Základy vadžrajány

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 20:58:12

intago píše:Panuje velký strach z Boha. Vlastně logicky. Mnoho lidí Ho zahlédlo a nejraději by se zahrabali pod zem, když viděli Jeho Velikost. Mě se zas ukazoval pomalu. Léta jsem makal, než se postupně vynořoval. Za to si Ho víc vážím a ani mne nenapadne, že bych strakal hlavu do písku jako jiní. Víte co je Peak experience? Uvidět Boha. Málokdo to vydýchá... https://en.wikipedia.org/wiki/Peak_experience
i na youtube je to


Jo, někteří se ho bojí... :D
A tak se raději zahrabávají v jeho útrobách a hledají tam jiné menší bohy a polobohy...jako snesitelnou náhražku...z které se snad zbláznit nedá.

.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 20:59:20

adiuv píše:
intago píše:
adiuv píše:
No nazdar :koukam:

A ne snad? :koukam: Copak není Vševědoucí a Neomylný? Nejsi komunista? :D Názor Boha je ostatně Realita sama ;)

Že je to nějaká osobnost, která má Názory, je primitivní náboženská představa.

Člověk, který se s takovou představou ztotožňuje, ještě nechápe, že to, co se nazývá "Bůh", je neomezené, nekonečné, vše-tvořící Bytí a ne nějaká osobnost, která by se vyznačovala Vševědoucností a Neomylností.

No a přece to tak je, viz všechny náboženské knihy. Fakt je že Bůh není totéž co Potencionalita, jež je Základem všeho... Bůh je pomocný pojem pro Stvořitele.
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 21:00:43

Alaja píše:
intago píše:Panuje velký strach z Boha. Vlastně logicky. Mnoho lidí Ho zahlédlo a nejraději by se zahrabali pod zem, když viděli Jeho Velikost. Mě se zas ukazoval pomalu. Léta jsem makal, než se postupně vynořoval. Za to si Ho víc vážím a ani mne nenapadne, že bych strakal hlavu do písku jako jiní. Víte co je Peak experience? Uvidět Boha. Málokdo to vydýchá... https://en.wikipedia.org/wiki/Peak_experience
i na youtube je to


Jo, někteří se ho bojí... :D
A tak se raději zahrabávají v jeho útrobách a hledají tam jiné menší bohy a polobohy...jako snesitelnou náhražku...z které se snad zbláznit nedá.

.

A co? V mateřské škole taky neučí Einsteini, a vadí to snad? Prostě to stačí... :)
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod honzam » pát 04. led 2019 21:01:20

Na youtube je toho hodně, co se špatně rozdýchává. Pro mě je tam největší Peak experience Její Velikost Alma Deutscher. :D

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 21:05:34

intago píše:
Alaja píše:
intago píše:Panuje velký strach z Boha. Vlastně logicky. Mnoho lidí Ho zahlédlo a nejraději by se zahrabali pod zem, když viděli Jeho Velikost. Mě se zas ukazoval pomalu. Léta jsem makal, než se postupně vynořoval. Za to si Ho víc vážím a ani mne nenapadne, že bych strakal hlavu do písku jako jiní. Víte co je Peak experience? Uvidět Boha. Málokdo to vydýchá... https://en.wikipedia.org/wiki/Peak_experience
i na youtube je to


Jo, někteří se ho bojí... :D
A tak se raději zahrabávají v jeho útrobách a hledají tam jiné menší bohy a polobohy...jako snesitelnou náhražku...z které se snad zbláznit nedá.

.

