Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Trini » ned 30. zář 2018 13:42:32

Alaja píše:Když se tak rozhlížím na internetu po těch stránkách o duchovnu, tak mám pocit, že si pod pojmem ego lidi většinou představují jen ty negativní věci ( jen u toho druhého, u sebe pochopitelně ne)



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Trini » ned 30. zář 2018 14:56:29

honzam píše:
Trini píše:Ale je to to, o co jde.

Že něco je tím, o co jde, je taky interpretace.


Cítíš se lépe, máš ze sebe lepší pocit, když své štěstí obětuješ pro druhé? Nebo máš jinou motivaci?
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod honzam » ned 30. zář 2018 15:59:01

Trini píše:
honzam píše:
Trini píše:Ale je to to, o co jde.

Že něco je tím, o co jde, je taky interpretace.


Cítíš se lépe, máš ze sebe lepší pocit, když své štěstí obětuješ pro druhé? Nebo máš jinou motivaci?
:)

Původně jsem to měl tak, že nemůžu být šťastný, když jiní trpí. Cítil jsem provinile. Postupem let jsem nějak přestal štěstí vnímat. Když jsem potom dospěl k tomu, že samo štěstí působí utrpení, stalo se mi jeho neprožívání přirozeností.
Těžko říct, jestli je to s takovým postojem nějaká oběť, spíš samozřejmá nutnost.

Obecně ze sebe lepší pocity nemám, protože ve mně stále sílí přesvědčení, že celá ta moje zkušenost je způsobená nějakým obrovským karmickým dluhem, který budu muset v téhle podobě vyrovnat. Nahlížím na sebe méně shovívavě než na jiné lidi a kladu na sebe také větší nároky. Lepší pocit by asi mohl mít z toho, že možná budu mít v budoucnu příležitost ten dluh účinně srovnat, ale i kdybych se teď pro ostatní jako člověk rozkrájel, bude to pro mě pořád málo k tomu, abych byl alespoň sám se sebou spokojený.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Trini » ned 30. zář 2018 17:13:17

honzam píše:
Trini píše:
honzam píše:Že něco je tím, o co jde, je taky interpretace.


Cítíš se lépe, máš ze sebe lepší pocit, když své štěstí obětuješ pro druhé? Nebo máš jinou motivaci?
:)

Původně jsem to měl tak, že nemůžu být šťastný, když jiní trpí. Cítil jsem provinile. Postupem let jsem nějak přestal štěstí vnímat. Když jsem potom dospěl k tomu, že samo štěstí působí utrpení, stalo se mi jeho neprožívání přirozeností.
Těžko říct, jestli je to s takovým postojem nějaká oběť, spíš samozřejmá nutnost.

Obecně ze sebe lepší pocity nemám, protože ve mně stále sílí přesvědčení, že celá ta moje zkušenost je způsobená nějakým obrovským karmickým dluhem, který budu muset v téhle podobě vyrovnat. Nahlížím na sebe méně shovívavě než na jiné lidi a kladu na sebe také větší nároky. Lepší pocit by asi mohl mít z toho, že možná budu mít v budoucnu příležitost ten dluh účinně srovnat, ale i kdybych se teď pro ostatní jako člověk rozkrájel, bude to pro mě pořád málo k tomu, abych byl alespoň sám se sebou spokojený.


Jo, to chápu. Díky za sdílení.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Nic » ned 30. zář 2018 17:19:05

honzam píše:Původně jsem to měl tak, že nemůžu být šťastný, když jiní trpí. Cítil jsem provinile.

Tohle téma mě zajímá, protože pořád ještě znám bytost, která to taky takhle má. Působí to velmi ušlechtile: "Když vy trpíte, trpím s vámi". Jenže tohle vůbec nikomu nijak nepomáhá, naopak utrpení téhle bytosti může trápit ty, kteří tuhle bytost mají rádi. Všechny bytosti, pro které se stane vzorem, budou odsouzeny ke stejnému utrpení.

Měla jsem to obráceně, přála jsem si, aby všechny bytosti, které mám ráda, byly šťastné. Věděla jsem, že pokud tohle mám přát svým milovaným, tak musím to skutečné pravé štěstí pravého Já, které nemusí být vyvažované neštěstím iluzorního ega, najít.

Je to až neuvěřitelné, jak je to jednoduché, protože štěstí je ve skutečnosti naší přirozeností.

A teď mě zajímá, co přesně brání tomu naši skutečnou přirozenost poznávat. Jak se osvobodit od toho, co tomu poznání brání.

Ve mně stále sílí přesvědčení, že celá ta moje zkušenost je způsobená nějakým obrovským karmickým dluhem, který budu muset v téhle podobě vyrovnat.

Něco takového ona bytost, která říkala, že nemůže být šťastná, když tolik lidí trpí, také říkala.

Možná právě taková bytost může spoustě stejně trpících bytostí pomoci osvobodit se od trápení, když z toho najde pro sebe cestu. Možná zrovna tohle by mohlo splatit všechny dluhy.

V Bibli taková možnost existuje:

10Ježíš se zvedl a řekl jí: „Ženo, kde jsou ti, kdo na tebe žalovali? Nikdo tě neodsoudil?“
11Ona řekla: „Nikdo, Pane.“ Ježíš řekl: „Ani já tě neodsuzuji. Jdi a už nehřeš!“

(Jan 8,2-11)
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Alaja » ned 30. zář 2018 21:12:16

Nic píše:Měla jsem to obráceně, přála jsem si, aby všechny bytosti, které mám ráda, byly šťastné. Věděla jsem, že pokud tohle mám přát svým milovaným, tak musím to skutečné pravé štěstí pravého Já, které nemusí být vyvažované neštěstím iluzorního ega, najít.


A našla, jak je z tvého psaní slyšet. :D
Přebírá ještě někdo ta jablka? :meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Alaja » ned 30. zář 2018 21:27:50

Zničit ego....no jo, ale nejdřív je nutno ho najít.... :donknow:

Už jste si našli ta svá ega?
A započali s jejich likvidací?

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod honzam » ned 30. zář 2018 21:39:26

Alaja píše:Zničit ego....no jo, ale nejdřív je nutno ho najít.... :donknow:

Už jste si našli ta svá ega?
A započali s jejich likvidací?

:lol:

No někdy mám slabší chvilky, kdy cítím takové zvláštní blaho. Je to v okamžicích, kdy dám volný průchod tomu, že nemám sám o sobě vůbec žádnou hodnotu a cítím se jako to, čím skutečně jsem - jako děvka. Moje mužské ego však zatím stále nezvládá se do tohoto radostného uvědomění rozplynout. :donknow:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Alaja » ned 30. zář 2018 22:02:19

Všechny emoce jsou jedna a tatáž energie, jen s různými kmitočty.....stačí posunout knoflíkem od toho vnitřního reostatu a jedna emoce se rázem promění v jinou....a v další a další, když se točí tím knoflíkem dál...

Jako ladění rádia nebo televize....

:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Nic » pon 01. říj 2018 5:17:18

honzam píše:No někdy mám slabší chvilky, kdy cítím takové zvláštní blaho. Je to v okamžicích, kdy dám volný průchod tomu, že nemám sám o sobě vůbec žádnou hodnotu ...


Nejsem nic - to je moudrost,
druhá polarita - jsem vším a to je láska.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod honzam » pon 01. říj 2018 16:37:47

Alaja píše:Všechny emoce jsou jedna a tatáž energie, jen s různými kmitočty.....stačí posunout knoflíkem od toho vnitřního reostatu a jedna emoce se rázem promění v jinou....a v další a další, když se točí tím knoflíkem dál...
Jako ladění rádia nebo televize....

:D

:) Zdá se, že u některých lidí je to jen přepínač jako pro světlo ...

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jakmile je jasné, kdo jsi, tak všechny problémy mizí

Příspěvekod Alaja » úte 02. říj 2018 21:00:10

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků

cron