Inflace ega

Re: Inflace ega

Příspěvekod intago » ned 06. led 2019 20:40:04

A fakt jsi jenom mystik? :lol:[/quote]
A čím bych asi byl? Ostatně tohle mystikové zažívali asi všichni, včetně Krista. Pomluvy, i otevřená nenávist. Však to také Kristus všem mystikům prorokoval...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod adiuv » ned 06. led 2019 20:52:39

Inflace ega

Tento prapodivný termín můžeme jednoduše nahradit slovem nafoukanost, v rámci našeho tématu duchovní nafoukanost; speciálně hrozí po tzv. vrcholných zážitcích, nebo když se člověku aktivují archetypální obsahy jeho vlastní psyché. Během sebepoznání či i nezávisle na něm se mohou aktivizovat a zvláště pro nepřipravenou mysl může jít o těžko zvladatelný proces.

Může se z nás kupříkladu stát přemoudřelá osobnost, která vidí do hlubin, pobaveně se soucitným úsměvem shlíží na hemžení nevědomých lidiček a udílí moudré rady, kudy chodí. Přes tuto novou osobnost člověk žije, odtržen od méně zářivých, ale mnohdy autentičtějších částí sebe sama, které ovšem nikam nezmizí, ale zatlačeny do opozice, do stínu, probublávají často nepříjemnými projevy.

Je to past, do níž může spadnout a často padá hledající na nelehké cestě sebepoznání. Pokud ovšem člověk upřímně a opravdově pokračuje, má dobrou šanci ji prokouknout, opustit naleštěný sebeobraz a výšiny bohorovnosti a stát se více uzemněným, realistickým.

Duchovní pýcha dříve či později přivodí pád, zhroucení slonovinové věže. Čím vyšší je, tím bolestivější.


http://psychologie.cz/rozcesti-duchovni-pouti/

Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod Alaja » ned 06. led 2019 20:53:12

intago píše:A čím bych asi byl? Ostatně tohle mystikové zažívali asi všichni, včetně Krista. Pomluvy, i otevřená nenávist. Však to také Kristus všem mystikům prorokoval...


Mystici přece pracují na svém díle v skrytu, nelezou se svými výsledky na veřejnost , alespoň tak to z duchovních knih vyplývá. :donknow:

Sibyla (nebo kdo to byl) pro změnu zase prý prorokovala, že bude hodně falešných proroků... :D

A že tě On nevaroval před vstupem sem, tady nejspíš žádného zájemce o ten typ mystiky, co se svými přáteli provádíte, nenajdeš, ani nikoho neukecáš..... :donknow:

Proč vůbec hledáte další zájemce? Je vás na tu mystiku málo a nezvládáte to? Nebo vám adepti předčasně odcházejí, umírají, ztrácejí zájem a vy pak musíte doplňovat z nějakého vašeho důvodu své prořídlé stavy?

:roll:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod intago » ned 06. led 2019 21:08:45

Alaja píše:
intago píše:A čím bych asi byl? Ostatně tohle mystikové zažívali asi všichni, včetně Krista. Pomluvy, i otevřená nenávist. Však to také Kristus všem mystikům prorokoval...


Mystici přece pracují na svém díle v skrytu, nelezou se svými výsledky na veřejnost , alespoň tak to z duchovních knih vyplývá. :donknow:

Sibyla (nebo kdo to byl) pro změnu zase prý prorokovala, že bude hodně falešných proroků... :D

A že tě On nevaroval před vstupem sem, tady nejspíš žádného zájemce o ten typ mystiky, co se svými přáteli provádíte, nenajdeš, ani nikoho neukecáš..... :donknow:

Proč vůbec hledáte další zájemce? Je vás na tu mystiku málo a nezvládáte to? Nebo vám adepti předčasně odcházejí, umírají, ztrácejí zájem a vy pak musíte doplňovat z nějakého vašeho důvodu své prořídlé stavy?

:roll:

Proč by museli být v skrytu? Byl snad Kristus ve skrytu? Bůh není nadšen, že se někde stále vybavuju, ale fakt je, že má velký zájem na ty, kteří by mohli Ho více přijmout a to jsi právě ty a Jana z Poradnyzdrarma. Naše skupina existuje od r.1994 a prošly jí desítky lidí a všem něco dala...
Ale to je v každé branži, ne? Stejně tak jsem to měl na letišti, v jízdárně i na vodě... Ale i v laikovi něco z toho zůsztane, však víš, že kolem jsou samí ateisti :D
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod Trini » ned 06. led 2019 21:19:05

intago píše:Jak to můžeš vědět?? Jsi snad Bůh? Tyhle řeči mne překvapují, jak se lidé dělají Vševědoucími a posuzují konání Boha. Vždyt ON mi ty stavy dává, stále mne vede. Stejně jako jiné skutečné mystiky.
Já žasnu nad vaší odvahou hodnotit druhé :koukam:


