Janašram - obdivování a uctívání Jany

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Eva Nada » pon 08. dub 2019 10:57:09

díval ses na video, třeba ne celé, s Tomášem? Jak na tebe působí?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod armin » pon 08. dub 2019 12:51:18

Eva Nada píše:díval ses na video, třeba ne celé, s Tomášem? Jak na tebe působí?


Jak sám říká, je laskavý (tak má vycvičenou mysl), bezproblémový. A působí trochu odcizeně od lidí, takový vlažný soucit, neprobouzí svým projevem v druhých touhu po Pravdě. Nic nového neříká a to, co říká, je v takovém psycho-terapeutickém duchu.
Zajímavá je ta jeho touha po Ášramu , protože působí spíše jako terapeut než guru.
Zajímavá je ta neschopnost naučit se po sobě uklízet špinavé prádlo tam kam patří a pod.
Ale to je jen můj první dojem.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod armin » pon 08. dub 2019 20:59:44

Tak jsem si to teď pouštěl znovu se svojí ženou, a opravdu, i když se snažím to vidět co nejvíce optimisticky, nevím co by ten Tomáš v tom svém ášramu učil.
Mám dojem že i ta jeho představa, že je převtělením nějakého duchovního Tibeťana je jen jeho představou, iluzí. Bohužel. Byl bych rád, kdyby tomu tak bylo.
Hodně jsem z toho ducha Tibetu prožil a zažil, včetně pana Tomáše. Ale z toho Tomáše z Chrámu ticha nic takového naprosto nevane, spíše něco na způsob (terminus technicus) Jany, se vším všudy. Obávám se, že i Nikde Nikdo je tak trochu z podobného těsta.
Myslím Taro, že by pro tebe bylo dobré - hojivé se do toho Tomášova Chrámu ticha vypravit. Třeba by tě tam manžel i dovezl a následně odvezl. Mám dojem že ten tvůj NikdeNikdo byl (a je) podobného ražení. A to by pro upokojení tvé duše třeba stačilo.
Nepotřebuješ mít zrovna takového manžela (manžela zabezpečujícího už máš), ale někoho jako nadstavbu nad tím svým běžným prozaickým životem.

Já nejsem hojivý, naopak mám tendenci probouzet, drásat staré rány, aby se z nich vyplavilo vše nečisté a pak se teprve zdravě "zahojily".
A to asi není šálek tvého čaje...
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » pon 08. dub 2019 21:04:32

armin píše:
Eva Nada píše:díval ses na video, třeba ne celé, s Tomášem? Jak na tebe působí?


Jak sám říká, je laskavý (tak má vycvičenou mysl), bezproblémový. A působí trochu odcizeně od lidí, takový vlažný soucit, neprobouzí svým projevem v druhých touhu po Pravdě. Nic nového neříká a to, co říká, je v takovém psycho-terapeutickém duchu.
Zajímavá je ta jeho touha po Ášramu , protože působí spíše jako terapeut než guru.
Zajímavá je ta neschopnost naučit se po sobě uklízet špinavé prádlo tam kam patří a pod.
Ale to je jen můj první dojem.


Koukám, že tobě se nikdo nezavděčí... :P
S jáčkem jste si do noty moc napadli, skřítka jsi prošvihnul, Nada se nechce dát na meditace, já si z veletajného učení červených čepic dělám legraci.... :donknow:

A zopot by ti také nevoněla... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » pon 08. dub 2019 21:08:06

armin píše:Tak jsem si to teď pouštěl znovu se svojí ženou, a opravdu, i když se snažím to vidět co nejvíce optimisticky, nevím co by ten Tomáš v tom svém ášramu učil.
Mám dojem že i ta jeho představa, že je převtělením nějakého duchovního Tibeťana je jen jeho představou, iluzí. Bohužel. Byl bych rád, kdyby tomu tak bylo.
Hodně jsem z toho ducha Tibetu prožil a zažil, včetně pana Tomáše. Ale z toho Tomáše z Chrámu ticha nic takového naprosto nevane, spíše něco na způsob (terminus technicus) Jany, se vším všudy. Obávám se, že i Nikde Nikdo je tak trochu z podobného těsta.
Myslím Taro, že by pro tebe bylo dobré - hojivé se do toho Tomášova Chrámu ticha vypravit. Třeba by tě tam manžel i dovezl a následně odvezl. Mám dojem že ten tvůj NikdeNikdo byl (a je) podobného ražení. A to by pro upokojení tvé duše třeba stačilo.
Nepotřebuješ mít zrovna takového manžela (manžela zabezpečujícího už máš), ale někoho jako nadstavbu nad tím svým běžným prozaickým životem.

Já nejsem hojivý, naopak mám tendenci probouzet, drásat staré rány, aby se z nich vyplavilo vše nečisté a pak se teprve zdravě "zahojily".
A to asi není šálek tvého čaje...
:)



No vida, jak jsem tě odhadla... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » pon 08. dub 2019 21:13:24

Eva Nada píše:díval ses na video, třeba ne celé, s Tomášem? Jak na tebe působí?


Já myslela, že tě ta videa potěší. Ale ty jsi je předhodila arminovi a chceš nějaký jeho posudek na Tomíka. Proč? To už ti ani Tom nevoní?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » pon 08. dub 2019 21:20:17

honzam píše:
Nic píše:A pravdivé uvědomování si, kdo jsi, kdo jsem, kdo jsme, čím tohle všechno je, je provázeno úctou, vděkem, obdivem.

Z vděčnosti k Janě zde zakládám místo Poznání, Obdivu a Uctívání naší Dokonalé Duchovní Učitelky, která pravidelně sestupuje ze svého Božího království Poradny, aby nás přivedla na Jedinou Dokonalou a Pravdivou cestu Uvědomování si Lásky k našemu společnému Guru, kterým Je.

:srdce: :svatozar: :srdce:

:poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona:



Proč si z Jany utahuješ? Je to nutné? :P
Ostatně nejsi první, kdo tvrdil, že chce být obdivovaná guru, duchovní učitelka a pod., už na prvním foru JZ to tam o ní pár lidí psalo..... :D
A vůbec jí to nevadilo, snad jí to dokonce lichotilo... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod armin » pon 08. dub 2019 21:20:51

Alaja píše:No vida, jak jsem tě odhadla... :lol:


Nerad to říkám, ale ty mi obvykle nejlépe rozumíš. :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » pon 08. dub 2019 21:22:30

armin píše:
Alaja píše:No vida, jak jsem tě odhadla... :lol:


Nerad to říkám, ale ty mi obvykle nejlépe rozumíš. :)


Snad dokonce víš proč? :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Eva Nada » úte 09. dub 2019 6:32:25

Já nejsem hojivý, naopak mám tendenci probouzet, drásat staré rány, aby se z nich vyplavilo vše nečisté a pak se teprve zdravě "zahojily".
A to asi není šálek tvého čaje...

To máš pravdu...

Já ta videa ještě neviděla, neměla jsem prostor. Zajímal mě pohled někoho nezatíženého osobním setkáním...., díky ...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Eva Nada » úte 09. dub 2019 19:12:35

armin píše:Tak jsem si to teď pouštěl znovu se svojí ženou, a opravdu, i když se snažím to vidět co nejvíce optimisticky, nevím co by ten Tomáš v tom svém ášramu učil.
Mám dojem že i ta jeho představa, že je převtělením nějakého duchovního Tibeťana je jen jeho představou, iluzí. Bohužel. Byl bych rád, kdyby tomu tak bylo.
Hodně jsem z toho ducha Tibetu prožil a zažil, včetně pana Tomáše. Ale z toho Tomáše z Chrámu ticha nic takového naprosto nevane, spíše něco na způsob (terminus technicus) Jany, se vším všudy. Obávám se, že i Nikde Nikdo je tak trochu z podobného těsta.
Myslím Taro, že by pro tebe bylo dobré - hojivé se do toho Tomášova Chrámu ticha vypravit. Třeba by tě tam manžel i dovezl a následně odvezl. Mám dojem že ten tvůj NikdeNikdo byl (a je) podobného ražení. A to by pro upokojení tvé duše třeba stačilo.
Nepotřebuješ mít zrovna takového manžela (manžela zabezpečujícího už máš), ale někoho jako nadstavbu nad tím svým běžným prozaickým životem.