A co? V mateřské škole taky neučí Einsteini, a vadí to snad? Prostě to stačí... :)



Doufám, že jsi ale už pochopil, že ten nejvyšší Bůh (Univerzum) je to čiré bezbarvé prázdné živé světlo známé z kontemplací (meditací). :)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod honzam » pát 04. led 2019 21:11:50

Alaja píše:Doufám, že jsi ale už pochopil, že ten nejvyšší Bůh (Univerzum) je to čiré bezbarvé prázdné živé světlo známé z kontemplací (meditací). :)

Myslím si, že je to spíš zářivka. Zářivka vydává jiné světlo než žárovka nebo svíčka, to se dá pochopit.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 21:17:36

honzam píše:
Alaja píše:Doufám, že jsi ale už pochopil, že ten nejvyšší Bůh (Univerzum) je to čiré bezbarvé prázdné živé světlo známé z kontemplací (meditací). :)

Myslím si, že je to spíš zářivka. Zářivka vydává jiné světlo než žárovka nebo svíčka, to se dá pochopit.

Není potřeba chodit nejvýš, jsme jen opice, co ještě nedávno se mlátili klacky. :D
Fakt je, když třeba po dvacáté v exkurzi v mystické meditaci navštívíte Království boží, stále se nedokážete smířit s představou, jak byste Tam mohli žít nastálo? I hodinka tak vás tak nabourá, že máte co dělat to vydýchat.
Kdepak naivně debilní pohádka Anděl Páně... Ten Jejich svět je Totálně Jiný, Hyperdokonalý a neskutečně lidskému vzdálen. Překonává ho o několik řádů. Inteligence je tam asi sto až tisícinásobná vůči nám.
Přitom vás božské bude ujištovat, že je to pouhá exkurze. Jako byste psovi připojili lidský mozek, taky by mu z něj bylo špatně...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod adiuv » pát 04. led 2019 21:21:41

adiuv píše:
intago píše:to je přece urážka Boha! On ti něco dává a ty na Něj kašleš! Neuvědomuješ si to? Jen Jeho názor je důležitý...


Bůh coby někdo, kdo má důležité názory?

No nazdar :koukam:

intago píše:A ne snad? :koukam: Copak není Vševědoucí a Neomylný? Nejsi komunista? :D Názor Boha je ostatně Realita sama ;)


adiuv píše:Že je to nějaká osobnost, která má Názory, je primitivní náboženská představa.

Člověk, který se s takovou představou ztotožňuje, ještě nechápe, že to, co se nazývá "Bůh", je neomezené, nekonečné, vše-tvořící Bytí a ne nějaká osobnost, která by se vyznačovala Vševědoucností a Neomylností.


intago píše:No a přece to tak je, viz všechny náboženské knihy. Fakt je že Bůh není totéž co Potencionalita, jež je Základem všeho... Bůh je pomocný pojem pro Stvořitele.


Náboženské knihy ano. Jenže náboženství je teprve první, počáteční stupeň poznání.

Druhým stupněm je mysticismus

a tím posledním, závěrečným stupněm je poznání, které nakonec vede i ke vnímání, že Božství je neduální, ze Sebe Sama a pro Sebe Sama vše-tvořící Bytí - Vědomí.
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 21:23:18

honzam píše:
Alaja píše:Doufám, že jsi ale už pochopil, že ten nejvyšší Bůh (Univerzum) je to čiré bezbarvé prázdné živé světlo známé z kontemplací (meditací). :)

Myslím si, že je to spíš zářivka. Zářivka vydává jiné světlo než žárovka nebo svíčka, to se dá pochopit.


:D
Je to stejně zajímavé, jak se to bezbarvé světlo změní na zářivě zlaté, když je vnímáno z jiného úhlu (z jiné pozice vnímajícího) :D
Nebo jako mléčně bílé, husté - světlo v nebeských krajinách...
Nebo třeba červené....to využívají mimoni při svých dálkových letech vesmírem, nebo snad i někteří alchymisti či mágové...to jsem zatím nerozluštila. jednou si takto posílali nějaké texty a byl na tom červeném papíře na konci textu i černý znak z horoskopu...asi štír nebo panna - kdo ví... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 21:30:02

adiuv píše:

Náboženské knihy ano. Jenže náboženství je teprve první, počáteční stupeň poznání.

Druhým stupněm je mysticismus

a tím posledním, závěrečným stupněm je poznání, které nakonec vede i ke vnímání, že Božství je neduální, ze Sebe Sama a pro Sebe Sama vše-tvořící Bytí - Vědomí.[/quote]

OK, ale chceš tím říci, že již jsi osvícen? Každá škola začíná první obecnou... :)
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 21:31:49

Alaja píše:
honzam píše:
Alaja píše:Doufám, že jsi ale už pochopil, že ten nejvyšší Bůh (Univerzum) je to čiré bezbarvé prázdné živé světlo známé z kontemplací (meditací). :)

Myslím si, že je to spíš zářivka. Zářivka vydává jiné světlo než žárovka nebo svíčka, to se dá pochopit.


:D
Je to stejně zajímavé, jak se to bezbarvé světlo změní na zářivě zlaté, když je vnímáno z jiného úhlu (z jiné pozice vnímajícího) :D
Nebo jako mléčně bílé, husté - světlo v nebeských krajinách...
Nebo třeba červené....to využívají mimoni při svých dálkových letech vesmírem, nebo snad i někteří alchymisti či mágové...to jsem zatím nerozluštila. jednou si takto posílali nějaké texty a byl na tom červeném papíře na konci textu i černý znak z horoskopu...asi štír nebo panna - kdo ví... :donknow:

A jaké máš plány? Chceš přijmout víc Boha, nebo si budeš jen hrát? To je vážně důležitá volba... Jde o hodně...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 21:37:58

intago píše:A jaké máš plány? Chceš přijmout víc Boha, nebo si budeš jen hrát? To je vážně důležitá volba... Jde o hodně...


:lol:
My už se intimně sdíleli (Bůh a já),sám si pro mne při mém dlouholetém meditování sáhl a vcucnul mé vnímání do sebe. Víc snad už sdílet ani nelze... :donknow:
Ale děkuji za nabídku.
:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 21:42:20

intago píše:
OK, ale chceš tím říci, že již jsi osvícen? Každá škola začíná první obecnou... :)


Myslím, že se intago mýlíš, když ji povazuješ za prvňačku... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod honzam » pát 04. led 2019 21:43:57

intago píše:Není potřeba chodit nejvýš, jsme jen opice, co ještě nedávno se mlátili klacky. :D
Fakt je, když třeba po dvacáté v exkurzi v mystické meditaci navštívíte Království boží, stále se nedokážete smířit s představou, jak byste Tam mohli žít nastálo? I hodinka tak vás tak nabourá, že máte co dělat to vydýchat.
Kdepak naivně debilní pohádka Anděl Páně... Ten Jejich svět je Totálně Jiný, Hyperdokonalý a neskutečně lidskému vzdálen. Překonává ho o několik řádů. Inteligence je tam asi sto až tisícinásobná vůči nám.
Přitom vás božské bude ujištovat, že je to pouhá exkurze. Jako byste psovi připojili lidský mozek, taky by mu z něj bylo špatně...

Ošklivé opice křížené s vepři, ale existuje i jiný skrytý svět.

http://www.pbase.com/image/113660251

Hundred Dragons Hall - Maitreya Hall
Obrázek

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod adiuv » pát 04. led 2019 21:56:18

intago píše:
adiuv píše:

Náboženské knihy ano. Jenže náboženství je teprve první, počáteční stupeň poznání.

Druhým stupněm je mysticismus

a tím posledním, závěrečným stupněm je poznání, které nakonec vede i ke vnímání, že Božství je neduální, ze Sebe Sama a pro Sebe Sama vše-tvořící Bytí - Vědomí.


OK, ale chceš tím říci, že již jsi osvícen? Každá škola začíná první obecnou... :)

To jistě. Jenže tady jsi na diskusním fóru, kde řada účastníků má už určité zkušenosti s pokročilejšími úrovněmi poznání, jelikož se dlouhodobě už po mnoho desetiletí zajímáme o celou cestu k Probuzení, včetně tomu odpovídající praxe a zkušeností. Někteří z nás pod vedením osvíceného Mistra.

Když se člověk dlouhodobě věnuje cestě k Poznání, počáteční doufání a představy ega, že může být osvícené, které nabízí náboženství, se postupně rozpouštějí. Proto se nezajímáme o začátečnické, náboženské stupně.

Naše inspirace? Viz např. viewforum.php?f=45 a viewforum.php?f=88
Naposledy upravil adiuv dne pát 04. led 2019 21:58:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 21:58:31

Alaja píše:
intago píše:
OK, ale chceš tím říci, že již jsi osvícen? Každá škola začíná první obecnou... :)


Myslím, že se intago mýlíš, když ji povazuješ za prvňačku... :donknow:

Jen usuzuji, z toho co tu píšeš. Ostatně vše se dá zlepšit. Když mi Bůh ukazoval svou vzdálenost ode mne, užasl jsem, jak neuvěřitelně moc je nade mnou... Máme práce... :koukam:
A zvu tě na naši konferenci, můžeš tam mít příspěvek. Pozvánka je na intuice.mysteria.cz
Nebo sama zorganizuj svou a pozvi zas naši skupinku :) My pracujeme odborně, ba vědecky... teda snažíme se :D
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 22:01:40

intago píše:
Alaja píše:
intago píše:
OK, ale chceš tím říci, že již jsi osvícen? Každá škola začíná první obecnou... :)


Myslím, že se intago mýlíš, když ji povazuješ za prvňačku... :donknow:

Jen usuzuji, z toho co tu píšeš. Ostatně vše se dá zlepšit. Když mi Bůh ukazoval svou vzdálenost ode mne, užasl jsem, jak neuvěřitelně moc je nade mnou... Máme práce... :koukam:
A zvu tě na naši konferenci, můžeš tam mít příspěvek. Pozvánka je na intuice.mysteria.cz
Nebo sama zorganizuj svou a pozvi zas naši skupinku :) My pracujeme odborně, ba vědecky... teda snažíme se :D


Je to směrováno k adiuv nebo k Alaje? :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 22:02:09

[/quote]
Náboženské knihy ano. Jenže náboženství je teprve první, počáteční stupeň poznání.

Druhým stupněm je mysticismus

a tím posledním, závěrečným stupněm je poznání, které nakonec vede i ke vnímání, že Božství je neduální, ze Sebe Sama a pro Sebe Sama vše-tvořící Bytí - Vědomí.[/quote]

OK, ale chceš tím říci, že již jsi osvícen? Každá škola začíná první obecnou... :)[/quote]
To jistě. Jenže tady jsi na diskusním fóru, kde řada účastníků má už určité zkušenosti s pokročilejšími úrovněmi poznání, jelikož se dlouhodobě už po mnoho desetiletí zajímáme o celou cestu k Probuzení, včetně tomu odpovídající praxe a zkušeností. Někteří z nás pod vedením osvíceného Mistra.

Když se člověk dlouhodobě věnuje cestě k Poznání, počáteční doufání a představy ega, že může být osvícené, které nabízí náboženství, se postupně rozpouštějí. Proto se nezajímáme o začátečnické, náboženské stupně.

Naše inspirace? Viz např. viewforum.php?f=45 a viewforum.php?f=88[/quote]
že začátečnické? Bůh mi říká, že tak silný pocit Boha, jež mi dal. jen tak nikdo na Zemi nemá. Vlastně trvalá meditace. Jak silný pocit Boha máte a jaké Dary Ducha vám dal?
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod honzam » pát 04. led 2019 22:02:40

Pak je tu také část, která se zajímá o málo prozkoumanou cestu do zatracení sebe sama i všeho šťastného a blaženého.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod honzam » pát 04. led 2019 22:04:39

intago píše:že začátečnické? Bůh mi říká, že tak silný pocit Boha, jež mi dal. jen tak nikdo na Zemi nemá. Vlastně trvalá meditace. Jak silný pocit Boha máte a jaké Dary Ducha vám dal?

Mně dal Ďábel děti. Děti jsou víc než pocity.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků