Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod adiuv » sob 16. bře 2019 15:35:01

To je téma, které možná stojí za úvahu.

Diskusní fóra je možné číst nebo na ně psát z nejrůznějších důvodů. Jiné motivace se takovou možností zaktivují v zaměstnaném člověku s nedostatkem volného času – pokud vůbec nějaké - a jiné v tom, kdo má času nazbyt.

Záleží i na tom, jestli a kolik má dotyčný možností komunikovat se svým okolím o tom, co ho zajímá.

Přitom důvody, proč se objeví zájem o tom komunikovat s ostatními, mohou být různé.

S poctivou sebereflexí je tak možné občas postřehnout i dosud neuvědomované motivace, proč jsme na něco zareagovali právě tímhle způsobem. Není to ale snadné, protože zájem o to zmizí, jakmile nás ovládne naše dosavadní přesvědčení spojené s emocemi.

Diskusní příspěvky ale mají i tu výhodu, že je možné se k těm svým po čase vrátit (když ´vychladneme´ ;) ) a tyhle předtím nevnímané motivace nám vysvitnou.

:)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » sob 16. bře 2019 17:26:03

Na internetovém fóru je to podobné, jako na přednáškách těch zařazovaných do kategorie osvícených. Buď je tam obecenstvo, které se chce něco dozvědět, proto to forum čte, nebo tam není když je to jako celek nezajímá, nebo čte jen od těch, co ho zajímají. Já třeba už nečtu Janu a reakce na ni, protože to mne už nezajímá a čtu ostatní, kteří mne zajímají.

Že ti to s tou Janou trvalo...., ale mě taky :-)

Chodíš na diskuzi převážně jen proto, že tě zajímá, jak lidi píšou, reagují? Proč?

Co je tím nej důvodem, že chodíš sem, nebo na Poradnu nebo i jinde číst a reagovat?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod armin » sob 16. bře 2019 19:37:09

Eva Nada píše:
Na internetovém fóru je to podobné, jako na přednáškách těch zařazovaných do kategorie osvícených. Buď je tam obecenstvo, které se chce něco dozvědět, proto to forum čte, nebo tam není když je to jako celek nezajímá, nebo čte jen od těch, co ho zajímají. Já třeba už nečtu Janu a reakce na ni, protože to mne už nezajímá a čtu ostatní, kteří mne zajímají.

Že ti to s tou Janou trvalo...., ale mě taky :-)

Chodíš na diskuzi převážně jen proto, že tě zajímá, jak lidi píšou, reagují? Proč?

Co je tím nej důvodem, že chodíš sem, nebo na Poradnu nebo i jinde číst a reagovat?


Protože jsem ještě nesnědl všechnu moudrost a zajímají mne proto stále druzí - opravdu existující lidé, zvláště ti, kteří mají blízko k duchovnímu rozměru života.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » sob 16. bře 2019 19:56:44

Tvym cilem je snist vsechnu moudrost? Proto te zajima poznavat ty duchovnejsi z duchovnich?

Nechces to zkusit jinak, hloubeji?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod armin » sob 16. bře 2019 20:32:34

Eva Nada píše:Tvym cilem je snist vsechnu moudrost? Proto te zajima poznavat ty duchovnejsi z duchovnich?

Nechces to zkusit jinak, hloubeji?

Nechci sníst všechnu moudrost a zkouším to hlouběji.
Proto často druhé provokuji, aby druzí v obraně svého statusu odložili svou "duchovní" nebo společenskou masku, stereotyp vyjadřování a předvádění se a vylezlo z nich něco od srdce, něco z toho, co v nich opravdu je. Něco pravdivého o životě.
Pro mne a třeba někdy i pro ně samotné.
Člověk třeba jede do Indie, aby něco poznal, ale mne více zajímají skuteční lidé tady. Víc než nějaké exotické krajiny, "guruové" nebo zážitky, stavy atd.
Zkrátka mám rád skutečné lidi.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » sob 16. bře 2019 22:40:51

Víš, nevím jak ty to vnímáš, ale na poradně, ale i tady na inspiruj moc skutečně skutečných (zajímavé slovní spojení) není.... a ti, kteří jsou skutečně skuteční i ve svém projevu, se vyskytují sporadicky, např. ros, další jaxi jedou v zajetí svých programů v hlavě a mohou se zaklínat všelijakými slovy, je to znát...
Opravdovost jdoucí z hloubi podstaty chybí...

A i přesto a právě proto jsem se ptala, proč se zde angažuješ, a ber to tak, že se tím ptám i sebe...

Kde není opravdovost, je mrtvo, umělohmotno a to je strašlivé vůči Životu.... a bohužel ještě tak častý jev...

Možná to je jeden z těch důvodů, proč voláme, voláme... Žízeň po celistvosti se možná jmenuje ten důvod, proč voláme, voláme do světa....

Ale samozřejmě si to volání můžeme omluvit vším možným dalším, že a že a že...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » sob 16. bře 2019 22:53:54

Např. ZAZ, to je úžasný projev opravdovosti, stejně jako Edit Piaf, Radůza, Aneta Langerová, Zuzana Navarová, H. Hegerová ....

https://www.youtube.com/watch?v=MAluDTX9kGc
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Alaja » ned 17. bře 2019 3:45:17

Eva Nada píše:Např. ZAZ, to je úžasný projev opravdovosti, stejně jako Edit Piaf, Radůza, Aneta Langerová, Zuzana Navarová, H. Hegerová ....

https://www.youtube.com/watch?v=MAluDTX9kGc



:D

Už jsem se chtěla radovat, že se zajímáš o ZaZ..
http://www.kpufo.cz/knihy/zaz.htm
...ale holt je to jen shoda písmenek... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » ned 17. bře 2019 9:17:51

Zahady a zajimavosti? To jsou jenom takove rachejtle :)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Alaja » ned 17. bře 2019 10:07:02

Eva Nada píše:Zahady a zajimavosti? To jsou jenom takove rachejtle :)



:D

Každého holt baví něco jiného. Naštěstí, jinak by na světě byla nuda.
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod adiuv » ned 17. bře 2019 15:56:37

Proč mě i po tolika létech ještě občas napadne chvíli diskutovat s Janou?

Jana píše:zkusit ignorovat všechno, co mysl označuje jako negativní.


Nechápeš, že ignorovat můžeš jen to, co vnímáš jako existující. Kdyby to neexistovalo, nebylo by co ignorovat, nevznikala by v Tobě tudíž ani potřeba to ignorovat = nevšímat si toho: nemohla bys místo přijímání všeho, co Je - ať se to jeví jako pozitivní nebo negativní - odmítat fakt, že existují oba aspekty duality, které Absolutno ze Sebe promítá. A nedoporučovala bys jeden z nich stále znovu ignorovat, místo jeho plného vnímání a přijímání coby projevu Absolutna.

Jelikož sis na to založila tohle fórum, budeš zřejmě dál propagovat svoje přesvědčení a snažit se to dokládat všemi možnými citacemi vytrženými z kontextu, mě ale prosím už vynech. Dál reagovat na tak nesmyslnou argumentaci by bylo plýtvání časem i energií.

Asi bych byla na tuhle Tvou argumentaci už dávno reagovat přestala, kdyby nešlo o veřejný rozhovor, který sleduje poměrně hodně návštěvníků. Je tu tudíž jistá pravděpodobnost, že jeho čtení by mohlo být užitečné alespoň některým z těch, kteří diskuse s Tebou čtou; většinou je snazší poučit se z omylů druhých, při tom obvykle nedochází k takové zaslepenosti.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 11#p147211

Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Trini » ned 17. bře 2019 16:23:01

Škoda, že si Jana nemůže zajít za Drtikolem nebo Tomášovými a zeptat si jich, jak je to správně. Přestala by se pak na ně odvolávat.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod adiuv » ned 17. bře 2019 16:44:30

Trini píše:Škoda, že si Jana nemůže zajít za Drtikolem nebo Tomášovými a zeptat si jich, jak je to správně.

:)

Potíž je zřejmě v tom, že i když v současné době tyhle potřebné informace existují, například tady, dokud člověk neprojeví o ně zájem a ochotu poučit se, nejsou mu k ničemu.

Zdá se, že opravdu tou hlavní příčinou tak umanutého odmítání čehokoliv negativního a ztotožňování se jen s tím pozitivním je tohle.
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Pročas v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » ned 17. bře 2019 16:55:06

Svého času se Jana ùčastnila diskuzí na FB, kterých se účastnil I Saša Hendruk, moc dlouho to diskutování s Janou netrvalo, kdo to sledoval, chodil tam např. I Lucky, tak drsného jsem Sašu nezažila, byl na ni docela alergický :)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Pročas v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod adiuv » ned 17. bře 2019 17:01:13

Eva Nada píše:Svého času se Jana ùčastnila diskuzí na FB, kterých se účastnil I Saša Hendruk, moc dlouho to diskutování s Janou netrvalo, kdo to sledoval, chodil tam např. I Lucky, tak drsného jsem Sašu nezažila, byl na ni docela alergický :)

Taky jsem to kdysi sledovala, ale už si z toho moc nepamatuju. Mám dojem, že jí nakonec zakázal účastnit se diskuse o Poznání, už si ale nevzpomínám, kde to bylo.

To mu těžko mohla odpustit, zřejmě proto pak smazala všechny jeho stránky na Poradně v oblasti Probuzení. Na zdejším fóru jsou tady.
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod armin » ned 17. bře 2019 19:18:31

Eva Nada píše:Víš, nevím jak ty to vnímáš, ale na poradně, ale i tady na inspiruj moc skutečně skutečných (zajímavé slovní spojení) není.... a ti, kteří jsou skutečně skuteční i ve svém projevu, se vyskytují sporadicky, např. ros, další jaxi jedou v zajetí svých programů v hlavě a mohou se zaklínat všelijakými slovy, je to znát...
Opravdovost jdoucí z hloubi podstaty chybí...


Jsem si uvědomil že mne zajímají právě ty chyby, chybné pohledy, nemoci ducha u těch, kteří se nějak snaží o duchovnost. Ti, co jsou opravdoví, co nejsou v zajetí svých problémů, jsou v pohodě. Ty netřeba léčit, ti už jsou zdraví, nebo se sami uzdravují.
Proto říkám, že jsem také v tom blátě, mezi nemocnými, postiženými, zbloudilými, namyšlenými apod. A u některých zkrátka já naprosto už nic nezmůžu, moje prostředky na to nestačí aby se něco změnilo alespoň trochu k lepšímu - podobně jako u konečného stadia rakoviny, a když to zjistím, tak to nechávám být.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Alaja » pon 18. bře 2019 6:56:11

Eva Nada píše:Svého času se Jana ùčastnila diskuzí na FB, kterých se účastnil I Saša Hendruk, moc dlouho to diskutování s Janou netrvalo, kdo to sledoval, chodil tam např. I Lucky, tak drsného jsem Sašu nezažila, byl na ni docela alergický :)

Také jsem to tehdy sledovala... :meditace:


Já jsem se Sašou nediskutovala - zjistila jsem, že vlastně nevím, na co se ho optat a on tedy neměl důvod mi na cokoli odpovídat... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » pon 18. bře 2019 8:51:01

Armine, a nezavání to trochu spasitelským syndromem? Že jsi s nimi v blátě ti nevěřím, není to tam, v tobě je ještě hodně pýchy...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod armin » pon 18. bře 2019 17:40:47

Eva Nada píše:Armine, a nezavání to trochu spasitelským syndromem? Že jsi s nimi v blátě ti nevěřím, není to tam, v tobě je ještě hodně pýchy...

Tak i ty Brute? :)

Sasitelský syndrom je oblíbený pojem mezi duchovňáky, kteří myslí jen na sebe, (na druhé jen pro svůj prospěch a potřebu), nemají žádné hlubší duchovní zkušenosti a snaží se vytvářet před druhými a sami před sebou dojem nějakého duchovního dosažení nebo zkušeností.

Poznáš je například i podle toho, že nesnášejí nevyžádané rady. Dále, nesnášejí ty, kteří by snad někomu chtěli pomoci - diagnostikují takového, že trpí spasitelským komplexem (syndromem).
(k těm nevyžádaným radám, jak takové rady působí na zakomplexovaného člověka a proč by se jim ego mělo bránit, aby se cítilo dobře, popisuje upřímně ze své zkušenosti Jan zahradník Havelka na svém videu zde: https://www.youtube.com/watch?v=eKN3PvMc9Zo
Co je spasitelský komplex a jak se projevuje. je popsáno například zde - co jsem namátkou našel.
https://psychologie.cz/spasitelsky-komplex/
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » pon 18. bře 2019 18:33:56

armin píše:
Eva Nada píše:Armine, a nezavání to trochu spasitelským syndromem? Že jsi s nimi v blátě ti nevěřím, není to tam, v tobě je ještě hodně pýchy...

Tak i ty Brute? :)

Sasitelský syndrom je oblíbený pojem mezi duchovňáky, kteří myslí jen na sebe, (na druhé jen pro svůj prospěch a potřebu), nemají žádné hlubší duchovní zkušenosti a snaží se vytvářet před druhými a sami před sebou dojem nějakého duchovního dosažení nebo zkušeností.

Poznáš je například i podle toho, že nesnášejí nevyžádané rady. Dále, nesnášejí ty, kteří by snad někomu chtěli pomoci - diagnostikují takového, že trpí spasitelským komplexem (syndromem).
(k těm nevyžádaným radám, jak takové rady působí na zakomplexovaného člověka a proč by se jim ego mělo bránit, aby se cítilo dobře, popisuje upřímně ze své zkušenosti Jan zahradník Havelka na svém videu zde: https://www.youtube.com/watch?v=eKN3PvMc9Zo
Co je spasitelský komplex a jak se projevuje. je popsáno například zde - co jsem namátkou našel.
https://psychologie.cz/spasitelsky-komplex/

Víš, to je tvrzení vedle tvrzení... ta pýcha v tvém projevu je znát (pouhé konstatování...), projevuje se mimochodem absencí (skutečného) soucitu, komu je vlastní ("má") už jistý vhled, moudrost..., zkušenost jednoty bytí, ten vnímá, kde jde o skutečnou moudrost, soucit a kde ne, kde je ještě přítomna pýcha...

Tak to prostě je, protože takový zná (od sebe) oba stavy, zná stav, kdy je přítomno ego se všemi jeho kličkami, háčkami, jen aby samo sebe potvrdilo a zná i stav bez ega, jednotu bytí, kde sou cit je esencí Bytí, stejně jako láska...

Psal jsi, že jsi rád za každou reakci na tebe, nu, tak ji máš, jen jsem si myslela, že už jsi vyrostl z toho "házení brambor přes plot k sousedovi", to ne já, ne já, to ty, to ty... :)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků

cron