Já nejsem hojivý, naopak mám tendenci probouzet, drásat staré rány, aby se z nich vyplavilo vše nečisté a pak se teprve zdravě "zahojily".
A to asi není šálek tvého čaje...
:)

Dokoukala jsem všechny tři díly a díky za vytvoření prostoru pro to, bez rušení...
Je to ten stejný Tomš, kterého jsem poznala i osobně a o kterém jáčko prohlásil, že nechápe, proč se zrovna tento človíček znovu narodil... :-), pěkně to ve videích dokresluje a dokonce si myslím, že v jednu chvíli tu hovoří i o jáčkovi, ale to není důležité...., důležité je, JAK působí, tím, že je a kým je a stejně na mne zapůsobil i nyní, a díky bohu za to, že Igor tentokrát do hovoru vstupoival co nejméně... :-)

Ptáš se, co by v ášramu učil... mimochodem nedávno jsi také psal, že jste uvažovali někde v Brdech vybudovat komunitu...., docela pěkně o tom hovoří, v posledním díle...., ale hlavně jde z něj KLID, klid je všude kolem něho a tak to je... :-), zůstal ve mě i po shlédnutí videí, díky za to...

Jeho styl je úplně jiný, než styl, který je tobě vlastní, jak sám píšeš - tendence probouzet, drásat rány atd., nu....

Jestli si vzpomínáš, jak jsem kdysi psala o setkání v Paříži, ve velkém obchodňáku plném lidí, jak jsme stáli před pokladnou a pomalu postupovali vpřed, jak před námi byla maminka s neposednou, malou holkou a taky tam byl jeden, který vše "zastavil", dokonce i tu rozlítanou holčičku, i mou mysl.... a nemusel cokoli říct, jen tam byl a usmíval se... :-), bylo to, alespoň pro mne, neskutečné setkání, nikdy jsem podobné setkání nezažila, prosté :-) vtáhnutí do Jednoty "jen" díky přítomnosti Jednoho... :-), měla jsem stále nutkání se po něm ohlížet, protože byl jako magnet.... Tom ještě takový magnet (alespoň pro mne,jak vyciťuji...) není, ale je v něm hodně z toho klidu... a takových moc není...

Jaxi si nedovedu představit, jak bys ty, potažmo tvá žena ve vašem ášrámu učili....., asi by to bylo o něčem jiném... :-)

Tak se měj jak chceš, třebas hezky :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod armin » úte 09. dub 2019 21:27:12

Eva Nada píše:Jaxi si nedovedu představit, jak bys ty, potažmo tvá žena ve vašem ášrámu učili....., asi by to bylo o něčem jiném... :-)


To si piš :-)
To by bylo jen pro ty, kdo hledají Pravdu ať přes nebe a nebo přes peklo a ne vlastní uspokojení, uklidnění, zmírnění deprese, zlepšení zdraví, lásku, naději, "duchovní" hýčkání ega atd.
A takových bohužel moc není a s těmi několika co se zatím objevili se setkáváme na naší stávající chatě (v létě) nebo doma (v zimě). A pro ty masy ostatních je vhodný třeba ten Tomáš ze zahrady ticha nebo jak se to jmenuje :-)
Opravdové k nám přivádí jejich osud, osudová blízkost, přes všechny překážky, nemohou nepřijít. Nikoliv nějaká veřejná nabídka, diskuze na internetu, videa s žádostivým pohledem do kamery atp.
:)
Proto také nezveřejňuji svoji identitu.

Aby nezasvěcený se nedopátral :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Eva Nada » úte 09. dub 2019 21:56:20

Ještě větší blázen, než jsme čekali :koukam: :D
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » úte 09. dub 2019 22:17:36

armin píše:Opravdové k nám přivádí jejich osud, osudová blízkost, přes všechny překážky, nemohou nepřijít. Nikoliv nějaká veřejná nabídka, diskuze na internetu, videa s žádostivým pohledem do kamery atp.

Proto také nezveřejňuji svoji identitu.

Aby nezasvěcený se nedopátral


:D
Třeba nezasvěcení chtějí vědět, s kým mají vlastně co do činění.
Nebo dotyční musí být nejdřív telepati a jasnovidci, aby si předem obstarali nejnutnější pravdivé informace o tobě a pak tě teprve kontaktovali? A co by jsi tyhle vlastně učil? :lol:

To víš, oním čirým Já putují občas podivné výjevy...třeba jak tajuplní zasvěcenci kohosi hledají (ani nevím, jestli už ho našli) ...nebo jak se mezi sebou mlčky baví...... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » úte 09. dub 2019 22:19:46

Eva Nada píše:Ještě větší blázen, než jsme čekali :koukam: :D



Že by to byl jeden z devíti neznámých mužů, co ochraňují vědění světa?
Super tajná společnost....
:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod honzam » stř 10. dub 2019 12:20:39

Alaja píše:Proč si z Jany utahuješ? Je to nutné? :P

Neutahuju si z Jany, ale z "Toho, čím ve Skutečnosti Je" :D
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod honzam » stř 10. dub 2019 12:24:54

Saruman píše:Naučil som sa od nej, že ľuďom treba dať druhú šancu. Každý si zaslúži dostať druhú šancu a Jana je v tomto veľkorysá.
Duchovný učiteľ je pre mňa ten, kto učí o duchovne a kto sa venuje tým, ktorí hľadajú cestu alebo zišli z tej správnej cesty.

:poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona: :poklona:

:thumb:

Jediná správná cesta je Láska, Láska Je Jana a Jana cesta Je.

Lásce Zdar. Lásce Zdar. Lásce Zdar.
:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod armin » stř 10. dub 2019 18:59:17

Alaja píše:Třeba nezasvěcení chtějí vědět, s kým mají vlastně co do činění.


Mám naprostou důvěru v osud. Že co je potřeba (a kdo je potřeba), přijde ve správný čas samo (sám).
Třeba nedávno jsem myslel na svého dřívějšího přítele, že jsem ho dlouho neviděl a že bych mu mohl teda třeba napsat mailem atp. A tu na výletě v pusté krajině bez lidí se k nám blížil někdo - a kdo to byl, no ten, na koho jsem myslel, že bych ho měl kontaktovat. A takové a podobné zkušenosti - neuvěřitelné náhody se stávají často i mé ženě. Na koho myslíme, o kom se bavíme - ho najednou potkáme, i když jsme se předtím třeba 5 let neviděli ani nevěděli, kde a co s dotyčným je.
Když si promítnu svůj život už od dětství, tak zpětně vidím, že to, co bylo a přicházelo, bylo to nejlepší a potřebné pro můj duchovní vývoj, i když se mi to v té době třeba tak někdy nejevilo.
Takže netřeba někoho hledat. A je dobré mít pokoru, důvěru k životu, nevymýšlet si, co bych chtěla (třeba vědět) nebo nechtěla...

Taková je moje zkušenost
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod armin » stř 10. dub 2019 19:09:10

P.S.
Tahle předchozí odpověď asi patří spíše do mého Arminášramu.
Třeba to tam ctihodný honzam překopíruje a já to tady pak vymažu, abychom tady na svaté půdě Janašrámu nerušili vyznavače Jany z jejich pohroužení do všeobjímající lásky...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod armin » stř 10. dub 2019 20:51:25

Eva Nada píše:Jeho styl je úplně jiný, než styl, který je tobě vlastní, jak sám píšeš - tendence probouzet, drásat rány atd., nu....


Já v něm necítím tu vášeň, o které mluví třeba Krishnamurti. Je to takové trochu vyčichlé, jako Jana. Ale ty to nejspíš cítíš jinak.
A to je dobře...
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] a 22 návštevníků