Život mezi životy

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Trini » sob 27. říj 2018 19:17:12

Nic píše:Případně "Pekelná cesta".


Ale kdež, cesta do pekel je široká a pohodlná, zato do nebe je úzká a obtížná.
Naposledy upravil Trini dne sob 27. říj 2018 19:34:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Trini » sob 27. říj 2018 19:33:47

Alaja píše:
Nic píše:
Škoda, že se tam nic neříká o mnichových nosičích.


Vypadá to na to, že to jsou chlapci ze sirotčince, pro který shání jídlo, případně jsou to Saranovi přátelé, kteří mu s tím pomáhají.


Hmm, a proč jsou tamější sirotci odkázáni na milodary? Stát o ty sirotky nestojí, nedokáže se o ně postarat?


Jiný kraj, jiný mrav. Ti lidé nedávají nic dětem - sirotkům, ale mladým mužům v plné síle. Jistě byli předtím poučeni, že Buddha řekl, že jim je nebe za ty milodary, které dají mnichům, jisté a když nic nedají, tak budou muset řvát a sténat atd. atd. - to obvyklé drastické strašení mnicha z Poradny, na které si tolik potrpí a v kterém má prokazatelně velkou praxi. Potom si libuje ještě ve fekáliích. Zřejmě to považuje za projev lásky a dobrotivosti. Inkvizice také považovala za projev lásky a dobrotivosti krutě mučit kacíře a zaživa je upalovat - zachránila přece tak jejich nesmrtelné duše.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Alaja » sob 27. říj 2018 19:51:17

Když už je o tom řeč, dám sem trochu dnešního pekla....
....všechny kočky tu vyseděly frontu, na tu dobrotu - dýně s masem, vajíčky a sýrem...jen se pak olizovaly...a na mne zbylo jen trošičku... :lol:
Přílohy
DSCN7671.JPG
DSCN7671.JPG (195.48 KiB) Zobrazeno 10607 krát
DSCN7668.JPG
DSCN7668.JPG (148.12 KiB) Zobrazeno 10608 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod honzam » ned 28. říj 2018 9:55:44

Trini píše:
Nic píše:Případně "Pekelná cesta".


Ale kdež, cesta do pekel je široká a pohodlná, zato do nebe je úzká a obtížná.


http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=354&t=8357&start=90

vostal petr píše:Tak ted už přesně víš, co kritizuji na těch "mistrech"

jejich snaha vo dobro je z duchovního pohledu zlem, proto také ti Ježíšové a Budhové žádný uchovní dobro nepřinesli,

přinesli pouze mezi lidi zlo, budhisté nejsou ani vo chlup lepší než křestani,

a to proto, protože jejich mistři skrze dobro vytvářejí zlo...

To není chyba žáků, ale mistrů....


https://cs.wikiquote.org/wiki/Stephen_King

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. (Dračí oči)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Alaja » ned 28. říj 2018 14:44:10

Trini píše:Jiný kraj, jiný mrav.


Trochu jsem si zagooglila, hledala jsem něco o Barmě. Nalezené informace mne docela zklamaly...

Pod nadvládou angličanů patřila Barma k těm nejbohatším státům...
Barma v současnosti patří mezi mejchudší státy světa....
V Barmě většina lidí vyznává buddhismus...
V Barmě jsou obyčejní lidé laskaví a mírumilovní, ale do vlády se dostávají lidi s ne moc pěkným egem...
....

Vzpomněla jsem si na to, že kdesi kdosi napsal, že v Indii, když vládl král Ašóka, tak zavedl všude buddhismus a byl tam klid a mír. Ale když zemřel....tak lidé přestali buddhismus praktikovat, zavládly tam znovu mocenské boje a šarvátky....

..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Alaja » ned 28. říj 2018 14:56:28

Z poradny...

Jana

Tara píše:
Jani, pokud tady bude Petr vystupovat svým stylem, nebudu tady přispívat. Ty jsi hlavním správcem stránek, jenom ty můžeš rozhodnout, jaké stránky budou. Nenabízej = nepředávej tuto možnost rozhodnutí, odpovědnosti jiným.


Tara pak na důkaz své nespokojenosti s mým moderováním smazala celé své subfórum.

Vzhledem k mé moderátorské neschopnosti přebírá za mě moderování Administrátor.

Držím všem palce, aby se dařilo tak psát, aby nemusela být zabanována ničí adresa a aby se zde cítili všichni v pohodě.


Já jsem pro změnu před několika lety smazala většinu svých příspěvků na poradně ( a přestala tam psát) kvůli tomu, že mne Tara bezdůvodně zablokovala, když chvíli měla tu moc to udělat.... :lol:

Vypadá to na to, že nyní na poradně vládne mocnou rukou TheEilag...podle googlu by to měl být mladý hoch, student... esli se ovšem nemýlím... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Trini » ned 28. říj 2018 15:44:40

Alaja píše:Z poradny...

Jana

Tara píše:
Jani, pokud tady bude Petr vystupovat svým stylem, nebudu tady přispívat. Ty jsi hlavním správcem stránek, jenom ty můžeš rozhodnout, jaké stránky budou. Nenabízej = nepředávej tuto možnost rozhodnutí, odpovědnosti jiným.


Tara pak na důkaz své nespokojenosti s mým moderováním smazala celé své subfórum.

Vzhledem k mé moderátorské neschopnosti přebírá za mě moderování Administrátor.

Držím všem palce, aby se dařilo tak psát, aby nemusela být zabanována ničí adresa a aby se zde cítili všichni v pohodě.




Já jsem pro změnu před několika lety smazala většinu svých příspěvků na poradně ( a přestala tam psát) kvůli tomu, že mne Tara bezdůvodně zablokovala, když chvíli měla tu moc to udělat.... :lol:

Vypadá to na to, že nyní na poradně vládne mocnou rukou TheEilag...podle googlu by to měl být mladý hoch, student... esli se ovšem nemýlím... :lol:


No, pokud natrvalo zabanuje Vostalpetra, tak se Janina šance psát ty své nesmysly totálně zmenší a pomalu, ale jistě to tam utichne. Nejvíc se tam píše a diskutuje právě kvůli Vostálpetrovi.
;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Trini » ned 28. říj 2018 15:47:58

Jen klidná a vyrovnaná mysl nemá problém s projevem Vostálpetra. Tu má samozřejmě jen velmi málo lidí.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Alaja » ned 28. říj 2018 17:26:00

Re: Život je Utrpení ... V jakém smyslu?

Příspěvekod Jana »

Návštěvník píše:

mnich Sarana píše:

O jakém já mluvíš? Co to je?

Mluvím o tom "já", které si myslíš, že se stvořilo.





Nic takového si nemyslím. Jen mě zajímá, čemu věříš.

mnich Sarana píše:
Žádné já se nestvořilo. Všechno jsou pouze příčiny a následky. "Já" je pouze iluze, kterou ty příčiny a následky vytváří. Pokud je dostatek příčin a následků je možné se z té iluze vysvobodit. Tak například tím, že Buddha sdílel své učení, je možné jej následovat a odstraněním příčiny iluze je možné odstranit útrpné následky.


A kdože to chce? Tělo? Mysl? Kdo chce odstranit útrpné následky? Komu je to důležité?


Pardon, že do toho rozhovoru vstupuji, jen jsem se chtěla, Atmanko (Trini, Petro) ujistit, jestli tady diskutuješ z důvodů, které jsi tady před pár dny uváděla, že kdo je moudrý, ten tady nediskutuje.


To je fakt na hlavu. Nejdřív si pořídí diskusní kroužek s možností psát anonymně, ale pak , když má někoho plné zuby, tak s radostí jeho anonymitu prozradí.... A to má ještě k tomu kolem plno řečí o tom, že všechno je Já, že ona je už jen Já, takže když už prozrazuje čísi anonymitu, tak přece může rovnou psát, že to psalo to Já, nebo třeba ona sama... :lol: :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Trini » ned 28. říj 2018 18:38:12

Alaja píše:
To je fakt na hlavu. Nejdřív si pořídí diskusní kroužek s možností psát anonymně, ale pak , když má někoho plné zuby, tak s radostí jeho anonymitu prozradí.... A to má ještě k tomu kolem plno řečí o tom, že všechno je Já, že ona je už jen Já, takže když už prozrazuje čísi anonymitu, tak přece může rovnou psát, že to psalo to Já, nebo třeba ona sama... :lol: :lol:


To víš, Jana. Od ní nic na úrovni neočekávám.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Alaja » pon 29. říj 2018 0:15:14

poradna:
Mnich Sarana:

Mniši netráví den vyděláváním peněz na sebe a na rodinu, protože mniši tráví den pracováním na očistě mysli, na vyšší etice, vyšší koncentraci, vyšší moudrosti. Tím, že je v tom lidé podporují je možné i pro lidi samy aby se mnichy stali a pracovali na své mysli intenzivně.


Petr:
A to to nejsou schopni dělat při práci ???
Vždyt ten klášterní klid je jen pomůcka, nikoliv způsob života,
ale chápu, když jde vůle sama proti sobě, je to fakt namahavý...


Petře, věřím, že než jsi začal pracovat, tak jsi trávil dny, týdny, měsíce, dokonce roky ve škole.
Proč by někdo chodil do školy, že? Proč bychom všichni nezačali makat už od malička...
Tak třeba proto, že když půjdeme do školy, něco se naučíme, v něčem se vytrénujeme, a tím pak můžeme prospět sobě i druhým mnohem víc než kdybychom se neučili.
Stejným způsobem se mniši učí a trénují dny, týdny, měsíce, roky, než se začnou věnovat lidem, pomáhat jim, podporovat je. Na rozdíl od dětí, univerzitních studentů a vědeckých výzkumníků, mniši dodržují přísná pravidla od začátku svého tréninku, bez výjimky. Narozdíl od dětí, universitních studentů a vědeckých výzkumníků mniši studují a trénují bez volna, bez dovolené, bez prázdnin, bez výjimky. 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, 365.25 dní v roce, celý život, až už jsou staří, mladí, nemocní, či zdraví. A jakmile jsou schopní sdílet to, co se naučili, to, v čem se vytrénovali (např. soustředění, všímavost, rozhodnutí, nadvláda nad svou myslí, bezmezná milující dobrotivost) tak samozřejmě sdílí. Tak jako Ty pomáháš lidem tím, v čem máš hodně zkušeností, mniši pomáhají lidem tím, v čem mají hodně zkušeností.


Aha.

Ono to nabiflování se spousty súter fakt spotřebuje spoustu času.

Ale nalezení té nirvány je možné i při normálním zaměstnání (a nebýt odkázán na milodary) a věnování se rodině i přátelům, a ne jen při sezení v lotosovém dřepu ..... ale to mniši nikdy nepochopí.... :lol:

Kdyby měli pohodlný gauč, tak jim to půjde líp... :meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Alaja » pon 29. říj 2018 0:24:35

mnich Sarana



To ale není popis talentu,
ale naopak je to popis pozměněné a zablokované vůle...
Přirozeností vůle je být, existovat a tvořit (tvořit zároven znamená i ničit to staré)

Tam kde není vůle zablokovaná, tam není ch n z,
nebot nezablokovaná vůle nefunguje na podkladě chtění, zisku, záměru a cíle, takto talent nefunguje,
takto funguje ego, zablokovaná vůle



Mohl bys popsat konkrétně co by bylo tím "blokem", jak konkrétně se ten blok vytváří, a jak bys navrhoval se toho bloku zbavit.
Narážíme tu opět na tu samou záležitost, kterou už jsem zmiňoval, ale na kterou si nereagoval.
Totiž, že rodičovská výchova vede děti k lepší moudrosti než nevychova, na což jsem poukázal odkazem na termín "vlčí dítě" ve Wikipedii -
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vl%C4%8D% ... %ADt%C4%9B

Co tu píšeš mi přijde skoro jako vytažené z našich spisů, akorát si nejsem jistý na základě čeho jsi to napsal a jestli chápeš co jsi napsal tím samým způsobem jako to vysvětlil Buddha. Protože mimina opravdu nejsou prostá chamtivosti, nenávisti, a zaslepenosti. Je třeba se k tomu vytrénovat a dopracovat postupným opouštěním "já" a "moje".



totiž že já a moje jsou klamy,



Opět jako bys citoval učení Buddhy. Bylo by moc fajn kdybys to viděl sám skrze pozorování vlastního těla a mysli. A pokud jsi to viděl, bylo by zajímavé vědět jakým způsobem jsi k tomu prozření došel.


:D jak mnich potkal prozřeného ....a nepoznal to na první počtení....

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Nic » pon 29. říj 2018 7:00:25

Alaja píše:To je fakt na hlavu. Nejdřív si pořídí diskusní kroužek s možností psát anonymně, ale pak , když má někoho plné zuby, tak s radostí jeho anonymitu prozradí.... A to má ještě k tomu kolem plno řečí o tom, že všechno je Já, že ona je už jen Já, takže když už prozrazuje čísi anonymitu, tak přece může rovnou psát, že to psalo to Já, nebo třeba ona sama... :lol: :lol:


Možnost psát na Poradně anonymně neslouží k tomu, aby si lidi mohli anonymně ubližovat, tudíž Petra bude mít na Poradně speciální servis, že kdykoliv objevím její anonymní příspěvek na Poradně, objeví se u něj i její nick, aby se nakonec nestalo, že by kvůli svému anonymnímu psaní nevědomky ztratila svou moudrost, jelikož kdo je moudrý, ten podle Trini - Petry - Atmanky

na Poradně nediskutuje
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Nic » pon 29. říj 2018 7:11:59

Leda, že bys, Petro, chtěla na Poradně sdílet moudrost, lásku a radost a Tvé příspěvky byly láskyplné a moudré, pak si na Poradně můžeš psát do aleluja klidně i anonymně, protože u takových příspěvků mě ani nenapadne, že bys mohla o svou moudrost přicházet.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Trini » pon 29. říj 2018 8:19:05

Alaja píše:To je fakt na hlavu. Nejdřív si pořídí diskusní kroužek s možností psát anonymně, ale pak , když má někoho plné zuby, tak s radostí jeho anonymitu prozradí....


A ted' tu svoji nenávist ke mně už i zcela veřejně projevuje. Je opravdu polítovánihodná - tolik zloby a nenávisti je v ní. To jí fakt nezávidím.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Trini » pon 29. říj 2018 8:36:55

Za to, že jsem napsala pravdu, mne pro-zradila. Typické zneužíváni moci a pomstychtivost. ;)

Z Poradny:

Trini píše:
vostal petr píše:To mě udivuje,

pokud vím, s Tarou jsem diskutoval kdysi dávno před lety ještě na JZ

tak proč ji vadí můj styl, když se diskuzí už roky nezúčastnuje ?


Tvoji vulgaritu vždy nesnášela, chtěla tě vyhodit už z Jitřní země a byla spokojená, když tě tam Miroslav banoval.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Alaja » pon 29. říj 2018 10:10:07

No co, co, co... :donknow:
Na poradně je registrováno dostatek moudrých lidiček, co tam dosud nenapsali ani čárku....mělo bych ji být asi tak 265. :starik:
A z toho zbytku, 194 lidí, tam už také moc lidí nepíše, též už zmoudřeli........ :meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Nic » pon 29. říj 2018 12:01:49

Trini píše:Za to, že jsem napsala pravdu, mne pro-zradila. Typické zneužíváni moci a pomstychtivost. ;)

Z Poradny:

Trini píše:
vostal petr píše:To mě udivuje,

pokud vím, s Tarou jsem diskutoval kdysi dávno před lety ještě na JZ

tak proč ji vadí můj styl, když se diskuzí už roky nezúčastnuje ?


Tvoji vulgaritu vždy nesnášela, chtěla tě vyhodit už z Jitřní země a byla spokojená, když tě tam Miroslav banoval.


To, co je moudré, je i láskyplné. To, co je nemoudré, může prohlubovat rozbroje a vzájemná nedorozumění.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Trini » pon 29. říj 2018 14:03:19

Alaja píše:No co, co, co... :donknow:
Na poradně je registrováno dostatek moudrých lidiček, co tam dosud nenapsali ani čárku....mělo bych ji být asi tak 265. :starik:
A z toho zbytku, 194 lidí, tam už také moc lidí nepíše, též už zmoudřeli........ :meditace:


Ono je těžko stravitelné, když někdo neustále žvaní o lásce, ale jinak celý jeho projev svědčí o bezcharakternosti - která ale samozřejmě pramení z těžké nevědomosti. Za to fakt nemůže.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Život mezi životy

Příspěvekod Alaja » pon 29. říj 2018 18:41:46

https://www.youtube.com/watch?v=TL7QfbI ... B8&index=4

Tibetská kniha mrtvých - BARDO THÖDOL

jen asi 8,5 minuty..

Publikováno 31. 10. 2017


Klasicko-etnická opera o mystické cestě od smrti k novému zrození podle Tibetské knihy mrtvých v RockOpera Praha. Aktivní účast publika, mystická atmosféra, mantry skutečných tibetských mnichů, souhra etnických nástrojů a symfonického orchestru, hlasy rockových i operních zpěváků, obří loutky divadla KVELB – to vše provede hříšného hrdinu tajemným světem Barda k novému, šťastnému zrození.
Hudba: Milan Steigerwald - Libreto a zpěv: Pavla Forest
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků