Projekce: charakter stínu

Re: Projekce: charakter stínu

Příspěvekod Nic » sob 06. dub 2019 12:03:04

Možná mé komentáře vnímáš jako útočné (ale není to záměr na Tebe útočit), možná mohou být vnímané i Tvé komentáře jako útočné,

ale nejsi to, co si kdo o Tobě může myslet, ani já nejsem to, co si myslíš, takže jakýpak útok.

A pravdivé uvědomování si, kdo jsi, kdo jsem, kdo jsme, čím tohle všechno je, je provázeno úctou, vděkem, obdivem.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Projekce: charakter stínu

Příspěvekod honzam » sob 06. dub 2019 12:50:41

Nic píše:A pravdivé uvědomování si, kdo jsi, kdo jsem, kdo jsme, čím tohle všechno je, je provázeno úctou, vděkem, obdivem.

Jsi velmi dobrý narcis.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Projekce: charakter stínu

Příspěvekod armin » sob 06. dub 2019 18:26:33

honzam píše:
Nic píše:A pravdivé uvědomování si, kdo jsi, kdo jsem, kdo jsme, čím tohle všechno je, je provázeno úctou, vděkem, obdivem.

Jsi velmi dobrý narcis.

A to je také dobré.
Je snad něco nebo někdo, co Bůh nestvořil, tedy něco, co by nebylo dobré?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Projekce: charakter stínu

Příspěvekod Nic » ned 07. dub 2019 6:02:56

armin píše:
honzam píše:
Nic píše:A pravdivé uvědomování si, kdo jsi, kdo jsem, kdo jsme, čím tohle všechno je, je provázeno úctou, vděkem, obdivem.

Jsi velmi dobrý narcis.

A to je také dobré.
Je snad něco nebo někdo, co Bůh nestvořil, tedy něco, co by nebylo dobré?


Co mu zbývalo? To, co je příznačné pro tuto situaci, totiž změnit taktiku. Odložit, ba přímo zavrhnout dosavadní evoluční postup dlouhé cesty, na které dosud pracoval tolik trapných let, a nastoupit krátkou duchovní cestu uvědomění. Uvědomění si toho, čím odjakživa člověk je - svého vlastního božství.

To však znamená jediné - cele se obrátit k samotné pravdě, ke zdroji existence a dovolit jí, aby pronikla celou vaší bytostí, myšlenkami, žádostmi, vírou i altruistickou činností, a setrvat tak už napořád a stále. A bez ustání si připomínat védántickou pravdu, že božství není něčím, co má být jednou dosaženo, ale zeje a žije v člověku stále už ted a právě teď, v každém současném okamžiku života.


Je dobré se nebát nejen zlého, ale ani té dokonalosti božství, která v Tobě je.

:srdce:
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Projekce: charakter stínu

Příspěvekod Nic » ned 07. dub 2019 8:43:17

Tvé skutečné pravé Já žádný stín nemá,

stín je jen projekce osobního já,

které je iluzí.

Není třeba se iluzí zabývat,

je potřeba poznat pravdu,

kdo skutečně jsi.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Projekce: charakter stínu

Příspěvekod Alaja » úte 09. dub 2019 6:59:51


z poradny:
Jana

armin píše:
Upíři nevrhají stín, takže ho ani nemohou vidět a dále nejsou vidět v zrcadle. Tedy nemají žádnou sebereflexi

To není o nikom konkrétním. To je jen postřeh k psychologickému archetypu upíra
.

Upíři létají ve tmě, proto nemohou vrhat stín. Emocionální upír má šanci emocionálně vysávat jen toho, v kom se mu onu temnotu nevědomosti podaří probudit. Podaří se mu probudit projekci nevědomé osobní mysli, že "něco je špatně".


T.Pratchett ve svých knihách pro změnu zase tvrdí, že upíři ze všeho nejvíc touží po moci, po ovládání. lidí.. :D

PS: potkal už někdo z vás opravdového upíra?? :lol: Já jenom netopýry a lidi, co se dokážou přilepit na některé své bližní a manipulovat s nimi ke svému potěšení.....netopýři mi byli milejší... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Projekce: charakter stínu

Příspěvekod honzam » úte 16. dub 2019 16:21:50

Nic píše:A co se stane když se světlo spojí s temnotou?
Co se stane, když do temných koutů vpustíš světlo?
Když Boha, který stvořil všechno dobré, vpustíš na místo osobní mysli, která ví, co je dobré a zlé?

Zůstane ještě nějaký stín?

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cern%C3%A1_d%C3%ADra

Obrázek
První snímek černé díry (galaxie Messier 87) z dubna 2019

Temnota světlo uchvátí a už nenavrátí. Hmota zvítězí nad světlem.

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Projekce: charakter stínu

Příspěvekod Nic » úte 16. dub 2019 17:35:54

I černá díra je, Honzame, projekce časoprostoru ve Vědomí, stejně jako celý Vesmír. Poznání naší podstaty, toho, kým jsme, projekci mysli přesahuje. JSI, i když si vůbec nic nemyslíš. Sat- čit- ananda je poznání samotné vědomé existence bez projekce mysli.

Je vlastně Boží přítomností:

"V indických védách se dočteme, že každá věc, oni říkají jsoucnost, že každá jsoucnost má pět charakteristik. A to: bytí neboli existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar. Ty tři první (bytí, vědomí a blaho) jsou božské, neboť jsou přímo součástí božského tvoření a stvoření a říká se jim také existence, poznatelnost a přitažlivost. Ty dvě další, jméno a tvar, jsou tzv. charakteristikami světa neboli lidské." http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 32#p147949
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Projekce: charakter stínu

Příspěvekod honzam » úte 16. dub 2019 18:34:51

Nic píše:I černá díra je, Honzame, projekce časoprostoru ve Vědomí, stejně jako celý Vesmír. Poznání naší podstaty, toho, kým jsme, projekci mysli přesahuje. JSI, i když si vůbec nic nemyslíš. Sat- čit- ananda je poznání samotné vědomé existence bez projekce mysli.

Je vlastně Boží přítomností:

"V indických védách se dočteme, že každá věc, oni říkají jsoucnost, že každá jsoucnost má pět charakteristik. A to: bytí neboli existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar. Ty tři první (bytí, vědomí a blaho) jsou božské, neboť jsou přímo součástí božského tvoření a stvoření a říká se jim také existence, poznatelnost a přitažlivost. Ty dvě další, jméno a tvar, jsou tzv. charakteristikami světa neboli lidské." http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 32#p147949

Obrázek

Vítězství myšlení a vědy nad pověrami a náboženskými představami.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Projekce: charakter stínu

Příspěvekod honzam » úte 16. dub 2019 18:42:21

„Já dělám svoje věci a ty zase svoje. Nejsem na světě proto, abych žil podle tvých očekávání, a ty nejsi na světě proto, abys žil podle mých. Ty jsi ty a já jsem já. A pokud se náhodou najdeme, bude to krásné. Pokud ne, nedá se nic dělat.“
- Bruce Lee


Zdroj: https://citaty.net/autori/bruce-lee/citaty-o-zivote/
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků