo přesně s tebou v tomto co cituji - souhlasím, ... proto o tom mluví a dělaj různý opičky, aby to komplikovanou mysl zaujalo 8-) a začala tomu věnovat pozornost ...

na poslední návštěvě Brahmáma v Praze se první setkání odehrávala jen ve společném sdílení vnímání podstaty ... mluvilo se velmi málo, jen pár jednoduchých slov ...

no a na dalších už to probíhalo formou přednášky, těch okamžiků mlčení podstatě ubylo ...

pak mi někdo říkal, že tam byla jakási skupina, která upřednosťnuje tuto formu jako zřejmě přijatelnější ... a taky se to natáčelo :Studuji:

osobně je mi to jedno, neruší mne slova, ani koncepty plné myšlenek, ale někomu to přišlo skoro škoda ... potřeby jsou prostě různé :happyroll:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod vostalpetr » pát 13. lis 2009 12:17:18

osobně je mi to jedno, neruší mne slova, ani koncepty plné myšlenek, ale někomu to přišlo skoro škoda ... potřeby jsou prostě různé :happyroll:
................................................................................................................................

tO MI PŘIPOMNĚLO JEDEN ZÁŽITEK Z INDIE,

Šli jsme s kamarádem do jednocho chrámu v TVmalai, který mám velice rád, je bokem takže je tam poměrně klid, a sem tam tam chodí evropani meditovat.
Narazili jsme tam na jednu mladou holku, evropanku, co zrovna meditovala.
Hned mně bylo jasný, že musí být z nás nadšená, kolikrát jsem si tam takhle pěkně relaxoval a pochrupoval,
když v tom někdo přišel a bylo po klidu, nebot indáci drbou na váš klid a meditaci.

Sedli jsme si sice bokem (nebot jsme slušně vychovaní evropani)
a kecali a kecali, kamarád říká, že by jsme měli být v klidu, abychom ji nerušili,
ale já říkám, že to je v pohodě, jen at kouká, co to sní udělá, protože tohle znám velice dobře,
protože i mně sem bůh posílá prudit indáky...

No jasně že jo,
za chvíli to nevydržela, a upozornila nás na nápis "ticho" co někdo načmáral sprejem na jeden ze sloupů.
Říkám jí, že tohle je hinduistickej chrám, takže tady je povoleno mluvit, kouřit či případně hrát kriket,
takže není třeba tady být zticha.
A že se nemusí s námi znepokojovat, to že "venku" je bordel a někdo tam furt kecá,
tak že to vůbec neznamená, že "uvnitř" není ticho, protože to ticho je stále zde, nic jej neruší, jen je třeba na něj zaměřit pozornost a nezaměřovat pozornost na to "vnější"

No jasně, nevydržela a odešla,
protože jenom trénink dělá šampiony.....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod Monika » pát 13. lis 2009 12:33:19

vostalpetr píše:
... nevydržela a odešla,
protože jenom trénink dělá šampiony.....


opět souhlasím :) při dostatečném tréninku - dostaví se zkušenost, že ticho (klid, mír ...) není nijak narušované ani podmiňované zevními okolnostmi ... přijde mi to jako docela normální a přirozený proces :jingjang: nejdříve se holt usebírá pozornost, aby mohlo dojít k jejímu uvolnění a rozprostření ...

nu, taky bych teda odešla, kdyby mne to vaše krafání rušilo a měla se kam uchýlit ... abych později přišla na to, že je to jenom moje (naprosto sebestředný že jo :) ) záležitost, že to ruší ...

mně to tvoje písání zase připomnělo kamaráda, co tak nějak medituje asi rok ... začal s meditativní hudbou, později zjistil, že tu hudbu k tomu nepotřebuje, ani žádné mantry, afirmace ... tak seděl a jen naslouchal tomu uvnitř, jenže zrovna jeho spolubydlící dělal pořádnej rambajs vedle v pokoji. to ho teda rozčílilo, tak na něj vlítl jestli by fakt nemohl být trochu ohleduplný, že medituje a potřebuje k tomu mít klid ... ten spolubydlící byl z toho úplně vykulenej a kamarádovi téměř v zápětí došlo, jak je to absurdní :pc2: tak se mu omluvil a pozval ho na pivo. a tam v té hospodě najednou to "TICHO" prostě bylo všudypřitomný a plně vnímatelný a ničím z projevů naprosto nedotknutelný, nebylo uvnitř ani venku, protože bylo všude, nevnímal to ticho, on jím byl ... bylo to úplně jasný a zřejmý ... pak to sice postupně jakoby se zamlžovalo, aby se to zase vynořovalo ... a toho co by rušilo a rozčilovalo přirozeně ubývá říkal ... i to, že ho a už neruší ani to zamlžování ... říkal, že je šťastnej, tak jak nikdy v životě nebyl (a to mu zrovna v tý době přišla exekuce od DP) :lodka:
Naposledy upravil Monika dne pát 13. lis 2009 13:03:47, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod watta » pát 13. lis 2009 12:35:33

a k čemu je vlastně dobré být šampión?
:)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod Monika » pát 13. lis 2009 13:10:16

watta píše:a k čemu je vlastně dobré být šampión?
:)


k naplnění představy, že jsem lepší a něco více než ti co šampióni nejsou ? takže jako forma sebepotvrzení, když se míjím sama se sebou a potřebuji se o sobě a své kvalitě ujistit, zprostředkovaně skrze někoho nebo něco - v tomto případě vyjímečnost :donknow:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod vostalpetr » pát 13. lis 2009 13:27:04

No být šampionem svým způsobem, tedy mimo jiné, taky znamená,
že jsem zřejmě více koncentrovanější
a zároven zřejmě i uvolněnější
než ostatní
(při určité specifické dovednosti)

nakonec každá forma sebepotvrzení,
funguje na úplně stejném principu
jako forma sebepoznání...

tedy na POZORNOSTI

samozřejmě, výsledky mohou být rozličné, nebot pozornost lze zaměřit na cokoli, co jde pozorovat
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod Monika » pát 13. lis 2009 14:21:47

ono je vůbec zajímavé všechno :kvetina:

ono to uvolnění je opravdu o tom, že ubývá věcí které ruší, tedy vadí a rozhazují do pocitů ne-pohody. nevzniká už tak vyhrocený odpor ... jestliže někdo se nachází ve fázi kdy k cestě k sobě potřebuje zevní klid, není žádný důvod k tomu pokračovat v tom svojím například krafání ... není to vnímáno jako omezení, zvednout se a odejít krafat někam jinam a toho klidu mu dopřát, nebo zmlknout a jen tak zůstat v tom klidu s ním ... je to svobodně uvolněné :music:

stejně tak není důvod zůstávat sedět ve formální meditaci, když kamarád si potřebuje popovídat a pod. :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod Petr » pát 13. lis 2009 14:37:04

Me se libi, co rika Abraham: "Vubec nepotrebujete slyset to, co rikame, aby vas zivot byl prinosem pro nas (i vas same) v nefyzicnu, pro expanzi vesmiru, atd. At zijete jakkoliv, a probirate se tim kontrastem, tak uz jste neuveritelnym prinosem pro expanzi at jste si toho ted vedomy nebo ne. Jedine co se vam snazime rict, je ze si tu expanzi muzete uzivat uz ted ve fyzicke podobe, protoze vase vnitrni ja a my, co nejsme soustredeni ve fyzicnu, si to uzivame a mame z toho uzitek uz v ten moment, kdy definujete sve nove touhy. Je to zarizene, tak ze to nemuzete splest, ze to se to nemuze vyvijet spatne...a tak pouze chceme abyste tu radost z toho pohybu vpred zazivali uz nyni. " (neni to preklad, ale volna interpretace)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana, Monika

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod Monika » pát 13. lis 2009 15:15:12

Petr píše: ... vase vnitrni ja a my, co nejsme soustredeni ve fyzicnu, si to uzivame a mame z toho uzitek uz v ten moment, kdy definujete sve nove touhy. Je to zarizene, tak ze to nemuzete splest, ze to se to nemuze vyvijet spatne...a tak pouze chceme abyste tu radost z toho pohybu vpred zazivali uz nyni. " (neni to preklad, ale volna interpretace)


jo, jo, a čím více se to "vnitřní já" odkrývá, tím je to "užívání" zřejmější, přirozenější ...

neříká někde Abrahám, že mezi tím "vnitřním já" a těmi co nejsou soustředěni ve fyzičnu v podstatě není žádného rozdílu ?
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod watta » pát 13. lis 2009 15:27:11

–> petr: :yes: :yes: :yes:
(a za yes ještě pes ;) :psik: )
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod vostalpetr » pát 13. lis 2009 15:57:05

Petr píše:Me se libi, co rika Abraham: "Vubec nepotrebujete slyset to, co rikame, aby vas zivot byl prinosem pro nas (i vas same) v nefyzicnu, pro expanzi vesmiru, atd. At zijete jakkoliv, a probirate se tim kontrastem, tak uz jste neuveritelnym prinosem pro expanzi at jste si toho ted vedomy nebo ne. Jedine co se vam snazime rict, je ze si tu expanzi muzete uzivat uz ted ve fyzicke podobe, protoze vase vnitrni ja a my, co nejsme soustredeni ve fyzicnu, si to uzivame a mame z toho uzitek uz v ten moment, kdy definujete sve nove touhy. Je to zarizene, tak ze to nemuzete splest, ze to se to nemuze vyvijet spatne...a tak pouze chceme abyste tu radost z toho pohybu vpred zazivali uz nyni. " (neni to preklad, ale volna interpretace)


To je řečeno dobře,
ozvlášt "Je to zarizene, tak ze to nemuzete splest, ze to se to nemuze vyvijet spatne...a tak pouze chceme abyste tu radost z toho pohybu vpred zazivali uz nyni. "

Ale není to řečené celé,
nijak nepochybuju o tom, že si to vnitřní já užívá,
a že to je přání Zdroje, aby se toto dělo, nebot jde o expanzi Zdroje,
ale cesta k poznání Zdroje vede přímo na OPAČNOU STRANU...

Samozřejmě, že je to zařízené tak, že se nemůžeme splést, a že se to nemůže vyvíjet špatně,
ale jdeme přímo na opačnou stranu...


Pokud chtějí, abychom zažívali radost z pohybu,
tak k tomu je zapotřebí REALIZACE Zdroje,
(NIKOLI JEN BÝT V SOULADU S TVORBOU ZDROJE)
nebot Zdroj sám o sobě je radost (ananda) a pak teprve všechny pohyby mohou být radostné

Takže já tam stále vidím chybu... :|
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod vostalpetr » pát 13. lis 2009 16:06:20

jo, jo, a čím více se to "vnitřní já" odkrývá, tím je to "užívání" zřejmější, přirozenější ...
...........................................................................................................

já tam to odkrývání Já vůbec nevidím,
jediné co mohu vidět, je soulad s tvorbou Zdroje a radost (omezenou) z pohybu vpřed

celé to je jen o osobě, která dosahuje radostného života
(což nakonec ani není možné, nebot ta radost, osobní radost je zákonitě vždy omezená p)olarizováním
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod Monika » pát 13. lis 2009 16:07:19

vostalpetr píše: Pokud chtějí, abychom zažívali radost z pohybu,
tak k tomu je zapotřebí REALIZACE Zdroje,
(NIKOLI JEN BÝT V SOULADU S TVORBOU ZDROJE)
nebot Zdroj sám o sobě je radost (ananda) a pak teprve všechny pohyby mohou být radostné

Takže já tam stále vidím chybu... :|


no a co je teda podle tebe realizace Zdroje ? jak může nebýt Zdroj realizován, když mezi tebou a jím není rozdílu a to není, když jsi s ním v souladu, a s ním v souladu je, že jsi v souladu s jeho tvorbou ...

vadí ti, že nezdůrazňují aspekt Zdroje Prázdnoty, jako nekonečného potenciálu možností projevu ? :?: nerozumím kde tu chybu vidíš, zvláště je-li ti jasné a to stále zdůrazňuješ, že všechno je Bůh ... kde nic není tak není o čem ... ani nechápu co myslíš tou opačnou cestou ... expanze vede zase jen k bodu co v sobě obsahuje vše ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod Petr » pát 13. lis 2009 16:09:28

Monika píše:...neříká někde Abrahám, že mezi tím "vnitřním já" a těmi co nejsou soustředěni ve fyzičnu v podstatě není žádného rozdílu ?

Asi odpoved znas :) a asi tu i nekolikrat zaznela lepe formulovana, nez ji ted budu formulovat ja :)
Ono se na to lze divat z ruznych aspektu.. na jednu stranu tam ten rozdil neni na druhou je :) Protoze i v nefyzicnu si drzime svou individualitu, neztracime ji, pouze je to uz individualita s plnym vedomym sounalezistosti se Zdrojem a vsim ostatnim. A verim, ze nekteri to zazivaji jiz zde (alespon castecne) :). No a z hlediska te esence tech bytosti s casti soustredenou zde vs. nesoustredenych zde zadny rozdil nevidim :) Ale myslim, ze na tu cast otazky, na kterou se ptas, je odpoved: neni rozdilu :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod Monika » pát 13. lis 2009 16:11:46

vostalpetr píše:jo, jo, a čím více se to "vnitřní já" odkrývá, tím je to "užívání" zřejmější, přirozenější ...
...........................................................................................................

já tam to odkrývání Já vůbec nevidím,
jediné co mohu vidět, je soulad s tvorbou Zdroje a radost (omezenou) z pohybu vpřed

celé to je jen o osobě, která dosahuje radostného života
(což nakonec ani není možné, nebot ta radost, osobní radost je zákonitě vždy omezená p)olarizováním


o osobě to je, pokud je zde představa, že je něco jiného než Zdroj samotný, tj. že je od něho odděleného ... což je iluze a dost reálně vypadající, pak je tu snaha užívat si osobního štěstí, které je čímsi podmiňováno z proti-strany ... až, teprve když ... to dělá to zapomění na sebe sama ... no :aha:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod Petr » pát 13. lis 2009 16:16:57

vostalpetr píše:
To je řečeno dobře,
ozvlášt "Je to zarizene, tak ze to nemuzete splest, ze to se to nemuze vyvijet spatne...a tak pouze chceme abyste tu radost z toho pohybu vpred zazivali uz nyni. "

Ale není to řečené celé,
nijak nepochybuju o tom, že si to vnitřní já užívá,
a že to je přání Zdroje, aby se toto dělo, nebot jde o expanzi Zdroje,
ale cesta k poznání Zdroje vede přímo na OPAČNOU STRANU...


Ani jsem se to nesnazil rict cele, takze to je v poradku ;)

No tak ja si myslim, totiz ze zde nejsme kvuli poznani Zdroje, jestli to vidis jako nejaky cil..... Myslim, ze mame vsichni v nefyzicnu plne vedomi o Zdroji a o vsem sounalezitostech a ze neni nezbytne nutne ho zde dosahnout, i kdyz je to velmi velmi obohacujici...prinosne...a vesele :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod Monika » pát 13. lis 2009 16:20:31

Petr píše:
Monika píše:...neříká někde Abrahám, že mezi tím "vnitřním já" a těmi co nejsou soustředěni ve fyzičnu v podstatě není žádného rozdílu ?

Asi odpoved znas :) a asi tu i nekolikrat zaznela lepe formulovana, nez ji ted budu formulovat ja :)
Ono se na to lze divat z ruznych aspektu.. na jednu stranu tam ten rozdil neni na druhou je :) Protoze i v nefyzicnu si drzime svou individualitu, neztracime ji, pouze je to uz individualita s plnym vedomym sounalezistosti se Zdrojem a vsim ostatnim. A verim, ze nekteri to zazivaji jiz zde (alespon castecne) :). No a z hlediska te esence tech bytosti s casti soustredenou zde vs. nesoustredenych zde zadny rozdil nevidim :) Ale myslim, ze na tu cast otazky, na kterou se ptas, je odpoved: neni rozdilu :)


s Abrahamem se seznamuji teprve teďko z toho co tu zahlédnu na videu nebo co tu píšete ... jinak tu odpověď znám, ale ne v jejich formulaci, proto se ptám ... jestliže Abraham říká, že "vnitřní já" a my co nejsme soustředěni ve fyzičnu si to užíváme a nejde dělat chybu, tak mi z toho vyplývá, že je jim znám zakopaný pes právě v tom za co se lidí pokládají ne za podstatu, ale projev části tvorby ve fyzické podobě 8-) proto jsem v psala v PODSTATĚ není rozdílu :star:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle: Transformace vědomí je nutná pro přežití lids

Příspěvekod Monika » pát 13. lis 2009 16:32:45

k tomuhle bych ještě chtěla něco dodat ...

nejde o nějakou eliminaci individuality, ale o pocit ztotožnění se s vymezenou tímpádem omezenou částí Zdroje ...

idividualita zůstává a je naprosto v pořádku, není tu to ztožnění, když je poznána PODSTATA a na to nikdo nemusí čekat, až odumře fyzické tělo nebo se zhroutí celý Vesmír a pod :lol: ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Eckhart Tolle

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků