Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » čtv 11. říj 2018 18:25:41

honzam píše:Dokud jsem ještě měl pohled zastřený zbytky předsudků, neviděl jsem jaké je Jana krásné ego. Jak hezky syčí, nenechá se a útočí. V tom stavění druhých do pozice nevědomých hlupáku je zřetelný ten nádherný boj o sebe samu, o své místo na výsluní hřejivých paprsků přízně druhých, kteří by se jí mohli obdivovat. Líbí se mi jak bezohledně bojuje za svou věc a nenechá ze rozšlápnout. Je svou a stojí si za svým jako výrazná osobnost, kterou nelze přehlédnout.


To se ti opravdu povedl krásný popis ega, Honzame. Vnímám to jako ty, ale nikdy by se mi nepodařilo to tak přesně a přitom poeticky a láskyplně popsat. :thanx:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » čtv 11. říj 2018 18:47:20

Nic píše:
Alaja píše:
Pokud nedostanu důkaz, neuvěřím... :lol:
Takže - až bude někdo vykládat, že je Bohem, chci od něho důkaz, že tím Bohem opravdu je. :dance:


Je to jednoduché. Jaké to je, bez projekce mysli, bez iluze oddělenosti, můžeš zakusit ve sladkém spánku beze snů a stejně tak v hluboké meditaci.

Obojí je stejně sladké, stejně krásné, stejně blažené. Obojí je jen čistým Bytím, které je vědomé.

Je to to stejné, co v bdění, spánku i snění poznávají probuzení.

"Je to brahma, co sídlí v každém těle ve formě Já (átma). Posvátné spisy popisují brahma jako Sat-Čit-Ánanda. Sat znamená Pravda, znamená to co trvá v minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Čit znamená to, co má o všem vědomí. Ánanda je nekonečný zdroj blaženosti. Všechny tři jsou přítomny v každé lidské bytosti, ba co víc i v každém zvířeti."
(Bhagavatgíta)


Alaja píše:Pokud nedostanu od toho, kdo se vydává v hmotném světě za Boha, důkaz že opravdu je Bůh,, tak mu neuvěřím... :meditace:


Božství můžeš najít ve svém srdci, jakmile je Tvé srdce otevřené Pravdě, je ve Tvém srdci každý tím Božským, každý je láskou, každý je důkazem Boha.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » čtv 11. říj 2018 19:14:18

:donknow:
Nic píše:Božství můžeš najít ve svém srdci, jakmile je Tvé srdce otevřené Pravdě, je ve Tvém srdci každý tím Božským, každý je láskou, každý je důkazem Boha.


Ale houby s houbičkami.....to není důkaz v hmotném světě, ale jen v mysli - ale jelikož máme mysl zahodit, tak holt není ani v té mysli.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Nic » pát 12. říj 2018 5:06:24

Alaja píše::donknow:
Nic píše:Božství můžeš najít ve svém srdci, jakmile je Tvé srdce otevřené Pravdě, je ve Tvém srdci každý tím Božským, každý je láskou, každý je důkazem Boha.


Ale houby s houbičkami.....to není důkaz v hmotném světě, ale jen v mysli - ale jelikož máme mysl zahodit, tak holt není ani v té mysli.... :donknow:


Naopak, ten důkaz mysl i projekci hmotného přesahuje. Je to jako pohádka o Šípkové Růžence, kterou probudí ze spánku polibek Boží milosti a s probuzením zmizí všechno trní.

Polibek Boží milosti osvobodí od těžkého snu nevědomosti, ve kterém jsme něčím, ve kterém jsme omezeni časoprostorem a pro to omezení tady může být něco špatně, něco, co zabíjí nesmrtelnou lásku.

Láskou přeci nemůže být to, co je zdrojem špatných pocitů.


Polibek Boží milosti otevírá zpět brány do Božího království. Smývá šupiny z našich očí, skrz které se jevil život bez lásky temný a těžký.

Neexistuje nádhernější život, než když se milující láska rozplývá v milované lásce, když se objevuje poznání, že láska je opravdu vším, co JE a že zdroj toho, co se jevilo špatně, je ničím.

Proto se mi moc líbí ty veršíčky od Maharadže:

"Moudrost říká: ´Nejsem nic.´
Láská říká: ´Jsem vším.´
Můj život plyne mezi tím."



a Spiry:

"V nevědomosti jsem něco;
v pochopení jsem nic;
v lásce jsem všechno."


Líbí se mi sledovat stopy Boží milosti, která probouzí.

Jedním z posledních krásných objevů je

Pozvání ke svobodě.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 12. říj 2018 8:58:38

Alaja píše::donknow:
Nic píše:Božství můžeš najít ve svém srdci, jakmile je Tvé srdce otevřené Pravdě, je ve Tvém srdci každý tím Božským, každý je láskou, každý je důkazem Boha.


Ale houby s houbičkami.....to není důkaz v hmotném světě, ale jen v mysli - ale jelikož máme mysl zahodit, tak holt není ani v té mysli.... :donknow:


Co by pro tebe byl důkaz pro Boha v hmotném světě, Poly? Máš na mysli bohy z jiných dimenzí a jejich - lidskou představu přesahující - možnosti? Nebo tzv. Absolutno?
:)
Naposledy upravil Trini dne pát 12. říj 2018 9:19:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 12. říj 2018 9:02:40

honzam píše:Dokud jsem ještě měl pohled zastřený zbytky předsudků, neviděl jsem jaké je Jana krásné ego. Jak hezky syčí, nenechá se a útočí. V tom stavění druhých do pozice nevědomých hlupáku je zřetelný ten nádherný boj o sebe samu, o své místo na výsluní hřejivých paprsků přízně druhých, kteří by se jí mohli obdivovat. Líbí se mi jak bezohledně bojuje za svou věc a nenechá ze rozšlápnout. Je svou a stojí si za svým jako výrazná osobnost, kterou nelze přehlédnout.


Stačí do něj trochu žd'uchnout a hned se to ego ukáže v celé své kráse - ví úplně všechno a samozřejmě nejlépe. :thumb: Prostě nejlépe informované ego. :lol:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 12. říj 2018 9:07:37

Alaja píše::donknow:
Nic píše:Božství můžeš najít ve svém srdci, jakmile je Tvé srdce otevřené Pravdě, je ve Tvém srdci každý tím Božským, každý je láskou, každý je důkazem Boha.


Ale houby s houbičkami.....to není důkaz v hmotném světě, ale jen v mysli - ale jelikož máme mysl zahodit, tak holt není ani v té mysli.... :donknow:


Ta mysl ti ale nasype informací/konceptů, kolik budeš chtít - sice z druhé ruky, ale to přece nevadí. ;) Ta informovanost mysli je přece to nejdůležítější - pro ego. :lol:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 12. říj 2018 13:24:19

Trini píše:
Alaja píše::donknow:
Nic píše:Božství můžeš najít ve svém srdci, jakmile je Tvé srdce otevřené Pravdě, je ve Tvém srdci každý tím Božským, každý je láskou, každý je důkazem Boha.


Ale houby s houbičkami.....to není důkaz v hmotném světě, ale jen v mysli - ale jelikož máme mysl zahodit, tak holt není ani v té mysli.... :donknow:


Co by pro tebe byl důkaz pro Boha v hmotném světě, Poly? Máš na mysli bohy z jiných dimenzí a jejich - lidskou představu přesahující - možnosti? Nebo tzv. Absolutno?
:)


Přece něco přímo božského... :lol:
Jestli se někdo považuje za Boha, tak bych si přála vidět nějaký ten božský skutek, takový, za jakého Boha se dotyčný považuje.
Jestli se považuje za boha z jiné dimenze, tak takový,
jestli se považuje za Absolutno, tak takový,
.......jestli se považuje za PM či JK, tak takový.... :dance:

:meditace:

PS: Vím, jaké je to být chvíli Absolutnem......v takovém stavu se nedá datlovat na netu a psát o tom, že tím Absolutnem někdo je. Dá se později pouze psát o tom, že onen stav byl chvíli zakoušen...
Vím, jaké je to být chvíli nějakým tím nižším bohem ....no, v tomto stavu se nějaké ty pozemské skutky dělat dají.....
Ale nevím, jak je to s PM a JK.....ti se mému zkoumání usilovně vyhýbají velkým obloukem, nikdy se mi nezjevili....
:donknow:

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 12. říj 2018 14:17:24

Alaja píše:
Přece něco přímo božského... :lol:


Chodit po vodě? Měnit vodu ve víno? Vstát z mrtvých?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 12. říj 2018 14:21:13

Trini píše:
Alaja píše:
Přece něco přímo božského... :lol:


Chodit po vodě? Měnit vodu ve víno? Vstát z mrtvých?


Tohle dělával JK....jestli je JK Bůh, tak je to božské konání... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 12. říj 2018 14:30:08

Trini píše:
Alaja píše:
Přece něco přímo božského... :lol:


Chodit po vodě? Měnit vodu ve víno? Vstát z mrtvých?


...tuhle jsem viděla video, kde nějaký pták kráčel po vodě - byla to velmi rychlá práce nohou... :D
...vodu ve víno dokáže měnit každý hospodský... :lol:
...a vstát z mrtvých...o to se pokoušejí doktoři u svých pacientů..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 12. říj 2018 14:51:27

Neexistuje nádhernější život, než když se milující láska rozplývá v milované lásce, když se objevuje poznání, že láska je opravdu vším, co JE a že zdroj toho, co se jevilo špatně, je ničím.


Jen to čiré absolutno se tu stále ne a ne vynořit zpoza další dimenze..... :donknow:
Absolutno není milující a milovaná láska, čiré absolutno je koncentrovaná extáze blaženosti, při které se nedá uvědomovat cokoli jiného, ani to, že to je ta extáze.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 12. říj 2018 16:10:15

Alaja píše:
Neexistuje nádhernější život, než když se milující láska rozplývá v milované lásce, když se objevuje poznání, že láska je opravdu vším, co JE a že zdroj toho, co se jevilo špatně, je ničím.


Jen to čiré absolutno se tu stále ne a ne vynořit zpoza další dimenze..... :donknow:
Absolutno není milující a milovaná láska, čiré absolutno je koncentrovaná extáze blaženosti, při které se nedá uvědomovat cokoli jiného, ani to, že to je ta extáze.... :donknow:


Naštěstí to Absolutno neřeší, ale mysl se tím může zabývat až do aleluja, když ji to baví. Každá mysl to stejně může popsat jen podle svého nastavení. Mému nastavení odpovídá nejlépe Ramánův popis. Ten si na extáze nepotrpěl a já také ne. Možná jde o to, jak dalece se mysl rozplyne ve svém zdroji. Jestli jí ještě něco pozůstává, tak je to pro ni zřejmě zážitek plný extáze. :donknow:
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 12. říj 2018 16:30:25

Alaja píše:Ovšem ono Já se dá objevit i když o něm vůbec nic nevíte a tudíž po něm ani netoužíte - děláte zrovna něco jiného, jste v oné správné relaxaci a ono Já na vás na chvíli z poza té brány vykoukne.... :D



Na mne "to" nevykouklo, mne to spolklo, O nějakém konceptu Já jsem nic nevěděla a netoužila tedy po něm. Dlouhá léta jsem si ale přála vysvětlení pár otázek - bylo to moje velikánské přání. Hledala jsem odpovědi, hledala a hledala a nenalezla. Takže jsem to pustila. A pak si mne to rozpustilo a vtáhlo do sebe. Všechno tím bylo zodpovězeno.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 12. říj 2018 16:56:31

Obdivuji, jaké je Trini důmyslné ego, jak obratně dokáže Alaju obtočit: "Podívej, to jsem Já. Pořádně si Mě prohlédni, ať víš, co je to Ego."
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Alaja » pát 12. říj 2018 17:34:14

honzam píše:Obdivuji, jaké je Trini důmyslné ego, jak obratně dokáže Alaju obtočit: "Podívej, to jsem Já. Pořádně si Mě prohlédni, ať víš, co je to Ego."


Já nezapírám, že mám ego. :lol:
Ostatně, i to Já je také jen Ego....ale ne jen tak obyčejné, ale pořádně veliké Ego, Superego.... :dance:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » pát 12. říj 2018 18:17:23

No, mně tyhle všechny koncepty jako Já, ego, Ego, Superego, Bůh a pod. v podstatě nic neřikáj a k ničemu mi nejsou. Mysl duchovně hledajících je ale zřejmě potřebuje. :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod armin » pát 12. říj 2018 18:29:34

honzam píše:Obdivuji, jaké je Trini důmyslné ego, jak obratně dokáže Alaju obtočit: "Podívej, to jsem Já. Pořádně si Mě prohlédni, ať víš, co je to Ego."


Začínáš vnímat nezaujatě druhé (ega). Ne podle sebe (podle svých předsudků), ale tak jak jsou a jak se projevují.

Ego ale není nic pevného, je to probíhající jev. Nemá žádnou klidovou hmotnost, podobně jako světlo.
Proto preferuji to něco označovat pojmem sebestřednost. Ta se může bez problémů zvětšovat, zmenšovat až třeba zcela zmizet. Podobně jako špatná nebo dobrá nálada. Pojem "ego" implikuje něco pevného. Ne to co děláme, ale to co máme nebo nemáme :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod honzam » pát 12. říj 2018 21:36:14

armin píše:Pojem "ego" implikuje něco pevného. Ne to co děláme, ale to co máme nebo nemáme :)

Předpokládejme něco pevnějšího než fyzické tělo, co je možné s sebou mít v průběhu inkarnací i mezi nimi. Něco, co však může zaniknout a proto je to někde a z něčeho zrozené a má to nějakou formu.

http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3982

Dejme tomu formu hada, který poutá životní sílu/vědomí a jedinečnost/osobnost bytosti. Prakticky pro možnost zrození do obou pohlaví formu dvou hadů.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Jednota s Ďáblem - na vlastní nebezpečí!

Příspěvekod Trini » sob 13. říj 2018 10:13:11

Alaja píše:
honzam píše:Obdivuji, jaké je Trini důmyslné ego, jak obratně dokáže Alaju obtočit: "Podívej, to jsem Já. Pořádně si Mě prohlédni, ať víš, co je to Ego."


Já nezapírám, že mám ego. :lol:


A kde ho máš, Poly? Jak vypadá? Vycházíš s ním dobře nebo ti dělá nějaké problémy? :lol:

No, vážně: Co je podle tebe ego?

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků

cron