To já zase vůbec nežasnu, jak se nad druhými vytahuješ a pohrdavě je odsuzuješ. To je typické pro hledající tvého druhu. Kdyby ti Bůh něco opravdu dával, tak bys nepotřeboval žádné nezdravé a nebezpečné techniky. To by ti snad už taky mohlo dojít. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod Trini » ned 06. led 2019 21:29:03

intago píše:Bůh není nadšen, že se někde stále vybavuju,


A víš, proč z toho není nadšen? ;)

To ti řekl, že je Bůh? O tom silně pochybuju, že ti něco takového řekl. Todle totiž nedělaj. Typla bych, že ses ho vůbec nezeptal.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod Alaja » ned 06. led 2019 21:35:14

intago píše:Proč by museli být v skrytu? Byl snad Kristus ve skrytu? Bůh není nadšen, že se někde stále vybavuju, ale fakt je, že má velký zájem na ty, kteří by mohli Ho více přijmout a to jsi právě ty a Jana z Poradnyzdrarma. Naše skupina existuje od r.1994 a prošly jí desítky lidí a všem něco dala...
Ale to je v každé branži, ne? Stejně tak jsem to měl na letišti, v jízdárně i na vodě... Ale i v laikovi něco z toho zůsztane, však víš, že kolem jsou samí ateisti


Janu si klidně tam k vám přitáhněte (třeba se něčemu konečně přiučí) , ale já zájem o tu vaši skupinku nemám. :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod Alaja » ned 06. led 2019 21:38:05

Trini píše:
intago píše:Bůh není nadšen, že se někde stále vybavuju,


A víš, proč z toho není nadšen? ;)

To ti řekl, že je Bůh? O tom silně pochybuju, že ti něco takového řekl. Todle totiž nedělaj. Typla bych, že ses ho vůbec nezeptal.


Bůh přece nemluví. Alespoň já ho nikdy mluvit neslyšela...Boha rozhodně ne... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod Alaja » ned 06. led 2019 21:55:41

Z poradny:

Brouk Pytlík :

Janu si klidně tam k vám přitáhněte (třeba se něčemu konečně přiučí) , ale já zájem o tu vaši skupinku nemám.



Ale jen koukej jít,

furt jsi jen s těma svejma kočkama, tak at poznáš taky jiná zvířátka...

Jinak řečeno : "Nebud Miroslav!"


Jdi si ty. :P
Kočky jsou báječná stvoření, zatím jsem je pilně ochočovala, civilizovala, vymazlila, ale v létě si budeme společně na zahradě meditovat. :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod intago » ned 06. led 2019 22:04:24

Trini píše:
intago píše:Jak to můžeš vědět?? Jsi snad Bůh? Tyhle řeči mne překvapují, jak se lidé dělají Vševědoucími a posuzují konání Boha. Vždyt ON mi ty stavy dává, stále mne vede. Stejně jako jiné skutečné mystiky.
Já žasnu nad vaší odvahou hodnotit druhé :koukam:


To já zase vůbec nežasnu, jak se nad druhými vytahuješ a pohrdavě je odsuzuješ. To je typické pro hledající tvého druhu. Kdyby ti Bůh něco opravdu dával, tak bys nepotřeboval žádné nezdravé a nebezpečné techniky. To by ti snad už taky mohlo dojít. :roll:

Jaké nezdravé a nebezpečné techniky? Nic takového nedělám. Asi si mě s někým pleteš :D
Prostě jsem objevil tenhle web, že tu píšete o channelingu, teda o knize o ní, ale záhy jsem zjistil, že to tu nikdo nedělá a duchovní zážitky také neprobíráte. Ptám se-vám to není divný? Jakoby horolezci si jen povídali co kde přečetli, ale žádnou praxi neměli :koukam:
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod intago » ned 06. led 2019 22:06:08

Trini píše:
intago píše:Bůh není nadšen, že se někde stále vybavuju,


A víš, proč z toho není nadšen? ;)

To ti řekl, že je Bůh? O tom silně pochybuju, že ti něco takového řekl. Todle totiž nedělaj. Typla bych, že ses ho vůbec nezeptal.

Samozřejmě to vím. Jsem potomek jihočeských statkářů, husitů a ti byli vždy dost ostří...
A proč by mi to nemohl říci? Stále to dělá, od toho božská intuice je...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod intago » ned 06. led 2019 22:07:48

Alaja píše:
intago píše:Proč by museli být v skrytu? Byl snad Kristus ve skrytu? Bůh není nadšen, že se někde stále vybavuju, ale fakt je, že má velký zájem na ty, kteří by mohli Ho více přijmout a to jsi právě ty a Jana z Poradnyzdrarma. Naše skupina existuje od r.1994 a prošly jí desítky lidí a všem něco dala...
Ale to je v každé branži, ne? Stejně tak jsem to měl na letišti, v jízdárně i na vodě... Ale i v laikovi něco z toho zůsztane, však víš, že kolem jsou samí ateisti


Janu si klidně tam k vám přitáhněte (třeba se něčemu konečně přiučí) , ale já zájem o tu vaši skupinku nemám. :lol:

Lidé ochotní dělat mystiku je hrozně málo. Proto jsou vzácní. A víš, kolik takovýchle debat mám za sebou? Asi 200... Na odmítání Boha jsem od lidí zvyklý...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod intago » ned 06. led 2019 22:09:07

Alaja píše:
Trini píše:
intago píše:Bůh není nadšen, že se někde stále vybavuju,


A víš, proč z toho není nadšen? ;)

To ti řekl, že je Bůh? O tom silně pochybuju, že ti něco takového řekl. Todle totiž nedělaj. Typla bych, že ses ho vůbec nezeptal.


Bůh přece nemluví. Alespoň já ho nikdy mluvit neslyšela...Boha rozhodně ne... :lol:

Proč by nemluvil?? :o Je snad němý? S kým hovořili proroci i Kristus? A víš, co je to intuice? Zástupce Boha ;)
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod Trini » ned 06. led 2019 22:12:19

intago píše:
Trini píše:
intago píše:Bůh není nadšen, že se někde stále vybavuju,


A víš, proč z toho není nadšen? ;)

To ti řekl, že je Bůh? O tom silně pochybuju, že ti něco takového řekl. Todle totiž nedělaj. Typla bych, že ses ho vůbec nezeptal.

Samozřejmě to vím. Jsem potomek jihočeských statkářů, husitů a ti byli vždy dost ostří...
A proč by mi to nemohl říci? Stále to dělá, od toho božská intuice je...


Ptal ses ho: Kdo jsi? A on řekl, že je Bůh? Ptal ses ho - jako Mojžíš - jaké je jeho jméno?

Mluví s tebou pomocí telepatie?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod Alaja » ned 06. led 2019 22:14:26

intago píše:
Alaja píše:
intago píše:Proč by museli být v skrytu? Byl snad Kristus ve skrytu? Bůh není nadšen, že se někde stále vybavuju, ale fakt je, že má velký zájem na ty, kteří by mohli Ho více přijmout a to jsi právě ty a Jana z Poradnyzdrarma. Naše skupina existuje od r.1994 a prošly jí desítky lidí a všem něco dala...
Ale to je v každé branži, ne? Stejně tak jsem to měl na letišti, v jízdárně i na vodě... Ale i v laikovi něco z toho zůsztane, však víš, že kolem jsou samí ateisti


Janu si klidně tam k vám přitáhněte (třeba se něčemu konečně přiučí) , ale já zájem o tu vaši skupinku nemám. :lol:

Lidé ochotní dělat mystiku je hrozně málo. Proto jsou vzácní. A víš, kolik takovýchle debat mám za sebou? Asi 200... Na odmítání Boha jsem od lidí zvyklý...


Jo, strýček Google mi prozradil, že debatuješ snad všude, kde se dá něco napsat... :D
Víš, to co vy děláte, bych já zrovna mystikou nenazývala... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
adiuv, Trini

Re: Inflace ega

Příspěvekod Trini » ned 06. led 2019 22:15:59

intago píše:
Alaja píše:
Trini píše:
A víš, proč z toho není nadšen? ;)

To ti řekl, že je Bůh? O tom silně pochybuju, že ti něco takového řekl. Todle totiž nedělaj. Typla bych, že ses ho vůbec nezeptal.


Bůh přece nemluví. Alespoň já ho nikdy mluvit neslyšela...Boha rozhodně ne... :lol:

Proč by nemluvil?? :o Je snad němý? S kým hovořili proroci i Kristus? A víš, co je to intuice? Zástupce Boha ;)


Máš to hodně popletené. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod Alaja » ned 06. led 2019 22:18:16

intago píše:
Alaja píše:
Bůh přece nemluví. Alespoň já ho nikdy mluvit neslyšela...Boha rozhodně ne... :lol:

Proč by nemluvil?? :o Je snad němý? S kým hovořili proroci i Kristus? A víš, co je to intuice? Zástupce Boha ;)


Bůh opravdu nemluví, on jen ukazuje, když už touží něco sdělit....ale i tak to musíš řádně prozkoumat, zda ti to neukazuje někdo jiný ... :D

Proroci i Kristus přece komunikovali s mimozemšťany... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod intago » pon 07. led 2019 7:46:24

Hmmm, koukám, že o channelingu máte jen matné představy. Ale mám vám to vůbec vysvětlovat, když o to zjevně nestojíte? Kurzů je dost a každý má možnost se to naučit. I tady na webu máte channelingové knihy. viewtopic.php?f=50&t=50
Bez toho se ale duchovnost vůbec dělat nedá, protože nejlepšího Gurua můžete mít jen skrze to... Tak se tu mějte a vyprávějte si dále, jakobych tu nikdy nebyl. :D
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod Alaja » pon 07. led 2019 15:31:20

To byl nábor, skoro jak vystřižený z https://www.youtube.com/watch?v=VZq4vyxjW9Q

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Inflace ega

Příspěvekod honzam » pon 07. led 2019 21:40:28

intago píše:Tak se tu mějte a vyprávějte si dále, jakobych tu nikdy nebyl. :D


CZ titulky

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků